Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

casy30
4. júl 2009

nám to trvalo týžden 🙂

goga03
4. júl 2009

nam to trvalo 3 dni 🙂 tym, ze sa nam upravilo nocne spanie, sa podstatne zlepsilo aj spanie cez den.
uz len maly detail, ze oliver vstava skoro rano, ale to uz neriesim, lebo som si zvykla a kedze sa uz nebudi 5 -6 krat za noc ako kedysi, tak mi to az tak nevadi 😉

casy30
4. júl 2009

goga, v tej knižke sa píše ako upraviť režim dietatka aby nevstávalo tak skoro....pozri to...
😉

goga03
4. júl 2009

ja viem, nam to nepomohlo ☹ skusali sme to, davat ho spavat neskor, ale iba bol zbytocne mrzuty, tak sme to nechali tak. vstavali sme o piatej, teraz o pol siestej, teraz sa to ustalilo tak, ze sa este valame pol hodku v posteli,takze sa to da. su aj horsie pripady, stvura by vedela o tom pisat ☹

casy30
4. júl 2009

Goga, ale tam nepísali posunúť večerný spánok, ale doobedný. ak dieta vstáva skoro, skoro sa dožaduje i doobedného spánku. a ten treba posunúť až na pol desiatu, aby malý vedel, ked skoro ráno vstane, že tak skoro spinkat nepojde....ale ako píšeš....viem, že s maminy. ktoré to majú oveľa horšie...nám to vyšlo..malý spí nočný spánok od 20.00. do 7.00. Potom od 9 - 10, ale s tým, že ak chce spinkat dlhšie o desiatej ho budím /po zobudení je úplne spokojný a krásne vyspinkaný/, po obede ho ukladám o 13.00 a spinká do 15.00./náš problém bol, že tento spánok nechcel spinkať v postielke..ale po týždni už aj to je OK. No a potom bdie až do pol osmej, kedy ho kúpem a on po vypití mliečka zaspinká....viem, že každé dietatko je iné, ale my sme našli tento režim a je to super.... 😉

zelmirka1
5. júl 2009

goga ani mne sa nepodarilo maleho naucit aby spal rano dlhsie a tiez som skusala ze ho doobeda nedam spat tak skoro ako chcel ale najskor po 9 hodine, bol mrzuty a potom spal aj tak kratko. Budi sa rano o 5 a nemoze zaspat, obcas sa podari dlhsie ale to je vynimka a nech skusam hocijaky rezim tak sa mi nedari aby rano spal dlhsie. A to ho davam spat az o 20.00. Tak len dufam ze casom to bude ine, mozno ked prejde na jeden spanok cez den tak sa to upravi.

goga03
5. júl 2009

casy, nam to nepomohlo, presne ako pise zelmirka, bol len mrzuty a spal kratko.mne to tak aj vyhovovalo, ze vstava o siestej, doobeda spi od 8.30 -10-tej (priblizne samozrejme) a pooobede o 12.30 do 15-tej. kedze 2 krat do tyzdna sme o jedenastej chodili plavat, tak bol vyspinkany pred plavanim.
no lenze od vcera sa nam to cele nejak pokazilo. doobedny spanok spi rovnako, ale potom cez obed chyti nejaku vlnu energie, ze vobec nie je unaveny :( az potom okolo stvrtej, ale to si pospi len 45 minut.
stretla ste sa s tym niektora?

jananinka
5. júl 2009

Caute baby, tak my sme teda dnes zacali vecerne zaspavanie v postielke, lebo mala si vyzadovala, aby bol niekto pri nej. Uz spinka, trvalo to asi 45 minut, ale zaspala ked som prisla a polozila ju. Nevadi to? V knihe pisu, ze dieta nema zaspat v nasej pritomnosti, tak neviem, ci k niecomu ten dlllllllllllhy rev bol ☹

jananinka
5. júl 2009

A este mam jeden dotaz. Denne spanie u nas vyzera tak, ze ja si s malou lahnem, ona casom zaspi a bud ju dam do postielky alebo spim s nou alebo spi v kociku na prechadzke. To mi nevadi. Myslite, ze aj cez den mam praktizovat to co vecer? A ked to budem robit iba vecer, nauci sa to??? Mne by stacilo keby vecer zaspala normalne sama, cez den mi to nevadi.

casy30
6. júl 2009

Jananinka,jednoznačne a cez deň....ona sa to časom naučí a ty si budeš mocť kľudne čo to porbť okolo domácnosti.,..aj uspávanie v kočíku je niečo čo vedie k zlým uspávací návykom...ja som s tým mala eĺký problém. čítaj moje príspevky na predchádzajúcich stranách. po týždni plaču a nespokojnosti zaspinkáva v postielke tak, že ho položím,dám mu pusu, 5 minút si džavoce a zaspinká....ty si ukážkový príklad maminy, ktorá by sa mala riadiť knihou na základe ktorej vznikla táto téma... 😉

goga03
6. júl 2009

jananinka - k prvej otazke,podla tej metody, ked si prisla, polozila ju, pohladkala a odisla a ona zaspala tak je to ok.ak si pri nej ostala a pockala kym zaspi, tak nie.
k tej druhej otazke, ak to budes praktizovat len vecer, tak to nevadi.ja som to mala tiez tak, ale s tym rozdielom, ze mne maly spaval oba denne spanky v kociku na terase.nastastie som ho nemusela kocikovat, len som ho tam dala a on sam zaspinkal.ja som to nechcela vsetko robit naraz, pre mna bolo najdolezitejsie to vecerne zaspavanie, aby som odburala velmi caste nocne kojenie. ked sa nam upravilo nocne spanie, tak som ho zacala doobeda davat na spanok do postielky a potom aj poobede.teraz spi vsetky spanky v postielke, len s tym rozdielom,ze cez den ma aj dudel, v noci nie.casom odstranime aj dudel.
ako som ale pisala vyssie, cez vikend sa nam to mierne pokazilo,nechcel spat poobede, uvidime ako to bude dnes, ked budeme len sami dvaja.

jananinka
6. júl 2009

Goga, ja som pri nej nezostala, prisla po 7 minutach a ona sedela a plakala, hned ako som ju polozila, tak zaspala ako drevo, tak neviem.

goga03
6. júl 2009

jananinka to je ok, ono to je myslene tak, ze pri babatku si kym nezaspi.
inak asi sme sa vratili naspat do starych kolaji so spankami, som rada. cez vikend asi nechcel poobede spavat kvoli tomu, ze sme boli na chate a tam plno deti a on sa s nimi uz nemohol hrat 😢

jananinka
6. júl 2009

No to som rada, ze to nebolo zbytocne. Uvidime, ako bude dnes, uz teraz sa desim. Cez den to zatial nebudem robit, to by som nezvladla.

Goga, ked si maly zvykol na vecerny spanok v postielke, nebolo to lepsie aj cez den, ked si ho tam zacala davat, alebo tiez bol ten rev taky vytrvaly?

goga03
6. júl 2009

jananinka, nebolo to zbytocne, teraz ostava len vydrzat, prvy den je najhorsi, ten uz mas za sebou.
hlavne ked k nej vecer ides, tak bud laskava, pohladkaj ju a istym hlasom jej povedz, ze teraz je cas spinkat,alebo nieco podobne. babatka vycitia, ked je mama neista a ked vaha, ci odist z izby alebo nie. budeme ti drzat palce.
ja som to tie robila postupne, lebo odnaucanie aj noc aj den by som nezvladla, hlavne ked bol mrzuty. by sme sa trapili obaja.
nam, ked sa to upravilo vecer, tak som ho raz skusila dat doobeda do postielky bez dudla. to reval 55 minut - s prestavkami samozrejme a potom zaspal. tak sme sa zase vratili ku kociku a skusila som to asi za tyzden zase. lenze s dudlom. a to som ho len polozila, pohladkala, dala pusu a odisla. a neplakal vobec. ani doteraz neplace.
takze teraz mame taky "kompromis", dudel ma len na denne spanky a ked sme vonku, aby nejedol travu, piesok a podobne chutovky.

iwuskaaa
6. júl 2009

No ahojte mamičky, tak my sa trápime pomaly už 50 minút ☹ ...dúfam, že už vydržím, lebo mi to srdce trhá, keď ho počujem...teraz plače už iba také "pianko", prvé minúty boli najhoršie ☹ ...
Už teraz sa bojím zajtrajšieho obedného spánku...ale som odhodlaná 🙂

jananinka
6. júl 2009

Ahojte baby, hlasim, ze mame uspesne za sebou druhy den. Dnes to bolo ovela lepsie ako vcera, sice zaspala po 45 minutach ako vcera, ale ten plac bol taky prerusovany a nebol to uz taky strasny rev ako vcera. Chudatko, zaspinkala skoro posediacky opreta o mantinel 😅

Iwuska zvladneme to, hlavu hore.

iwuskaaa
6. júl 2009

Jananinka ďakujem 😉 ...a Tebe gratulujem tiež 😉 ...
My už spinkáme, trvalo nám to presne hodinu 😵 😵 😵 ...už som skoro plakala aj ja, ale zvládla som 😵 ...
Len neviem čo cez deň, ale ak som to už začala asi to treba aplikovať aj cez denný spánok, však?

Dúfam, že Dávidko sa na mňa hnevať nebude, keď som ho nechala plakať 😔 ...toho sa bojím 😕

jananinka
6. júl 2009

Iwuska toho som sa presne bala aj ja, ze rano bude smutna a nebude sa so mnou bavit, ale rano bola akoby sa nic nestalo, vysmiata jak leco. Ja som sa pytala to iste, ze ci aj cez den musim, ked to robim vecer a goga mi odpisala, najdi si to vyssie na tejto stranke. Ja osobne by som to nezvladla, lebo cez den nie je az tak unavena a ten vreskot pocuvat dlhsie by som nevydrzala. Ze sa to da aj postupne, jeden spanok za druhym.

goga03
6. júl 2009

ahojte baby, tak ste to zvladli.
iwuska neboj sa davidko sa hnevat nebude,rano si nic nebude pamatat. robis to aj pre jeho dobro, bude spinkat neprerusovane a viac si oddychne. nebude sa hodit po pol hodine a plakat a jedovat sa.
ked vam mozem poradit, tak ked vam babatko uz len tak mrnka, tak do izby nechodte. ja som raz tak isla a "nastartovala" ten plac odznova ☹

jananinka
6. júl 2009

Goga, ze si nenapisala skor. Tiez som rozmyslala, ci tam ist, lebo len tak sem tam poplackavala a ked som nakoniec isla, tak zase spustila krik, ale nastastie nie nadlho. Uvidime zajtra. Zacinam verit, ze to zvladneme. Drz palce 🙂

lemge
6. júl 2009

caute baby,my tiez cez den zaspavame len v kociku.ale ako mala rastie,uvedomujem si ze by som to mala zmenit na spanok v postielke doma.
rada by som si zakupila tu knihu kazde dieta...lenze na googli som ziadnu ponuku nenasla. 😒 no neviem ,ak mozte prosim poslite link,alebo cez IP.diki

iwuskaaa
7. júl 2009

Ahojte kočky,
tak prvú noc po prvom samotnom zaspávaní máme za sebou. Spinkal do štvrtej 😵 ...a vstal usmiaty, nehnevá sa na mňa 😵 😀 ...
Teraz o desiatej ideme spinkať, dúfam, že dnes to bude už kratšie.
Ešte sa chcem spýtať, v knihe píšu, že ak sa dieťa postaví, treba ho položiť naspäť iba raz, viac nie. Takže ho mám nechať stáť v postielke?
Ďakujem

iwuskaaa
7. júl 2009

Tak už som ho dala spinkať, ale mrnčí. Asi k nemu ani nejdem, lebo to nieje plač... 😕

iwuskaaa
7. júl 2009

ja tu mám monológ 😀 ...spinkáme...po 25 minútach 😵 . Už sa to výrazne lepší a to skúšame druhý deň 🙂 ...bola som pri ňom iba raz, pretože neplakal veľmi, iba mrnčal 🙂 ...
Držte mi palce 😉

pammy
7. júl 2009

Iwuskaaa,
mozem sa ta opytat, ked si ho polozila raz a potom sa postavil, lahol si opat sam?

My mame ten isty problem, strasne zle zaspava. Ja ho davam od malicka do kocika... lenze aj tam sa zacina jedovat, takze je namieste s tym nieco robit. Zatial som sa neodhodlala ho nechat plakat.

Ja ked ho dam do postielky a place, postavi sa, stoji, ked ho polozim, zacne este viac a tak sa to opakuje. tak som bola zvedava, ci sa potom Davidko sam ulozil a zaspinkal.

Dakujem.

pammy
7. júl 2009

A baby, moj ma strasne plytky spanok, mali to aj Vasi predtym ako ste zacali aplikovat tuto metodu?

iwuskaaa
7. júl 2009

Pammy, v knihe sa píše, že treba položiť iba raz. Toho som sa bála aj ja, ale skúsila som. On sa postavil druhý krát, ale aj sám si ľahol. No neviem po akom čase, pretože dvere boli zatvorené. Ale neboj sa, omrzí ho to.
Ja to skúšam iba druhý deň, ale som šťastná, že som sa na to dala 😵 😵 😵 ...odporúčam aj ostatným 😉 .
A myslím Pammy, že aj spánok bude mať maličký hlbší, keďže sa plačom unaví 🙂

ella1111
7. júl 2009

poradite mi prosim.mam 4mesacnu dcerku.kojim ju ale na vecer davame flasku lebo jej akosi nestaci MM.na vecerne zaspavanie sme uz prisli ako jej vyhovuje nas problem je caste budenie v noci aj 7krat.pritom si len cucne a do 5minut zas spi.naje sa maximum 2krat normalne.uz som hrozne unavena.ako to mam zmenit?

pammy
7. júl 2009

Iwuskaaa dakujem. A kde ti spaval predtym a kolko? A spinkal dnes pekne v postielke? To ja tak sondujem troska, ze ci sme mali podobnych 'nespacov' 😉