Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

evamarcel
11. jan 2011

@petronelas ahoj ako sa darí so spinkaním? Ten dlhy plač pri zaspavaní je len cez obed?ALebo aj v noci?

petronelas
11. jan 2011

@evamarcel ahoj.ten plač je i odpoledne i večer. Přiznám se,že večer trvá většinou hodinu aodpoledne aby sevyspal tak sem s ním jela do kočárku kde spal.
Ale když ,,spí" odpoledne v postýlce tak brečí přes hodinu a podle té knihy jsem ho zatím vždycky po hodně vytáhla.To už ale do večera nespal vůbec.
Tak nevím.Intenzita plaču se absolutně nemění a dnes je to už 8 den.Spinká od 21hod do 5.40hod v kuse,dám mu mlíko a spí do 8,30hod.
Takže v tom nám to pomáhá.Jinak je to o nervy!!!!!
Kdyby už nebrečel bylo by to super.Ale zatím to nevidím kladně. ☹
A co vy?

petronelas
11. jan 2011

Dneska odjíždím k našim na týden a to doufám ještě víc nenaruší režim.Budu to muset dodržovat a třeba by se to mohlo tam zlepšit. 😢

rainee
11. jan 2011

ahojte mne mala krasne zacala prespavat noc bez krmenia aj zaspavat sama, lenze v poslednej dobe zacina mat hystericke zachvaty pred spanim (doobeda, poobede, vecer) resp. len co vidi postielku. pritom jej ten spanok ocividne potom chyba a je este nervoznejsia, je to zacarovany kruh. a to som ju od zaciatku ukladala spat samu a dala som si zalezat aby nebola rozmaznana, neviem kde som spravila chybu. najhorsie je to vecer to ma take zachvaty ze je v sekunde mokra jak mys a je schopna hysacit aj hodinu kym ju z tej postielky nevyberiem, nejake tipy co s tym? uz sme z toho zufali...

cicimon
11. jan 2011

baby je to normalne , ze mala uz asi 5tu noc po sebe po nakojeni a ulozeni do postielky hodi velke oci, usmev od ucha k uchu a sup na styri a na nohy a je hore... takze ju uspavame asi hodinu a pod... 4x hojdat, 5x kojit a tak dokola..

katren
11. jan 2011

ahojte maminky, od tohoto tyzdna aj my malu ucime spat.....vcera revala skoro hodinu, medzitym sa od jedu aj posrala, ale dnes "iba" 10 minut a uz chrape ako slon....moze sa to tak rychlo naucit????

zuzkat1
11. jan 2011

@cicimon to aj moja robila tot nedavno...trvalo to asi 2 tyzdne a moja este hodila okrem velkych oci obcas aj velky rev...ale vcera akoby utalo a vsetko je po starom... ja som to riesila tak ze som kupala v rovnakom case napriek tomu ze ma to lakalo posunut (som si myslela ze mozno sa jej este nechce spat a teda ze ju dam spat neskor, ale neurobila som to) a ked neplakala ale sa smiala tak som ju proste nechala v tme v postielke a sla som za nou az ked plakala... teda som jej davala jasne najavo ze hrat sa s nou nebudem a ani nic ine sa diat nebude ma sa spat... trvalo to ako som uz pisala asi 2 tyzdne a vcera zaspala uz ako zvycajne o tej 7mej a dnes tiez🙂 dufam ze jej to uz vydrzi🙂

cicimon
11. jan 2011

@zuzkat1 no ona tiez chodi kazdy den v rovnakom case spat.... aj by som ju tak nechala by nejakeho vsimania si, ale ked sa zacne stavat na nohy a ohryzavat postielku, tak neviem, ci je to az tak bezpecne ju tak nechat
keby revala alebo sa aspon hrala po leziacky, tak ju necham tak, ale ked sa uz postavi...

bubelko
11. jan 2011

@katren moze a nemusi. to uvidis 😉
@cicimon je to normalne - zistila, ze sa vie postavit a postielka jej to vdaka ohradke umoznuje uplne super. ja by som to pokial neplace nejako zvlast neriesila. nechala by som ju tak, nech si skusa. preco by to nebolo bezpecne? jedine ak mas vysoko polozeny matrac a mohla by preliezt, to potom nie je dobre. ohryzanim postielky sebe neublizi - jedine postielke 😉

cicimon
11. jan 2011

@bubelko no ja len ci nespadne a pod..

bubelko
11. jan 2011

@cicimon kam myslis spadnut? ak vo vnutri postielky, tak tam by sa jej naozaj nemalo nic stat a ak moze vypadnut z postielky von - tak mas vysoko polozeny matrac v postielke. ak je matrac uplne dole, bolo by velkym zazrakom, ak by dokazala preliezt cez ohradku. 😉

cicimon
12. jan 2011

@bubelko matrac je u[lne dole

bubelko
12. jan 2011

@cicimon tak potom by sa skutocne nemalo nic stat 😉 ine je, ak by plakala a nechcela tam byt. to uz je o inom 🙂

zuzkat1
12. jan 2011

@cicimon a co ked sa postavi? nechapem co je na tom zle... moja stoji od 7meho mesiaca a nechala som ju stat... ved nemozes ju mat stale na rukach len preto ze stoji... nasa postielka je kolom dokola obkusana🙂 ona ti predsa rastie a nebude stale len lezat🙂

zuzkat1
12. jan 2011

@cicimon teraz citam coho sa bojis... my mame okolo postielky hniezdo... to uz teraz asi kazdy... jasne ze padne aj moja padla a co?...padne raz dvakrat aj si poplace ale nauci sa padat na ritku a bude dobre...neboj tak aby si ublizila iste nespadne...🙂 dieta sa predsa uci aj na takychto skusenostiach... drzanim v bavlnke neziska potrebne skusenosti 😉

kaja73
12. jan 2011

@cicimon Zuzka1 ma pravdu,netreba sa tak bat.Deti su aj učenlive.napr .moj si asi 3-4 krat pricvikol prsty do zasuvky na stole.Teraz je už taaaaaky opatrny.Určitu slobodu musia mat,inak sa nič nenaučia. 🙂

evamarcel
12. jan 2011

@katren ahoj pouzivas metodu kontrolovaneho placu? Kolko denne ti spinka a ako dlho? Aj cez den nechavas samu zaspat Dakuejm

evamarcel
12. jan 2011

@petronelas ahoj drzim palce nech uz je to bez placu. My sme na tom straaaasne uz ani neviem ci mam plakat som totalne nevyspata vcerajsia noc styri hodiny ale to nie vkuse a ked som s nim sla lahnut cez obed tak on iba hodinu co mne totalne nestacilo a citila som sa este viac rozbita. Som uz aj strasne zla na kazdeho kricim je mi to potom luto aj na maleho uz vrieskam ☹
skusili sme to co krasnasvadba...uz som asi tri dni v noci nekojila až rano bol pri ňom manžel dal cumeľ a maly spal ale po troch dnoch som s nim bola ja a to uz bolo budenie kazdu chvilu a tak som uz dala raz v noci a teraz sa to len zhorsuje

katren
12. jan 2011

@evamarcel neviem, co je to ten kontrolovany plac, nic som necitala ohladom tohto usapvania.....rano vstava o osmej-pol deviatej a spat chodi kazde tri hodiny....viac nevladze a potom je jak cert. takze na obed 1,5 hodiny a poobede tiez, ale to vonku v kociku. chodime na prechadzky a tam zaspi. vecer ma pravidelny rytmus, okolo osmej kupeme a ked som ju uspavala, tak sapa uz behom 15 min., ale to na hojdacom kressle a mne na bruchu...no teraz ked cakame druhe sa to uz nedalo zvladat, tak sme isli na to hopom...

katren
12. jan 2011

@evamarcel a zabudla som, noc prespi celu uz od narodenia.....

valika_val
12. jan 2011

baby, a prebalujete v noci? 😕
povodne som sa chcela dat na upravu spanku, ale nemam na to nervy. maly ryci ako tur, potom je spoteny, srdiecko mu strasne rychlo bije a ma sople, nevie dychat. dokonca nim trha, ked vzlyka. nezvladam to.
takze uz par noci to robim tak, ze ked sa v noci zobudi a cumel nechce, beriem ho na cicik, potiahne si kolko ide a dam ho spat do postielky. opakuje sa to kazde dve hodky (takze vela mliecka sa nenazbiera), po polnoci asi kazdu hodinu a pol. 😔
myslim, ze by som sa vedela naucit na tento system, ze vstavat kazde dve hodky, ale ide o to, ze on ma nadranom totalne mokru plienku a to ho budi 😒 takze okolo 4-5 -6 prebalujem. akonahle ho vyberiem z postielky a polozim na moju postel, zacne vrieskat, musim ho ucicikat, na to sacelkom zobudi a kym ho prebalim, je culy a mysli si, ze uz vstavame a ideme sa hrat. uspat ho potom nevviem inak, len u seba na posteli, a aj to je nadludske usilie, leob mne totalne klipkaju oci a on sa sali. a aj ked zaspi, je to je pre mna uplne nanic, lebo ja sa pri nom vobec nevyspim, dokonca dnes som si priala, aby sa uz zobudil, lebo som uz nevladala ani nespat ani nevstavat. 😒 😢

katren
12. jan 2011

@valika_val my neprebalujeme, v pohode vydrzi....niekedy nema ani moc pocikanu plienku

benne
12. jan 2011

@valika_val veľmi dobre viem o čom hovoríš... malého som naučila na čaj, nakoľko bol na UM, tak som mu tým odbúrala jedno z 2 krmení, ale tým že pil čaj a k tomu aj sladký, tak to v noci znamenalo pri každom prebudení dať mu trošku cucnúť z fľaše až z toho boli 2-3 fľaše na noc... našťastie v tom období, ked som už vážne začínala mať všetkého plné zuby, sám od seba (ked mu vyšiel 1.zub) začal odmietať mlieko, teda to jedno krmenie, ktoré mal popri tom čaji. Pár dní na to, som mu ten čaj prestala sladiť a už ho v noci prebaľovať nemusím a nevypije ani jednu fľašu čaju.... no a už sa mi ani nebudí 15x za noc... zobudil sa, napil, potom cikal, tak sa zobudil, napil a tak dokola.. ale tiež ryčal ako tur... len on to krmenie odbural sam...

evamarcel
12. jan 2011

@katren tak to mas stastie na babatko co vie spinkat tak potom ani nemusis poznat kontrolovany plac co je tiez supeeeer. Ako ju ucis samu zaspavat? KEd place k nej ides po urcitom case alebo cakas kym uplne nezaspi?

katren
12. jan 2011

@evamarcel vcera sme prvu hodinku lezali vedla na posteli, aj dohovarali a vysvetlovali a mala vo svojej postielke behala a ani neplakala ale ani si nelahla.....tak som potom ze koniec, idem prec, sice 10 minut plakala, potom sa polefetila, tak som ju prebalila, dala naspat, lahla si a v momente chrapala.....

evamarcel
12. jan 2011

@ivetkab. ahoj ako pokracujete s drobcom? Uz sa to spanie polepsilo?

evamarcel
12. jan 2011

@katren no tak je to super ...tak to nebude asi dlho trvat a nauci sa uplne sama spinkat....su tu deticky co placu cele hodiny .

johanka.
12. jan 2011

@valika_val prebalovala som, kym to malej nevadilo, mam ju normalne v latkovych plienkach, tak som latku davala aj na noc. Potom jej to zacalo vadit, tak som nakoniec zaviedla na noc papierovku, akukolvek latkovku mi zufalo precikala, lebo ju tiez dojcim kazdu hodinu az dve. Tie papierovky su take, ze kym maju este kapacitu nasavat, tak neposobia mokro, akonahle sa kapacita naplni, okamzite to vyteka von az do postele. Kym jej to nevytecie, neprebalujem, ma pod plachtou vlnenu podlozku, ta zachranuje matrac. Az ked citim, ze ma mokre nohavice, tak prebalim, prezleciem a hodim pod nu nejake plienky, no je pri tom krik. V poslednej dobe sa to stavalo pomerne casto, tak som zacala davat vacsie plienky, zatial to vyzera ok, vacsia kapacita. Skus inu znacku, ved pri jednej na noc sa pripadne oplati investovat aj do drahsich, ak to pomoze. Alebo ju prebaluj skor, okolo druhej povedzme, skratka kym ma este taky tvrdsi spanok.

rainee
12. jan 2011

baby a neni to nebezpecne nechat dieta vyrevat? lebo nasa vydrzi revat a jedovat sa teda riadne dlho....

johanka.
12. jan 2011

@rainee to je taka az nabozenska otazka. Kazda ma o tom svoje presvedcenie, ktorym sa riadi a za ktore je ochotna sa snad aj pobit 😀 Aj na webe najdes rozne a protichodne info. Vraj niektore deti sa uspesne prerevu az k pruhu a tak musia ist na operaciu, to su ale len telesne nasledky, co sa tyka psychickych, tak to je naozaj nabozenstvo, staci sa zacitat do tejto temy na ktorejkolvek strane, kolko vasni sa tu toci, normalne inkvizicne tazenia 😀