Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

diana_81
29. nov 2013

@romynka

Ja si myslim, ze zalezi od dietata. Moje by som pri jeho povahe utyrala... Skusali sme tyzden a nikam sa to nepohlo... Verim, ze aj ludia co maju povedzme dvojicky musia zit a nemozu skakat podla dvoch deti lebo sa skratka aj keby ako chceli nevedia rozkrojit, ale podla mna to i tie deti citia inak. Moja krpata ked vecer nemohla spat VZDY nieco mala. Raz sa este pokadila, inokedy si odgrgla ako kocis, inokedy na nu sla choroba ale nebolo to jasne, az dalsi den mi svitlo, ze aha tak preto ten cirkus, ved ona sa uz necitila dobre, len to este neprepuklo uplne. Poviem Ti, moja svagrina si naucila deti podla tejto metody kazde od 3 mesiacov (!!!). Ma ich 4. Aj mne to doporucovala a viem si predstavit ze je urcitym sposobom klucove najst riesenie pri 4 detoch, ALE: jej najmensia sa X-krat v noci pozvracala, inokedy jej krvacal nos ci dostala hnacku a prekakala pyzamko i matrac a len sa schulila do inej casti postele a ulozila sa spat. Mama (co uz nechodi kontrolovat, obcas mam pocit ze je pretazena na skodu deti) ju nasla na druhe rano schulenu, obklopenu zvratkami/krvou/hnackovou stolicou. Ja by som nechcela aby ma vlastne 2-rocne dieta nezavolalo v takychto stavoch lebo "aj tak nepridem".... Jasne, ked mi vravi ako super je ze ulozi deti behom par minut a ma pokoj a rano si same stebotaju v postielkach az kym ich nevyzdvihne (a verim, ze to tak i je) tak jej obcas svojim sposobom zavidim. Ale nie za tu cenu!!!!

hradnapani
29. nov 2013

@diana_81 aj my sme to skusali tyzden a viac som nezvladla, nastastie. Niektore tu pisu, ze dieta z toho nema traumu, ale ja viem, ze ju ma. Moje dieta ma totiz zacalo cez den odmietat, minimalne usmevy, odtahovanie sa odo mna. Ziadne stastne stebotanie rano v postielke. No nikdy viac! Vyskusala som to zo zufalstva, jedine to mi je ospravedlnenim, aspon trochu.
Z toho, co pises o tom dievcatku, z toho mi je uplne smutno. Ale urcite je to aj o povahe, niektore deti su ohybnejsie, prisposobivejsie, niektore si zase zastanu svoje potreby.

diana_81
29. nov 2013

@hradnapani

Kazdy si musi poznat svoje dieta. Mne obcas bolo povedane, ze to mam urobit v jej vlastnom zaujme. Ze bude spokojnejsia, nebude ma az tak potrebovat... Ze mam ako matka komplex a vyhovuje mi, byt pre svoje dieta nenahraditelna a potrebne dristy. Ale i ja som bola vystavena, mala som bolesti chrbta z nocneho dojcenia, nevedela som si predstavit ako by som to este s druhym dietstom napriklad zvladla a podobne. Plus ako vravim, kto ma dvjcata tiez nemoze hned vyhoviet oboch tak verim, ze je normalne ze kazda rodina na to ide inak. Ale PRESNE - vsetci vravia ze po troch dnoch boli ich deti vysmiate ako leco, spokojne, konecne vyspate. Moja ma odmietala, uhybala pohladu, akoby mi davala najavo ze nevie co odo mna moze cakat, nedoverovala mi... A akonahle uz len vycitila ze ideme okolo spanku bolo peklo na zemi skor ako som jej dala pyzamo. Budila sa s placom, bola hystericka... Mne povedala svagrina, ze mala citila ze nie som spravne odhodlana a ze to je zle, lebo dietatu davas nadej ze to coskoro vzdas a tym ho vlastne naucis plakat, hystercit, lebo nakonci tu hysteriu odmenis tym ze povolis. A ono vie, ze musi robit dostatocny cirkus... Ja si ale trvam na tom, ze take male deti nemanipuluju... Maju potreby a davaju ich najavo. Nemaju strategiu, su len maly sebci, ale je to ich pid sebazachovy.

hradnapani
30. nov 2013

@diana_81 uplne sa stotoznujem s kazdou tvojou vetou

silvinuska6
30. nov 2013

Ja ked som sa s malým vrátila z porodnice z každej strany do mna hučali ze musí mat malý pravidelný režim prvé týždne to bolo tazsie kym sme sa do toho dostali a s malým si na seba zvykli no potom musím poklopať naučil sa pravidelne spať jesť a je to tak doteraz viem že čokolvek môže byt proste príde jeho čas a spi 😀 chvala bohu nebdí sa uz od roka v noci

romynka
30. nov 2013

...dievcata prepacte... naozaj to neberte v zlom..ale mam pocit ze sa tu vyjadruju hlavne odporkyne tejto metody..ano..kazdy ma pravo na svoj nazor..ale ked mi nieco nesedi alebo to nie je pre mna..tak to neriesim..mam dojem ze podstata tejto debaty mala by pre matky kt.maju problem uspavanim a co-to o tejtoetode vedia. Chcu ju vyskusat a hladaju skusenosti..tipy..rady..chcu nieco zmenit..ale mne sa zda ze sa tu vyzivate v tom ake ste matky roka... a my co chceme skusat tuto "pekelnu"metodu sme uplne krkavcie matere... ??? ... normalne ak by som bola niekto kto tu hlada odpovede ma temu..bojim sa spytat...
kazdy rodic je iny..kazde dieta je ine...

zuzanockamt
30. nov 2013

@romynka ale mam pocit, ze forum je verejne a aj tato tema, cize vyjadrit sa mozu obidva tabory a mozno nejaka maminka, ktora si to tu precita a bola naklonena vyskusat metody vyplakavania zvazi, ci sa neda najst aj ine riesenie 🙂

tamaris
30. nov 2013

Patrim do skupiny matiek,ktore pomocou metody kontrolovaneho placu naucili svoje dieta naucili spat. Isli sme podla knihy Kazde dieta moze dobre spat. Rady a postup sme dodrziavali (a stale dodrziavame ) velmi poctivo a zrazu mame doma vyspate, spokojne a usmievave babo. Zaspava vo svojej postielke sam a bez placu. 😉

zuzanockamt
30. nov 2013

@tamaris ved co ine mu aj ostava, vsak 😉 😉 😉

tamaris
30. nov 2013

@zuzanockamt Ked myslis 😉

simi906
1. dec 2013

Ahojte. Baby, skúšam to aplikovať už druhý deň, len malá je vo veku kedy sa učí pretáčať, a v postieľke sa mi len vrtí,točí, a nachádzam ju po celej postielke, a preto za ňou musím chodievať. čo myslíte, ako tomu zabrániť? vďaka..

zabka_
1. dec 2013

Ahojte, tuto temu som prvykrat zacala riesit zhruba pre pol rokom ked dcerka mala nieco okolo 5 mesiacov a chcela by som sa s vami podelit s mojou skusenostou, mozno to niektorej z vas pomoze...
dcerka mi od narodenia zaspavala pri dojceni, proste sa napapala, zaspala a sup do postielky, vtedy to zaspavanie trvalo kratko, mozno 15 min, no "skusenejsia" znama ma vtedy upozornovala aby som to nerobila, nech zo seba nerobim zivy dudlik lebo bude s nami spavat este vo svojich 6 rokoch, teda ze ju mam ucit spat samu... ked mala mala okolo tych 5 mesiacov, od inej kamosky som sa dopocula o tej knihe, sice som ju necitala ale kamoska mi tu metodu vysvetlila, ze aj oni ju praktizuju, tak raz ked mi to uspavanie trvalo hodinu, vonku bolo vecer este asi sto stupnov, pot mi tiekol prudmi po chrbte som si povedala ze dost a ideme to skusit, samozrejme nasledoval plac, krik dalsiu hodinu a pol a skoncila mi zase na prsniku, dalsi vecer sa ten dej opakoval a vtedy som si uvedomila ze som fakt blba krava ze takto si dcerku trapim, lebo u nas to bolo trapenie... vratili sme sa k uspavaniu na prsniku a bolo...prisli zubky, boli noci kedy sa budila snad kazdu hodinu a ja som zakazdym vstala, nadojcila, vratila do postielky, trvalo to tak asi tyzden a ked som uz bola vycerpana, tak som si povedala, ze kaslat na to, vezmem ju do postele k nam a tak sme zaspali obe...ked zaspala len dcerka, ja som ju potom vratila do postielky, ak nie, tak spala s nami, prestala som to riesit, tak sa dcerka zacala budit menej casto, az sme sa dopracovali na takych stabilnych 2-3x za noc (to sme mohli mat cca 7 mesiacov),
ked sme mali 10 mesiacov, zase ma jedna znama "nakopla" ze jej dcerka v rovnakoom veku ako my prespi celu noc a ze to dokazala tak, ze jej proste mlieko uz v noci nedala... tak som si povedala, ze ved skusime... vecer sme zaspali ako vzdy, o 23 bola hore, ako vzdy, vzala som ju na ruky, chodila s nou po izbe, hojdala ju, zo zaciatku plakala, ale bol to taky tichy plac, ako ked sa dieta uspava a zaspala, s tym hysterickym revom v 5 mesiaci to nemalo nic spolocne... o 3 rano sa to opakovalo a rano o 5 som ju uz nadojcila, vzala k nam do postele a pospali sme dalej, a odtvedy, uz je to asi mesiac, mi dcerka spi bez dojcenia celu noc, az rano o 5 dostane mlieko, ked sa zobudi zo zubkov alebo ze sa jej nieco sniva, je teplo/zima neviem co, vezmem na ruky, pritulim a hned mi zaspinka, a ak aj nie, tak jej dam cucnut, ale to sa stalo mozno 2x za ten mesiac, co proste potrebovala to mliecko....
tak trochu som sa rozpisala ale chcela by som vas vsetky povzbudit, aby ste viac verili svojmu materinskemu instinktu a intuicii ako nejakym metodam, ktore mozno u niekoho funguju, ale viem, ze ja by som tuto metodu nezvladla, asi az velmi milujem moje dieta, preto som sa snazila najst nieco menej bolestive... trvalo mi to sice 5 mesiacov ale dnes uz sa tiez mozem hrdo hlasit k mamam ktore dojcia a dietatko spinka celu noc 🙂

zuzanockamt
1. dec 2013

@zabka_ krasne napisane 🙂 😉 ... nesuhlasim uplne so vsetkym, ale velmi pekne si to zvladla ... ja som zastanca toho, ze dat dietatu pit, ked potrebuje, hlavne, ked je take male ... aj mne bolo povedane, ze dieta po roku nema sa v noci budit na mlieko, ale kaslala som na take rady ... syn pil v noci mlieko do roka a pol (2-3-krat) ... jedneho dna s tym sam od seba prestal ... verim tomu, ze by som ho oducila aj skor, ale nemala som tu potrebu ... nedojcila som sice, cize som musela vstat, urobit mu UM ... ale nejako ma to neobtazovalo ... a spaval pri nas

zabka_
2. dec 2013

@zuzanockamt vdaka, no my ked sme fungovali na tom systeme ze sme boli hore 2-3x za noc, tak tiez som nemala potrebu to riesit a ani som to neriesila, fungovala som v pohode, organizmus si na to zvykne, nebola som nejak extra z toho unavena, ale ako som pisala ze mi jedna znama dala chrobaka do hlavy a tak som to skusila a vyslo to, a este musim dodat ze ako rano okolo 5 vstava na dojcenie tak to si ju uz beriem ku nam do postele a spime do cca 7 a zobudzame sa pekne spolu, oddychnute, vysmiate, takze je to super 🙂 a zlepsil sa nam aj poobednajsi spanok, predtym nechcela v postielke ani nahodou, po 5 minutach bola hore, teraz si uz na nu konecne zvykla, tak som tomu velmi rada 🙂

duratlicka
3. dec 2013

diana_81 Ked niektore rady sa dost dlho tvaria,ze funguju.Nasa mala s tym zrejme nikdy nebola stotoznena,ze ma zaspavat sama a pri prvej prilezitosti nas vyviedla z omylu.Teraz mame strasne tazke obdobie,lebo pobede nechce zaspat,zaspi az po druhej,niekedy este neskor a potom chce v noci strasit do 22-23 a my uz nevladzeme.V noci sa 2-3x budi a rano spi do 7mej.Ked sa to zrata,je to v norme,ale pre nas je to des,lebo my sme ranni a ona nocna a manzel vstava do prace 4:15:-( Snad sa to nejako napravi.
A tiez budeme coskoro mat dalsie dieta,tak to uz bude uplne na zblaznenie.

duratlicka
3. dec 2013

@diana_81 Ked niektore rady sa dost dlho tvaria,ze funguju.Nasa mala s tym zrejme nikdy nebola stotoznena,ze ma zaspavat sama a pri prvej prilezitosti nas vyviedla z omylu.Teraz mame strasne tazke obdobie,lebo pobede nechce zaspat,zaspi az po druhej,niekedy este neskor a potom chce v noci strasit do 22-23 a my uz nevladzeme.V noci sa 2-3x budi a rano spi do 7mej.Ked sa to zrata,je to v norme,ale pre nas je to des,lebo my sme ranni a ona nocna a manzel vstava do prace 4:15:-( Snad sa to nejako napravi.
A tiez budeme coskoro mat dalsie dieta,tak to uz bude uplne na zblaznenie.

deniska2
4. dec 2013

prečitajte si knihu každe dite muže dobře spát dá sa to aj stiahnut tu na internete

eicul82
4. dec 2013

@diana_81 To je strašné,je mi z toho smutno... (ze švagrové)

motovidlo
4. dec 2013

@simi906 Priviaž ju v postieľke, čo ti poviem 😒 Bože, baby, ja to nemôžem čítať, ako chcete od 5-6 mesačných bábätiek, aby spali samé, bez pohybu, bez zvukov, bez pitia, celú noc.
Veď sa trošku zamyslite, aj vy máte raz lepší spánok, raz horší, veď nie sme roboty, sme ľudia ☹
Môj krpec má 16 mesiacov, spinká sám v postieľke, ale uspávam ho doteraz u nás v posteli a až keď zaspí, prekladám ho do postieľky. Občas v noci mrnčí, to ho nechám tak, veď každý sa prehadzuje a budí zo spánku. Ak je to dlhšie, beriem ho k nám do postele, podobne ako @zabka_ Veď je to moje bábo, chcela som ho a teraz ho mám nechať plakať v postieľke? Nemám pocit, že ho rozmaznávam, ale na toto teda nervy nemám...

jadodka
4. dec 2013

Zo skusenosti z mojej rodiny mozem len napisat.....VYHODTE tuto DEBILNU knihu a metodu vyplakania nepraktizujte!!!!PROSIIIIIM!!!!Svagrina praktizovala,jeden syn ma palcek vyzuty az tak ze ho ma krivy..o zubkoch pomlcim,druhy sa jej este ako 6rocny pocikava. V dnesnej dobe ked deti maju svoje izbicky sa ich snazime do nich co najskor dostat,pre mna s vyhovorkou...Vsetci sa kraaaasne vyspime,rano sme oddychnuty,,,,a potom pistime ze nam deti vyrastli a my sme si ich neuzili. Kedysy ,mozno aj nasi rodicia...spavali so svojimi rodicmi spolocne v spalni,a bolo to uplne prirodzene,normalne...Neodsuvajte deti,nedavajte im dovod na plac-co ste to za rodicov pre Bohs. Preco to robite???,vlastne viem preco to robila svagrina,,,pre svoj klud,pokoj a pohodu...sorry za pravopis pisem z mobilu

danjelca
4. dec 2013

už vyjadrenie "kontrolovaný plač" by Vám mal udrieť do očí aká je to umelá neprirodzená blbosť.
Čo to je v skutočnosti "vyplakať" už skúmlai aj vedci určite tu boli závery písané...dieťa nie je vyplakané je rezignované na Vašu prítomnosť pomoc a lásku vtedy ked má strach-to sú tie hysterické revy...lebo ono nevie že tá tma nie je nebezpečná že ste vedla....takže vaše dieťa sa "kontrolovane" vyplače a padne od únavy a zúfalstva a avy sa tešíte že ako dobre..lebo toto sa v skutočnosti deje..autor tejto knižky hádam raz precitne rovnako ako autorka komunistického bestselleru knihy "naše dieťa" ktorá povedala že z celého srdca lutuje čo v nej radila a s hrozou si uvedomuje ako to ovplyvnilo celú generáciu.

danag
5. dec 2013

@jadodka presne, potom tu baby riešia, že prečo sa dieťa pocikáva, prečo je úzkostlivé, prečo si hryzie nechty ... nuž preto, lebo ste ho ,,naučili" spať!!!

muffinka8
5. dec 2013

Škoda že rodičia berú deti často ako doplnok alebo ako hračku ktorá presne vtedy a vtedy spí, presne toľko a toľko, vtedy papá, vtedy kaká ... a ak to tak nie je pomoc, pohroma, poďme hľadať rady na koňa 😝
Dieťa je živá bytosť si prosím uvedomte 🤐 má svoje potreby, pocity, biorytmus a pojmy ako režim, pravidlá, rady čo na každého platia mu nič nehovoria. Naučte sa počúvať a rešpektovať svoje deti a potom nebudete mať žiadny problém.
My sme sa to naučili, prestali sme riešiť, prestali sme sa sťažovať a hľadať rady ... počúvame len svoje srdce a naše dieťa. A čo na tom, že o 2:00 sa zobudí a ťahá nás (zo spoločnej) postele, vstaneme, strávime spolu čas čo najpríjemnejšie, o 5:00 zaspíme s úsmevom na tvári, lebo naše dieťa malo práve dobrú náladu a narobilo kopec šibalstiev. 🙂
Ak nás aj zmáha únava, stále sa snažíme hľadať pozitíva. Vždy je lepšie v noci šantiť ako bdieť pri chorom dieťati 😨
Veď čo je dôležitejšie ako zdravie a šťastie našich malých ? 😨

veronicka1901
5. dec 2013

@muffinka8 Je velmi pekny tvoj pozitivny pristup a obdivujem ta za to. Len si neviem velmi predstavit, co by povedali susedia, keby sme od 2 do 5 rano boli vysmiati a nahlas sa hrali v panelakovom byte 🙂. Navyse vstavame rano do prace. Nechcem od dietata hory doly, ale myslim, ze aky taky rezim je dobry nielen pre rodica, ale aj pre dieta. Nie je to nas doplnok ani hracka, lubime ju nadovsetko, ale noc je na to, aby sa spalo a nie hralo, aspon podla mna.

motovidlo
5. dec 2013

@veronicka1901 Ja s tebou súhlasím, režim je aj podľa mňa dôležitý... ja som za zlatú strednú cestu, režim, ale flexibilný.
Nie, že 19.00 odbilo, uložím dieťa do postieľky a nechám ho tam ručať, lebo má spať. Veď záleží, ako spal cez deň, aký mal program, koľko behal, či boli návštevy alebo nie... milión vecí. A možno aj od toho, či je spln alebo nie 😝 , raz zaspí za 5 minút, inokedy sa mrví ešte pol hodinu, ale zatiaľ sa mi nestalo, že by nezaspal 😀

veronicka1901
5. dec 2013

@motovidlo Presne tak. Ja sice ukladam pravidelne okolo 20.00, lebo cez den spava v rovnakom case a niekedy dlhsie trva, kym zaspi a nerobim z toho dramu. Ale zasa aby mi dvojrocne dieta diktovalo, ze dnes chce ist spat o siedmej a zajtra o desiatej, to sa mi zda byt odveci. Nenutim, ale mame rutinu, kupanie, mliecko, rozpravka a ide spinkat. Nevidim na tom nic zle. Samozrejme, su dni, ked ukladam skor/neskor, napr. ked cez den nespi, ale keby som to nechala na nej, tak behame este o polnoci po byte 🙂.

muffinka8
5. dec 2013

@veronicka1901 to nie je o tom nechať to na dieťa, ale správne vycítiť kedy je ten správny čas na jeho uloženie, aby v pohode zaspalo, aby nebolo príliš svieže ani príliš unavené. Ako píšeš, tak to poznáš, že niekedy skôr idete, inokedy neskôr podľa okolností dňa. A presne o tom to je. Nie ukladať nasilu dieťa o 19:00 lebo to tak píšu knihy alebo tu na MK. Ja som nepovedala, že som poskokom svojho dieťaťa 😀 to nie. Aj ja ho nechám niekedy pomrnčať v posteli keď vidím, že nie je dôvod na vstávanie, alebo ho len chvíľu utíšim a zas zaspí, no sú dni keď to proste nie je možné.
Dieťa potrebuje hranice, zvyky, niektoré deti potrebujú svoje každodenné rituály, ale aj citlivý prístup rodiča, lebo len ten pozná svoje dieťa najlepšie a nemôže sa na 100% (niekedy ani na 20% 😅 ) riadiť radami a zvykmi iných detí a matiek.
A tiež je rozdiel či ide o dieťa pokojnej povahy, ktoré nemá problém sa prispôsobovať, alebo o dieťa náročné, viac temperamentné.

diana_81
5. dec 2013

@romynka

Ahoj, ja chapem Tvoju kritiku a len som sa chcela ozvat za seba, ze nie je mojim cielom robit zo seba mamu roka a z ostatnych tyranov. Bola som presne v tej pozicii ako zufale maminy co tu hladaju rady. A rovnako vidim, ze casto po uspesnom aplikovani zistili, ze to dlhodobo aj tak nefunguje. Pripadne ako my - ze to u nas nefungovalo VOBEC 🙂 Moja rada je, ze ak to uz clovek skusit chce tak ked ma dieta aspon 6 mesiacov a plus rozhodne ( teda nie tak aby dieta vycitilo, ze sama vahas a tym padom sa len predlzovala agonia a trapenie lebo ono place odusu citiac, ze to coskoro vzdas. V tom pripade bolo to cele fakt len tyranie). Najdolezitejsie je mat citlive srdce, rozumiet svojmu dietatu... mne pride na tejto metode totiz nebezpecne i to, ze ak sa raz vnutorne prekroci ta hranica, co v sebe podla mna kazdy citlivy rodic ma a to, ze nenecha svoje dieta plakat/trapit sa, tak je to nebezpecne. Ak raz ziskas ako mama pocit, ze je to ok nechat svoje dieta plakat lebo "teraz len spekuluje", alebo "ved sme sa dohodli, a ono musi pochopit pravidla" akosi to aplikujes hlava-nehlava, pritom to dieta fakt nemusi byt ok. Ja mam obcas zo seba pocit, ze cakam od dcery - a to ma 2 roky, ze pochopi a uzna ze mam pravdu pri veciach na ktore jej hlavka vobec nestaci. Podla mna tato metoda funguje u deti, ktore apriori nevyzaduju tolko pozornosti a telesnej blizkosti. Preto verim, ze niekomu zafungovat moze a ak po par dnoch vedie k uspechu je to lepsie pre vsetkych. Nehanbim sa, ze som ju skusala, lebo to bolo o dusu, ale som rada, ze som netrvala na jej dodrzani ked mi instink hovoril, ze toto u nas skratka fungovat nebude. Tot vsjo 🙂

diana_81
5. dec 2013

@duratlicka

Drzim velmi palce ;) my si prechadzame niecim podobnym - nevie zaspat dobre na obed, ale velmi jej to chyba, ak vsak trvam na tom ze spat sa musi (skusila som to raz dotiahnut do dosledneho konca) bol to len stres pre obe a nic som vlastne nedocielila. Tolko veci sa ZASE meni, mne odislo mliecko ale mala este prsnik potrebuje, ale ovplyvnilo to zaspavanie, citi, ze sa blizi ine babo... zacina jej PORIADNE obdobie vzdoru a tak... proste ako si i ty naznacila vzdy je nieco a ja som zistila, ze ak reagujem citlivo a prisposobim sa jej, je to pre nas vsetkych lepsie. Lebo s nou sa neda bojovat 🙂 preto som si povedala, ze z toho ani boj nespravim. Teraz ked som tehu mi i dobre padne si s nou vecer polezat a pomaly mi prespava noci, co je novinka.

romynka
6. dec 2013

@diana_81 ... ano suhlasim... ja som za to ze niec nie je ciernobiele... a ak ma clovek pocit ze je uz v uzkych..preco to neskusit..nie je to tyranie ani nijake sarlatanske pokusy... ako vravis..ide len o to aby sa dodrzali pravidla..vek, aby bolo dieta obstarane a citilo sa bezpecne.. (urcite ma teraz xy matiek napadne ze ako sa moze dieta citi bezpecne ked mama odide a necha ho plakat...ale toko mentovat nebudem..lebo potom nechapu podstatu tej metody..necitali to..neveria tomu..a tak sa tazko potom na takuto temu vyjadrovat ze jo... ked je niekto nazoru ye dieta treba 3 roky nosit na rukach a spavat s nim v posteli..neberiem mu to...ale...)
..Ako vravis..kayde dieta je ine... nikdy ale nevies ako co zafunguje.. ja mam napriklad v okoli asi4-5 rodin co to praktizovali, yabralo a je vse ok... u nas tiez..
Ale suhlasim aj s tebou... no problem 😉