Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

veronika13
7. feb 2008

ahojte, prosím tie ktoré to už máte za sebou, môj pije v noci aj 3-4x mlieko, knižku mám už aj prečítanú, len sa akosi neviem odhodlať začať ho odučať. Nebude to pre neho nejaký šok, keď zrazu nedostane svoje mlieko? to že mu dám do fľaše menej akosi nezaberá, plače aj tak. Mám celkom vynechať tie fľaše?

dadis
7. feb 2008

Prosim aj ja o zaslanie knizky na frnky2@post.sk. Dakujem velmi pekne. My ani nemame problem so zaspavanim, to je uplne bez problemov, ale s tym ze sa v noci budime. Ked mal Matko 2 mesiace vstaval v noci len o 2hej a 5tej, nakojila som ho a spinkal dalej. Avsak okolo 3teho mesiaca sme mali laktacnu krizu, to sa budil kazde 2 hodiny, samozrejme som mu vzdy dala papat. Potom to bolo lepsie, papal kazde 3 hodiny v noci cez den vsak skoro vobec nepapal ☹ ...Presli sme teda na rezim papanie kazde 4 hodiny...podarilo sa nam postupne odstranit 2 nocne kojenia...uz papal len raz okolo 2hej...ale budil sa tak ci tak...dali sme cumlik, otocili na bok a bolo. ( minimalne 3x za noc, niekedy sme aj zobrali na ruky a ucicikali)..no posledne noci cumlik nechce ani za svet, ked ho otocime zlosti sa a krici az hroza, az ho nakoniec teda nakojim (tuto noc 2 krat)...ale viem, ze papat nepotrebuje, lebo rano papal o 7mej a potom si pytal jest az o 1nej - to znamena, ze sa v noci najedol viac nez potreboval ☹ viem, ze mu staci papat raz za noc, pretoze vtedy ked papal raz za noc, tak sa zobudil o 6 tej a chcel papkat, nejako som ho utisila na rukach a ked rano vstal o pol osmej, tak si veselo dzavotal v postielke a papat si vypytal az o osmej - to svedci o tom, ze mu raz za noc naozaj papat staci...pomoze ten regulovany plac aj nam? dufam...ze ano..este raz dakujem za zaslanie

lyzenka
7. feb 2008

ahojte,
tak nas maly dudel ani nechce....ale zaspava na ceciku a az ked nie je uplne ududlany z cecika, potom zaspi na rukach a potom ho prekladam do postielky.....ale väcsinou aj na 3x.....zaspava väcsinou o 23,00. Sam v postielke este nezaspal. A tuto noc zaspal az o 00,30 ...skoro ma uz porazilo.
Ako ho mam naucit bez cecika. Dudel ani nechce.

dadis
7. feb 2008

A zaspava ti aj cez den na ceciku?

martinaema
7. feb 2008

dadis máš to tam 😉

martinaema
7. feb 2008

veronika 13, ja som malú kojila aj 6-7x v noci a ked som sa do toho pustila, rozhodla som sa, ze jej dam len 1x - a prezila to 😀 . Krizova bola az 3.noc, prve dve to zvladla celkom dobre, revala asi len 15-20 min.

lyzenka
7. feb 2008

dadis,

aj cez den zaspava na ceciku... 😔

veronika13
7. feb 2008

martinaema, a potom to bolo už OK?

martinaema
7. feb 2008

tak momentálne nám lezie zúbok, takže sa budí zo 2x v noci, ale kojím až nad ránom (4-5,OO)A kupodivu ani jej to moc nechýba 😅

lusil2005
7. feb 2008

veverica dikez 😝

tidymaid
7. feb 2008

Skusam treti raz, aby mala zaspala sama a odnaucila sa od neustaleho cucania prsnika v noci. Knizku som dostala vcera. Poobedny spanok trval 45 minut s velkym placom. Mala je velmi tvrdohlava. Vzdy ako ju pridem ukludnit, stale place, a ked odchadzam, este viac. Prva noc bola docela O.K. Vzdy som ju kojila 6 - 7 krat za noc a spala so mnou. Zaspala po hodine sama v postielke. Za pol hodinu sa zobudila a sama zaspala. Potom plakala po dvoch hodinach. Znovu sama zaspala a zobudila sa o 4 rano. Nakojila som ju a spala do rana. Verim, ze to pojde, len niektorym detom to vezme dlhsie......
Drzim Vam vsetkym palce a dam vediet , ako to pokracuje. Som uplne rozhodnuta nevzdat to.

lusil2005
7. feb 2008

veverica - v akom subore to otvaras prosim ta? 😕 nejde mi to otvorit

cathrin
7. feb 2008

ani mne to nešlo otvoriť 😒

veverica
7. feb 2008

baby skuste si zmenit koncovku na .doc

lusil2005
7. feb 2008

nejde to ani tak. otvori mi to vo worde ale neda sa to citat ☹

veverica
7. feb 2008

poslala som znovu mail, skus

lusil2005
7. feb 2008

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx...

toto si treba stiahnut a nainstalovat. potom to pojde. veverica ma novsiu verziu officu ako my preto sme to nevedeli otvorit 😉

mimmulik
8. feb 2008

ahojte!Tak tato tema ma zaujala a najma dik SJU za upresnenie metody.ja to tiez nepoznam a tiez mam problem s tym ako naucit malu zaspavat samu.len mam problem s tym,ze aj ked mi tvrdo spi a presuniem ju,bud sa hned zobudi,alebo za par minut na to a s takym placom,akoby sme ju tyrali.tiez od narodenia spi s nami,aj ked ma rok a stale ju kojim-mala si v noci lubi len tak,,podudlat,,,ale dudlik mi odmieta,tak ako flasku.v noci kojim mozno tak 1-2x,ale uz mi aj chrbat dava vypoved 😒 a ani sa tak dobre nevyspime.manzel spi s nami,takze postel nam je coraz mensia.bojim sa vsak,ze ten plac bude stale taky a ja stale rezignujem a zoberiem si ju ☹

mimmulik
8. feb 2008

ani nemam cas si precitat vsetky tie strany!uau 😲 nie som mimo temu? 😨

zuzmag
8. feb 2008

ahojte,sme na tom asi tak podobne so spánkom.Prosím vás mohli by ste aj mne poslať tú knihu.vďaka 🙂

veverica
8. feb 2008

zuzmag posli mailovu adresu 😉

lienkamo
8. feb 2008

ahojte, mohli by ste niekto poslat aj mne na: pribinacik7@azet.sk, dakujem pekne.

veverica
8. feb 2008

lienkamo preposlala som ti.

Dufam, ze pojdem za tieto preposielacky do neba 😀

lusil2005
8. feb 2008

veverica hej hej ty si nas anjelik 😅

lusil2005
8. feb 2008

inac, vcera som precitala knizku a zistila som, ze mala mi strasne vela cez den spinka. takze o to menej je potom v noci unavena. spavala mi cez den 2x 3 hodinky. a potom horko tazko o desiatej zaspavala (aj ked uz sama v postielke!!!! 😵 ). tak som ju dnes obidva razy cez den po hodine a pol zobudila. a pred pol hodinou som ju odkvecnutu polozila do postielky a asi po 3 sekundach zaspala 😀 😀 😀
tak som zvedava aka bude noc. este nam ostava tie dve krmenia v noci nejako odburat 😔

lienkamo
8. feb 2008

veverica vdaka, došlo a aj otvorila som bez problémov

veverica
8. feb 2008

tak vam vsetkym drzim palce a prajem bezproblemovu noc.
My sme tu metodu na nejaky cas este odlozili. Inak mate niekto doma zavislaka na dudel? Ja ho toto potrebujem oducit, lebo hned ako mu v spanku vypadne mame poplach a ked nie hned tak ked na to pride tak spusti plac. Potom aj ked mu ju podam v noci tak si ju nevie udrzat a aj ked ju uz zachyti tak po chvili ako otoci hlavickou mu dudka vypadne a zasa place. No katastrofa volaco. Myslite, ze by som mala na tvrdo skusit na nom tu metodu?
Asi sa mu zacinaju nalievat dasienka, kuse a slinta ako bernardin tak neviem ci sa mi to podari.

Apropo nechavate drobcov plakat aj v noci? Kolko vam placu kym zaspia?

lusil2005
8. feb 2008

no moja mala ma praveze dudel tak ze ked neni, tak super, aspon je miesto na palec. lenze ja jej ten dudel stale pcham do pusinky prave preto aby si nezuzlala rucicky. ona ma exemik aj na rucickach a ked si ich stale zuzle, ma ich potom uplne popraskane... 😔
ale nema problem s tym ked jej v noci vypadne dudlik.

junovka
8. feb 2008

veverica, mozes aj mne prosim poslat tu knizku?Vdaka 😉

zuzannas
9. feb 2008

Ahojky Veverica, rada by som si aj ja precitala tu knizocku, je mozne mi ju preposlat??
dakujem Ti kraaasne uz vopred !😵
zuzannas@orangemail.sk