Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

claudinka
29. dec 2008

babule, dik za radu, my mame vzdy okolo 22 - 23 stupnov, sme tak zvyknuti, tak vyskusam dat na menej.. uvidime, ci to pomoze, dam vam vediet 😉

rpinguin
29. dec 2008

claudinka, my mame 19°C v spalni a je to prd platne 😀 , takze ja som to uz vzdala, ked chce- tak mu dam a spim potom dalej a na druhy den vyzeram tak, ze ma zachrani uz len sminkovanie 😀 a pohodicka 😝

saudi
30. dec 2008

tie ktore ste sli podla knihy, ako ste to riesili uprostred noci, tiez ste nechali plakat a chodili k dietatu v tych urcenych casoch?

power700
30. dec 2008

saudi, to by mě též zajímalo. Děvčata, poraďte nám.Díky. 😉

clover22
30. dec 2008

Ahojte moja malá večer zaspí,ale potom je každu hodinu hore,má nekludný spánok a musí sa napapať mliečka z fľaše,alebo čaju.Neviem či su to zúbky,alebo si zvykla .Poraďte ako na ňu..... 🙂 🙂

macaeliska
31. dec 2008

saudi, mne to tiež Eliška robila a áno, postupujem aj večer podľa knihy, chodím za ňou cca každých 5 minút. Niekedy to nepomôže a tak jej zaspievam do úška a o chvíľu je tuhá. Neviem, prečo to spievanie ale večer neučinkuje. To sa môžem aj rozkrájať a všetko jej vadí.

clover, no či sú to zúbky, alebo nie, tak to naozaj neviem posúdiť. Má naliate ďasienka? A skús jej namiesto čaju dať vodu.

eppik.m
31. dec 2008

Ahojky, my jsme aplikovali knižku a vypadá to že máme vyhráno. Miška se naučil krásně spinkat a noc od noci je to lepší a co je super, že ho už v noci od pondělí vůbec nekojím !!! Teď stačí že ho pohladím po vláskách a ihned zaspinká (čaj a dudlík dávám pouze když nám jdou zoubky), vzbudí se tak dva krát za noc .......

katka_25
31. dec 2008

Ahojte ... my sme zacali nasho Dominika ukladat na spanie o osmej vecer vzdy po kupkani a papani do spalne do postielky, asi mesiac aj nieco trvalo, kym sa naucil, ale sa naucil, samozrejme plakal, prve dni bol to iný plac, ale dlhý niekedy aj 15 min. kontrolovala osm ho len spoza zaerubne nesla som k nemu, bola som pripravená keby náhodou zachádzal, ale nestalo sa tak, v takom prípade samozrejme idem k nemu a beriem ho na ruky, ale nebolo potrebné, vydrzali sme, je pravda, že manžel ma prve dni musel parkrat zastavit, bola som odhodlana ist k nemu, ale o týžden si aj naše uši zvykli na ten plac...to uz clovek pozna, o aký plac ide .... no a teraz nemame absolutne ziaden problem, malý sa tak aj nastavil, od 19,00 je uz taký všelijaký .... už ide nanho unava.... a o osmej uz spinka..plus minus nejaké minuty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 velmi som rada, lebo uz aj ja po celom dni som rada ze mam klud 🙂 zlatý je uz neplace, cize podla seba viem ze sa to da, ale treba pevnu ruku a nezlutovat sa.....dufam ze to nevyznieva kruto .-) ale aj mna skoro zlomil, na zaciatku sme s manzelom sedeli v obyvacke a kukali do blba a na seba ze tak place, ale vydrzali sme a vsetko je v poriadku. Tu knizku nemam ale kamoska mi ju poslala na maila, chcem si ju celu precitat, ale len tak zbezne som sem tam niecxo presla a su tam veci ktore sme aj my robili .... pomimo od vtedy nam spi aj celu noc ..je na umelom mliecku to je pravda....ale potom sa zacal budit, raz za noc, resp,. nad ranom, ale napapa sa a hned zaspi do 5 minut ... tak vsetkým držím palce, aby ste to zvládli oplatí sa to ...... .-)

kkaattkkaa
1. jan 2009

Katka, gratulujem, ze ste zlomili synceka, dufam ze budete spokojny aj vy, aj on.
Ja som slaboska, nikdy sme sa o to nepokusali. Pri predstave, ze syna kontrolujem spoza dveri a on zatial svojim placom hovori -mama, mama, kde si?Bojim sa, pod sem! Pretoze inak komunikovat nevie, ani pochopit, ze ja som vedla v izbe.
robila by si to tak, aj keby si nikdy nepocula o tej knizke ani o tej metode kontrolovaneho placu ? Podla mna su totizto vsetky metody nanic, hlavne tie, ktore vymyslel nejaky muz. Zaujima ma to, lebo s manzelom to mame nedoriesene... ja tvrdim ze sme pribuzny viac opiciam ako mackam, a on, ze Matusko je uz velky a mal by spavat a zaspavat sam, aby "stara macka mohla ist lovit".

stvura
1. jan 2009

Kocky, ja si neviem s nasim drobcom dat vobec rady. Snazime sa uz asi druhy tyzden, no toho naseho nezbednika nezlomi absolutne nic. Place a place - to je rev!, takze po tej pol hodke si vzdy vymoze ze ho vyberieme z postielky a vydrzi byt hore znova tie tri hodinky. Potom zaspi samozrejme pri krmeni a akonahle ho prenasame do postielky sa hned zobudi.
Co robit? naozaj by nam velmi pomohlo ak by spal vo svojej postielke a nie s nami a cez den spal i v postielke, nielen v kociku na prechadzke. Vobec nevie doma zaspat sam...no hroza.

eppik.m
1. jan 2009

ahojky, je to vaše volba jak se rozhodnete vy dospělí jaká pravidla dáte nám dětěm a my je budeme respektovat ......... pokuď vám to tak vyhovuje nám jěště více a když nám dáte volný prostor si pište že toho využijeme ve svůj prospěch .........

heppu
1. jan 2009

ahojte my sme mali ukazkovy spanok do piatich mesiacov a stale chodi spat sama bez problemov ale uz okolo tretej sa kazdu hodinu budi a treba ju otocit alebo dat cumlik, nie je hladna lebo papava o druhej je ako hodinky nacasovana, nechapem co sa deje ked doteraz spavala mala do deviatej aj ked v noci papala.

eppik.m
1. jan 2009

heppu: růstový spurt, nebo zoubky ...... 😉

heppu
1. jan 2009

ten rastovy sprut ma napadol lebo zacala byt castejsie hladna tak som pridala dalsie papanie cez den a som myslela ze to pomoze a bude lepsie spat. kolko to moze trvat??zubky asi este nie to sledujem ale nic nevidim a nie je uplakana

bublinkajasminka
1. jan 2009

my sme aj tto noc spinkali kráásne, malinká sa nezobudila napriek tomu že tu boli nenormálne rachoty, celá nitra sa ozývala 😝 🙂

eppik.m
1. jan 2009

heppu: každé mimi je jiné, obrň se trpělivostí a vydrž, zoubky ty potrápí většinou nejvíce a dlouho a nemusíš je ani pozorovat až když se samy vyklubou ven 😉 předzvěstí toho je průjem, horečky, pláč, neklid dítěte hlavně v noci ho to bolí, dej mu jistotu že jsi nablízku, můžeš být i hodně vyčerpaná, nevzdávej to většinou pak nastane zlom a vše se vrátí do normálu, nám se taky klubali horné zoubky oba najednou a měli jsme noce hodně špatné a když Míša dostal průjem už jsem věděla že to nebude dlouho trvat a budou venku, taky že jo 😵

eppik.m
1. jan 2009

bublinkajasminka: u nás dnešní noc taky OK, prcet spal krásně, akorát já byla ve střehu a moc jsem toho nenaspala 😀 a ten pořádný bordel to snad ani nejde komentovat, skoro mi srdce vyskočilo jak tady lidi v té zimě venku blbli!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

heppu
1. jan 2009

samozrejme ze trpezlivost mam , uvidime ci uz teda pojdu zubky aj ked este nic tomu nenasvedcuje je pokojna, hrava a vysmiata cely den len ma zaujimalo kolko moze trvat ten rastovy spurt a ci je normalne ze tolko papa, aj ked som rada lebo jej uz chutia aj zeleninove prikrmy co pred tym nechcela

eppik.m
1. jan 2009

to ti přesne neřeknu, u každého mimi je to jiné u nás to trvalo dlouho, ale Míša je od narození velký jedlík takže mi ho máme snád pořád ... 😀 heppu, napiš kdy a kolit toho spapá, jinak ti nevím odpovědět 😉

heppu
1. jan 2009

pred tym papavala 5 krat denne po 150ml a vecer a na obed kasa, teraz 6 krat 150ml a pridala som cez den zeleninovy prikrm a spapa celu flasku to je asi 120 ml.

eppik.m
1. jan 2009

jestli tomu správně rozumím tak nekojíš a dcerku krmiš umělým mlíčkem, tady můžeš podávat příkrmy už od ukončeného 4tého měsíce, (info najdeš v diskusích na koníku)
příklad: ráno UM
dopoledne dle potřeby: UM (ovoce, nebo šťávy)
v poledne: zelenina
odpoledne: UM (ovocno-cereální, obilno mléčné kaše)
večer: kaše
k jídlu mezitím dětský nápoj dle potřeby

eppik.m
1. jan 2009

taky záleží jaký máte denní režim spánku a bdění 😉

heppu
1. jan 2009

doobeda spi okolo pol dvanastej na taku pol hodinku a potom okolo tretej na hodinku a vecer ide spat o deviatej a spava do deviatej asi,

eppik.m
1. jan 2009

To máte OK 😉 takže bych se zaměřila asi na tu výživu přes den a zavedla pravidelné zeleninové příkrmy na oběd a pak i nějakou tu ovocnou svačinku, uvidíš sama jakou bude mít potřebu zasytit se ........ a v noci pokuď dcerka sama usíná ve své postílce to je OK, že se ti začala často budit může být že se taky naučila nějakou novou dovednost, třeba otáčet se a tak...... ve spánku si to dítě znova vybavuje a může se nato i vzbudit a taky už může i více vnímat tvojí blízkost a začíná si ji vynucovat hlavně v noci. Já jsem třeba kojila i v noci a Míša se na mně hodně citově navázal pak to pořád vyžadoval jak rostl tak více, proto jsem ho to musela odnaučit a naučit ho aby sám usnul ve své postílce nejen večer ale i v noci když se vzbudí. Tady je třeba mít pevné nervy, nepolevit, chodit uklidnovat v pravidelných intervalech aby dítě mělo jistotu že jsi nablízku ale nevyndavat z postílky ani nedávat žádné pomůcky k usínání jako dudlík, čajík, zpěv nebo cokoliv jiného pak to dítě po dalším probuzení bude vyžadovat stále a nastane začarovaný kruh ...... musí se naučit samo usínat, nám pomohla knižka 😉

heppu
1. jan 2009

nechcela som zavavadzat dve jedla nemliecne naraz aby nemala pretazeny traviaci trakt preto mame len jedno zatial . inak zo zaspavanim sme nemali nikdy problem ako ju dam do postielky tak sama zaspi a do druhej sa nezobudi az potom prvom papani v noci sa zacala budit kazdu hodinku a ked ju prevalim na brusko tak zas zaspi, neberiem ju ani z postielky viem ze to nie je dobre

eppik.m
1. jan 2009

super, jěště připomínka když ji dáš v noci flašku tak by ti neměla u ní usnout jinak se na to naučí, takže ji pokládat do postílky v bdělom stavu aby usnula opět sama ........ už mně nic nenapadá 😵

heppu
1. jan 2009

v noci jej davam papat v postielke a zaspi potom to som nevedela no tak potom ju musim este asi zobudit a dat znovu do postielky?dakujem za rady

eppik.m
1. jan 2009

ano, klidně ji dej odříhnou ....... a pak pěkně položit do postílky zhasnout světlo a pokuď by brečela nevyndavat, nedávat dudlika, pouze chodit k ní v pravidelních intervalech aby věděla že jsi tam a vydržet do té doby než usne, velmi rychle se pak naučí potom sama usnout a i když se opět vzbudí sama zaspí a nebude hledat flašku. Není za co, snád jsem trochu pomohla ......... 😉

heppu
1. jan 2009

ja pri krmeni ani nezasvecujem mozno preto sa ani nejako nezobudi ale skusim to spravit tak ako si napisala dakujem za rady. 😉

macaeliska
1. jan 2009

myslím, že by si nemala večer zažínať svetlo. Môže sa stať, že sa vám potom prehodí rytmus - deň-noc. Radšej ju len zober na ruky, nech si odgrgne a šup do postieľky. My sme mali do teraz taký istý problém. Dnes som zistila s určitosťou, že ju musíme okamžite presťahovať do inej izby. My jej tam vadíme a preto sa stále budí. My ale máme aj problém so zaspávaním, tak sa nám to neobíde bez plaču. Dnes sme ale išli spať s manželom až ráno a ona krásne spala. zobudila sa len o 2.15 na kŕmenie a potom až ráno o 6.30. Ďalšie a definitívne budenie bolo o 8.20. My sme tam nešli spať, a ona bola spokojná. Dovtedy sa mi tiež často budila.