Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

padix
28. nov 2007

koliesko, a kolko ma mesiacov tvoj maly? nemas to v pase.

susik77
28. nov 2007

caute, dnes na poradni som hovorila o tejto metode s nasou detskou dr. a hovorila, ze je to spravne, ze mimco ma spat vo svojej postielke.

padix
28. nov 2007

Ja s tym tiez suhlasim, dokonca teraz sme nasho maleho prestahovali do vlastnej izbicky (doteraz som ja s nim spavala v inej izbe) a zo dna na den spava o 100% lepsie. Neviem, ci tym, ze som bola pri nom skusal viac, ale budil sa velmi casto, a ked som ho trochu ukludnila, zase zaspal. Mozno ssom nemala pribehnut pri kazdom zaplakani, ale ked ste meter od neho, je to takze. Takto spim v spalni, co je cez chodbu do jeho izbicky a spi krasne, zobudi sa na jedno nocne papanie a potom az rano. Ak niekto chce naucit dieta spat same vo vlastnej izbicke, mysim, ze je treba zacat skoro, lebo casom to bude stale len tazsie (aj pre vas, aj pre mimi).

susik77
28. nov 2007

padix:dobry napad, tusim nad tym tiez budem uvazovat 😉 ale kupim si asi chuvicky-aby som ju pocula 😉

dobromila
28. nov 2007

ahojte,

7.11. som tu prispela s tym, ze nam samostatne zaspavanie v postielke prinieslo aspon scasti zlepsenie noci, ale zial, uz je to minulost ☹
Posledny tyzden sice drobec zaspi sam, ale do rana sa kazdu 1-2 hodiny budi a neda sa nijako ukludnit, len dojcenim 😕 Cize sme presne tam, kde sme boli pred tym - ked este usinal na prsniku.
A kedze aj vecerny boj so spankom v podobe huronskeho revu sa zo dna na den stupnoval, skusili sme vcera oddelit aj kupanie od vecerneho ritualu. Lebo vo vanicke sa blazni a smeje, no okamzite po vytiahnuti, suseni a hlavne pri obliekani spustil, az nam v usiach zaliehalo ☹ No a vcera, ked zistil, ze sa nejde hned po kupani spat, tak potom neskor zaspal bez nejakeho vacsieho reptania.
Neviem co s tym 😲

ewellin
28. nov 2007

my budeme tiez musiet zacat lebo zaspavame na prsku a cez noc sa minimalne 5 krat budime a vkuse chce drzat cecik v puse.. 😅 ani ja ani muz sa nevyspime.. ten vstava rano o 4 do prace tak neviem co robit.. ako ju to odnaucit?

malena
28. nov 2007

Paddix, ako môžeš povedať ...som bola pri nom skúšal viac...to akože 4-mesačné bábetko je nejaký špekulant, či dokáže manipulovať rodičmi,...to určite nie, jednoducho je to jeho prirodzená potreba mať Ta pri sebe. Ja si vôbec neviem predstaviť dať dieťatko do 1 roka mimo svojej izby, je to najcitlivejšie obdobie,a vo všeobecnosti radia mať bábetko v noci pri rodičovskej posteli,...

ajus
28. nov 2007

ewelin,
moja mala ma 4mesiace atiez zaspavala na prsku. teraz sme vytvorili ritual. vecer o pol 8 ju okupkame a o 8mej dame do postielky s cumlikom. spinka na plienke, tak ju chyta ruckami. nechame ju samu po puse na dobru noc a chodime pozerat po case, ked mrnci. o 15minut zaspi a zobudi sa v noci na krmenie, papa aj 2-3x, potom zaspava na prse a dam ju do postielky. nebyt toho casteho vstavania v noci je to ok, ale hlad je hlad, asi s tym uz nic nenarobim.. 🙂 dietatko potrebuje pravidla, tak to skus aj ty a po 2-3dnoch pride zlepsenie, uvidis.

dobromila,
myslim, ze tvoj maly potrebuje teraz papat viac a preto zase navrat k castejsiemu krmeniu. moja mala 4mesacna, tiez zase papa kazde 3hod aj v noci...a to sme uz vstavali iba raz za noc.

catherine214
28. nov 2007

Dobromila u nas sa stalo presne to iste a ja malu nemienim trapit a uspavam ju na prse ako predtym, myslim ze nie kazdemu tato metoda vyhovuje a mne vyhovuje ked nemusim pocut plakat svoje milovane babatko a vidim ako krasne zaspinka 😵

padix
28. nov 2007

susik77, ja mam chuvicky, takze ho pocujem, je to lepsie.

malena, ja si nemyslim, ze moj malinky trpi, ak je v izbicke sam, aj predtym, ked sme spali spolu, on chodil spat o 19:00 a ja cca o 22:00, takze aj tak bol tri hodiny sam v izbe a nemyslim, ze to malo na neho neejaky zly vplyv. Predpokladam, ze ani ty nechodis spat zarovno tvojim dietatkom, sedis teda pri nom v izbe?
Okrem toho mam na spalni aj na detskej otvorene dvere, aby mal pocit, ze som blizko, a ked zaplace, pridem za nim, takze vie, ze nie je sam.
A co sa tyka tej vety ...som bola pri nom skúšal viac..., nemyslim si, ze to robil vedome, a teda ze je spekulant, ale ze citil, ze lezim pri nom a priskocim pri kazdom vzdychnuti. Deti niekedy zaplacu aj zo sna (neznamena to, ze maju zle sny!) a je treba par sekund vyckat, ci sa babetko neutisuje.

trixi
28. nov 2007

padix - suhlasim s Tebou aj ja rozmyslam, ze pomalicky zacneme pripravovat detsku izbu pre maleho. Matko zaspi okolo 19 - 19.30, spat ideme okolo 22-23.00, takze je v spalni sam, cez den spi 2-3 hod. sam v kociku na terase. Myslim, ze tiez potrebuje svoj klud. Len musime urobit v dome presuny a uvolnit mu jednu izbu.

padix
28. nov 2007

trixi, moj maly tiez cez den spi sam v kociku na terase (doobeda 2,5 hod, poobede ideme na prechadzku na 1,5 hod), ma to fakt rad, davam ho von aj vo velkych necasoch, zababusim a spi ako dudok. A co sa tyka vlastnej izbicky, nelutujem. Maly je cez den vysmiaty a v pohode, nemyslim, ze to na neho nejako zle vplyva. Akurat ho nebudem musiet ucit, ked bude mat 2-3 roky, co by bolo ovela tazsie.

malena
28. nov 2007

To odporúčanie nechať si dieťa pri sebe je aj kvôli podobným prípadom ako je syndrom náhleho úmrtia, zracania, atd
Je pravda, že sa teraz nie príliš dobre vyspím, ale určite tak okolo roka, roka a pol sa to zlepší.

susik77
28. nov 2007

caute, mala mi zacala zaspavat vecer aj sama, ked sa spolu pred spanim rozpravame 🙂

katka432
28. nov 2007

ahojte bable,aj mi sme zacali s touto metodom pred 3ma dnami,vzdy musim ist do izby 3-4x a zaspinka...a dokonca mi zacala spat aj cezden,comu sa teim,lebo boli dni ked nespala vobec..malu planujem dat tiez do svojej izbycky,ale urcite nie skor,ako bude mat rok,bo sa mi to zda dako priskoro.suhlasim s malenou,ze je to pre deti take citlive obdobie,a myslm,ze potrebuju citit dakoho prisebe.

lucik77
28. nov 2007

Moja švagriná dala syna do izbičky, keď mal 8 mesiacov. Vtedy o tejto metóde ešte vôbec nevedela, ale nechala ho vyplakať a do týždňa bolo po probléme. Maličký je inteligntné dieťa, vie písať, čítať a do školy ide až budúci rok. Píšem to preto, lebo niektoré mamičky tu písali, že zbytočné stresy (tie plače pri uspávaní) pôsobia negatívne na vývoj dieťaťka.
My uspávame podľa knižky od soboty a trvá nám to 10 min, síce ešte s plačom, ale verím, že aj to sa zlepší.
Stále mám ale pocit, že sa tu "bojuje" za a proti tejto metóde, tak k tomu len toľko: robme to, čo cítime, že je pre naše deti najlepšie
😉

trixi
28. nov 2007

malena - syndrom nahleho umrtia mame vyrieseny monitorom dychu, a ostatne ako zvracanie a pod. zachyti vysielacka.

katka432
28. nov 2007

lucik,aj ja som ju nehavala vyplakat teda spravila som to par krat,ale na nasu malu to vlivalo dost negatyvne(netvrdim ale ze to tak vpliva na kazde dieta,bo kazde je ine)vzdy plakala vac,a viac,a prislo to az do takeho ze mala hysaky a aj ked som k nej prisla nevedela sa ukludnit dakedy aj pol hod..no toto sa mi az tak drasticke nezda,sice idme do postele s placom ale zaspi podstatne rychlejsie adnes dokonca do 4min.a myslim ze to zvlada ovela lepsie..
ja neodsudzujem mamicky,ktore nehaju dieta vyplakat ale ani tie,ktore dieta uspavaju alebo s nim spia dokonca v jednej postely..kazda si vie podla mna odúozorovat ako to jej dieta zvlada a ako to jej vyhovuje..takze neh uspavate akokolvek,.riadte sa same sebou a sojim instinktom.

malena
28. nov 2007

Dievčatá kuknite na tému : Nechávate dieťa vyplakať... tak trocha sa týka aj tejto témy. pa

susik77
29. nov 2007

baby, mne mala spi celu noc mozno preto, ze ju dokrmujem na noc um.zistila som priamu zavislost-cim viacej mm si vytiahne a menej um, tym menej spi 😎
dnes len od 21.hod.do 4.30 😎

loren
29. nov 2007

kolko vase deti vypiju na noc UM ,ja mam 8 mesacnu dceru a ta tazko tazko 100 ml vypije myslim ze aj preto zle spi uz sme kupili aj nutrilon good night v snahe ze bude lepsie spat ale to nema zmysel ked vypije 90 ml ,ona je castejsie a po menej. ja som sa este od porodu riadne nevyspala da sa povedat ze som si uz aj zvykla ze ked spi tak najviac tri hod a to je ten dobry pripad. aj by som skusila tu knizku ale ona nie ze by revala v noci ked sa zobudi ale hned sa este v polospanku postavi a pada furt a az potom place lebo sa zlakne .

katrin
29. nov 2007

baby, nejak sa nam situacia zkomplikovala... Chalani sa uz naucili zaspavat v postielkach, sice s dudlom a trochou hladkania (pretoze sa navzajom budia, ak jeden vrieska a druhy uz skoro spi, tak sa zobudia obidvaja a tancuju po postielkach). Dnesna noc bola uplna katastrofa, zaspali o 19,30, prvykrat sa zobudili o 22h, potom o 23,30, 1,30, 2,30 a odvtedy boli hore az do 04,15 😔

U nas asi metoda nefunguje dost dobre, pretoze to nezvladam s obidvoma naraz... ☹

Poradite?

padix
29. nov 2007

loren, moj maly (ma 4,5 mesiaca) jedava o cca 22:00 (vypije 240ml, ale KASE!) a potom okolo 4:00 (vypije 240ml mlieka - um). A ako tvoja mala papa cez den? Aj vtedy take male davky?

katrin, podla mna spanok babatok ovplyvnuje asi milion veci, hlavne sa nevzdavaj. Jedna noc nic neznamena. Mozno mali rusnejsi den, alebo nieco podobne, co si mozno ani nezbadala a ich to vyrusilo. Tazko sa radi, ked ja mam len jedno babo a aj s tym mam co robit 😒

helen
29. nov 2007

Ahojte, poviem Vam svoje skusenosti:
kedze v knihe sa pise (a aj si to myslim), ze dieta mladsie ako 6 mesacne este nie je dost zrele na taku metodu a na to, aby prespalo noc, tak tuto metodu este neskusame na samostatne spanie. Ale inspirovala nas k tomu, aby sme viac nedovolili malej zaspavat na prsniku. Robime to asi tyzden a cas zaspavania sa vyrazne skratil z hodiny na asi desat minut. Mala si poplace, ze jej prsnik nedam, ale uz ovela menej hlasno. Cely cas som pri nej a zatial spi s nami v posteli - mame "king size" bed, takze sa tam traja s prehladom vyspime. Ked bude vacsia, budeme ju ucit na samostatne spanie. Dufam, ze to potom zvladne lahsie. No a mala spi v noci uplne skvele, hore som tak dva krat, napapa sa a spi dalej. Detska psychologicka tvrdi, ze je to tak spravne, ze spi s nami a tiez som sa dost nechala inspirovat na www.askdrsears.com.

lucik77
29. nov 2007

padix, no to ste dobrý....... 🙂 s tým papaním. My máme 5 mesiacov a týždeň a večer spapá 180 ml UM (cez deň mäsko zeleninka aj 200-220ml), v noci mu znižujem dávku na 150 ml (papáme 1-2 krát )a ešte mi neprespal celú noc ani raz. A to mi hovorili, že takéto deti sa to naučia najskôr, lebo UM je sýtejšie. Ja rozmýšľam aj nad odstavením papania v noci, ako sa píše v knižke, len sa mi to ešte zdá priskoro. A nebolí Riška bruško po toľkej kaše? Ja chcem dávať až od pol roka, lebo 2 kamošky po večernej kaši mávajú problémy s bolením bruška. Ale asi ako to tu bolo písané, na každé dieťatko platí niečo iné..

loren
29. nov 2007

padix tak isto po malo ale castejsie jednoducho viac nechce dnes sa mi na UM vyprdla co mala na vecer to hustejsie a chcela len prsnik tak bude dalsia noc neprespata co uz 😉

padix
29. nov 2007

lucik77, brusko nas neboli, ale najprv sme dali iba ryzovu kasu a z toho nas bolelo, teraz davame jablkovu nutrilon a ta je ok, a teraz chceme skusit inu: hipp jablkova s fenyklom (dokonca pisu, ze dobra na vecer, nasyti a lahko stravitelna)

loren a neskusala si jej jedno nocne papanie nahradit len cajom, alebo kazde druhe papanie (mozno by ju to trosku "oklamalo" a potom by vypila viac)? mozno to by pomohlo a neskor by si jej tie davky cajiku znizovala

lucik77
29. nov 2007

ja som to oklamanie s čajom tiež skúšala, ale nepodarilo sa 😀
Ešte to ale nevzdávam, tak keď znížim dávku, tak prejdem na čajík

padix
29. nov 2007

moj maly papa nadranom okolo 4hod, ale niekedy sa mi stane, ze sa preberie skor (okolo 2 hod) a vtedy ak sa neda utisit davam cajik. Vypije aj 100ml a potom zaspinka. Ale o 4 je uz hladny, lebo cajik na prazdne brusko sa stravi velmi rychlo.

padix
29. nov 2007

a pocula som uz aj o takej metode (ale neskusala som, tak neviem odporucit) ze sa na jedno z nocnych papani dava stale redsie um (vody rovnako, len menej lyziciek prasku). Ktovie, ako sa asi babo tvari na take zriedene mliecko 😉