Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

iwuskaaa
14. júl 2009

Macka, Samkovi by už stačilo spinkať iba dva krát, teda už by mohol vydržať do večera, ak sa zobudí okolo 16-17tej. Bolo by dobré ho naučiť na presný denný režim. Myslím, že nebudete mať s tým problém, keď spinká tak pekne 🙂 ...
My napr. vstávame ráno o 7.00 hod., o 10.00 hod. ideme už spinkať aj keď niekedy by išiel aj skôr, ale snažím sa to dodržať, nech si pekne zvykne a potom ešte o 15 tej spinká.
Dieťatko by malo byť hore cca 4 hodiny pred hlavným večerným spánkom. Teda ak chodíte spinkať o 20tej, od 16tej by mal byť už hore 😉

badusa
14. júl 2009

iwuskaaa, ozaj je to super pocit sama som so sebou spokojná a verím že aj Renkovi to pomohlo

nikaz
14. júl 2009

baby - daco na tom fakt bude..... dnes sme zacali - sice doobednajsim spankom a 50 minutovym revom ale potom zaspal - on unavy......v ☹ no a teraz poobednajsi spanok - 20 minutovy rev.....ale uz nie taky silny ako ten ranajsi..... asi mu dochadza ze s placom nic nevyriesi 😀

inac - taky bol z toho rano vystresovany a vynervaceny ze sa po prvy krat sam posadil a potom postavil na rovne nohy 😅 muselo ho to riadne prekvapit ked som si s nim nelahla do velkej postele 😎

aj ked neviem ci som presviedcala jeho alebo skor seba ze ho z tej postielky brat nebudem a ze ma spinkat..... 😕 😉

uvidime vecer ako to bude prebiehat.... 😉

lilak5
14. júl 2009

Uspávání dětí pomocí této metody mi připadá dost šílený. Knížku jsem četla a hned jsem věděla, že to neni nic pro mě. Já byla taky zmasírovaná okolím, že dítě má usínat samo, hlavně moc nechovat ať si na to nezvykne, spát ve svojí postýlce a ve svym pokoji, ale postupně jsem došla k tomu, že je to blbost.
Nikaz - 50 minutový řev bych nevydržela ani náhodou, po pravdě bych nevydržela ani 5 min. Vždyť v jakym stavu to miminko usne? Souhlasim s tim co tu psala vikina 74.

nikaz
14. júl 2009

nemyslim si ze je to az taka blbost ked to spanie v spolocnej posteli s rodicmi prerastie do extremu ako u nas - nas maly bol na mne prilepeny den- noc ako kliest....ani vycikat som sa nemohla bez toho, aby som ho nedrzala.... a zvas sama - ma 12kg a ja tehotna.... no super..... na ukor toho ze maly si zmyslel ze ma nikam nepusti by som nechcela prist o nase druhe.... a tiez si myslim ze v urcitom veku by deticky mali pochopit, ze je cas na spinkanie v postielke..... do roka urcite - je totiz podla mna prehnane nechat si skakat detmi po hlave.... aj ked chcem pre nase deticky len to najlepsie - benevolencia a deti nechane bez pravidiel su same v chaose...ako sa tie deticky maju naucit kedy spat a kedy papat? poznam par pripadov - v neskorsom veku si potom cloviecik nechce dat vysvetlit ani tolko - a dokonca mam v rodine aj pripad - dospely chlap jak hora a rozmaznany jak male decko a matka mu to este toleruje...doslo to az do stadia, ze ak mu nespravi po voli tak synacik maminke nadava a psychicky ju vidiera..... hlavne ze mu splni to co mu vidi na ociach.... toto sa mi nezda spravna cesta 😎

nikaz
14. júl 2009

aj ked to nieje prijemne, raz sa to deticky musia naucit, ani mne sa nepacilo, ked som musela sediet v skole, ale bolo mi jasne, ze na svete existuju urcite pravidla a basta....a to chcem naucit aj svoje deti.... su pravidla ktore sa musia jednoducho dodrziavat

nikaz
14. júl 2009

tolko moj nazor, a absolutne mi nevadi, ci niekto somnou nesuhlasi, kazdy ma pravo vychovavat svoje deti podla svojho svedomia a vedomia 😉 myslim si ze kazdy chce pre tie svoje len to najlepsie 🙂

lehna
14. júl 2009

tak dneska usnul po 10ti minutách, ani moc neplakal🙂
tož dobréé, první den 45 minut, druhý den 20 minut a třetí den 10 minut, a v noci už nevstáváme co hodinu 😵 . ZATÍÍÍÍÍM 🙂

nikaz
14. júl 2009

a co sa tyka nasho dnesneho vecerneho zaspavania.... aj napriek tomu ze sme zacali len nedavno - vidim u nasho maleho zmenu k lepsiemu 😎 udivime ako budeme pokracovat....ani mne to nepripadalo jednoduche, ale ked sme sa uz dali na boj, tak ten boj aj dobojujeme do uspesneho konca

nikaz
14. júl 2009

lehna - super tesim sa s tebou..... dufam ze aj u nas to bude mat taky rychly zvrat.... 😉

ludmilabb
14. júl 2009

na zasiatku tejto temy som citala ze niektore mamicky zaspia s babatkami v noci pri kojeni, moja tiez zaspi ale davam ju este odgrgnut a vtedy sa preberie a nie vzdy chce dalej spinkat, aj vy davate v noci babatka odgrgnut ked zaspinkaju na prsniku, ci ich len ulozite???

nikaz
14. júl 2009

ja som nasho naleho davala spinkat na bok - a on vlastne aj rad spal na boku takze som ho nechala spinkat... ale moj nazor nieje velmi odborny.... mozno ti poradi niekto iny lepsie....alebo sa skus opytat na poradni 😉

ludmilabb
14. júl 2009

aha a kde je na tejto stranke poradna 😝

badusa
14. júl 2009

ahojte, no dnes večer to bolo horšie ako do obedu už som to nemohla ani počúvať lebo sa mi ten plač zdal zase ako prvý deň, no ale po 25 min zaspinkal tak neviem čo mu bolo ☹

crowka18
14. júl 2009

Ahojte, mam 2 a pol mesacnu dcerku, ktora mi cez den doma nechce vobec spinkat. Jedine, co jej pomoze je udrncanie v lehatku, ktore jej bude o chvilku male. A to si pospi aj tak iba 10-15min. Alebo ju musim dat do kocika a ist na prechadzku. V tomto teple sa mi to nezda prilis vhodne.
Mozete mi niektora poslat tu knizku? Dakujem.

selina.liana
14. júl 2009

Ahojte no tento problem mame so zaspavanim aj my ,Len my sa u z vieme postaviť a myslím keď ju dám do postielky bude pochodovat dookola celej tak poradTe ako na to vďaka

lemge
14. júl 2009

ahojte baby.tak my uz pokracujeme 7den.a som spokojna 🙂 za tychto sedem dni sa mala naucila sama zaspavat doobeda v postielke.mrnci max 3minutky a zaspi.zvykla si na urcitu pravidelnost.akokeby bola nacasovana-chodi spat o 10:30,15.00,a 21.00.v noci som si na to este netrufla 😖 ale je to len raz, co sa zobudi,da si didik a spime dalej.snad som to moc neprechvalila,a zostaneme pri tom nadalej 😀

drzim palce vsetkym maminam,co sa na to dali-ZMYSEL to urcite ma,vela trpezlivosti.... 😉

lilak5
14. júl 2009

Nikaz moje děti mi po hlavě rozhodně neskáčou a ňáký pravidla máme taky zavedený. V chaosu nežijou. Snídaně,obědy a večeře máme v pravidelnej čas a spaní v podstatě taky, ale je to o tom, že se před spanim s Terezkou mazlim, povídáme si, mám jí na klíně a ona spokojeně do 10 min usne, pak ji přenesu do postýlky. Přijde mi uplně přirozený, že chce být před spaním se mnou, je to prostě naše chvíle, kterou miluju a nechtěla bych se o ni připravit. Do 18-timěsíců mi usínala u prsa při kojení a to mi samozřejmě taky pár lidí tvrdilo, že dělám chybu a co si počnu až přestanu kojit. Honzikovi bude 6 let a ten chodí spát sám a nikdy, když byl menší jsem ho nemusela nechat řvát v postýlce.

svenka
14. júl 2009

ahojte baby, tak nas maly je tiez zavislak na prsniku, doteraz sa mi v noci budi casto na kojenie, a uspavam ho bezne aj hodinu... ale ako si tu citam poslednych par stran, tak neviem, ci mam obdivovat to odhodlanie a tvrdost mamiciek, ktore praktizovali alebo praktizuju tuto metodu, alebo skor lutovat ich babatka, ktore nevedia co sa deje, ze ich maminka tak trapi... ja sa priznam, ze som to nezvladla toto praktizovat, maly mi doslova kvilil, ale to teda nenormalne plakal, tak som ho po cca 5 - 10 min. zobrala na ruky a povedala si ze toto uz mu nikdy neurobim... ja neviem, ako to vydrzia pocuvat mamy, ten hrozny plac aj 50 min... to akoze stojite za dverami a pocuvate srdcervuco nariekat svoje dieta taky dlhy cas??? fakt je to velmi drasticka metoda... aj pre babatka, aj pre maminky...
takze ja hovorim, ze tato metoda jednoznacne nie... ale je to len moj nazor...

jananinka
14. júl 2009

Selina, moja mala sa tiez vie postavit, ale odkedy som zacala s touto metodou, tak tam ani raz nestala, iba sedela. Ale aj keby sa postavila, tak predpokladam, ze si vie aj sadnut, takze v tom problem urcite nebude.

Lemge, ked si zacinala s touto metodou, tak ste mali nejaky rezim?

lemge
14. júl 2009

selina,nasa danielka sa tiez v postielke postavi,a takisto si aj sadne naspat.

jananinka,ani nie.napriklad vecer,ked mi nezaspala na didiku,vzala som ju do obyvacky,este sa pohrala a na druhy raz zaspala-ale len na didi.a to bolo niekedy aj 23:00... ☹

no a my sme dovtedy sa uspavali len v kociku,takze hlavne kvoli tomu som sa na toto dala.aby sa naucila spat aj doma v postielke.ale pokyny v knizke ,doslova a dopismena nadodrziavam.v 😖 vcer,ked zaspi na prsniku,necham ju,ked nie-zaspi hned sama..zatial mi to takto vyhovuje.
😉

lemge
14. júl 2009

jananinka,pozeram dozadu-aj vy ste uz najaky ten 8 den,ak nie viac..teraz ti mala ako chodi spinkat?uz mate aky-taky rezim?

lehna
15. júl 2009

nikaz- je to těžké,ale jsme rádi,že jsme se na to dali. nedovedu si představit, že ho za měsíc budou uspáívat rodiče na rukách. My jsme pozvaní na svatbu,tak budou hlídat, halvně večer teda uspávat. akže ho to musíme naučit. za měsíc už snad bude spát krásně🙂.
dneska se zas párkrát probudil, před půlnocí si i pořval, pak nemohl půl hodiny vůbec zabrat, vždycky zabral a hned se probral☹-ale nakonec usnul.
jen to vstávání máme stále půl 6 😅

sebastianela
15. júl 2009

A už bolo toho dosť. Aby som bola celý deň unavená a zívala. Ked ide večer, tak mam depku, že rano budem rozbita a nervózna. STRUČNÝ PRÍBEH:
Malý má 7 mesiacov a cez noc býva každú hodinu hore. Je kojený a od malička si zvykol zaspávať na prsníku. Už ma to nebaví. On ani toľko nepije ako ho iba dudle. Čítala som veľa článkov, ako to je zlé, keď dieťa nemá kludný spánok. Takže to urobím aj hlavne pre jeho dobro. Povedala som to aj priateľovi a on to odmieta. Vraj nechať dieťa plakať? To čo som za mamu. Kedy mam s tým začať? Ráno, večer, v noci? Poradte? A este sa cuduje, ze si ho vobec nevsimam, ze som stále unavená.(priateľ) dajte radu,tie ktoré to skúsili,ale podotykam, ze ten moj je extrémne závislý na cicíku. Dakujem

jananinka
15. júl 2009

Lemge, ja som to robila podla tej knizky len na vecerny spanok. Zdalo sa mi to dost pre nu aj pre mna vsetko naraz a este je v tej knizke pisane, ze najprv mat treba rezim, aby babo vedelo kedy spat a to my nemame. Zavisi to od toho, kedy sa rano zobudi a ako dlho vydrzi hore. Dnes napriklad vstavala o 7 a zaspala o pol 12. Asi vydrzim, kym bude spavat iba raz cez den a potom to budem riesit. Ty by si co poradila.

sebastianela
15. júl 2009

My byvame v rodinnom dome a on uz ako tak vie, ze sa ide spat, ked ideme hore schodami do izby. Ku manželskej sme prisunuli valendu a mame to ako letisko. Jeho postieľku sme uz zložili a dali na poval. Po ranajkach s nim idem spinkat a to tak, ze ho po leziacky kojim a on pije, pije, az zaspi. Ale ak mu vyberem cicik z úst a on ešte tvrdo nespí, tak to sú iné bakoty. Napriklad v kočáry spí v pohode. Uz som aj rozmýšlala, že každy vecer dotrepem kočár do spálne a tam ho budem hontrlat. Neviem ale ci by to malo efekt. Stale by som si pridavala robotu. Potom chodi spat po obede a potom okolo stvrtej piatej. Dudel odmieta od malicka. A tak isto aj UM. Som si ho tak naucila, tak tak to aj mam. Pri druhom uz budem doslednejsia. Chcem ho ale naucit spat v noci. Bude to možne?

jananinka
15. júl 2009

sebastianela, najskor by si sa mala asi s priatelom zhodnut, ze inak ako s placom to pravdepodobne nepojde a ten plac tiez nebude trvat vecnost, ale iba par dni. Alebo ho na ten cas vystrel niekde na mars 😀 Maly proste zaspava s prsnikom v puse a ked v urcitej fazy spanku precitne, tak kontroluje ci je vsetko tak ako ked zaspaval. Ked zisti, ze nema cicik v puse, tak sa samozrejme zobudi a znovu zaspi len s prsnikom a tak to ide dokola. Ked ho tymto sposobom naucis zaspat sameho, tak nebude prsnik vyzadovat, lebo ho pri zaspavani nemal. Tak vela stastia. 🙂

jananinka
15. júl 2009

a ked priatel nechce, aby si bola unavena, tak ta v tom podpori, lebo on asi kazdu hodinu k malemu nevstava, ze.

maurizia
15. júl 2009

sebastianela, ja by som sa snazila dieta oducit uspavaniu na prsniku co najskor. najlepsie radikalne,teda nie iba vecer, inak je z toho chaos. ono dieta si za par dni uz ani nespomenie..no a my, odkedy som prestala dojcit co je vyse mesiaca, tak konecne poriadne spime, prespime celu noc. tak od roka by som dieta uplne prestala v noci dojcit, som presvedcena, ze dieta odkedy je prikrmovane a hlavne vecer dostava aj kasu, v noci nie je hladne a je schopne spat celu noc. nemusim hovorit, ako sa zvysila kvalita mojho zivota, odkedy som konecne vyspata. my sme tiez nemali nikdy dudel a UM nepijeme ani teraz. davam jej co najviac jogurtov a tak..drzim vam palce.

maurizia
15. júl 2009

a este k tomu, ze sa budi v noci kazdu chvilu, skus si stanovit, kedy cez noc mu das jest a kedy nie. povedzme dostane prvykrat o polnoci a potom rano o stvtej ale ako sa ti osvedci. a potom to stale dodrziavaj, priblizne rovnaky cas. ked sa zobudi o pol druhej, tak proste bude prvych par noci plackat, samozrejme to vies najlepsie ty, ci budes uplatnovat regulovany plac podla knihy alebo najdes svoj sposob. dolezite je, nedat zakazdym ked zaplace prsnik.. pripadne po par tyzdnoch prejdi na jedno nocne dojcenie. naozaj sa to da naucit, my sme mali celkom podobne trapenie..