Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

casy30
8. júl 2009

Kaya je malý spachtoš 🙂 😀 to moj malý ťahá nočný spánok od 20. 00 do 07-07.30 hod, potom ide spinkať ood pol desiatej do 10.15, to ho zobudím, po obede, ktorý má o 12.00. ho ukladám o jednej, spinká do tretej a potom je až do večera hore...ale noc mi prespí krásne celú. ak mu nejdú zúbky 😉

mywiel
8. júl 2009

Casy praveze ani nie niektoré deti spia ovela viac ako ona, ale uz teraz si nemozem stazovat konecne sa vyspime. 😉

lehna
8. júl 2009

jéé holky, to vám závidím,že se tak krásně vyspíte.
U Štěpiho je problém ještě i v tom,že jak si zdřímne jen na půl hodiny,tak za dvě, dvě a půl hodiny je dost unavený a mrzutý a chce prostě zase psát☹.
ráno jak vstává kolem půl 6, jak ho mám udržet do půl 10?????? dneska to vydržel do půl 9 a to jsme ho musela mít pořád na rukách,aby teda vydržel,ale v půl 9 užjsem prostě nemohla.

wsmoulinkaa
8. júl 2009

ahoj holky...můžu se přidat?? kde sehnat tuto knížku?? -každé dítě se naučí spát-

tak si říkám jak rychle se děti naučí -miminka- na nošení a drncání že jo?? sama už neusne, jako v porodnici ...to se budila po 3h na kojení a hned usla...to se ted týden změnilo. Spí teda tak 3-4h ale nějak ji už nejde hned usnout tak vozím v košíku a jak přestanu tak řinčí-no jo nechám ji pořvat tak 5-10min ale pak tam jdu páč se zalyká a vysychá ji v krku jakej má jekot 😀 ted usla a taky s vozením v košíku-jsou to mršky.A že mám druhý jsem si říkala jak si ji nebudu učit-prdlajs 😀 je to pro moje pohodlí to je jasný 😉

ale ta knížka??? 😕

prsky
8. júl 2009

wsmoulinkaa...na tvoje mimco je aj tato metoda este priskoro, ale knizka sa da stiahnut tu: http://www.subory.sk/download/145425/Spanok.pdf

lehna
8. júl 2009

wsmoulinka- je tady na str.127 ke stažení ve slovenštine,
nebo já si ji koupila přes mimibazar v češtině se jmenuje - Každé dítě může dobře spát 😉

casy30
8. júl 2009

wsmoulinkaa, v žiadnom prípade to teraz nerieš..,..malá je moc malinká a mohlo ¨by jej to veľmi ublížiť...ked si prečítaš spatne, každá sme si to čo vydržali s babätkami...skor ako od 6 ,mesiacov určite nie...neboj, pri takto malých babatkách sa tie sposoby zaspinkávania stále menia.. 😉

prsky
8. júl 2009

presneako casy pise...my sme Lalu vlacili prve mesiace (3-4? uz ani neviem) v babyvaku...potom som zistila, ze vlastne chce spat normalne okolo osmej, tak od vtedy ju chodievam o tomto case uspavat do spalne...teraz sa to zase ale meni, lebo poobednu pol hodinku az hodinku si dava moc skoro a preto je okolo piatej uz vzdy dost unavena, tak si pochrape pol hodku este navecer a tym sa jej vecierka posunula na okolo pol deviatej - deviatej...zacinam ale uvazovat, ze je uz dost velka naucit sa spinkat sama, len som este k tejto metode psychicky nedozrela a neviem, ci sa k nej dopracujem niekedy, ale to uz je o inom 😉

casy30
8. júl 2009

prsky, fakt je, že na túto metódu musíš byť totálne odhodlaná....Na mńa to prišlo, keď mal malý 10 mesiacov.A vobec to nebolo také zlé, tým, že už blaboce, chodí, a vymýšľa, tak tie cirkusy v postielke boli o tom, že sa staval na nožičky, vykrikoval, mrnkotal, blabotal, nikdy mu ale netiekli slzičky...takže u nás sa žiadne hysterické plače nekonali...preto som to aj dobre zvládala..... 🙂 aj som sa zasmiala napr. vtedy keď po 15 min. nastalo v izbe ticho, tak som si povedala, ža počkám ešte 5 min., aby to bol už ten statočný tvrdý spánok, vojdem do izby a mladý pán sedí v strede postielky v ruke pleťové mlieko, ktoré mi vytiahol z tej kapsy čo mám priviazanú o postielku a a ako to tam vyzeralo, ti nemusím písať 😀 Tým som chcela povedať to, že keď je dieťatko staršie, už vie ten hnev, na to, že zostal sám v izbičke kompenzovať i inými sposobmi ako len plačom...a preto je to v pohode... 🙂

blandik
8. júl 2009

wsmoulinkaa - vaše malá je moc malá na ty metody, ale já jsem třeba malého neuspávala na rukou ani u prsu, ale prostě jsem ho položila do postýlky a byla u něj, hladila přes očička, nosánek a čekala až usne, když byl tak malinký - nebrala jsem ho na ruce, ani když plakal - to jsem mu natřásala zadeček (u nás totiž to nošení nemělo efekt a na malého nezabíralo). Kolem 2,5 - 3 měsíců jsem ho uložila do postýlky, vymyslela si rituál - to jsem mu začala číst říkanky, zpívat písničky, pak jsem popřála dobrou noc a choidla po ložnici, uklízela hračky a chodila i pryč z ložnice a zptáky - malý byl v klidu. Kolem 5M začala plakat, když jsem odešla od postýlky - tak jsem přestala chodit po ložnici, ale odešla z ložnice - naštěstí to dobře vzal a já jsem tam chodila ho pohladit a zkontrolovat co pár minut. Kolem 6M začala krizka - začal plakat - to jsem si přečetal onu knížku a asi 4 dny to bylo náročnější, ale pak už ok. Teď mu je 9M a pořád usíná sám, 1x za měsíc je řev, ale to se dá překonat (dle knížky - v pravidelných intervalech chodit, ale nezůstat). Jinak - tedy rada pro tebe - nenechávat samotné, ale nebrat z postýlky, když uložíš ke spánku, hladit, natřásat, ale dávat nespící do postýlky, nespat v jedné posteli...a bude vše ok tak jako u nás:o) Hodně štěstí.

jananinka
8. júl 2009

Ahojte baby, tak dnes 4. den zaspala po pol hodine. Vzdy zaspi posediacky a hlavicku ma zaborenu v rohu postielky, chudatko ☹

stvura
8. júl 2009

mywiel, to tak super mala spava? no v tichosti zavidim....ja mam doma jedno akcne dieta, krore mi uz odmietli tri opatrovatelky...cez den spime max 2h, bud vkuse alebo 2x po hodine a v noci je kazde 3h hore 😉

casy30
8. júl 2009

stvura...ešte žiješ? ja by som už padala dole nosom ☹

jananinka
8. júl 2009

stvura, nemas to az take hrozne. Nasa spi niekedy /zrovna aj dnes 🙂 / pol hodku doobeda a pol hodku poobede a tiez neusedi 5 sekund a v pohode vydrzi 3-4 hodiny byt hore. Maly nezmar 😀

basika
8. júl 2009

Trochu som pobrázdila...stárnky..ale musím napísať...nemám voči metóde "nechať aj plakať" nič, psychicky som ale na ňu nedozrela, do teraz sme mali zaspávanie s mojou spokojnosťou vždy presne.či na obed alebo večer pri fľašy...prípadne párkrát na fitlopte...a spalo sa...leeeenže začína mi bojkotovať obedný spánok..normálne podľa starých rytuálov nehrozí uspať ju v spálni...vždy bola v čase medzi 11:15-11:45 už tvrdá a spala, čo bolo fajn, lebo akurát spala do tej 13:30 a do večera bola tak akurát unavená...keby som ju nechávala dlhšie, neskôr zaspí a večer zasa by to možno bola bieda...musím ísť do obývačky..tam chytí fľašu..a zaspí...no neviem...čo to bude..ešte čo ma ešte čaká..
horšie ale je, že ona pri plači sa mi začne dusiť až dovracať...to má už od prvých mesiacov..takže je na to náchylná nie naschvál...

basika
8. júl 2009

aj by som si prečítala všetky vaše debaty...uf ale 148 strán...to je dosť

stvura
8. júl 2009

casy...zijem, nie je to stale ruzove, no nejako sa trapime. Je to maly senzibil, normalne ti reaguje na zmeny pocasia!. Este stale fungujeme na Viburcole, lebo tie mrcha ocne zuby stale nechcu ist von a ked ho nemal bol kazdu hodinu hore, co ma privadzalo do zufalstava /muz na sluzobke cely tyzden a cez vikend na nasej stavbe/...
Jananinka...u nas to boli tiez polhodinove spanky a stale su ak s nim ja nespim. Ak s nim spim, tak vtedy dokaze spat hodinu alebo aj dve, podla toho ako je unaveny /to nehovorim ze tomu predchadza 5 hodin aktivity, neustaleho chodenia, skakania, vymyslania, ziadne take, ze by sedel a hral sa s hrackami alebo si nieco tichucko sam robkal ako ine deticky....
Idem vyuzit cas a lahnut si, lebo momentalne u spi hodinu a pol a som zvedava kolko mu to vydrzi...

casy30
8. júl 2009

stvura oddýchni si. dobrú nocku 😉

lenk30
8. júl 2009

casy, viky - dík za radu, aj keď neviem ako by som mu odopierala denný spánok. lebo si nemyslím, že by mal popletený deň s nocou. nikde som teda nenašla nejaké tabuľky koľko dieťa v tomto mesiaci spí. ale môj cez deň 2 - 2,5hodky je hore - ale to je totál 2hodky aktívny a potom zapinká. niekedy 40 minút, niekedy vydrží aj 2 hodiny - ale to len jeden taký dlhší spánok cez deň.
od 21 pekne spinal - tak to začína, takže už nemám čas to dopísať..........ja už fakt neviem čo

prsky
9. júl 2009

casy...ja viem, ze na to treba byt uplne odhodlany, preto este cakam, kym to na mna pride...ale my to nemame az take hrozne, takze mozno sa to u nas nejako utrasie prirodzene vyvojom (snivajte s nami 😉 ). Niekedy sa nasej potvorke podari zaspat samej (minule som musela umyvat psov po blatovej prechadzke a kym sa mi to podarilo dokoncit - mame 2 kusy - tak si trosku pomrnkala, ja som sa jej prihovarala a do 10 min bola tuha ... ale tiez mi chvilu trvalo, kym som sa odvazila vojst do spalne, sak co keby som ju zobudila 😀 Inak najlahsie sama zaspi vtedy, ked je tak prijemne unavena nejakou aktivitou a nie je to este prilis (neviem to celkom dobre popisat)

ali27
9. júl 2009

caute baby, odbornicky na spanok 🙂)
chcem sa poradit. mala doteraz spavala v noci velmi pekne, zaspala o 20tej a s 2-3 budeniami (napapala sa v polospanku) spala do 6-7 rana. posledne noci su ale velmi zle, budi sa aj kazdu hodinu, dam jej papat, ze co ked je hladna (je kojena), ona pocucne a potom oci stale otvorene, pozornost sice nevyzaduje, ale hra sa so vsetkym co pride (moja nocna kosela, paplon, nozky...). tak si ju nevsimam a ona potom zaspi... neviem kedy ale zaspi. u lekara sme boli, preliecili sme uska, mala nejaky prievan, ale problem so spanim pretrvava. pediatricka ale hovorila, ze uz sa jej crtaju zuby, tak neviem ci to moze suvisiet. co poviete??

casy30
9. júl 2009

ali, nie som síce odborníčka na spánok 😉 , ale presne toto robil moj, ked mu išli prvé zúbky. a u nás to bola totálna katastrofa 🙄 3 týždne sami každú jednu noc budil po 20-30 min...myslla som, že to je konečná...nič nezaberalo, ani nurofen ani panadol, ani viburcol, ale potom mi kamarátka poradila brufen sirup pre babatká a odvtedy ked mu idú zúbky, dám mu pred spaním lyžičku brufenu a spinká celú noc....musíš si byt ale istá, že sú to zúbky....mojmu malému ked už natvrdo išli zúbky, tak strašne slintal, a stále, nonstop niečim dral ďasná....treba vydržať..to prejde...a tiež keď sa mi takto budil neplakal, len vyzeral tak akoby bol dobre vyspatý....hroza 😝

casy30
9. júl 2009

stvura, aká bola noc? 😉

casy30
9. júl 2009

iwuskaaa, a u vás ako? 😉

casy30
9. júl 2009

Inak všetkým dobré ránko 🙂

ali27
9. júl 2009

casy, diky. tak nie som si ista ci to su zuby, opuchnute dasienka nema, slinta o dusu, ale to uz od druheho mesiaca, hryzie tiez do vsetkeho. skocim este asi za pediatrickou nech mi to potvrdi a vyskusam co radis ked sa to nevylepsi v priebehu najblizsich noci...

lenk30
9. júl 2009

bré ráno po prebdenej noci ☹
a ako mám vedieť, že to robí kôli zúbkom? cez deň spí normál, takže nemám pocit, že by mal otočený deň s nocou. Včera som ho skúsila dať skôr spinkať o 19, inak chodí až o 21, takže presne po 2 hodkách - teda včera o 21 to začalo, dookola cumel, mrví sa, otočený v postielke, mrnčí -ale oči zavreté.......

sebastianela
9. júl 2009

Lenk30. Moj ma 7mesiacov. Ako keby si ho opisovala. Robí mi to iste. Od narodenia. Som uz zufala.

vikina74
9. júl 2009

lenk30: Asi som to zle pochopila s tym vymenenym rezimom, lebo si pisala, ze cez den to dohana, tak som vychadzala z toho, ze spi cez den az privela. Moj ma 6 mesiacov a spi cez den vacsinou raz ca. 3 hodiny v kuse a potom este raz ca. 1 hodinu. V noci spi s 2-3 prestavkami na kojenie ca. 11-12 hodin, takze celkovo asi 15-16 hodin, co je dost, moj starsi spal v tom veku max. 13 hodin celkovo.
Sorry, ak budem pisat nieco, co uz mate vyskusane, ale v noci sa odporuca zachovavat co najvacsi klud, co najmenej s dietatkom rozpravat, zapalit len tlmenu lampicku, ak vobec, zaujat polohu "mrtveho chrobaka" ak sa budi a potom mrnka ci rozprava v postielke. Byt proste pri nom, ale tvarit sa, ze uz spim, na mojho to zabera. Uspavanie hojdanim ci fitloptou uz u takmer polrocneho dietatka moze skor stimulovat, to zabera viac na novorodencov. Je pri tom v zasade jedno ci spi v svojej postielke alebo pri vas, aj ked u niektorych deti moze uplna blizkost rodicov posobit rusivo. Mohli by ste vyskusat baby-balkon, ked sa z postielky da dole bocnica a prisunie sa k rodicovskej posteli, u nas to funguje super.
Inak neviem ci kojis, ak ano, moze sa v tvojej blizkosti budit aj preto, lebo citi mlieko, vtedy by mohla vlastna postielka alebo balkonik pomoct. Tak neviem, pripadne napis este nieco viac o vasej situacii.

patkao
9. júl 2009

ahojte..ja tiez bojujem so zaspavanim nasej malej, ale co je horise, nielen na noc, ale aj cez den..ona vobec nechce spat, aj ked je unavena..kedysi zaberala fitlopta, teraz uz vobec nic..pri kazdom zaspavani revy..doobeda mi vobec nespava, max.tak pol hodinku, ale aj to az po hodinovom boji co sa aj 3x zobudi, poobede len v kociku a za jazdy a aj to max hodinu..akonahle sa zobudi, uz mi v kociku nevydrzi, musime bezat domov..a vecer zasa katastrofa, hudle si ocka, mrvi sa, kope, pretaca,narieka, lezim vedla nej a rozpravem jej, spievam, alebo len ticho lezim a nic nezabera..dokonca place aj na rukach..takze si kazde zaspavanie odplace, az kým nezaspi, to je tak o desiatej a o siestej je uz hore, medzitým tak 3-4x papa(kojime sa)..ja uz naozaj neviem co vyskusat..ak mate neaké tipy, poradte prosim