Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bubatko
7. nov 2007

kamilecka, jediny sposob, ako skoncit s nocnym papanim u kojeneho dietata, je proste odstavit ho, ale to nechcem do 2 rokov, potom uvidime... ziadne zobranie na ruky nefunguje, ked on chce proste prsnik a hotovo 😎

bubatko
7. nov 2007

no tak asi len preto ich mas 4, ja uz zatial o dalsom neuvazujem (20 mesiacov nespat ani jednu celu noc, vrrrr)

kamilecka
7. nov 2007

Bubaczik no poslusne deticky,alebo dobra mamicka 😀

Bubatko,nie nieje jediny sposob odstavit,nakojit pred nocnym spanim a potom jednoducho len v noci uspat.A kojit potom az rano okolo 6.Ked place velmi tak zapalit svetlo,ukazat hracky a ked sa ukludni tak ho uspat

bubaczik
7. nov 2007

bubatko,nie preto ich mam 4 😉

luciask
7. nov 2007

bubatko, koncenie s nocnym papanim a celkoveho kojenia ide dokopy, u ans dokonca s dvomi detmi. Ide o to, ze ide uz o zly navyk. Ved ked by si sa v noci hockedy zobudila a ponukli ti "slahockovu tortu", nezobudila by si sa tiez? Kym bude ponuka, dovtedy sa ti bude budievat.

bubatko
7. nov 2007

no tak to sa mi zda jednoduchsie ho bez placu nakojit a pritom (aj potom) spat pekne dalej

keby som mala vstavat a zazinat svetlo a ukazovat hracky, to absolutne nie, ved sa potom zas nauci v noci sa preberat a "ozivat", to teda nie ani za svet, to uz je lepsie tak ako to je

kamilecka
7. nov 2007

Bubatko s tym svetlom len ked fakt velmi place,nie zakazdym,a nehrat sa ale povedat ze vidis tam su tvoje hracky a aj oni spinkaju a nepapaju......

luciask
7. nov 2007

Bubaczik, preve si myslim tym ze mas viac deti tak si vedela s kazdym, ktore na svet prichadzalo, ze ty sa vlastne kvoli detom musis vyspat. A tiez si viac asi zvykli na hluk a rozruch v rodine. Co maju potom tie mamicky co maju dvojicky alebo aj viac deticiek robit, radsej nespat vobec?

bubatko
7. nov 2007

bubaczik, ja len zo srandy, dufam, ze si to aj tak pochopila, tiez mam kamosku, ktora caka kazdu chvilu tretie a tiez nepozna jednu prebdetu noc, no stastna to zienka 🙂

lucia, asi som sa zle vyjadrila, viem, ze to ide dokopy, len prave nechcem ho odstavovat do 2 rokov...

no a mne nevadi, ze sa budi v noci, ja sa nestazujem, ja som prave reagovala na to, ako niektore ucia silou-mocou deti spat aj za - podla mna - privelku obet

ono ten spanok raz pride aj bez "muciacich" metod

kamilecka
7. nov 2007

Bubatko podla mna ked dieta zaspava samo v postielke a este s placom tak chuda aky ma z toho stres,to je moj nazor.A este aj chlapci aky su nachylny na pruh,no neviem,myslim ze sa da spanie babatka naucit aj inak ako vyplakavanim v postielke so sem tam pozretim podla casoveho harmonogramu. Ale to je moj osobny nazor 😉

bubatko
7. nov 2007

kamilecka, ja suhlasim prave s Tebou, ved preto som pisala do tejto temy, nech to baby nerobia 🙂

ci som Ta nepochopila ako si to myslela??? nemyslela si to na mna??? uz mi to nemysli

kamilecka
7. nov 2007

Bubatko pisala som to vseobecne moj nazor 🙂ze sa da aj inak ako s placom v postielke,mne ked Davidko place ze si musim odskocit na wc (nevhodna chvilka) tak mi ide srdce potrhat a to som kratku chvilku prec a pridem a je velky cerveny,oci cervene,enviem si predstavit nechat plakat hodinu,ved to ho aj hlava musi boliet.

bubatko
7. nov 2007

oukeeeej 😀

uplny suhlas, ze hodinu dve hodiny nechat plakat a este sa s tym chvalit no des

ja som ho nechala max plakat 20 minut, ale uz vo "veku" cca 15 mesiacov a viac, a bol to plac z trucu a cez den a to uz som bola z toho v prdeli, takze nechat 2 mesacne dieta plakat 1,5 hodiny v noci ako tu niekde bolo pisane, to je fakt skor na socialku asi 🤐

kamilecka
7. nov 2007

Ze preco mali stare matere kolisky 😀 pohojdali a bolo dobre 😀

bubatko
7. nov 2007

😀 😀 😀

bubaczik
7. nov 2007

tak a kde je pisane ze nechaju dieta 2mesacne plakat 2hodiny? 😕

wladka
7. nov 2007

no veru..kdee 😕 .. ved to je male dieta, potrebuje citit matku a nie disciplinu 😠 .. casom, neskor to ano.. ale takto male rozhodne nie!!

bubaczik
7. nov 2007

idem asi si precitat celu temu..bo toto mi fakt neda 😖

luciask
7. nov 2007

ja som tiez nevidela ze by niekto 2 mesacne nechal plakat 2 hodiny.

bubaczik
7. nov 2007

tak presla som to zbezne,a neni nikde napisane,ze nechala niektora dieta plakat 2hodiny.. 😕 tak neviem preco sa to tu prekruca,zbytocne zacnu hadky a podobne 😖

marty78
7. nov 2007

Chcem sa opytat, ked nechate dietatko vyplakat, nespoti sa? Moj sa spoti tak, ze ho musim potom prezliect, takze keby aj zaspal, zobudim ho pri prezliekani.

yanikovamamina
7. nov 2007

Necitala som od zaciatku ale kamaratka ozaj nechala dieta revat celu noc. Hovorila, ze to bolo priserne, ale po tyzdni spal celu noc.

bubaczik
7. nov 2007

tak ja neviem ci mam na to povedat svoj nazor..aaach jaaj 😖

luciask
7. nov 2007

bubaczik no sak povedz, ved ty ams skusenosti ajajaj, nie?

yanikovamamina
7. nov 2007

Ja by som tiez prijala, aby maly lepsie spinkal, ale radsej si to odkrutim, a do 20 sa to snad nauci sam. 😀 A hoci chapem, ze pre nu to bolo tiez tazke, ale.... A potom, mladenec je taky aj cez den, mam pocit. Ked to musi byt tak v noci, revem aj cez den a hotovo.

bubaczik
7. nov 2007

no hej lucia,sak v amerike den,ale v trnave hlboka noc 😀 a mam iny nazor na vychovu deti ako maju viacere mamicky.. 😖 len po zverejneni budem ukamenovana 😅 a s kym si budem pisat rano pri kave? 😕 😀

luciask
7. nov 2007

no teda sa bojis bubaczik, sak si pisme spolu ked to o siestej stihas, ja som este obycajne hore, hahaha

harper
7. nov 2007

ahojte, pripajam sa do vasej diskusie citatom: "Mate pocit, ze vase dieta je na vas prilis naviazane? Prekaza vam, ze sa chce ustavicne nosit na rukach a ani za svet nechce spat samo vo svojej postielke? Ak mu v tom vsetkom vyhoviete, nebudete ho od seba nasilim odtrhat, ale s laskou ho budete pestova na rukach a nechate ho spinkat pekne vedla seba v manzelskej posteli, ste na najlepsej ceste k tomu, aby ste zo svojho babatka vychovali mimoriadne sikovne, inteligentne a empaticke dieta. Tak to aspon tvrdi znamy americky pediater, doktor Robert Sears, ktory nedavno prednasal v Bratislave na konferencii o dojceni." cely clanok najdete v novembrovom cisle nemenovaneho casopisu o detoch. nasa spi od narodenia so mnou v posteli, este stale ju v noci kojim. a stava sa mi ze sa rano zobudim a rozmyslam ci som v noci kojila alebo nie. 😀 A ak som nevyspata tak len preto, ze tu obcas tak dlho vysedavam. 😀 😀

harper
7. nov 2007

zle som sa vyjadrila: spi s nami v posteli 😀

mamacat
7. nov 2007

okrem Searsa tu mame vela expertov v amerike 🙂 teorie su fakt rozne! zalezi len fakt na tom co si clovek vyberie...