Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

katka_25
1. jan 2009

kkaattkkaa..... no plakal ..... ale .... mal dva mesiace .... v tom case ked sme to zaviedli ... ale islo to, podarilo sa a to je hlavne .... samozrejme mal male svetlo zapalene stale aj taňeraz, pricom teraz ho v noci uz vypinam a nie je problem ... ja som v tom case nevedela o ziadnej knihe ...toho týždna mi ju kamoskap oslala mailom, ale to uz 3 mesiace zaspavame pekne sami .... snad sa to nezmeni 🙂

zuza.m
1. jan 2009

macaeliska no my mame zase opačny problem.večer som ho uložila a za pol hodku bol hore ,ked spime spolu tak spi dalej.teras sme tam neboli a zobudil sa bol hore do 11. uspala som ho a spal zas len do 12.pozeral rakety a zase som ho uspala ,len čo som ho položila že sa idem umyt už bol hore a plakal.lahla som si knemu a v momente bol ticho a zaspal do tretej .potom jedol a spal do 6 ,stavali sme o 10.tak že jednoznačne mu chybame. 😅

beruskablanka
1. jan 2009

Ahoj holky, jdu si pro radu, jsem totálně grogy z nevyspání. Malému je 8 měsíců a posledních víc jak 14 dní bojujeme s nespavostí. Usne sám okolo 9 večer, dřív prostě neusne, ale to mi tak nevadí. Okolo 2 ráno je vzhůru a to až do půl páté, chce si hrát a bavit se. Pak usne a spí do 8 nebo do 9, jak kdy. Přes den mi spí ani ne hoďku před obědem a pak dvě hoďky po obědě. Někdy mi usne ještě před koupáním ale maximálně na půl hoďky. Nevím, jak odbourat ty jeho noční "mejdany". 😒 Poradíte? 😕

natana
1. jan 2009

beruska asi by si mala skusit len jedno spanie cez den, u nás sa to trochu polepšilo, teda hlavne ten poobedný spanok, lebo naša nespavala cez den skoro vobec tak dvakrát po polhodine a koniec. ked sme prešli na jedno spanie prespala aj trihodiny. možno nie je až taký unavený ked sa poobede vyspí dve hodinky, skus ho dať len raz za den a čojaviem cca o 11tej nech si pospí 2-3 hodiny a potom až večer. (my sme zaviedli spanie raz za den v 10m)

eppik.m
2. jan 2009

beruskablanka: jukni do diskuse "prosím o radu, aby spal déle v noci"

danuska24
6. jan 2009

nam sa mala ,,pokazila,, asi pred tyzdnom. predtym v pohode zaspala sama a zrazu ako by utal.... este sa len priblizila k postielke a uz bol strasny rev, ked som ju tam nechala tak sa postavila a bud plakala dalej alebo tancovala. 😅 inak ako s nami na posteli odmietala zaspat, a aj ked sme ju mali na posteli tak zaspala mozno po hodine.. dnes som to uz vzdala, isla do postielky, poplakala asi 5 minut a uz spinka, tak dufam ze prejdeme na stary rezim. (pusa a odchod z izby)

violetka
7. jan 2009

ahojte kocky,
skusali ste tuto metodu aj cez den a uspesne?

ja som touto metodou naucila spat malu ked mala sest mesiacov, ale ked mala presne sedem tak sa postavila v postielke a to som sa ju uz bala nech samu lebo sa vzdy postavila a tak ju musim uspavat tak ze ju hladkam po chrbatiku a potom je do polnoci skoro kazdu hodinku hore ale co je horsie cez den spi len v kociku na balkone alebo na prechadzke, doma ani za svet, a ked nemozeme ist von ako napriklad v pondelok ked mala zvysenu teplotu tak vydrzala byt skoro celych 12 hodin hore co je na 8 1/2 mesacne dieta neskutocne 😒

minkah
8. jan 2009

caute baby, chcela by som vas poprosit o radu. Mam doma maleho 2,5 mesacneho chlapceka. Od porodu ma prevrateny rezim, najprv buntosil do takej 4 a teraz zalomi na nocny spanok az o 6 rano! Cez den ho budim ale bezvysledne, len sa napapa a dalej spi, aj pri prebalovani mi doobeda (kedy ma vlastne noc) zaspava. pred pol nocou zacne byt aktivny, smeje sa, rozprava si, ked zhasnem tak place a ked necham trocha zasvietene tak si max. na par minut pospinka a dalej vyvadza. Uz som totalne vycerpana kedze mam doma este starsiu 2,5 rocnu dcerku ktorej zacina den ked maly zaspava... dakujem za rady!

fifinna
8. jan 2009

minkah, mas to tazke. Aj ked ste niekde cez den na navsteve tak ti spi ? Nepomohol by mu nejaky rusny den, nieco co by ho zaujalo a nezaspal by ? Skus ho kazdy den udrzat aspon chvilku hore a postupne to predlzuj. Ked sa zobudi na papanie, nedaj mu hned jest, nechaj ho aspon 10 minut, nech je hore aj ked bude plakat, aj to by mohlo trosku pomôct. Inak ti neporadim, my sme nastastie taky problem nemali. Ale je tu tusim tema obrateny rezim , skus si ju zadat do vyhladavaca.

minkah
8. jan 2009

dakujem fifinna sa rady! dnes som ho skusala cez den viac zabavat a udrzovat hore, tak uvidime aka bude noc, kiezby aspon o nieco lepsia. Inac cez sviatky sme chodili po navstevach, rodina ho chcela vidiet hore, tak sme niekedy cakali aj 2 hodky kym sa zobudi, rozbalili ho... on ale ked spi tak spi 🙂 musim skusat cez den ked je hore ho co najdlhsie udrzat... aj ked je to s nim tazke lebo on si pomrnka a sam zaspinka ci uz v postielke alebo hojdacke... tak uvidime, dakujem!

ollako
10. jan 2009

ahojte baby,ja neviem co robim, zle ale ta metoda ulozit dieta do postielky a chodit za nim v pravidelnych intervaloch na moje dieta nezabera...drobca ulozim do posielky najprv mrkoce a potom zacne plakat, po 3 min, idem za nim ale on sa neutisi stale place,odidem ked sa aspon troska utisi,ale to hned spusti taky rev, ze je az fialovy, vydrzim to takto asi 2O min ale potom ho uz vezmem,lebo zacne tak strasne plakat, ze je cely bez seba a spoteny - cely mokry, az tak, ze musim poprezliekat...skusam to uz stvrty den, ale on nepolavuje,ale huka cim dalej tym viac ☹ ja neviem ale to ho mam nechavat tak strasne nariekat,niekedy sa ide zajst a potom kasle... no mam ho aj tak nechat,ked som pri nom to nezabera -neutisi sa ale place viac a viac,musim ho vziat do narucia, alebo ho cez den dam do kocika a vecer k cicke
poradte ako na to?

jitka711
10. jan 2009

Ollako, moje malá první den řvala 1h a 50min, než usla. Chodila jsem k ní každých 5 min. Ve chvíly, kdy mě uviděla spustila ještě víc. Druhý den plakala kratší dobu. Když jsem tam k ní šla, měla opět histerii, tak jsem vždy odešla a šla tam po 5 min. Nám to trvalo zhruba týden, než pochopila, že jí z postýlky nevyndám.Poté a to máme do dnes si musí 5-10min zaplakat a potom usíná

fifinna
10. jan 2009

ollako, ta metoda je tusim vhodna pre deti az od pol roka. Ja by som ho netrapila a niektore deti niesu vôbec na take uspavanie pripravene. On ta potrebuje, aby si mu v zaspavani pomohla a ked bude starsi nauci sa zaspavat aj sam. 😉

zmrzka333
10. jan 2009

ahojte mamule, tak aj my sme zacali s touto metodou spanku vcera vecer.
Maleho som musela zaspavat na rukach plus hojdanie na fit lopte alebo som s nim chodila po byte a posledne dni to bolo neunosne. Ma senzor na postielku a ked som sa len priblizila k nej tak bol okamzite hore alebo ked sa mi nahodou podarilo umiestnit ho do postielky tak o 3 sekundy bol hore s placom. Tak som to uz nemohla nechat len tak a vcera vecer sme potrapili maleho.
Plakal hrozne a my s muzom vo vedlajsej izbe sme trpli a nevedila sa dockat kym prejdu 3 minuty. potom 5 a 7 nakoniec na moje obrovske prekvapenie po pol hodine spal a este k tomu na boku co on spi na chrbte. Pol hodina preukrutneho placu ale zabralo to. Trhalo mi srdce ale musela som vydrzat. Potom sa zobudil o hodinu tak som ho nakojila zaspal na prse tak som ho prelozila do postele a zobudil sa o 4 rano a vstal o 7.30
Dnes sme to znova skusali o 11.07 sme ho supli do postielky a o 11.19 spal a znova na boku. Plakal len trochu a prevazne si len mrnkal a volal na mna. Takze to uz bolo neporovnatelne lepsie. Som zvedava ako to dopadne dnes

zmrzka333
10. jan 2009

teda ja tuto metodu vrelo odporucam, ale az vtedy ked uz naozaj neviete ako dalej l- aby ste dokazali pretrpiet plac vasho drobceka. Moj syn bude mat v utorok 6 mesiacov a poviem ze doteraz som ho uspavala na rukach a to ma uz sokoro 8 kg, takze mala som co drzat. Moj chrbat je uplna katastrofa tak dufam ze sa moje dietatko nauci samo zaspavat v postielke bez nosenia.
A este jedna super vec ked sme ho takto uspali dnes doobedu tak spal 2.5 hodiny bez prerusenia co on cez den spaval po pol hodke a posledne dni po 15 minutach. Takze snad uz budem mat cas aj nieco cez den urobit 😀

zmrzka333
10. jan 2009

a mozno by spal aj dlhsie keby som ho nesla zobudit 😉

tanjaja12
11. jan 2009

Ahojte, uz sa davno nestalo, aby bola tato tema az na druhej strane...
Uz som sem raz pisala cela nadsena, ze moja mala zacala vecer sama zaspavat, ale trvalo to len tyzden a teraz je to este horsie. Myslite, ze ked to raz dokazala, tak to dokaze znova?
Vcera som si precitala teda aj tu knihu. Je to tam pisane tak akoby to bolo nieco celkom jednoduche. Asi to s malou skusim...Este plakavat ju nenechavam, len jej chcem skusit zaviest pravidelny spanok. Lebo teraz su to take polhodinovky aj styri krat denne.Tak som zvedava...Co som sa prekvapila, tak bola znovu po hodine mrzuta, ale spat som ju hned nedala a ona bola po upokojeni lepsia ako predtym a teraz v klude bez placu zaspala, co predtym nebyvalo, aj ked zaspala v naruci. Vyplakavania sa este bojim...Aky je vas nazor na tie presne terminy spanku? Robite to aj vy? Funguje to?Naozaj sa potom nauci ze ma byt vtedy unavena?

tanjaja12
11. jan 2009

Asi hned pri prvom neuspechu by som sa nemala vzdavat vsak? Znovu spala len pol hodinu a teraz s velkym placom znovu zaspala...

macaeliska
11. jan 2009

ahoj tanjaja, ja som tiež zaviedla pevné režimy spánku a je to naozaj lepšie. Malá má stále problémy so zaspávaním, ale v tú istú dobu býva unavená. my už máme 6 mesiacov, ale doteraz zvykla spávať tak 3x. ráno som ju ukladala o 9.30, potom o 13.30 a večer si zvykla ešte pospať tak okolo 17.30. Teraz keď sa dobre vyspí po obede, tak už ju večer nič neuspí. Ale to sa musí vyspať aspoň 1,5 hodiny. Inak do obeda mi spí v kočíku a to tak max. 40 minút. Po obede, si niekedy zdriemne aj 2 hodiny, ale to je viac menej výnimka. Väčšinou mi spala len takých 45 minút a koniec. Potom si musela aj večer zdriemnúť, ale to tak cca 15-20 minút. No a večer ide o 20.00 do hajan. Ráno sa budú o 7.30-8-30. Vy ste už tiež dosť starý na 4 spánky. Skús jej to upraviť len na tri. Možno potom si potiahne dlhšie.

zmrzka333
11. jan 2009

tanjaja aj moj Chris takto spaval po polhodinkach a stale bol mrzuty a akoby stale unaveny, tak som zaviedla spankovy rezim asi pred 3 tyzdnami a teraz je naozaj uz va takom case aj unaveny no a uz dva dni zaspavame podla knihy a je to super klop klop klop. Plakal len prvy krat a napr. vcera vecer zaspal za 11 minut a ani nemukol, trocha sa pomrvil v postielke a zrazu bolo uplne ticho, normalne som tomu nechcela verit tak som ho sla pozriet a on uz sladko hajal.

zmrzka333
11. jan 2009

tanjaja ale tuto metodu mozes zacat pouzivat az od ukonceného 6 mesiaca, ja som zacala len teraz a maly ma v utorok pol roka. Este to na svojho drobca neskusaj. Iba ked tak ten spankovy rezim

tanjaja12
11. jan 2009

Ahojte,dakujem za rady...Ja ju este nenechavam plakavat, ale preventivne ju vzdy najprv skusim davat do postielky, ci si to nahodou nerozmysli a nezaspi sama. 😀 Ale to sa darilo len jeden tyzden vecer. Odvtedy stale na rukach na fitlopte naskakujeme a vecer staci ked si sadnem na postel...Ja viem ze sa musi cakat na ukonceny 6. mesiac, ved pockame. Dnes to ale u nas so zavadzanim rezimu nebola ziadna slava. Ona sa vacsinou budi medzi 8-9 hod. Tak som myslela, ze druhy spanok tak okolo 10.30, to sa aj podarilo ale o pol hodiny bola hore...asi 10 minut bola vysmiata ale potom...Bola veeelmi mrzuta tak isla pred 12.hod este spat ale znovu po pol hodine hore. 😒 Tak som sa akurat stihla najest, aj to sa pri tom hrozne jedovala ako som ju hojdala v lehatku.Ako keby sa mama najest nemusela.Neviem z coho je taka jedovata... 😒 Potom sme isli von a teraz sme dosli dnu a este spi.Asi ju ale zobudim, aby potom vecer lepsie zaspala. A skusim ju do vecerneho kupania (okolo siedmej vzdy) udrzat hore) som zvedava...

danuska24
11. jan 2009

vydrzala nam spat takto jeden den, potom zase plac.. momentalne mame novy system, zatial (klop klop klop klop klop) funguje treti den bez placu - bez jedinej slzicky. 😉

zmrzka333
11. jan 2009

tak babule dnes zaspal za 5 minut bez mrnknutia ci placu ci nervov

macaeliska
12. jan 2009

zmrzka, gratulujem a ticho zavidim.
a danuska, aky je ten vas novy system?

denduska
12. jan 2009

ahojte babenky, tak my tiez cakame na 6 mesiacov, ale aspon kazdy vecer ju ukladam o osmej....vcera poobede spala, zobudila sa o piatej a drzala som ju hore az do tej osmej, bola neskutocne nervna.....ale doslova odpadla bez slova 😀 a spala az do polnoci, huraaa....... ale myslim ze dnes to bude horsie, objavila som jej totiz v puse naznak prveho zubceka 😅

maurizia
12. jan 2009

ahojte dievcata, tak nieco odo mna..tuto knizku som si precitala snad hned po narodeni, aby som mala moznost porovnat..som si o nej pomyslela svoje, s predpokladom, ze sa budem riadit instinktami..prve tyzdne malo dieta problem s odgrgnutim, to sme v noci chodili na rukach aj dve hodiny a bolo to samozrejme v poriadku..vecer sme zaspavali s problemami, postielka, plac, na ruky, postielka ..asi na treti stvrtykrat sa kazdy vecer podarilo zaspat..okolo 3mesiacov sme v noci spali s 2-3 prestavkami na dojcenie, co bolo super..asi mesiac na to sa to riadne zhorsilo. teraz (7m) sme hore skoro kazdu 1.5-2 hodiny a je zo mna cumlik..nehovorim o tom, ze v hlbokom kociku sme nechceli byt ani za svet, kazda prechadzka koncila tak, ze jednou rukou som drzala dieta a druhou tlacila kocik..ani nosic sa nam nepacil..ale to uz je minulost, sportak to vyriesil 😵

1. mam ten nazor, ze kazda matka dokaze rozlisit druh placu a nie kazdy plac musi znamenat nestastie..kazdy sa musi nejak ventilovat, co ma take babatko robit, ked si nemoze zabehat.🙂

2. na uspavanie sa mi osvedcilo dat malu do postielky,( robim to tak uz par mesiacov..a nevidim problem, cez den je maly smejo) ked place v postielke, pridem, pohladkam, prihovorim sa..niekedy zacne plakat este viac..proste je rozumna, setri energiou a place vtedy, ked citi, ze z toho nieco moze byt..po chvili mrncania zisti, ze nic nepomaha, tak si zacne rapotat, nejak sa zabavi a zaspi..

3. vychadzam z predpokladu, ze 7mesacne dieta sa vie dostatocne cez den zasytit a preto by nemalo byt v noci hladne.. to nocne dojcenie v tomto veku zrejme nie je nevyhnutne. precitala som toho celkom dost a myslim, ze cim viac to budem odkladat, tym horsie to casom moze byt..ja sa uz v zrkadle prestavam na seba podobat, takze dnes idem skusit zakrocit..budem dodatocne informovat, ako som dopadla s pevnou vierou, ze vysledok mojho snazenia bude utechou pre ostatne mamicky 😅

bublinkajasminka
12. jan 2009

no kočky - ja píšem často ak niektorá chcete poradiť kľudne napíšte poradím rada....túto metodu každému radím - naše dieťa spí ukážkovo, vôbec už nepapá, spinká sama od 6 týždňa ale samozrejme občas sa budila ale málo...teraz vôbec, spinká krásne a to v noci aj cez deň zaspáva sama.....každému to odporúčam

kvietocek7
12. jan 2009

ahojte .. no uz asi prisla chvila odhodlania a prave som ulozila malu do postielky tak nie zvycajne ako to ona pozna... zatial pocut len mrncanie a ticho, no ale ked zacne plakat tak asi tam pojdem ale co potom neviem. Som si vsak ista ze ju chcem naucit samu zaspinkat Viete mi povedat v akom casovom intervale mam za nou chodit do izby?

maurizia
12. jan 2009

bublinka hovori sa, ze kazdy ma take dieta, ake si zasluzi 😅 no ale vazne, spinka sama od 6teho tyzdna co to znamena? si jej v noci musela davat papat alebo nie? a ako si ju potom zrazu oducila od nocneho papania?si to mozno uz niekde pisala tak pls daj stranu pripadne, nech sa nemusis opakovat