Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zmrzka333
1. mar 2009

eviska a kto ti poradil to ze mes krmit v obyvacke? Chcem si to precitat alebo co lebo moj Chris zu skoro mesic a pol sa budieva 7x v noci co doteraz nebolo. Zubky su vonku a dalsie necitim a on chce stale na prso. Uz som hotova

potapko
2. mar 2009

Mirica posli mi e-mail na moju IP, aby som ti mohla poslat knizku. Dik 😉

ingulka
2. mar 2009

potapko, a co na to susedia? ja ju beriem k sebe aj pre to, ze ju ucicikavam.. aspon cumlikom, aj ked si myslim, ze to nie je spravne 😢 .. ale zasa chcem, aby aspon do 6hod bola tisko... 😒

potapko
2. mar 2009

Ingulka, aj ja som sa najskor trapila susedmi. Ale potom som si povedala, ze "kludna mama, kludne dietatko". Takze susedia to zvladaju 😉 (pytala som sa a vobec ju nepoculi - bola predsa hlboka noc a spali). Prestan sa trapit susedmi a rob tak, ako ti kaze srdce, ale aj tvoja hlava. Alebo ak mas zlych susedov, tak im proste povedz, ze vam idu zubky 😀

ingulka
3. mar 2009

potapko 😉 no neviem, ci mala "citala" MK alebo co, ale tuto noc spala od 3.20hod (od 20hod) v kuse, potom sa napapkala a spala dalej. Mrncat zacala ale az o 5.30 🙂 🙂 🙂 co je u nas velky pokrok 🙂

ale cez den presne dodrziavam ten rezim co pisali v knihe :
spi od : 10.00hod do 11.30hod
14.30hod do 15.30hod
od 20.00hod do 7.00hod (u nas je to ale 6.00hod - manzel vstava do prace tak je ruch)

evik3
3. mar 2009

Ahoj holky, take bych chtela zacit s touto metodou uspavani, maly se strasne pohorsil ve spanku, kdyz mel mezi 2 a 6 mesicem, budil se jednou nebo max. dvakrat v noci na kojeni a spal tak od osmi hodin do sesti do rana, pak se to zacalo zhorsovat a ted usne nejdriv tak v deset, nekdy i pozdeji a budi se celou noc tak po 1,5 hodine, hlad nema, protoze si jen tak cucne a nebo se chce pochovat a pak spi dal... Chtela jsem se zeptat, kdyz nechavate dite usinat v postylce, jestli ho prikrivate perinou, maly je totiz strasny vztekloun a kdyz ho necham treba 15 minut plakat, nez k nemu prijdu, tak bude uplne odkopanej... Mame i spaci pytel, ale jak se vzteka, toci a chce vstat, tak se do neho strasne zamota.

bublinkajasminka
3. mar 2009

ozaj kočky - ja tu mám dosť príspevkov a som šťastná že sme sa podľa knižky naučili spinkať...včera nás prepustili z nemocnice a keby nespíme podľa tohoto bolo by to ťažké....takto mi malá spala aj na jiske aj na izbe bez problémov....keby nie sú iné problémy so spolubývajúcimi ale to nie je na tútoi tému a po návrate z nemocky zase spinká sama dalej

potapko
3. mar 2009

Ingulka, gratulujem. Ja ten rezim az tak presne nedodrziavam, lebo doobeda Patka pospi aj 2-3 hodky a poobede potom spi len pol hodinu, ale o pol stvrtej ju vzdy zobudim 😉. Chodi spat o siedmej, do pol osmej kojim a potom spinka. Inak tuto noc to mozno bolo pocasim, aj moja spala do 2.30 a potom do 5.40 😀. Je to vynimka, lebo zvycajne je hore okolo 12. Tak gratulujme detickam - asi to nepotrva dlho 😝.
Evik, toto mi presne urobila starsia dcera. Trapila som sa dva mesiace a potom som sa dala na oducanie. Knihu som vtedy nemala, ale instinktivne som postupovala skoro rovnako. Na treti den sa zobudila len raz a to som ju pohladkala a spala do rana. Po tyzdni prespala celu noc. Vtedy som si hovorila, ze preco som sa nechala dva mesiace trapit a dohnat k takej strasnej unave. Takze to urcite skus, samozrejme, ak to chces. Je to troska zataz na psychiku. Co sa tyka prikryvania, tak ho neprikryvaj a ani nedavaj do spacieho vaku. Pri hnevani sa aj tak spoti. Potom ked zaspinka, tak ho prikri. Drzim palceky.

kala713
4. mar 2009

Viete mi niekto prosim poradiť, kde sa dá tá knižka kúpiť alebo objednať? Dnešná noc bola zúfalá a mám už toho naozaj dosť. Keď sme prišli z pôrodnice synček spával v noci dobre ale postupom času sa to stále zhoršovalo. Podarilo sa mi síce ho odnaučiť spávať v našej posteli, no stáva každú hodinu. Trochu si cucne a zaspí a o hodinu je zase hore. Nemôžem ho ani nechať vyplakať, lebo on je schopný plakať aj tri hodiny vkuse. Som taká nevyspatá, kedy a to zlepsí? Malého zatieľ len kojím, má 5 mesiacov. Poradte mi prosím 😢

potapko
4. mar 2009

Kala, posli mi na IP tvoju e-mailovu adresu, knizku ti preposlem. Dufam, ze ti pomoze, aj ked Patko je este malicky. A aj ked ti place, tak sa potom poriadne nenaje? Ked moja mala zacne len cuckat a netaha, tak ju hned dam do postielky. Sice placka, lebo sa chce na prsniku ukludnit, ale potom nakoniec zacne tahat a poriadne sa naje. Musis skusat, je to tazke ☹

ingulka
4. mar 2009

tak hlasim, ze dnes sme boli zasa hore od 4.40 😢 a uz sme nespali do rana.. nechala som ju v postielke a pozorovala... tak kopkala nozkami, az perinka bola uplne dole, ale nie a nie znova zaspat.. a ked som to o 5.40 vzdala a zasvietila, tak ocka velke ako hrom 😉 a vyraz na tvari "no konecne mama, ze si hore" 😀 😀 😀
tak sme vychystali manzela do prace, napapkali sa a o 7hod zasa zaspala ☹ sice len hodinku, ale aj tak...

teraz je od 10 v postielke, nespi, ale ani neplace, tak ju tam necham do 11.30, aby si zvykla, ze tento cas je na spanok 🙂

potapko
4. mar 2009

Ingulka to mi je luto ☹. Asi to bude taky ranostaj 😀. Vela trpezlivosti ti prajem. Ale ked je pokojna a len si tam rozprava, tak ju tam nechaj aj dlhsie. Mozno zaspi.

kala713
4. mar 2009

Paťko vstáva každú hodinu, niekedy každé dve hodiny. Strašne plače a nedá sa utíšiť. Keď mu dám papať, tak si cucne a zaspí. O hodinu je zas hore a takto to je celú noc. Cez deň papá každé ti hodiny a to sa naje poriadne.

potapko
4. mar 2009

Kala, vyzera to tak, ze Patko ta v noci potrebuje citit. Asi to je preto, ze bol zvyknuty s tebou spat. Ak ti to vyhovuje, tak si ho daj znova do postele, mozno to pomoze. Ale ak ti to nevyhovuje, tak postupuj podla knizky. Hladny asi po hodine nebude, kedze si len cucne.

kala713
4. mar 2009

Ked spaval u nas v posteli, tak vecer nevedel sam zaspat a musela som ho uspavat. Teraz spi v postirlke a vecer zaspi sam bez uspavania. Postielku mam prisunutu k posteli, aby som nemusela v noci tolko krat vstavat z postele. Zo zaciatku vstaval kazde tri hodiny a postupne sa interval skracoval az sme dospeli k tej hodine. No ide ma slak trafit, sa vobec nevyspim ani ked spaval s nami tak som sa nevyspala. Potom som cely den unavena a podrazdena.

potapko
4. mar 2009

Najvyssi cas precitat si knizku. Myslim, ze pomoze. Ja som ju mala precitanu za dve hodiny, hltala som kazde slovo. Takze sup a citat 😀. Hlavne sa ukludni a s istotou si premysli, ako budes postupovat. Potom to treba len dosledne dodrzat.

kamanka
4. mar 2009

No, my taky máme problém s buzením se v noci, ale většinou je to po 2 hodinách, vždy ho vezmu k sobě a dám mu cucnout, usne a přenesu ho do postýlky a spí dál, ale za 2 hodiny opáčko☹ Nic jiného nepomůže...

ingulka
5. mar 2009

takze poslusne hlasim : dnes sme sa zobudili o 2hod, dostala napapkat a o 4.20 bola zase hore ☹ tak som jej dala papkat MM a tvarila som sa, ze je hlboka noc, takze musi po papkani spinkat 🙂 zamrncala este sice o 5hod, ale potom zaspinkala a potiahla do 7hod 🙂 🙂 🙂 🙂

dzrte nam palce, nech to tak pokracuje 😉

potapko
5. mar 2009

Ingulka, gratulujeeeeeem. Dufam, ze to vydrzi a Martinka ta bude posluchat 😉. Chce to len pevne nervy 😝

kamanka
5. mar 2009

Tak jsem se včera rozhodla a dohodla se s partnerem, že vyzkoušíme k malému v noci nevstávat, prostě tu metodu, o které se tu píše. Takže šel spinkat o půl 8, kolem 9 trochu mrčel, ale to jsme mu jen dali dudlík a chrněl dál, no ale v 11 už byl kravál, ale leželi jsme a nic nedělali, no jo, jenže já matka...vydržela jsem to poslouchat 5 minut a dost! Nemohla jsem ho nechat trápit. Tak jsem ho začla chovat, že ho jen utiším, ale prso mu nedám...utišovala jsem ho do půl 12, chvíli brečel, chvíli byl klid a zase dokola, tak jsem mu o půl 12 dala prso, málem mi ho utrhl, měl prostě hlad!!! Pak jsem ho dala do postýlky a spinkal dál. Pak se probudil kol 2, ale to jsem taky k němu nevstala. Až nějak po půl 3 jsem ho vytáhla a začla ho přebalovat, tak ožil...nakonec jsem mu dala ve 3 prso, aby spinkal☹ Takže asi nemám sílu na to ho nechat vybrečet☹ Navíc se mi v tu noc dost kroutil, protože přes den nekadil, tak furt tlačil a nešlo to a nešlo, bylo mi ho prostě líto nechat ho tam tak brečet☹

potapko
5. mar 2009

Kamanka, ty si citala tu knizku, alebo len postupujes podla toho, co je tu napisane? V tej knizke je totiz troska iny postup 😉. Ak na to nemas este silu, tak to asi neskusaj. Lebo takto to mozno bude horsie. On si zvykne, ze velkym placom dostane to, co chce. Aj ked mne sa zda, ze je este malicky a kludne moze mat hlad. To musis citit ty, ako je to spravne. Je to naozaj narocne, pocuvat plac svojho dietatka a nic nerobit 😢

evik3
5. mar 2009

Ahoj holky, dekuju za rady, vcera jsme s uspavanim v postylce zacali poprve, byly to nervy, hrozny rev, vztekani, maly se v postylce obracel, vztekal... no sla jsem tam za 3 minuty, pohladila, dala dudlik, chvilku drzela za ruku... pak se to opakovalo po 5 minutach, 7, no a kdyz jsem pak prisla za dalsich asi 10 minut, jen jsem ho pohladila a usnul, dnes budem pokracovat, tak snad usne driv a casem se obejdem bez kriku 🙂

potapko
5. mar 2009

Evik gratulujem. Davidek je sikulka aj s maminou 😀

evik3
5. mar 2009

potapko dekuju, snad to vydrzime a bude to fungovat 🙂

cibulkas
5. mar 2009

Ahojte zienky zufal aj menej... prosim o radu!! Nasa mala Kristinka sa rozhodla, ze s nami zatoci a vyskusa nase nervy. Kazdu noc zaspava okolo 19.30, potom sa zobudi okolo 23.00 a koniec sveta!!!!! Plac, krik... a vsetko to... az dokedy ju nevezmem na ruky. Je klud, ale nechce zaspat. Pozera sa na mna a nic.... nechce byt ani s ockom. A pri prsniku ani nechce zaspat, len sa napapa a potom chce santit dalej. Ale ak ju dam do postielky, tak je to hotova katastrofa ☹ poviem vam, ze nevladzeme. Prosime o radu... mozeme zacat v takomto pripade s touto metodou? Nemohli by ste mi niekto tuto knihu poslat? Prosiiim... 😢 diki

kamanka
5. mar 2009

Potapko, děkuji, já tu knížku nečetla, jen mi každej radí a četla jsem o tom jen tady! No, já si právě myslím, že má hlad a tak mu to prso prostě asi budu dávat, holt se nevyspím, no☹

potapko
5. mar 2009

Cibulkas a kamanka, poslite mi na IP vase e-mailove adresy, knizku vam preposlem. Myslim, ze obom by pomohla. Kamanka, nepisala si, ze ci Kvido uz papa vecer nejaku kasu alebo iny prikrm. Ak ano, tak by v noci uz nemusel byt az taky hladny, aby papal kazde dve hodiny. Uvidis, ked precitas knizku 😉

pastuska
5. mar 2009

cibulkas, a nespí ti dlho cez deň? U nás je to tak, keď dlho spí cez deň, v noci sa mu nechce proste.

ivusenka
5. mar 2009

Také Vám musím napsat o své zkušenosti s touto knížkou, která nám velmi pomohla. Jako miminko byla malá celkem se spaním bez problémů, ale kolem 7-8 měsíce začaly velké problémy, neuměla sama usínat, chtěla usínat a spát jen se mnou, ale i když spala se mnou, hodně brečela a nevyspala se ani jedna z nás. Takže jsem z čisté unavenosti a vyčerpanosti sáhla po této knížce a báječně jsme se naučily usínat samy v postýlce. Takže i dalším přeju hodně úspěchů. 😉

kamanka
6. mar 2009

Potapko...moc diky, adresu pošlu! Kvido papká kašičku zhruba tak 14 dní, ale někdy mu jí nedám a jí zbytek z oběda, což mi doporučila doktorka, protože je to macíček, tak ať není prý jednou takovej! Tu kaši mu dávám i tak, a doufám, že to zabere. Včera měl teda zbytek z oběda, ale jen pár lžiček...nechtěl to, tak jsem ho dokojila, a pak o půl 8 před spaním ještě jednou prso...probudil mě až v 1 ráno, tak jsem mu prso dala, měl fakt hlad. On se napije a pak ho pustí a za chvíli usne. Pak se vzbudil ve 3, tak jsem si říkala, žádný takový, měla jsem nachystaný hrnek se šťávičkou, tak bumbal a bumbal, vypil 60ml! Pak jsem ho přebalila a dala zpátky do postýlky, ale kol 4 jsem mu to prso stejně musela dát, protože plakal☹ Pak jedl až o půl 7! Řekla bych, že se to začíná lepšit...uvidíme...! ALe ještě jednou moooc děkuji, jsi zlato!