Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuza.m
2. nov 2008

tak že su asi všetky deti rovnake. 😖 asi z toho aj tak vyrastu tak ich netreba zbatočne stresovat.ved nakoniec možem byt spokojna že spinka aspon v noci.čo by za to dali ine no nie?

annag
2. nov 2008

zuzi, jasné a dvojmesačné k tomu 😉

zuza.m
2. nov 2008

tak že ho trapit cez den ani nebudem nech spinka kde mu ide.kočik je fajn aspon mam pohyb.

valka
3. nov 2008

zuzi, tak skus satku alebo manducu/ergo...stihnes co to spravit a ditko spi alebo spokojne kukani...neviem, kolko vazi a ako drzi hlavicku, ale casom ho supnes na chrbat a bude...to robime aj my a fakt mozem vtedy robit cokolvek od zehlenia a po umyvanie riadov ci podlahy...

zuza.m
3. nov 2008

no mam klokanku tam je asi tak 3minuty a plač.a baby vak tam spinkaval ako malinky ale už mu začala vadit ta skrutena poloha tak že ani to nieje preneho dobre riešenie.hlavičku drži dobre ale teličko je ešte slabe tak že sediet v tom vaku nemože.ešte som to ani neskušala.asi som si darčej mohla kupit tu šatku. 😔

denduska
3. nov 2008

asi si idem kupit tu knihu..ja som chcela aj satku ale nie som si ista ci to budem vediet sama zaviazat 😒
my sme vcera vecer buntosili do polnoci a rano o piatej uz sme boli hore...a potom este pospinkala od siestej do osmej...a koniec spania 🙄 ona je taka ze aj spi dost cez den, ale strasne to ma rozkuskovane po 20-30 minutach, cize ja nestihnem spravit absolutne nic ☹ neviem ako to mam zmenit...

annag, este sa ta chcem spytat, aj ked to tu nepatri 😅 mala mi v poslednom case zvykne strasne tahat bradavku, ale len na lavej strane...teda nepije, len si ju tak zuzle a cmula a mna uz to sakramentsky boli, uz to vyzera ako popalene, tak sa mi to supe..na pravej to nikdy nerobi. co s tym..?

mizulienka
3. nov 2008

denduska, nic si z toho nerob, ja som si uz zvykla, ze sa nemam poriadne cas ani najest 😢 jem za po pochodu alebo na prechadzke sa napchavam marina keksami ☹
Ale inac satku som si kupila aj ja, teraz cakam, ze kedy mi pride a celkom sa na nu tesim,lebo uz nevladzem maleho dvihat...ma uz 7 kg a ja mam chrbticu odidenu...aj ja som sa bala, ze ju nebudem vediet zaviazat, ale vobec to nie je komplikovane, po 2 ukazkach somsi to vedela uviazat aj ja aj moj manzel...ak chces tak si pozri stranku www.nosime.sk tam to je vsetko pekne popisane a aj obrazky a videa s viazanim satiek 🙂

petulienka
4. nov 2008

ahojte

pisala som to aj do teby batoliat ale tam my este nepatrime, tak to pisem sem:
neviete mi poradit? myslite ze je skoro na to aby 11 mesacne dieta spavalo raz denne okkoloobeda? Pretoze nas maly spava doobeda a poobede cca hodinku a ked spi do cca 16tej tak este o ol jedenaste v noci je culy tak som sa rozhodla ze ho necham spat len cez obed a hotovo. Vecer ho okupem a budem sa snazit aby okolo osmej spal.. myslite ze je to ok? do desiateho mesiaca chodil spavt presne o osmej a zrazu sa to otocilo a je z neho nocny vtak, ked my uz nevladzeme tak on sa este hra ☹

co vy na to?

fifinna
4. nov 2008

Mne sa maly sam okolo 11 mesiaca preprogramoval na spanie 1 krat za den. A vyhovuje mi to, lebo isto viem, ze o dvanastej zaspi a kedze spi len raz, tak aj vecer zaspi okolo ôsmej. Je to OK !

yesno22
4. nov 2008

petulienka...skus a uvidis, neviem kedy ti chodi spinkat doobeda a poobede a kolko prespi v noci, ale moze byt, ze mu to staci 😉

petulienka
4. nov 2008

no chodi okolo desiatej doobeda a potom okolo pol tretej poobede a v noci spi tych 9 - 10 hodin
tak si preto myslim ze ten poobednajsi spanok by som aj mohla vynechat

fifinna
4. nov 2008

sak skus jeden den ho dat spat len raz a uvidis, ale myslim, ze to bude lepsie. Daj vediet.

petulienka
4. nov 2008

fifinna

myslis ze bude lepsie ho dat len jeden krat? tak si to myslela?

cessy
4. nov 2008

ahoj zuzka.m
ako to tu vsetko citam a hlavne prispevky od teba, tak ako keby som citala o mojom malom.je tak stary ako tvoj, ale presna kopia.s večernym spanim mame moooc velky problem.neviem si rady uz tyzden ho ucim spinkat, lahnem si vedla neho, hladkam ho a nic.place, place a place...ale ked mi zaspinka o tej desiatej, jedenastej, tak prespi do rana, len na kojenie sa budi.... ☹ ☹ ☹

dididi30
4. nov 2008

cassy ale to mas este skoro ho naucit hajat bez papania 😉

bublinkajasminka
5. nov 2008

kočky - neviem ako si poradiť - moja malá odmala zaspáva podľa knižky, všetko supiš spinká pekne aj cez deň aj v noci ale predvčerom sa zobudila o 2.30 a začala si tam "rozprávať" a bola hore - išla som za ňou, dala cumlík a ona potom zaspala asi o polhodku a to som myslela že náhoda ale asi nie, lebo túto noc sa to zopakovalo...ona neplače absolútne, len akoby chcela byť hore a ja nechápem prečo, však nespí veľa ani cez deň - hodinku a pol doobeda a necelú hodinku poobede....a v noci 11 hodín - kde je problém??

cessy
5. nov 2008

dididi30
ja ho nechcem učiť spinkat bez papania, ja ho chcem naucit zaspinkavat.samozrejme, ze musi v noci este papat, kojim, takze by som do rana asi praskla, keby nepapal.... 🙂

zuza.m
5. nov 2008

bublinkajasminka ked ti neplačka tak je to v pohode nie?len sa jej nesmieš venovat ,že dat hračky alebo rozsvietit svetlo alebo take veci ,lebo by si si ju pretočila a mala by z noci den.

cessy no som rada že som tu neni jedina 😅 .ja som mu urobila taky režim že asi o18papa(plus minus nejaka polhodinka) a o 19ho kupem.po kupani je mrzuty tak ho len nosime alebo sedi v lehatku a tam si podriemkava(ked zaspi tak ho neprenašam lebo to je len taky slaby spanok ). do postele ho davam s dalšim krmenim.zhasnem svetlo a krmim ho tak ako v noci.dam odgrgnut a spät lahnut.ja si lahnem k nemu že nanhho jemne dycham a takym dychom ako keby spim(v tedy dychaš tak spomaleno)už sa nam podarilo že zaspinkal bez plaču.a to ked ho uložim tak nespi pozera pyta dudlik. a ja zaspim ešte skor ako on 😀 ale skor a ešte bez jedenia sa mi ho ani neoplati davat spat.lebo len plače a on ked sa rozjeduje tak nema konca,

bublinkajasminka
5. nov 2008

zuza - on je tam tichunko len si občas niečo zahundre a myslím že chybou bolo že som hned k nej skočila, ak to bude znova nechám ju nech sa "vykecá" A ona bude unavená podľa knižky jej ten spánok bude chýbať tak určite si dalšiu noc pospí.... napíšem ked budeme po viacerých nociach

fifinna
5. nov 2008

PETULIENKA, ANO MYSLELA SOM TO TAK , ABY SI HO SKUSILA DAT SPAT LEN RAZ. SKUS HO DAT O DVANASTEJ, ALE AK NEBUDE MôCT VYDRZAT DAJ HO UZ O JEDENASTEJ. NEVIEM KEDY MU DAVAS OBED. JA MALEMU DAVAM POLIEVKU UZ OKOLO JEDENASTEJ, LEBO NESKôR JE UZ MOC UNAVENY A NEVLADZE JEST. A KED SA ZOBUDI TAK MU DAM DRUHE.

zuza.m
5. nov 2008

bublinkajasminka v tej knižke pišu že sa všetky detičky budia a kontroluju situaciu.tak asi aj tvoja.len je troška vyspata tak sa jej hned nechce spinkat.podla mna si nič neppokazila ked si aj pribehla hned,možno že sa ti aj predtym noci budila a pozerala len si sa na to nezobudila.aj moj maly sem tam v noci kuka ale ja som unavena tak spim dalej 😅 a pre istotu sa mu ani neukazujem že som hore aby si nevyžadoval pozornost 😉 ..a on si zachvilu zaspinka aj sam.pokial neplače tak mu ani dudlik nedavam.lebo on ked ho nechce tak ho nahnevam ked mu ho davam nasilu.
😅

bublinkajasminka
5. nov 2008

zuza - a inak ti zaspáva sám??? lebo to je na nezaplatenie pre nás - aspoň nemáme problém - položíme a ideme preč a yasmi spí do 5 minút

zuza.m
5. nov 2008

no ja som prinom pre istotu lebo mu vypadava dudlik a ked ho nema hned tak sa rozhneva a sme tam kde sme nechceli.on ked spusti tak nema konca.najlepšie nedraždit. 😅
ale potom si normalne odidem a on spinka.a aj v noci dam papat a spi dalej,a aj ked sem tam pozera tak neplače.pre mna je to velky uspech lebo sme zaspavali na rukach aj v noci. 😒

cessy
5. nov 2008

zuzka.m
ved aj ja som sa mu snažila spravit rezim, tak ako ty. o piatej siestej kojim o siedmej kupam, potom nosim, alebo sme na fit lopte. potom pride čas papania ☹ napapa sa ☹ a reve a reve az do druheho papania neberiem ho uz na ruky, len ho hladim, spievam mu, ale nic nezabera ☹ ,az potom zaspi a to je ale o desiatej, jedenastej.pripada mi to ako keby am nevedel zaspat, ulozit sa, lebo na rukach mi zaspi. ☹

zuza.m
5. nov 2008

no ja ho davam spinkat o 21 alebo 21.30 skor sa mi to neoplati lebo aj tak nezaspi iba plače.tak ho skus uložit až v tedy ked je jeho čas spania a postupne ho davaj spinkat skor a skor.
moj ked plače tak ho hladenim tapkanim iba draždim.to reve ešte viac ako ked nanho iba pozeram.

cessy
5. nov 2008

no presne aj ja som si vsimla ze je nervoznejsi ked ho hladim... ☹

cessy
5. nov 2008

ale jeho cas na spanie by bol hadam aj o tej jedenastej.vydrzi po druhe papanie a potom az zaspinka

dididi30
5. nov 2008

zuzi cessy presne aj nas nema rad hladkanie a mojkanie, jemu to nempomaha 😒 on aj ked zaspava, tak bez hojdania ci cicikania, on to neznasa, mu si zaspat sam 😉
ale nespi celu noc a cez den bieda..cim dalej tym sa mi to zda horsie 😒

ivamon
5. nov 2008

ahoj, moj 6 mesacny syn cez den spi max. 1 hod doobeda a poobede iba 30 min, aj to iba vtedy ak zaspi pri kojeni. ak ho po kojeni dam do postielky tak je hned hore, zvysok dna je celkom OK, nie je velmi umrncany. vecer chodi spat okolo 19.45. a v noci sa budi aj 4x. nie je ten denny spanok trochu malo pre 6 mesacne dieta?

macaeliska
5. nov 2008

cessy, skus ho nosit na rukach bruskom dole, stlm svetla a neprechadzaj sa po celej izbe, len bud na jednom mieste a "hojdaj" sa snim. Ked bude nervozny, tak trosku ponatriasaj, spievaj a vydrz aspon 20 minut. Nam najprv pomahalo toto. A teraz krasne spinkame same v postielke. Na tu koliku je tato poloha vecer pre babo najlepsia. A este ti chcem poradit, hovoris, ze vydrzi plakat do dalsieho kojenia a potom je ticho. Ja som mala preeeeeeeeeeeesne tento isty problem. A nakoniec som jej ponukla prsnik hned, ak tych 20 minut na rukach nepomohlo. popravde, mala sa najedla a pri papani sa vyprdkala a zaspala. Skus ponuknut skor, neboj sa, nic tym nepokazis. Niekedy totiz tie deti maju vacsi apetit prave v noci.