Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzannas
20. jún 2008

Veverica: moj ked ma tuhu stolicku, tak mu davam co najviac pit (voda, slivkova stava alebo harmancek.caj) to nam pomaha...potom sa mu aj lahsie kaka a nerozculuje sa okolo toho 😉
A este skus namiesto kase vecer davat ovocnu presnidavku alebo ovocie (par dni), mozno mu to tolko nezatazi brusko. Som citala, ze niektorim detom vyslovene kasa na noc vadi..

veverica
21. jún 2008

ok skusim 😉

gabi75
21. jún 2008

Darty13: tiez sa nam to nezdalo... skusali sme nasho 10-mesacneho uspavat touto metodou tyzden, snazili sme sa drzat presnych instrukcii...bolo to tazke, no navzajom sme sa s muzom povzbudzovali a vydrzali sme nezobrat ho z postielky. No po tyzdni sme to uzavreli, kedze sme mali pocit, ze sa z toho maly VOBEC nic nenaucil - aj po par dnoch plakal v postielke a nedajboze zaspat ☹ (teraz je chory, aj hlasivky ma chytene 😢 ). Zachripnuty bol uz po par dnoch a z postielky dostal riadnu paniku, mala som vycitky svedomia, ze sme ho vlastne "opustili" a bezcitne nechali plakat aj hodinu. Chodili sme sice k nemu, no vobec to nepomohlo... V tie dni, aj par dni potom, ako sme prestali skusat tuto metodu, za nami lozil ako chvost a stale sa tulil, akoby sa bal, ze ho zase nechame na pospas osudu... uz to tak skoro neurobim. Mozno neskor, ked bude vacsi a bude sa mu to dat aj vysvetlit, tak potom.

besova
22. jún 2008

Tak moj krpaty musi byt aspon 3-4hodky pred vecerným spánkom hore.. chodievam von doobeda a poobede a aj 2krát cez den haja.. potom ako sa ideme kupat uz s nikym nedochádz a do kontaktu , aby vedel ze uz sda ide hajat, ze uz sa nehraje a nerozpráva... s kupelky rovno do postielky, ktorá je dobre vyvetrana, zastreté, len mala lampička, pustím mu tu zvonkohru uspávanku kym sa otocím s papaním , dam papat, necham grgnut ak sa podarý nechám si ho chvýlu na rukách a sup haji..... 😀

dasa80
24. jún 2008

ahojte,
mame 4 mesacne babatko, v noci spi celkom dobre ale cez den tak max 4krat po pol hodinke, vidim na nej ze je unavena ale viacej spat nechce....neviete nieco poradit aj na toto?
dakujem

ttina
24. jún 2008

darty..u nas to bolo podobne ako u vas a gabi..tiez som to vzdala ☹

nasa sa teraz zacala budit v noci a ked jej nedam prsnik tak nie a nie zaspat ☹ ☹ ..neviem co to bude ked prestanem kojit 😢

dasa80...nemam s tym skusenost, ale co keby si ju skusila po tom druhom pol.hod spanku prebudit a snazit sa udrzat ju hore,do druheho spanku ... mas tu knihu?

zuzka99
24. jún 2008

dasa ja si myslím, že spáva uuuuplne normálne, aj moj tak, aj mamičiek čo som sa pýtala. vobec mi nemáme nejaký že 2 hodinový spánok poobede. aj ked myslím, že bol dlho hore aký musí byť unavený, zaspí, ja sa teším, začnem niečo robiť a figu borovu - po pol hodine je tak či tak hore.
včera večer nemohol spať, bolo mu teplo, zaspal o 22,30, som sa tešila ako to doobeda dospí, no nič, vstal o 6,30 ako normálne ked ide spať o 20,00

dasa80
24. jún 2008

ttina, knihu mam, budit som ju skusala, aj tak spi len max 40 minut 😖

zuzka99, ja mozem len snivat o nejakom dlhsom spanku....podarilo sa jej to mozno dvakrat ked bolo plne mrnava...
niekedy mi pripada ako taky zajacik duracel, nechapem ako nemoze byt unavena, resp ako moze tolko vydrzat hore. a tiez neviem podla coho, podla akych deti robia tie knizky kde pisu ze dieta spi aj 15 hodin denne...aj viac 😕

no nic, ja len dufam ze to bude lepsie ked bude vacsia, napr ze sa jej to casom upravi na doobedny a poobedny, alebo len jeden dlhy obedny spanok....no neviem, cim viac nad tym spekuljem tym menej to ide 😀

zrzuska
24. jún 2008

ahojte.

aj nasa mala spinka cez den veeeeelmi malo. citala som ze take male babo by malo spinkat 5-6hodin cez den. no nasa ak spi za cely den hodinku dve tak je dobre. a tiez len tak po polhodinke.
no tiez sa mi zda, ze je uplakana z toho ze nevie zaspat 😖 tiez neviem co s tym. tak idem kuknut do tej knizky ci tam daco nenajdem. nejaku radu 😨

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciar79
27. jún 2008

marianni - momentálne tú knihu prekladajú baby z MK. Napíš na vilmuška --tá to organizuje.

magda22
27. jún 2008

prosim vas, nemam velmi cas si vsetko dozadu precitat, len sa chcem spytat, ze v akom veku dietatka je najvhodnejsie tuto metodu uskutocnit..
ci uz napr. vo veku 1 rok nebude neskoro, ked bude maly dovtedy spavat so mnou pri ciciku
dakujeem!!

luciar79
27. jún 2008

magda22, píšu tam začať od 6 mes. v roku sa su to tiež dá len to bude asi väčší boj. 😀

magda22
27. jún 2008

dakujem luciar
dufam, ze to az take strasne nebude...
nahodou tu nie je niekto, kto to "skusal" na rocnom dietatku?

nemohol by mi niekto poslat tu knihu na mail?

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magda22
28. jún 2008

dakujem!

magda22
29. jún 2008

takze tu nie je nikto kto to skusal na rocnom dietatku? 😕

pheva
30. jún 2008

u nas to zacalo fungovat vecer maleho dam do postielky okolo pol 9 alebo pol 10 a o pat minut spi az do - rana 😀 😀 😀 😀 😀

trvalo nam to 2 tyzdne ale dokazal to ten nas sinter a teraz sa uz konecne mozeme poriadne vyspat 😀 😀

pheva
30. jún 2008

no ale cez den sa mu spat nechce..... 😠

cathrin
30. jún 2008

pheva , to fakt? 😕 🙂 to ti teda gratulujem a veeeeeeľmi závidím 😉 a nechala si ho teda vyplakávať podľa tejto metódy?

pheva
1. júl 2008

cathrin my sme ho polozili so jeho postielky, popriali dobru noc, vysvetlili ze je uz velky a moze spat sam.....ako som uz pisala prve dve noci vobec nespal ; len mrncal a na tretiu noc sa mu po asi 1 a pol podarilo zaspat ( pravdaze plakal) a potm sa to skracovalo a teraz ked uz vidim ze je cerstvy ist do postele tak ho ulozime a o 3 minutky spi 😀 😀 treba vydrzat tak da tyzdne a potom uz to ide samo 😀

pheva
1. júl 2008

to sa tyka tej metody....no my sme ho chodievali pozerat tak kazdych 10 15 minut podla placu. Kludne mozes babo pomajkat ale potom ho znova uloz spat do postielky, poboskaj a odid z izby

jumbo
3. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som skúsiť uspávanie podľa metódy 3,5,7 min. mohla by mi niektorá poslať mailom knihu.

metlonka
3. júl 2008

ahojte maminky, mi fungujeme podla tejto knihy uz vyse mesiaca a uz po tyzdni to bolo v pohode. 😉
A vobec to nebolo take strasne...iba tie prve tri dni. A teraz uz bez problemov spinka aj poobede sama v postielke. Problemy mava len ked sme niekde mimo. To ju uspavam zase na rukach. Ale ked prideme domov,
asi uz vie ze je vo svojej postielke a ze tam ma spinkat sama. Tak spinka 😉
Magda22 moja kamoska to skusala na 1,5 rocnom synovi a trvalo jej to sice trosku dlhsie, asi mesiac ale tiez uz spinka sam. Tak sa toho vobec neboj. Deti si zvyknu, treba mat len trpezlivost 😉

veverica
3. júl 2008

jumbo napis malovu adresu 😉

jumbo
4. júl 2008

Včera som zabudla dať mail, tak ho teraz pripájam a budem rada ak mi niekto pomôže. (jumbo1@centrum.sk)

bublinkajasminka
4. júl 2008

ak ste niekto čítali Mama a ja - mamy radia mamám tak ja som tá Mariana čo píše práve o tejto metode a o tom ako nám pomohla a že my to s našou malou robíme podľa metody od jej 6 týždňov a je to skvelé, myslím že nám to veľmi pomohlo a nič lepšie nemôhlo byť

kacenka83
4. júl 2008

ahojte, ja som nebola za vyplakanie, ale u nas uz bolo zaspavanie neunosne, proste sme ho uspavali aj hodinu a ked sme sa pohli bol hore, ak sme uspali na rukach tak sa zobudil pri davani do postielky, tak odznova a uz to bol extrem, takto sme ho uspavali aj v noci ked sa budil 3-krat a viac takze rano sme boli ako matohy... tak v jeden vecer sme ho nechali, sice plakal hodinu, ale uz od druheho dna zaspava sam, aj cez den, aj vecer, aj v noci... a v noci ked sa zobudi a ze sa mu nechce spat, sa pohra a zase sa ulozi... aj dnes som ho prichytila ako sa o stvrtej hral, potom sa len ulozil na bok a spinkal do siedmej... a budi sa len dva krat na kojenie, sice si len trosku cucne, ale rano som vyspata

lenusiatko
4. júl 2008

Ahojte, neviem, ci na tomto fore niekto pisal o uspavani s plienkami, lebo som necitala vsetky prispevky.
Mna to naucila moja mama, okolo hlavicky dam babatku plienku, tak aby konce malo polozene na ramienkach, tymi koncami sa zvyknem poutierat, alebo ich trocha postriekat svojim mliekom, tak aby to babo citilo v blizkosti nosteka. Ono sa potom zacne o tu plienku obtierat a otoci hlavicku na jednu alebo druhu stranu, co ma dalsie dve vyhody - plienka pridrza dudel a babo nema vylezanu hlavicku. Mna to mama naucila od narodenia, vzdy mi prizvukovala, ze babo musi k niecomu prilnut a vytvorit si ritual a ta plienka znamena, ze ma spinkat a pekne ho ututka. Teda u nas to funguje od narodenia. A este klasicka perova perinka, nemozeme na nu dopustit proti vsetkym modernym zavinovackam a podobne. Teraz si uz babo konce plienok dokaze aj chytit rucickami a drzat same okolo hlavicky a ked nie, do rucicky dam cistu vreckovku, zase postriekanu mliekom alebo nech sa mama alebo tato do nej vyutieraju. A este co sa perinky tyka, ta je samouspavacia, pekne prilne k celemu telicku, babo si ju vylezi podla seba a spi ako dudek. Dajte vediet, ci mate s tymto niekto skusenost alebo to aspon vyskusajte.