Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ali27
5. máj 2009

ahojte baby. obraciam sa na vas s prosbou o pomoc. som zufala. mam 10 tyzdnove narocne babo. samo nechce spat, jedine v satke a niekedy ked presvihnem ten spravny cas, tak ani tam. vzpiera sa a place. ked ju polozim do postielky place ako keby ju z koze drali a mne to trha srdce... neviete nieco poradit?? v podstate nemame ziadny rezim dna, ani neviem kedy ju ukladat do tej postielky ak sa uz na to podujmem. ked zaspi na rukach a polozim ju do postielky tak v tom momente je hore, prinajlepsom o 10 minut, to iste ak zaspi na prsniku z casu na cas. ak ju zacnem davat spat do postielky ako dlho to potrva kym tam prestane zakazdym vyrevovat a bude pekne spinkat?? alebo som naivna ked si myslim, ze taky cas raz moze nastat??

potapko
5. máj 2009

Bambulla, stiahni si tu knizku z linku na str 127. Knizku tu mame vsetky 😉
Ali, tvoje babatko je velmi malicke, takze uplne tuto metodu dodrziavat nemozes. Moja Patka bola na zaciatku taka ista. Mala som ju na prsniku aj hodinu a pol a len na nom spala. Potom som si povedala dost a aj ked bola malicka mala nieco vyse dvoch mesiacov, tak som musela nieco robit. Tak som zacala s touto metodou, ale troska inak. Vzdy, ked som k nej najneskor po 10 minutach prisla, tak som jej ponukla prsnik. Pokial tahala, tak som ju nechala, akonahle zacala len dudkat, tak som ju znova polozila do postielky. Trvalo to takto niekedy aj hodinu a pol. Bolo to velmi narocne 😢. Cez den spinkala iba v kociku. V noci bola kazde dve hodinky hore, ale to som neriesila, lebo papat potrebovala. Hlavne, ze hned zaspala. Len to vecerne spanie ☹ Potom sa to same ustalilo, ale trvalo to aj mesiac. Bohuzial nechcela vobec dudlik, ten by urcite pomohol. Takze to mozes skusit, ale velmi opatrne. Takto malicke dietatko potrebuje vela kontaktu, takze mu ho treba dat. Ale tiez sa to da zvladnut 😉 Toto ale skusaj len vtedy, ked ju nechces nosit, alebo uspavat inymi sposobmi. Ja som to nemohla, kedze mam doma 8-rocnu slecnu, ktora ma tiez velmi potrebuje.

ali27
5. máj 2009

potapko dakujem za odpoved. ono nosenie je fajn, ale podla mna sa v tej satke nevyspi tak dobre ako v postielke. stale sa budi, tak s nou musim zase pochodit aby opet zavrela ocka a tak dokola. a je to dost unavne cely den ju vlastne iba uspavat a bojovat s nou a vysledok je ze spi mozno dokopy 3 hodinky vramci celeho dna. v noci sa to este celkom da. nejak ju uspime okolo pol osmej a spi s 2 prestavkami do cca siestej. no a kocik... ten fungoval zozaciatku, dokazala tam spat aj 3 hodinky doobeda a potom poobede, ale nieco sa pokazilo a uz tam vydrzi len 20 minut a potom spusti plac a masirujeme rychlo domov a to moze byt hocijako unavena. ja by som ju nenutila spat, ale ked nespi tak place a neda sa s nou ani na rukach ani nijak inak... co sa tyka prsnika, tak ona nechce tahat ked je napapana, takze tvoju metodu asi pouzit nemozem. no a cumel samozrejme ze nechce hoci som a snazila ju nan naucit, lebo je to velka pomoc. viem ze je este mala, ale uz teraz ma akesi zle navyky a z kazdej strany pocuvam, ze som ju tak naucila a ze ju mam dat spat do postielky, nech si tam poreve. no ked stratim nervy, tak ju tam naozaj dam, ale to sa neda pocuvat... ja fakt neviem... ☹ a neviem co bude ked bude tazsia.

potapko
5. máj 2009

Ali a vyskusala si vsetky druhy dudlov? Treba skusit naozaj vsetky - ja som mala asi 10 druhov a nepomohlo, ale mozno u teba zaberie. Moja metoda teda asi nezaberie, ale skusit to mozes s tym kontrolovanym placom. Vies, niekedy netreba pocuvat okolie. To je hlupost, ze si ju tak naucila - robila si to, co si myslela, ze je spravne. Ved teraz sa tolko hovori o tych satkach a o noseni a o spani s detmi v posteli. Ja som toho zastanca neni, lebo najlepsie sa vyspim sama a moje deticky potrebuju vyspatu a nie nervoznu maminu 😉. Ved som tolko tie moje deti nosila a este nosim - dokonca aj tu starsiu stale tulkam a mam ju na rukach. Takze neboj sa toho, ze by ten plac mohol mat nejaky velmi zly vplyv. Vyskusaj to, ale priprav sa na to, ze to bude tazke 😖 Takze hlavu hore, pevne nervy a rob to, co ti kaze rozum, ale aj srdiecko. Drzim moc palce. Ozvi sa, ako budete pokracovat a hlavne, ked budes potrebovat podporu.

ali27
5. máj 2009

potapko, vyskusala som 2 cumle a dalej ani neskusam, lebo vypluva hned cokolvek jej dam do pusy. ale zato rucky jej chutia. no na jednej strane dobre, lebo ju potom nebudem musiet oducat ale na druhej strane by nam to teraz obom velmi pomohlo.. no co uz.

mas pravdu, ze sa bojim, ze by to mohlo mat nejaky zly vplyv na nu ked ju necham tak vyplakavat v postielke. hanbim sa to priznat ale ja si ju vobec neuzivam, lebo bud place alebo papa a obcas ma svetlu chvilku ked je prave napapana a vyspinkana, tak dokaze byt chvilku usmievava... ☹ zakazdym sa tesim ked ma moj muz prist domov z prace a mi s nou trochu pomoze...

dakujem ti za podporu potapko. uvidime co bude dalej... vies, bojim sa, ze ked bude vacsia tak si s nou uz vobec neporadim. no ale asi netreba riesit v pripade takeho maleho baba buducnost, ale splnit tu a teraz jej momentalne potreby. ale je mi trochu lepsie ked som sa vyrozpravala.

potapko
5. máj 2009

Ali, musim ta troska este povzbudit. Moja mladsia je nieco podobne, ako mas ty - teda bola. Trvalo to tak do 3,5 mesiaca. Stale len plakala - aj pupcek ma troska z toho vyduty. Teraz je to krasne usmievave babo, ktore place len ked je unavene alebo hladne. Takze sa neboj. Ani ja som si neuzivala. Dokonca som prisla s placom za muzom, ze si s nou neviem dat rady - a to som uz druhorodicka, cize ziadny zaciatocnik. Neboj, aj toto prejde. Vies, lekarka mi raz povedala velmi mudru vetu - dieta nic ine nevie ako plakat. A ked place 10 minut, tak sa jej vobec nic nestane. Mozno prave preto place, ze v buducnosti bude straaaaaasne ukecana. Moja Patka teraz keca o dusu - starsia tak nebola. No kto vie, po kom to asi ma, kedze moj muzicek je totalny introvert 😀 😝 Drz sa a neboj, chvilku placu jej neublizi. Prikladom toho su moje dve krasne a stastne deti. A niekedy az prilis samostatne 😎 Ty jej tu lasku davas a ona to vie, ale zase urobit zo seba otroka, to tiez nie je spravne. Zlata stredna cesta. A este jedna vec. S tym dudlikom nemas uplnu pravdu. Dudlik oducis raz dva, ale ked si najde palcek, tak to sa horsie oduca. Starsiu som oducila v 2 rokoch za jeden den 😉 proste "havo dudu spapal a neni", palcek tazko spapa havino 😵

ali27
5. máj 2009

takze je sanca, ze sa to casom vylepsi... to je pozitivne 🙂 dnes som si poplakala s nou. a teraz sladko spi v satke. no zda sa, ze mi sama ukazuje ako sa jej to paci najviac. chuda ved uz bola taka vytrapena, od obeda takmer nic nespala...

potapko
5. máj 2009

Uvidis, ze sa to zlepsi. Drzim moc palceky 🙂

mirustek1
5. máj 2009

ali-musis vydrzat aj ked je to tazke.Ja som mala tiez nieco podobne s Emkou,cez den spavala len v kociari,aj to nie vzdy.Ked nespala,skoro cely den som ju nosila a aj tak revala,a v noci bola stale hore a revala.Uz som nevedela co jej je,a nevladala som,do 3mes.mavala koliky,aj cez den.Tvoja mala nemoze mat koliky-neboli ju brusko?Ale po 3mes.koliky skoncili a toto zle obdobie trvalo do 7mes.Potom akoby sme ju vymenili.Cez den bola kludna,hrala sa na zemi,ale tie hrozne noci pokracovali,pomohla az tato metoda.Tak asi musis niako vydrzat,a moja tiez nedala do ust ziadny cumel.Neboj,deti sa menia,tak verim ze sa to zlepsi,este je moc malinka.
Drzim palce,

katka.carska
5. máj 2009

Maminky, kedze si myslim, ze tie, ktore tu hladaju pomoc by mali dostat objektivne informacie, posielam
odkaz na nemecky web, ktory sa snazi vysvetlit nebezpecia Estivillovej metody kontrolovaneho placu:
http://www.ferbern.de/

mirustek1
5. máj 2009

katka-naozaj ma kazdy svoj nazor,aj ja som dlho vahala,ci robim dobre,ale naozaj som vyskusala vsetko a ked dieta len place a nespi,vyskusas vsetko a myslim ze kazda mamina skusi vsetko,lebo chce len to najlepsie pre dieta.A naozaj to pomohlo,tak nemyslim ze som jej uskodila.

monikaoli
5. máj 2009

Ahoj Baby,vidim,ze som vela zameskala dostala som sa tu az dnes.my sme boli chory Oliver mal zanet stredneho uska bral antibiotika ale uz je ok.aj zubok nam uz vysiel tak sme kludnejsi.boze to bol des cele dni sama s nim plakal stale vobec nechcel byt sam stale sa chcel nosit na rukach to bola hruza ale je to za nami,sme ok.tak a pokracujeme v spinkani.Stale ked ho vecer dame tak musi si poplakat place tak 10min dnes to bolo 5min.potom sa stale zobudi okolo 22.30 spinkat isiel o 19.30h.potom sa zobudi 22.30 poplace si tak 15min a zasa zaspinka a potom okolo 02.00 tak si poplace a zaspinka potom mu dam papat okolo 05.00 a spinka do 07.00 a uz spinka v svojej izbicke.dufam ze to bude uz len lepsie a lepsie.predtym nez nebol chory tak zaspinkal zobudil sa okolo 4-5 neviem preco sa budi teraz tak casto trosku sa nam to narusilo.uvidime napisem potom dakujem za podporu potapko..A drzim palce vsetkym babam co sa na to dali vela stastia nech sa dari papa

katka.carska
5. máj 2009

Mirustek a vsetky maminky ktorym metoda pomohla:
ja neutocim proti vam, moje prispevky nie su priamo adresovane vam. Su pre maminky, ktore k tejto metode s ocakavanim pristupuju ako k poslednej moznosti, mozno ako k "zazracnemu lieku" na ich trapenia. A on to prave ten zazracny liek nie je. Dokonca nefunguje ani na vsetky deti. (Niekde som sa docitala, ze asi u 4% deti metoda nezaberie vobec)
Kazda mamicka ktora zabludi do tejto temy, myslim si ze miluje svoje dietatko a chce mu len pomoct, len uz nevie ako dalej. Avsak vo svojej nevedomosti mu moze i ublizit. Je to presne ako z liekmi. Vy si precitate cely pribalovy letak (nielen vyhody) aj s moznymi vedlajsimi ucinkami a az potom sa rozhodnete, ci liek uzijete alebo nie.

roka96
5. máj 2009

ahojte, tak my sme strašne zlí spáči od narodenia,, nespíme cez den v noci hore skoro stále.. ja som raz skúsila nechat syna vyplakat ale po 40 minútach som to vzdala a odvtedy som to nerobila.. dokonca som čítala článok o náročných bábatkach.. tam som sa nášla.. bolo to akoby opisovali mojho syna.. a bolo tam písané, že také dieta neuspíte tak, že ho necháte vyplakat, pretože sa ešte viac zbytocne rozrusi a je to ešte horšie..
uspávala som ho na fit lopte, no a čo.. raz je malý som si vždy hovorila.. no teraz už asi mesiac ho učím uspávat samého. je už rozumnejší, chápe trvá nám síce asi 2 hodiny kým zaspí ale je to bez plaču.. rozpáva si prehadzuje sa on sa asi potrebuje úplne unavit aby zaspal.. budí sa často ale stačí ked ho pohladím a spinká dalej.. predtým tým to bol horor..
som rada, že som sa na tú metódu vykašlala aj ked bolo to nenormálne tažké. podla mna by na nás nezabrala.
ale každé dietato je iné a na každé platia iné metódy. doležité je podla mna presvedčenie matky- tá vždy vie, čo je pre jej drobca naj... 🙂

tinka08
5. máj 2009

ahojte dievčatá,
pred časom som tu zlomená plakala nad uspávaním môjho druhorodeného. hlásim sa aby som povzbudila všetky maminy, ktoré sa na túto metódu dajú. FUNGUJE to. Samino už zaspinká v postieľke sám aj naobed aj večer. 🙂 🙂 🙂 zozačiatku to bolo hrozné ale teraz sa pred spaním vybozkávame, zaspievam kukulienku a odídem z izby. dvere však nechávam otvorené. chvíľku ešte sedká ale potom sa zgúli a ja ho prídem uložiť, zavriem dvere a je to. spočiatku mal v postieľke všetko možné vrátane hrabličiek a lopatky do piesku ale sám to zredukoval iba na 2 dudle. aj v noci keď sa zobudí, nájde dudel, dá si ho do pusiny a spinká ďalej. 🙂

ďakujem všetkým maminkám, ktoré mi poslali tú knižku a ktoré ma povzbudili aj cez IP.

majenka
5. máj 2009

Katka.carska: já osobně jsem teda proti této metodě, a i když malá dodnes sama neusíná a budí se x-krát za noc, tímto bych jí projít nenechala (což je ale věc každé maminky)-zajímalo by mě, co se píše na tom serveru, na který sem dáváš odkaz-s němčinou si bohužel neporadím. Můžeš to v kostce shrnout-klidně můžeši do IP, ale možná by to zajímalo i maminky, které sem chodí a nad metodou uvažují a také si to nedokáží přeložit... 😉

zabka132
5. máj 2009

ja to zhrniem asi tak....ze kazda maminka musi vycitit, co jej dietatko potrebuje. Moj Filipko zle zaspaval asi od 2 mesiacov...zaspal len na rukach. Citala som aj uz spominanu knizku, ale akosi som vycitila, ze to pre nas nie je to prave orechove. Teraz ma skoro dva rocky....ked ide spat, lahnem si k nemu....trva to asi tak 10-30 minut kym zaspi....podla stupna unavy 🙂 . Nestazujem sa...ved kvoli tomu som na tej materskej, aby som sa mu venovala...a ked potrebuje pri zaspavani mat pocit, ze je niekto pri nom....tak preco nie. Je sice pravda, ze ked zaspal, tak sa nejako moc nebudil...co sa tyka spanku, tak je to v pohodke, az na to zaspavanie....ale aj to sa cim dalej tym viac lepsi 😵.
Ano, je urcite lepsie pre unavenu maminku, ked nemusi svoj poklad vlacit na rukach...ale zasa na druhej strane...ten pocit, ked sa ku mne prituli..ked zaspava je na nezaplatenie. A vzdy ked uz som mala nervy, ze nechce spat...som si pomyslela...ved este sa v zivote vyspim do sytosti....a do 15-tich ho hadam nebudem musiet uspavat na rukach 😀 😀 .
Takze maminky, ak mate pocit, ze vase babo vas potrebuje citit...riadte sa len a len svojimi pocitmi.

tinka08
6. máj 2009

zabka, tiež som sa riadila mojimi pocitmi. musela som to skúsiť, lebo keď Samino zaspí, mám ďalšie mimi o ktoré sa musím postarať (má o 11 mes.menej). každá mamina je na materskej aby sa venovala svojim deťom a ja samozrejme robím to isté. od rána do večera sa hráme , stískame, túlime, nosíme na rukách aj v klokanke ale keď sa ide spať tak už máme svoj režim.
najstaršiemu (má 16r.) som sa venovala ešte viac, lebo bol sám. aj sme spolu zaspávali a teraz keď to rátam tak až do jeho 6r. teraz keď je už veľký môžem povedať že som využila každú chvíľku na to aby som ho objímala a mojkala. už to nie je možné a trochu mi to aj chýba. ale zároveň nemám zlý pocit z toho, že som Saminovi zaviedla tento režim a že sme sa potrápili, pretože celý deň prežijeme plnohodnotne, samozrejme aj s Tamarkou.

stvura
6. máj 2009

No cavte maminy...zacima uvazovat, ci mi nie sme to 1 az 4 percento...krasne sme spinkali 2tyzdne a bum=bac, uz stvrty den nic. Ako keby si povedal ze od maja nespi a hotovo. Nespi cez den - a tu metoda teda vobec nefunguje, lebo on vydrzi cely den bez spania a hotovo {odskusala som to}, vcera som ho tiez krasne ulozila a ked vidite cas, tak viete co to znamena. Ono vzdy sa zobudi do dvoch hodin. Dnes som vyskusala dat lahsiu veceru a vysledok - zobudil sa do hodiny, potom o dalsie dve hodiny a kolotoc neustal. Vzdy mam 1-2 kontroly a ono to staci presne na tolko ze ja precitnem maximalne a trva mi dobru pol hodinky kym zaspim. Takze cakam kedy bude to zlepsenie, ked uz sme mali tri dni {zo zaciatku} ked bolo 1-2 kojenia v noci a krasne zaspinkal bez placu, pripadne s dvojminutkovym hmkanim. Co robim zle? Uz fakt neviem....

lienka43
6. máj 2009

Zabka, Katka ...

ja myslim ze kazda sa riadime svojimi vlastnym i pocitmi. Ja som tuto metodu skusila a bola som spokojna aj ked to este neni ono ale mozem to poradit aj ostatnym maminam. Kazde dieta je ine a nie kazde dieta na to reaguje dobre.
Nasa Sofia asi bola typickym pripadom pre tuto knizku, pretoze akekolvek lezanie pri nej, hladkanie a pod... ju privadza do zurivosti a place este viac, dokonca aj na rukach mi plakala takze som si povedala ze ked place tak tak moze aj vo svojej vlastnej postielke a nech sa to nauci sama. Odhodlavala som sa mesiace na tuto metodu, lebo rozhodne nie je prijemne pocuvat plac a sediet vedla v miestnosti.
Som rada ze konecne zaspava vecer sama a ja mam konecne cas pre seba a svojho manzela co mi samozrejme chybalo.

zabka132
6. máj 2009

lienka...vidis...presne o tom som pisala...tvoja dcerka mozno potrebuje pri zaspavani priestor 😉 ...moj Filipko ten priestor potrebuje co najmensi 🙂 .....kazde dieta je ine a nie u kazdeho sa da tato metoda realizovat.
A co sa tyka mojho manzela, tak cely den maka v robote, tak je rad, ked si moze zdriemnut na gauci, kym davam maleho spat 😀 😀 .

potapko
6. máj 2009

Monika, to som rada, ze je Oli uz zdravy. Chvilku mu bude trvat, kym sa zase prehodi na spaci rezim. Ale neboj, ono to pride, daj mu cas, aby sa trosicka ukludnil. Ved co je to par dni oproti par mesiacom, no nie? 😀 😝
Tinka, velmi sa tesim, ze ste to takto zvladli. Samusko je super chlap a vie, ze ho mamina mooooc lubi, lebo sa naucil pekne spinkat. Teraz si to uz len treba uzivat, ved pridu aj horsie noci, ked bude choroba. Ale to sa zvlada 😉
Stvura, no asi fakt budete patrit k tym, co si musia pockat az kym neprestanu kojit ☹ Ale mam pocit, ze s tymto obmedzovanim kojenia si zacala az teraz. Ono to bude trvat tak tie tri dni - to urcite. Kazde dietatko je naozaj ine a ty musis skusat a skusat. Myslim, ze zle nerobis nic. Robis stale to, co zvladas a mozes. Snazis sa, ved to tu vsetky vieme. Este skus tak dve tri noci pokracovat v tom, ze ho budes kojit prvy krat az po dvanastej. Bude to narocne, ale mozno to zaberie. Tvoj maly je pekny vymyselnik, no chce mat maminu stale pri sebe - no je to spravny chlap! 😀

jarunka1
6. máj 2009

Dobrý den, prosím, mohla byste mi některá poslat do mailu odkaz na tuto knihu ? "Kazde dieta sa vie naucit spat"
Máme 1/2roční miminko a čekáme v jejích 13 měsících druhé, tak ho musíme naučit usínat samo.Na začátku diskuze to nabízela některá paní, že to pošle ve wordu.
Děkuji, s pozdravem Jarunka (al-ha@post.cz)

deirdra
6. máj 2009

Caute, tak ja som pouzila tuto metodu, ale upravila som si ju podla seba. Zdala sa mi prilis drasticka, aj ked moj maly (teraz bude mat 6 mesiacov) so mnou uz evidentne cvicil a nechcel spat len tak "zo sportu" hoci uz od unavy ledva hladel. Vecer sme ho okupali, nakrmili a dali do postielky, cim automaticky spustil plac. Nechala som ho plakat asi 3 minuty, potom som sla k nemu a zobrala ho na ruky. Podla tej knizky by sa dieta vobec nemalo vytahovat z postielky, ale myslim ze to je mozno dobre pre vacsie deti, moj bol na to este malicky. Tak som ho vzala na ruky a chvilu sa ho pokusala ukludnit. Ked to neslo a plakal dalej, znovu som ho dala do postielky, cim sa samozrejme rozreval este viac. Odisla som a pockala znova 3 minuty. Potom som to opakovala. Asi po 4 - 5 opakovaniach pochopil, ze si moze vybrat medzi tym, ci bude plakat v postielke alebo bude ticho na rukach. Akonahle sa utisil, zacala som mu spievat - on to miluje a ma oblubene pesnicky ktore rad pocuva. No a tak sa mi pekne ukludnil a zacal zaspavat. No a casom som prisla este na jednu vec - nikdy ho nedavat do postielky spiaceho. Velakrat som ho dlho nosila a cakala, kym tvrdo zaspi, on sice spinkal ked som ho dala do postielky, ale potom vyzadoval to uspavanie na rukach stale. Casom som pochopila ze je lepsie dat ho do postielky zaspavajuceho, ale nie spiaceho. Posledne, co videl, bolo, ze zaspava v postielke, nie na rukach ani na prsniku. No a vysledok (sice po urputnom dlhom boji, ale predsa🙂) je, ze vecer ho okupame, dame mu papat, dostane pusu na dobru noc od tatina a ja ho zanesiem do postielky, kde je do troch minut tuhy. Este trochu bojujeme s dennym zaspavanim, ale robim to podobne ako vecer, s tym rozdielom, ze musim vidiet ze je naozaj unaveny, lebo jemu sa denny rezim meni a nie vzdy spi cez den o tom istom case. Teraz mi napriklad poobede odmieta spat uplne, ak aj zaspi, tak sotva na 20 minut. Takze cez den ho spat nenutim, ale vecer o tej istej hodine je vzdy v postielke. Tak prajem vela zdaru, treba to vydrzat a hlavne nehystercit, nevybijat si zlost na dietati a nehadzat flintu do zita aj ked miestami je to uz fakt na psychiatra. Babo nam o chvilu vyrastie a bude nam este za tym nosenim aj luto🙂

potapko
6. máj 2009

Jarunka, stiahni si knizku zo strany 127, tam je link. Ak sa ti to nepodari, daj mi vediet do IP a ja ti knizku poslem.

ali27
6. máj 2009

mirustek,

moja mala nema koliky, ani ziadne problemy s bruskom. ona je iba taky maly nervacik. nastastie aspon v noci spinka celkom slusne. klopy klop. kociar nechce ani vidiet... ale vidim, ze to nie len moj "anjelik" je take babatko. aj ked vsetky maminy v mojom okoli nechapu o com hovorim ked sa stazujem... asi kazdy to ma podla zasluh 😀

potapko
6. máj 2009

Deirdra, som rada, ze si napisala takuto svoju skusenost. Je naozaj pravda, ze si treba vsetky informacie z tej knihy upravit podla seba. Je to vsetko o pocitoch a instinktoch. Vyborne si to zvladla. Takze dievcata, hlavu hore a spinkame 😀 😀
Ali, keby to bolo podla zasluh, tak moje deticky musia spat celyyyyy den 😀 😀 😀 😀 Treba sa stazovat na miestach, kde ta pochopia. Ja som nikdy nikoho neodcudzovala, len som povedala, ze s niecim nesuhlasim. Moja je tiez teraz nervacik, uz tri dni nespinka vobec v kociari 😠

bimbia
6. máj 2009

ahojte.
tak sem skusim napisat ci mi nieco poradite. som uz naozaj fakt zufala.
mam o tyzden polrocnu dcerku. zazili sme si snat vsetko. reflux, koliky, baktera v nose, v zadku, strasne sople.
dokonca sme sa este pred dvoma tyzdnami zvazovali do perinky a do deky lebo mala sa budila ruckami, teraz sa budi ze moze kopat. uz som tomu zvazovaniu dala zbohom lebo to bol uz horor. mala nemala pohyb tak si nemohla prdnut. inak spavala celkom dobre. ale problem je v tom ze ona zaspi len na rukach. len tak na postely len obcas a teraz skoro vobec. to este nie je vsetko. ona sa v noci zobudi a proste sa prehne ako C a rev ako o zivot a uz sa neda uspat len na rukach. uz som skusala vsetko mozne. uz sa priznam obcas riadne nalatam na zadok. idu nam zuby. ked si prdne tak je to ako z dela neviem predtym lendva prdela teraz horsie ako moj muz lenze ju to asi aj boli lebo sa na to budi. uz sa vie otacat na brucho a tak ked spinka na boku niekedy sa zobudi ze je nanom a jeduje sa. inak ked zaspava na poseteli (u nas 😅 ) tak stale sa prehyba na to brucho ale na nom nechce spat. uz nespim a poviem vam ze je to hroza. tuto noc som celu drzala jej rucky alebo tlapkala po zadku.
viem ze asi som ju to aj naucila ale prosim pomozte mi. revat ju nechcem nechat.

mirustek1
6. máj 2009

ali-neboj,zvladnete to,ona je malinka a stale sa bude menit ona aj jej rezim.Vela sil prajem.

My ideme dnes na 5dni do Tatier,tak hadam sa mi tam Emka nepokazi.Doteraz spavala od 19.30 a papala az okolo 3hod.a uz druhu noc sa budi skor a place.Ja ju pohladkam,polozim a buva dalej.Tak sa bojim,lebo tam ideme aj zo znamymi,ze ked zaplace,bude ma to mrziet,nechat ju.No ved uvidime.Tak sa tu majte pekne,nech vam deticky pekne buvaju,potom sa ozvem ako sme to zvladli.

macaeliska
6. máj 2009

bimbia, možno vám stále doznievajú tie koliky. skús jej pred spánkom pomasírovať vždy bruško pupíkom. Čo sa týka toho budenia, tak skús ju v postieľke obložiť nejakými vankúšmi, nech tam nemá veľa miesta. Ona sa k nejakému pritisne a uvidíš. A to časté budenie, no my sme také obdobie mali hlavne v čase rastu zubov. Za týždeň- dva to prejde. 😉
A tá metóda je síce odpudivá, ale účinná. Ale nie je pre všetky detičky. A ani pre všetky mamičky. Rob podľa seba a nedaj sa ovplyvňovať. Ja som malú učila takto spávať už 2x a teraz začíname 3x, skôr, ako mi začne behať a už ju potom nič nenaučím. Ale tiež mi to už nebolo všetko jedno. Tak sa drž a po týždni daj vedieť.