Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lucik77
15. jan 2008

Andy my sme začali keď mal malý 5 mesiacov. 2 týždne mi vždy plakával, aj keď spal do 15 min. Takže také 3 týždne trvalo, kým sme sa to naučili.Možno to bolo aj tým, že to odporúčajú až od 1/2 roka, čo je susika aj Tvoj prípad. Hlavne to nevzdajte a podarí sa to aj Vám. Ešte napíšem že po večernej kaši ho nechám 1/2 hoďku oddýchnuť, trošku vytrávime, potom dám dudlík do pusy(cez deň nám vôbec neni treba a aj ten chcem časom eliminovať), otočím na bok, pohladkám po hlávke a odchádzam z izby. Keďže mi sa vrtíme, točíme stále na bruško, chodím ho častejšie kontrolovať. Za 10 min sme hotový 🙂 Ale dá sa to, len sa netreba dať počiatočným neúspechom odradiť. Takže držím palčeky!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

maja22
15. jan 2008

ahojte maminy, tiež vás chcem poprosiť - pošlite mi niekto tú knihu o zaspávaní na mail: majka.krasnanova@gmail.com. Vopred ďakujem 🙂

andy.a
15. jan 2008

..keby len s plačom,naša Aneta má úplne hysáky,ked ju večer dám do postieľky..vreští ako o dušu ,až sa chvíľami trasie..predtým to nerobila.. 😕

uspávanie trvá niekedy od 19.hod.do 22:30!!!!!!! 😕

a potom sa aj tak každú chvíľu budí.. ☹

maja22
15. jan 2008

andy.a: my sme na tom podobne ☹

maja22
15. jan 2008

už sme malého párkrát skúšali uspať systémom: dať do postieľky, pohladkať a odísť - najprv mrnčal, potom plakal, tak po pár minútach sme ho išli znova pohladkať a potom už vrešťak ako život, až mu dochádzal dych, tak sme rezignovali a zobrali ho na ruky - ale to už bol v takej fáze, že keď ho zobral manžel, reval tak hlasno, až prestal dýchať a vtedy sa utíši jedine u mňa... o 2 týždne chceme ísť s mužom na ples a nechať malého strážiť svokre, ale mám z toho obavy.....

andy.a
15. jan 2008

maji,poslala som ti tú knihu.. 😉

maja22
15. jan 2008

ďakujeeeeeeeeem

cilka167
15. jan 2008

ahojte, aj mne sa to tri 3 darilo ale.este v sobotu mi zaspal sam bez placu a poobede ked som hodoniesla od svokry krici ako najaty ked ho necham niekde sameho a to nehovorim o noci ked ho uspavam. Neviem co sa mu mohlo stat. myslite zeby bolo vhodne aby som ho zasa naucila na stary rytmus a potom znova skusila spanie v postielke, kym sa trochu neupokoji?

tinike
16. jan 2008

ahojte, mohla by som poprosiť o preposlanie knižky na tinike007@zoznam.sk. Vopred díííííííííííííííííííííky 🙂

prunti
17. jan 2008

Vedela by mi niektora z Vas poslat tuto knizku na jelenska@zoznam.sk? Sme s manzelom uz strasne unaveni a nevyspati 😒 vopred vdaka!

kazdovci
17. jan 2008

ahoj prunti. uz som ti to poslala. pekne citanie 😉

gombik
17. jan 2008

Aj ja by som Vas poprosila o poslanie tej knizky. Uz nevladzem ☹ Dakujem velmi pekne 🙂

prunti
17. jan 2008

kazdovci, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmm 😀

prunti
17. jan 2008

Gombik, ja ti to preposlem, len mi daj emailovu adresu 😉

gombik
17. jan 2008

prunti, poslala som ti adresu do IP. Dakujem

janat
17. jan 2008

sjuze prosím ťa pošli mi tú knihu, malý mi spinkával celkom dobre, ale posledné týždne je to horšie a horšie. mail: jana.tahotna@mail.t-com.sk budem veľmi povďačná.

biba12
17. jan 2008

Caute, u nas metoda ukladania do postielky funguje. Zaspava cca o 20 hod. Chvilu este placka, chodim k nemu kazdu chvilu,ale do 15 minut spinka. Ale ked chodim vecer cvicit a uspava manzel, tak mame s tym problem, placka aj 40 minut, lebo ma nevidi. Vcera som prisla s cvicenia a muz mi cely naradosteny vravi, ze maly spi. Pridem k nemu k postielke a maly cely vysmiaty na mna pozera. Dala som mu pusku, pohladkala po vlaskoch a do 5 minut zaspinkal. Zvlastne.

malena
17. jan 2008

Biba nechápem ako môžeš nechať plakať 3-mesačné bábetko 40 minút,...tieto všelijaké metódy nechávania detí vyplakať sú kruté.
Podľa odborníkov sa emocionálny základ sa tvorí už v rannom detstve, - do 18 mesiacov, ale na také veci nemusím byť ani odborník, aby som nechávala bábetko plakať v postielke. Ja som svoju dcérku uspávala na rukách do 6.mesiacov, teraz má 11mes. a ležím pri nej dokiaľ nezaspí. Ved raz príde chvíľa, ked povie mama nechaj, som už veľká a viem, že mi to bude ľúto, tak si to užívam teraz ked je ešte maličká. Ale ako vidím, vy by ste boli najradšej aby vám bábetká zaspávali snád už od 2.týždnov a mali ste kľud.

danka1
17. jan 2008

Ahojte maminy, pridam sa so zaspavanim. Ja ešte kojim, takže moja malicka zaspava "na cucke" trva jej to v rozmedzi od 15 minut do no niekedy aj hodinu a pol. Ale lezim pri nej, ona inak spáva po celú noc s nami v posteli, ked zaspinka mozem este vstat a nieco porobit, alebo ist na pc ako teraz 🙂

smisela
18. jan 2008

Z casti s malenou suhlasim,3 mesacne babatko je este prilis male na to,aby sa nechavalo plakat,tato metoda sa odporucaod 6 mesiacov a babatko musi byt zdrave,ale zase na druhej strane,ja som malu uspavala do 7 mesiacov na prsniku,budila sa v noci kazdu hodinu,ona nevyspana,ja nevyspana,ak ked ja by som to vydrzala a pridruzili sa silne bolesti chrbta,takze ja som musela s tym nieco urobit.Metoda u nas zabrala rychlo a nenechavala som ju vyplakavat,casto som za nou chodila.Mam pocit,ze malinka na toto cakala,kedy sa vyspi.Mala ochorela,tak som si ju znova zobrala k sebe,ale po vyzdraveni sme sa vratili k spaniu v postielke a nebol ziadny problem 🙂

veverica
18. jan 2008

Ahojte. Moj maly sa budi zo strasnym placom a to hlavne v noci. Robieva to posledny mesiac a pol. Pred tym prespal celu noc a budil sa tak okolo piatej siestej rano na papanie.

Jedine co zaberie, aby stichol je, ze mu dam papat. Bol nam diagnostikovany GER (reflux) dostali sme sirupcek na palenie zahy. Mate s tym niektora skusenosti co by mohlo zabrat, aby tak strasne neplakal?
Hned ako zacne plakat skor revat ho beriem na ruky, nosim ho, spievam mu, rozpravam, no vsetko mozne a manzel zatial uteka pripravit mlieko. Jedava tak okolo 20:00, potom okolo 01:00

veverica
18. jan 2008

ups sa mi to nejak odoslalo skor ako som chcela....

takze okolo 01:00 a potom o 04:00 az 05:30. Bolo mi povedane, ze je este malicky a ked si pyta jest mam mu dat.
Metody z knizky este nechcem skusat je malinky, poradi niekto?

cicka193
18. jan 2008

ahojte. mozete mi niektora z vas zaslat tu knizku. DAKUJEM. pristavkova.heli@centrum.sk

veverica
18. jan 2008

poslem cicka

danciacik
18. jan 2008

ahojte, my sme na tom zo zaspávaním tak, že malá si dá večer mliečko, dám ju do postieľky a lahnem si vedľa nej na postel (my máme posteľ s postieľkou spojenú) a ona zavrie očká a hneď sa snaží zaspať. Väčšinou zaspí do 10 minút. Ale v noci sa stále nezaobídeme bez 1 flase mlieka. 😖

cimka
18. jan 2008

Ahojte, prosim poslite aj mne tu knizku. Vopred dakujem. cimmermanova@hotmail.com

nelika666
18. jan 2008

cimka mas to tam 😉

cimka
18. jan 2008

Neli vdaka, precitam a vyskusam... 🙂

prunti
18. jan 2008

Tak a som pomylena! Zacala som citat knihu a zistila som, ze robim vsetko naopak. Teda moj 4mesacny syn chodi spavat o 20,00-20,30. V noci sa budi dost casto, zacina to okolo 23,00 a potom hajde az do rana, ked priblizne okolo 6,00-6,30 vstavame. Doobeda vznikne spat raz, tak pol hodinu, ale okolo obeda ideme na prechadzku von, alebo je vonka v kociku aj tri hodiny vkuse spi. Mam podla Vas tento obednajsi spanok rozdelit na 1,5 h doobeda a 1,5 poobede? Myslite si, ze prave obednajsi dlhy spanok ma na svedomi to, ze sa v noci zobudza? Som z toho jelen 😝

jahodka11
18. jan 2008

ahojte, nam maly zaspava okolo pol desiatej, skor nezaspi aj keby sme neviem co robili a spinka az do rana 8-mej hodiny....tak som spokojna, nejako zvlast sme nic necvicili, necitali....jednoducho sa nam to takto podarilo--- zaspinka sam v postielke....
malena - ja som bola tiez pipravena skusat vselijake metody, nastastie som nemusela....myslim, ze po celom dni mame toho dost a ccheme si aspon vecer uzit troska kludu....maleho velmi ale velmi lubime, ale urcite by som ho neuspavala, a uz vobed nie do 6 mesiacov na rukach....spanie je prirodzena potreba ako dychanie, nema sa preco babatkam pomahat zaspat......