Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bublinkajasminka
17. nov 2008

wafik - no v 6 týždňoch sme ju naučili zaspávať samu podľa metody ale ked mala pol roka prešla sama na režím 2 spánkov za deň, dovtedy spala 3 krátke spánky - chápeš??

ivankaalenka
18. nov 2008

helka101 a nie si rada, ze je pri tebe spokojny a stastny? Ja mam malu pri sebe stale a som rada, sme stastne obe. Hlavne ho nenechaj preboha plakat, este je malicky.

jitrulka
18. nov 2008

Dámy, tak se k vám bohužel přidávám. My do 2,5 měsíců uspávali na rukou, ale malá vyla čím dál vzteklejší a tak jsme ji začali zvykat usínat samotnou. Kupodivu se celkem dařilo. A dříve mi take vydržela spát i 6-8 hodin v kuse. Ale posledních pár dní je to krizovka. Včera krásně usnula, ale za půl hodiny řev, tak jsem k ní jen chodila ji hladit... nevyndavat a vydržela to 45 min. Už jsem měla nervy na pochodu. A k tomu se začala mnohem častěji budit. Po dvou hodinách. Slyšela jsem že to může být růstový sprut, ale nevím jestl itrvá takhle dlouho ☹ A jestli se to pak zas urovná... Achjo, ale když to tu tak čtu, mám se na co těšit 😖

wafik
18. nov 2008

bublinkajasminka - jo takhle, tys myslela jenom samotné usínání🙂 to mě nenapadlo, protože tenhle způsob je doporučován v různých (časových) obměnách jak na netu, tak skoro ve všech knížkách o dětech, co jsem četla🙂 nicméně prospanou noc nezaručuje - teda apoň u nás☹ ale je fajn, že si na to malá zvykla🙂 já to tak brzo ani nezkoušela - neměla bych na to nervy a jak se znám, vyčerpalo by mě to ještě víc😀

helka101
18. nov 2008

ivanka ja som rada že sa uklada pri mne, ale ked neviem dokedy to bude trvať, kamoška ma malu čo ma 7rokou a od narodenia si chodila lahnúť snou, a trva to dodnes a to si zas neviem predstaviť 😖
nenecham ho plakať!!! ked prejde nervačenie do hysterického plaču, tak ho vyberám,-- niesom krkavčia mama

wafik
18. nov 2008

helka101, podle mě to bude čím dál tím těžší ho to odnaučit... v tomhle věku je už moc chytrý😉 teda ne že by menší dětičky nebyly... ono obecně všechna miminka jsou vynalézavá... když jde o něco co chtějí, resp. nechtějí😀 odhaduji, že bez křiku a srdceryvného nebo hysterického pláče se to už neobejde☹

helka101
18. nov 2008

wafik som od toho aj upustila, prekaza mi to jedine vtedy ked musím variť obed, alebo mame navstevu vecer a musím si k nemu lahnúť ale zas si aspon kus oddychnem 😀 inač som rada, že chce pri mne zaspávať.
no dúfam že ked bude väčší a svojím spôsobom aj rozumnejší tak pochopí, aka je hamba zaspávať s mamčou 😀
a to maš pravdu sú vynaliezavé a stačí že raz polavíme a oni to ihned využijú 😅

wafik
18. nov 2008

helka101, myslím si, že když se s tím dokážeš srovnat a zas až tak ti to nepřekáží🙂
jj, to je fakt... minimálně ve škole mu kluci vysvětlí, že spát s mamkou není ono😉😀

helka101
18. nov 2008

wafik a možno mu budú závidieť že oni s mamkami už nebúvajú 😀 ale nie v novom roku sa ideme sťahovať, a postielku už snami neberem, urobíme mu izbičku a hádam sa mu tam zapáči,a bude tam chcieť buváť 🙂

wafik
18. nov 2008

helka101, to múže být dobrá příležitost - nový domov, nový pokojík, nové zvyky😉

denduska
19. nov 2008

jitrulka, my mame preeeeeeeeeeeesne to iste!!! a mame aj rovnako stare deticky, tak to asi bude tym 😀 predtym som ju uspala pri mne, sup do postielky, a spinkala tam aj 5 hodin, potom sme papali, zasa sup do postielky a tak...teraz, cha, vcera pri mne neskutocne revala, potom zaspala, do postielky som ju prekladala na 3 krat, od tretej kazdu hodinu bola hore, a pytala papat, no...som neskutocne unavena, naozaj, uz ju v noci nevladzem ani z postielky vybrat...tak dufam ze to prejde.

bubinko83
19. nov 2008

denduska,my mame to iste a trva to asi dva tyždne už som z toho na prašky.Rano po celej prebdenej noci zase reval a ja už s nim,lebo neviem čo mam robit.Totalne som vyčerpana.Večer ani za svet zaspat a potom už za hodinu mrnči 😠

cessy
19. nov 2008

bubinko83
my tiez to iste, asi tak dva tyzdne sa budil kazdu hodinku-dve, ale posledne dva dni sa to akosi upravilo.vydrzi aj 3-4 hodiny spinkat.inak so zaspavanim taktiez problemy 🙄

cessy
19. nov 2008

inak mame aj rovnako stare deticky 😅

bubinko83
19. nov 2008

cessy,ano rovnako stare detičky.Kolkeho si rodila?no my mavame ine koncerty pred spanim,lutujem susedov..... 😀 😀 😀

cessy
19. nov 2008

my chvala bohu byvame na dome, ak by sme byvali v činziaku, urcite by u nas bola uz socialka 😀 😀 😀 :-

bubinko83
19. nov 2008

rodila si v TO?

cessy
19. nov 2008

bubinko83 pozri IP

bublinkajasminka
19. nov 2008

cessy a bubinko - odkiaľ ste z to? lebo ja mám mngelíka z mraveniska a mám tam svokríka 🙂 🙂

cessy
19. nov 2008

ahoj bublinkajasminka
ano z to. priamo z mesta, mravenisko poznam aj par ludi tam, napr na muskatovej a lipovej

bubinko83
19. nov 2008

ja byvam na juhu

bublinkajasminka
19. nov 2008

ahááá drahý je z narcisovej 🙂

snehurka8
20. nov 2008

ahoj tiež máme problémy so zaspávaním a počula som už o tejto knihe ale neviem ju zohnať tak by som prosila či by mi ju niekto mohol poslať. dakujem

tinka1207
4. dec 2008

snehurka kam ti ju mam poslat? ja ju mam.

ivkaa1
4. dec 2008

ahojtee

jjaanca
4. dec 2008

Tady: http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf#
Právě jsem jí dočetla a začínáme zavádět režim spaní aby si zvykla spát přes den v určitou dobu. Do teď spala kdy chtěla, tak uvidíme. Ale je to těžké, protože zítra už to musím porušit, jedu do práce podívat se na kolegyně a v sobotu jdeme na návštěvu.
Lucinka neusne jinak než při kojení a v noci když jí chci vrátit po kojení do postýlky tak se hned vzbudí, takže posledních pár nocí spí s námi v posteli a mě to nevyhovuje, bolí mě z toho záda a nevyspím se.

lenocka80
9. dec 2008

jjanca napis ako bojujete. Ja som to zacala praktizovat vcera od rana, ale myslim ze som prave skoncila...moje dieta sa dnes vobec neusmialo a bolo ako chore...dokonca ked som niekam odisla z jeho dohladu spustil taky plac, ze som skoro plakala s nim...a este k tomu som si precitala toto http://www.rodina.cz/clanek4844.htm a to moje rozhodnutie skoncit velmi urychlilo.

stvura
10. dec 2008

Ahoj kocky...mi sme zacali bojovat od predvcera.
Prvy den plakal vkuse hodinu {chodila som hladit kazde 2 min}, tak som ho potom vybrala, hrali sme sa a poobede mi na prechadzke od unavy a toho predchadzajuceho placu spal 3 hodiny co este nikdy {zvzcsa spi 1-2 hod maximalne}. Vcera zaspal po 51 mintach {tiez 2 min kontroly}, no spal iba 23 minut a bol fit. Na prechadzke spal klasiku - 1 hodku.
Moje otazky na tie co uz ste uspesne alebo "bojujete":
- kedy sa predlzi spanok a skrati rev,
- ake interbvaly kontrol volit,
- chodit aj ked neplace?
- kolkokrat za den ho ukladat? (ja som zatial zvolila 2 denny spanok, prvy a treti som ponechala ako bol = v ko ciku)
Dakujem za rady, vsetky sa zidu

katrin21
10. dec 2008

ahojte.
Nechce sa mi citat ceku diskusiu... ale par mojich osobných skusenosti:

mala chcela zaspavat len na rukach, asi do 9-10m som to vydrzala. POtom podla knizky: ulozit, oblozit plysakmi , a nechat , nech sa prehra...samozrejme plakala, ale zasada bola - nevyberat z postielky ( iba keby sa zachádzala z placu), len prist, utisit, zablbnut s plysakmi ( odputat pozornost) a ked sa trochu ukludní odist...
Prvých par dni som tam chodila asi kazdych 5 minut... po npar dnoch uz len mozno kazdych 15min a asi po 10 dnoch mala zistila, ze plac jej npomoze a zacala si chytat hracky az zaspala... odvtedy spavala sama( podotykam ,ze vecer, cez den to bolo horsie tak okolo 3 rokov, lebo ona ako sme jej vzali dudel uz spat cez den prestala...)
Tuto moju osvecenu metodu vyskusala aj kamoska z TT, co mala velky problem uspat malu, ked mala asi rok, resp.l rok aj daco... tiez do dvoch tyzdnov mala spala sama.....
Chce to len nepanikarit, deti vedia, ze placom si vas privolaju... casom zistia, ze to nefunguje.. je to obrovska ulava.. samozrejme, od mojej mamy s ktorou sme byvali som sa napocuvala, aka som macocha, ze ju necham chvilu plakat... ale take su uz raz stare mamy 😉

katrin21
10. dec 2008

stvura: na 3mesacnom dietati by som neskusala, ved to je este babatenko !!! az okolo 1 roka...