Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

iwuskaaa
9. júl 2009

Casy, naša noc bola dobrá 🙂 . Úspešne máme za sebou štvrtý deň a som šťastná ja a je spokojný aj Dávidko 🙂 . Včera na obed spinkal 2 hodiny a 20 minút, poobede si pospal v kočíku, ale cca 40 minút a večer zaspal po veľmi krátkom čase. Spinkal do 4.00, potom do 7.00 hod.
Teda náš režim je už pevný, predtým bol, ale len v tom, že každý večer o 19 tej sme mali kúpanie, alebo očistnú hygienu, papanie a spinkanie, no na prsníku. Teraz ráno vstávame o 7.00 hod, doobeda sa hráme a o 10.00 hod. ide spinkať. Položím ho do postielky, dám pusinku na dobrú noc, zavriem dvere a odídem. Dnes tiež spinkal 2 hodiny a vstane taký spokojný, predtým fakt nespal viac ako hodinu a vstával mrzutý...takže ja som fakt šťastná, že sme sa na to dali a že ma v tom podporil aj môj manžel 😵 ...

Patka, naštuduj si knihu a na Tvojom mieste by som sa určite do toho pustila. Náš malý tiež keď bol unavený, zaspával horšie 😒 . Možno si po prvom dni povieš, že to nemá význam, ja som si povedala to isté, ale vydržali sme. Mala som síce slzy na krajíčku aj ja, ale vydržala som a po 55 minútach zaspal sám. Spinkal do rána do 4.00 hod. Ono, ten druhý deň je už lepší, u nás bol už super, zaspal asi po 5 minútach, už si presne nepamätám, ale hlavne, že nerobí scény 🙂 .
Jaj, ale som sa vykecala 😀 ...

Viki, som na MD už rok, takže profesionálna deformácia 😀 ...ale ani nemám šancu sa veľmi prejaviť momentálne 😀 . Ale fakt som vyštudovala pedagogiku - sociálnu 🙂 ...

Prajem Vám pekný dník 😉

casy30
9. júl 2009

iwuskaa, paráda 🙂 moj malý teraz zaspal po desiatich minútach blabotania 🙂 lenk 30, tiež som to pochopila tak, že malý dobieha spánok cez deň...jedna kočka mi písala na IP, že ako to robím s ým režimom, či nikam nechodím a pod...odpíšem sem....nie. keď má malý spinkať, nikdy sa s ním nevyberiem na nákupy...na to mám dosť času, keď vstane...veď tie detičky nám spinkajú v tom lepšom prípade 2- 3 hodinky v priebehu dňa, tak prečo by som mala zrovna v tom čase cítiť potrebu dať ho do kočíka a ísť napr. do nákupného centra....na kávu, vybavovanie , nákupy je predsa čas v čase jeho bdenia....Raz máme deti, tak musíme ich potreby uprednostniť pred tými našimi....Jedna známa má 2 ročné dievčatko, ktoré chodí spávať okolo pol jedenástej a keď som sa jej spýtala prečo s ňou nejde skor domov, povedala mi, že ona nebude chodiť v lete o siedmej domov, keď do deviatej je vonku svetlo.... a na to sa už nedá nič povedať... ☹

casy30
9. júl 2009

malý mi zaspinkal po 10 minútach blabotania. ani jeden vzlyk 🙂 🙂 🙂

casy30
9. júl 2009

viki, iwuska....už to neriešme. 🙂 ...vidíte ako pekne nám to ide....začiatok nebol dobrý, takže nech psychologička, nech pedagogička, nech kuchárka....všetky sme na MD, takže v tomto sme si kvit...a hoc máme niektorá iný názor, dá sa to napísať slušne, bez emócií... 😉 a vidíte, ako nám to ide 😉 😉

mywiel
9. júl 2009

Casy s tym mliekom som sa dobre zasmiala, moja je tiez mala vymyselnicka... 😀

vikina74
9. júl 2009

casy30, iwuskaaa: 😉

mywiel
9. júl 2009

Iwu presne mna tiez podporil MM, bez neho by som do toho nesla, je to dolezité aby obaja s tym suhlasili.

zelmirka1
9. júl 2009

casy to je fajn, aj ja sa snazim byt s malym doma ked ma cas spanku, ale fakt si myslim ze sa to vzdy neda,
jasne ze nejdem na nakup alebo na kavicku ale napr. sme chodili plavat 2x do tyzdna a museli sme sa prisposobit casu, tiez sme boli v hudobnej skole a nemohla som si povedat ja mozem len vtedy. Je mi jasne nemusime mat ziadny program ale to sa mi zda skoda lebo malemu sa to velmi pacilo. Aj doktorka nas na poradnu objednava poobede prave vtedy ked spime lebo doobeda ma chore deticky tak neviem ako to dodrzat.

Inak snazim sa od pondelka zaviest rezim, aj ho budim doobeda ale aj tak spi poobede len polhodinku a potom do vecera je straaaaasne mrzuty, myslite ze to casom napravi a pospi viac ? A to vstava o 5 rano, nechce sa mi verit ze by v 9,5 mesiaci mu stacilo len v noci 9 hod. spanku a cez den 1,5 hod?????

wsmoulinkaa
9. júl 2009

děkuji za rady holky zlatý 😵 zkusím vše a pak se ozvu...je ještě malinká to jo! 😉

ale co jsem ted taky vykoumala je to, že jsem přešla na jiný nutrilon(dokrmuji) a je sytější a sladší...je klidnější a spinká dýl!! tak zatím papa

iwuskaaa
9. júl 2009

Casy, Viki 😉 ...a dohodli sme sa 😀
My sme zaspinkali teraz a úplne v tichosti 🙂 . Takže dá sa povedať, že sme to zvládli úplne super. Sme spokojní 😵 .
Aj ja si myslím, že presný režim je veľké percento úspechu pri tejto metóde. Doteraz som robila chybu, snažila som sa malého aj doobeda držať čo najviac hore, nech sa viac unaví a nebolo to dobre, práve naopak. Zdalo sa mi, že čím je viac unavený, tým menej spinká.
Teraz ideme vždy spinkať o 10.00 hod. a pospí si aj dve hodinky. Poobede spinká ešte o 15.00 hod., to už iba pol hodinu. No a večer o 19.00 hod. sa kúpeme, napapáme a ideme spinkať 🙂 . Takže o tej 20.00 hod. už máme s manželom čas na seba 😀...

Ináč, teraz keď je ten režim pevný, aj to plánovanie, kedy ísť nakúpiť, kedy ísť vonku, kedy ku kamoške na kávu...je lepšie, keď viete presne, kedy detičky spia, no nie?

Mywiel, máme chápavých manželov 🙂 .

casy30
9. júl 2009

fu, ste tu popísali, teda 😉 aj mi trvalo, kým om vás prečítala 🙂 mywiel, iwi...bez neho by to fakt nešlo...aleje pravda, že keď prišiel čas spánku, muž sa zdekoval čo najďalej.... 🙂 aby ho počul čo najmenej...pretože vedel, že by mi asi niečo povedal....ale vydržali sme a je to supeeeeer. dnes mi dala kamoška pre malého na krk jantárový náhrdelník,. vraj je dobrý keď idú zuby, zabraňuje vnútorným zápalom a podporuje dobré spinkanie. no uvidíme 😀 iwuš, fakt je, že režim je super vec...Dá sa pekne všetko naplánovať....
Želi, a keby si ho okolo štvrtej nechala zdiemnuť 20 min a potom ho zobudila, nepomohlo by to? mojmu to pomože vždy a neovplyvní to jeho nočný spánok...A inak, sú také deti, čo im toľkoto spánku stačí...ale nevzdávaj to....skúšaj sa s tymi časmi pohrať a upraviť ich tak, aby mu to vyhovovalo...hold, niektoré deti spia raz denne 3 hodiny, iné 3 x denne po pol hodinke....

zelmirka1
9. júl 2009

no budem skusat, ja som myslela ze take kratke polhodinove spanky nie su dobre, ze je lepsie ked si pospi aspon hodinku ale spanky mojho drobceka su pre mna normalna zahada... 🙂 on je potvorka nie a nie zaspat a potom by si pospal okolo 18 hod. a to uz je neskoro. Mne by to az tak nevadilo ze cez den spi rozne aj ked pevny rezim je urcite najlepsi, zacala som to rieist hlavne kvoli tomu ze vstava o 5 rano a to je tyranie maminky.... 😝

lenk30
9. júl 2009

dakujem za rady, ale je to rovnaké či spí vo svojej postilke, alebo u nás, alebo len v blízkosti. momentálne sa mi zdá najjednoduchšie dať ho ku mne, aby som nemusela vstávať. cez deň spí max. 5 hodín keď som to tak narátala. zdriemne si hodku od 7 - 10, potom hodku pred obedom, hodku podvečer.
viky, myslíš, že by som mala skracovať to podvečerné spinkanie? niekde som čítala, že keď tuho spí už o takomto čase, že to môže rušiť nočný spánok. ale keď je unavený - zdá sa mi choré, aby som ho budila. ked sme doma, tak to už nespí, ale väčšinou sme o takom čase ešte vonku a to si ešte schrupne v kočíku.

my sa len kojíme, a v noci som ticho, nerozprávam sa s ním, nesvietim............

iwuskaaa
9. júl 2009

Zelmirka, my sme mali polhodinové spánky do 7. mesiaca. Potom sa to upravilo nejako samé od seba 🙂 .
Skús si určiť pevné časy, pohraj sa s tým a možno sa to podarí 😉 . Držím palce 🙂
Casy, pevný režim je super vec...vieš viac naplánovať ako keď nevieš, kedy ide presne spinkať. Takto povieme návšteve, aby prišli o ôsmej a oni sa čudujú, že ako vieme, že malý už bude spať 😀

katinka0000
9. júl 2009

ahojte!

iwus mi pisala, ze niektora z vas ma v elektronickej podobe tu spominanu knizku. mozete mi ju poslat? alebo kde by som si ju mohla objednat? chcela by som to skusit. a vase deticky spinkavaju vo svojich izbickach?

lenk30
9. júl 2009

ešte mi tam chýbala hodka poobede 🙂
iwuska a to si ho nechala poplakať? neviem o čom je tá knižka.......

zelmirka, aj ja som myslela, že je lepšie menej spinkať v dlhšom čase........

ako to tu tak čítam, tak po tej 18 by asi už nemal spinkať, však? dneska sme to skúsili. išiel spinkať vyčerpaný, no tak uvidím.......ale už som bola pri ňom 2x

jananinka
9. júl 2009

katinka, stiahni si ju na stranke 127 🙂

iwuskaaa
9. júl 2009

Lenk30 stiahni si aj Ty tú knižku na strane 127 😉 . Áno nechala som ho plakať, ale to nebol taký riadny plač. To budeš vedieť aj Ty rozlíšiť 🙂 . A chodila som k nemu v časových intervaloch...v tej knihe je to na strane 35 a táto metóda o ktorej sa bavíme "jednoducho nechať plakať" začína na strane 34, dúfam, že sa nemýlim 🙂 .
Katinka, Dávidko spí v spálni s nami 🙂
Jananinka a Vy ako?

casy30
9. júl 2009

lenk, spí strašne veľa cez deň...5 hodín je mooooc...už som ti písala, že tak 4 hodiny pred večerným spánkom by mal byť Filipko hore, a ke´ˇd sa stane, že moj malý je poobede nervný, tak ho uložím zhruba od 16.00 do 16.20. ale to sa už hrozne dávno nestalo....
Katinka moj malý spí v v noci vo svojej izbičke a postielke od narodenia...Ja mám vedľa neho valendu,k kde spím keď má malý nejaký problém...zatial to bolo keď mu išli zuby...

casy30
9. júl 2009

a dobrú nocku, nech sa všetky dobre vyspíte 🙂

iwuskaaa
10. júl 2009

Pekný dník 😉 , ako ste sa vyspali?

casy30
10. júl 2009

Dobré ránko 🙂 Iwuska, fantasticy...až na to, že musím začať dávať klasickú večeru, nie už len kaše, lebo sa mi o tretej zobudil hladný ako vlk, ale potom sme spali do 8.15 😉 (od 20.00) 🙂 a vy ako?

iwuskaaa
10. júl 2009

Casy, práve nad tým rozmýšľam aj ja, čo mu dať aby prespal celú noc! 🙂 Zobudil sa o pol 3 taktiež na hlad. A to mal večer hustú kašu a MM 🙂 ...ak na niečo prídeš, daj vedieť 😀

zuzikmeduzik
10. júl 2009

baby, na zaciatku tejto temy ste si posielali text tej knižky - nemáte ju prosím niektorá?Neposlali by ste mi ju na IP.
Niežeby som ju chcela 100% aplikovať, ale aspoň skúsiť, či niečo nepomôže aj nám. Ďakujeeem.

lehna
10. júl 2009

ahoj holky,
u nás noc opět hrozná☹. já už nemůžu.
včera jsem ho chtěla nechat ať usne sám večer, ale sotva jsem odcházela z pokoje,tak začal řvát.ak jem zase musela k němu, uklidnil se, tak jsem se zase vzdálila a zase kravál, řev ajk na lesy. manža to nevydržel, že na to nemá srdce ho nechat řvát, tak jsem stála u malého dokud neusnul.☹

zuzikmeduzik-je na str. 127 odkaz,tak si ji stáhni 😉

jananinka
10. júl 2009

Iwuska, my vcera zaspali asi za 4 minuty 😀 Najskor na mna kricala a potom idem pozriet a spi. Potom sa prebrala asi za 15 minut, zase zacala vykrikat a potom uz spinkala, tak uvidime dnes. Dufam, ze to bude uz bez kriku 🙂

casy30
10. júl 2009

Iwuska, to je presne ten čas, kedy je treba začať zavádzať plnohodnotrnú večeru okolo pol piatej...nie o moc neskor, lebo potom zasa nevypije mliečko....takže dnes mú dám masko so zemiakmi a zajtra uvidíme 🙂
jananinka, tipujem, že zajtra , pozajtra to bude už bez kriku 😉
lehna, nemala si sa vracať hneď od dverí.....odíť a prídi po 3 minutách, potom po piatich, siedmych....manželovi vysvetli aby držal s tebou, potom, keď sa to malinký naučí, budete mať zlatý život.....aj on by bol určite rád....nevzdávaj to.. 😉

lehna
10. júl 2009

casy-já jsem se ještě ani nevzdálila ani od postýlky a křičel. ale to byl řev úplně hysterický. asi budu posílat každý večer manžela na pivo 😀

casy30
10. júl 2009

lehna, s tým počítaj....že rto tak bude..ALE KEĎ ODÍDEŠ, NECHAJ MU DVERE IZBY POOTVORENÉ,občas mu niečo z chodby povedz, alebo stačí ak sa prejdeš okolo dverí(myslím pred tým ako tam pojdeš po tých 3 minutách)...malý musí vedieť, že si blízko, že si nikam neodišla....a starého na pivo!!jednoznačne 😀 😀 😀

mywiel
10. júl 2009

Vcera sme mali cirkus, malu som nechala cez den dlhsie spat ako obvykle a hned sa to vecer odrazilo, proste nebola unavena a zaspala az o 23h00 a to tiez len primne 😠 takze uz to mam odskusané 2x za den hodinkova siesta jej uplne staci, ak to prekrocime tak vecer nie a nie spat.