Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zzz77
12. mar 2010

Len informativne z inych kniziek, ked uz tolko citame 😉
Od Dagmar von Cramm"Vsetko o vyzive najmensich" pisu nasledovne :Prve 4 az 6 mesiacov by ste mali dietatu dopriat jedlo aj v noci. Ak vsak babo dobre pribera malo by najneskor v 7 az 8. mesiaci vydrzat bez jedla "vacsinu" noci. Teda skor riesit celonocny spanok sa neodporuca.

Od Margot Sunderland "Mudro vychovavat treba vediet" sa o vyplakavani pise: Placom babo vyjadruje ak potrebuje pomoc. Ak pocas niekolkych rokov ukludnujeme dieta v mozgu sa vyvinie ucinny system proti stresu. Ak dieta nechame prilis casto a dlho plakat bude jeho system prilis citlivy a stale vysoka hladina kortizolu moze poskodit mozog a zapricinit v dospelosti uzkost a strach zo smrti a navykove ochorenia. Preto odporuca ukludnovanie deti ak placu.

nnell25
14. mar 2010

Caute
chcem sa spytat ci mozem tu metodu uspavania skusit uz na 3mesacnom babatku...lebo bude urcite plakal a plakat tak ci mu to neuskodi...dakujem

bertica.h
14. mar 2010

frola,ja som reagovala na to,ako si písala,že vstávaš k dietatu každú hodinu a je to v pohode.
aj keby si cez den nič iné nemusela robiť,človeku je spánok prorodzený,takže normálnu osobu aj niekolkodenné nevyspatie proste ničí..spánok je potrebný.
Ja mám 2deti,ked dovolíš a koli tomu,že mi jedna plače,lebo chce ísť na ruky nebudem druhú odsúvať na bok..mám dve deti,čas,lásku a starostlivosť pre ne musím deliť..úmerne veku a potrebám,samozrejme.

zelmirka1
14. mar 2010

nnel v ziadnom pripade, preco chces nechat babo vyplakat ??? potrebuje ta, nevie inak komunikovat, take male babo moze mat vela pricin preco place a neda sa s istotou rozpoznat preco. Vydrz, uvidis ze za par mesiacov to bude uplne ine, prve mesiace su narocne ale to by mohlo nazaj velmi uskodit. Nie je jednoduche pre babo prisposobit sa zrazu tolkym veciam oproti tomu ako mu bolo v brusku a spanok ci zaspavanie sa musi tiez postupne naucit. Bude lepsie neboj, tiez som chcela riesit vsetko mozno a teraz sa tomu smejem.

dur
25. mar 2010

Ahojte mate niekto tu knizku, ak by sa dalo poslat mi ju?

momo111
26. mar 2010

baby ak by sa dalo mohli by ste mi niektora knizku poslat prosim do IP?
Vopred velmi pekne dakujem.

latvia
26. mar 2010

kto chce tu knihu poslat na mail tak mi hodte adresy do ip

monikapalo
28. mar 2010

Ahojte mamicky, chcela by som niektoru z Vas skusenych poprosit o radu ako mam vytvorit svojmu uz skoro 3 mesacnemu synovi denny rezim. Papa kazde 3 hodiny, kupeme ho kazdy druhy den vecer okolo 18:30 a zvycajne chodi spat tak okolo 19 az 20 hodine. No cez den to spanie je vzdy akosi inak, raz dlhsie - to iba ked je vonku v kociku, inokedy iba 20 minut, Neviem, ci takyto denny rezim je este skoro u takeho babatka vytvarat, ale mozno ked bude starsi, tak by som to chcela urcite skusit. Budem Vam velmi vdacne za kazdu radu. 🙂

zuzik_p
28. mar 2010

Moniko, myslim, ze tvuj Tomi je jeste na nejaky rezim jeste malicky 🙂 A navic, ty uz ho i skoro mas..papa kazde 3 hodiny, koupe se v 18.30 a spis mezi 19-20, tomu rikam dobry rezim 🙂 To denni spani neres, skoro vsechny miminka spi lepe a dele venku v kocarku.

monikapalo
31. mar 2010

Zuzik_p, dakujem za odpoved, ospravedlnujem sa za dlhsiu nepritomnost, no som sama doma, vela veci nestiham a tak ked mam volno, tak si radsej pospim 😉 . Potesila si ma odpovedou, maly sa kazdym dnom meni, verim, ze to bude lepsie a lepsie, aj ked teraz mame po zmene casu dost chaos ☹ , hlavne nech neprsi , aby som s nim mohla ist von, vtedy je najkludnejsi.

rainee
1. apr 2010

Dievcata ja mam tiez dost problem so spanim babatka. Ona vlastne od narodenia skoro vobec cez den nespi, v noci tym ze je na UM potiahne tak od 19-20 do 1,3 v noci ale od 6 je uz hore vlastne vkuse cely den az do vecera a cim je starsia ju mam problem uspat aj vecer. Spi len trosku na prechadzke v kociku ale ked prideme domov tak sa zobudi 😖 Akoze ja som uz totalne vycerpana a nic doma nestiham. Som si myslela ze cim bude väcsia tym bude lepsie spat a ked citam ze babatka spia aj 16 hodin denne, tak to je u nas utopia. 😢
A ked nie som pri nej tak dost place, vyzaduje si pozornost. Na jednej strane jej nemienim zo seba robit poskoka, na druhej je mi luto lebo ona vydrzi revat naozaj vkuse /som skusala nechat ju tak ze ju to prejde ale figu/ .

lamarika
2. apr 2010

rainee: A co si třeba pořídit nosítko nebo šátek? Možná by ti to trošku alespoň doma ulehčilo. . . Jinak s tím spaním ti moc neporadím. Snad se časem trochu srovná. Můj malý taky nebyl žádný spáč když byl menší. Spal jen v kočárku a to jen půl hoďky a pak byl klidně 3-6 hodin v kuse vzhůru. Byl přetažený a otrávený. Já na nervy. Pak na radu manžela jsem trochu zavedli režim. Jako, že jsme zkoušeli dodržovat pravidelný intervaly kojení (vždy to ale nešlo), pravidelný vycházky v určitou dobu. . . Pak se opravdu srovnal a teď skoro v roce mi spí víc jak ve třech měsících.

desszi
2. apr 2010

ahojte, ja som tu knizku citala, ale neriadim sa nou, postupne si moj drobcek sam vybudoval rezim, myslim ze viac sa dosiahne pritulenim ako nechat ho vyplakat. ved take babo ma len nas, vsetko je pre neho cudzie, pozna len mamu a otca, tak mi to pripada krute, nechat ho sameho, opusteneho v postielke plakat.

ale chcem vas poprosit, mozno mate skusenost, Davidko nam spaval do 5. mesiaca v postielke, ale vtedy mu vytlacali hnis zo zapaleneho miesta po ockovani tbc a dve noci mi vela plakal, tak sme ho dali k nam do postele. teraz jev osmom mesiaci, to je vraj ten uzkostny a mamickovsky, tak ho nechcem opat preucat na postielku, ale za nejaky mesiac by som uz chcela skusit opat postielku. mate niektora s tymto skusenost? ako ste to riesili?

frola
3. apr 2010

rainee: my sme to mali uplne rovnako, myslim ze to musis len vydrzat, nasilu ju neuspis. moja mala zacala spavat cez den az ked zacala chodit, lebo sa tym velmi unavi. takze teraz pospi doma aj dve hodiny. zrejme mas tiez velmi vnimave dieta, ktore by potrebovalo vela pohybu len zatial to este nejde, vydrz

katka1981
3. apr 2010

Ahojte, ak niektora chcete knizku, napiste IP.

katka1981
3. apr 2010

desszi, mala nam spala do 7. mesiaca v postielke, potom jej vypadaval cumlik a stale som jej ho podavala, az som ju vzala k nam do postele. Bolo to super, az nakoniec nezaspala inak ako na rukach a ked sa v noci zobudila, bolo ju treba nosit. Nakoniec s budila kazdu chvilu. Teraz postupujem podla knihy. Minula noc bola druha podla knihy a spinkala od 19.14 do 6.09. Ale je mi jej tak luto, lenze ja som cely vecer kazdu chvilku chodila k nej, az som nakoniec cely vecer musela byt pri nej.

katka1981
3. apr 2010

Baby, ja som tiez nechcela malu uspavat tymto stylom, ale keby ste nosili 10 kilove dieta 3x denne po pol hodine a vecer hodinu na rukach aby zaspalo, tak by vam po par dnoch odisli krize.

frola
3. apr 2010

katka ja to tak robim uz 13 mesiacov a este mi krize neodisli 😉

katka1981
3. apr 2010

frola, tak ja mam na chrbte strpnutu kozu uz niekolko tyzdnov, ako ked ti brni koza a hrozne ma krize bolia. Ale uprimne, ked neratam bolavy chrbat a podobne veci, ja milujem, ked ju mam na rukach, najma ked sa tuli, ved to je na dobu urcitu a uz teraz viem, ako mi to bude chybat. Ked som si tu predpisala zopar prispevkov, chytila som dnes taku depku ze az. Mala my pred novym uspavanim 2 noci takmer nespala, bolo to kvoli prerezavaniu zubku, ale to som zistila az dnes. Ale u nas je lepsie ked spinka u seba v postielke, neraz preliezla zabrany na posteli a uz hrozilo ze capne na zem. Ja malu nosim na rukach kazdy den, ale fakt nie je dobre ak nezaspi inym sposobom a len mne v naruci. Ak by sa nieco stalo, muz by ju neuspal. Dnes zaspinkala sama za 15 minut, je to treti vecer a ten plac nebol ani vkuse a bolo to uplne ine ako predtym. Prve dva mesiace malinka plakala takmer 24 hodin denne, lebo mala strasny reflux, nonstop bola na rukach, spavala len na mne alebo muzovi asi 30 minut denne, inak bud papala, alebo plakala, tie place boli hrozne. Neznasam dodnes ked place, lebo tym velmi trpim. Uvidim aky bude zajtrajsok, pokial by uspavanie cez den bolo velmi uplakane, tak nieco vymyslim, vecerne uspavanie bolo dnes super. Ja hodnotim tu knihu pozitivne. Uvidime ake budu dalsie noci.

datkova
3. apr 2010

ahojte, naša Saša nemá absolutne žiadny problém so spaním. píšem len preto, že: má 4 mesiace, od 1.mesiaca zaspáva sama, po kupaní a papaní ju položím do postielky, alebo našej postele a do 5 minut spí... naučila som ju zaspávat s plienočkou, ona si nou sama prikryje očká, max. 2 x jej podám dudlík a spí.. a včera večer ideme spat a slečna si zmyslela, že začne vystrájat. Samozrejme ja (zásadová mama) som sa nedala vydierat, lebo to na mna neplatí 🙂 a trochu som ju nechala vystrájat, lebo šak KAŽDÉ DIETA SA VIE NAUČIŤ SPAŤ 🙂 a ráno som jej našla spodné jednotky.. jaj to bolo radosti.. len ma potom mooooc mrzelo, že som ju večer nepolutovala... a cítila som sa fakt na prd... taká trochu kontroverzná metoda je preberaná v tejto téme, asi by som už takto nepostupovala....

datkova
3. apr 2010

no a ešte ma napadla jedna vec: to že niektoré mamy uspávaju svoje ročné deti na rukách a potom ich z toho bolia kríže, tak sa rozhodnu metodou 3 5 7 za 2 dni urobit zo svojho dietata ukažkoveho spáča, je len ich chyba... lebo podla mna na rukách nemalo spavat od narodenia... a teraz z toho može byt akurát tak dobre zmätené a pravdepodobne nechápe čo sa to zrazu deje... moj názor 😝

katka.carska
3. apr 2010

nnel,
autor odporuca pre deti od 9 mesiacov, aj to len pre "problemove". Skuste tieto tazke casy nejak prekonat, ono sa Vam to mnohokrat vrati. A zakratko bude lepsie.
Datka,
ach jo, aj nas Matusko bol bezproblemovy, co sa tyka spanku. Prespinkal skoro celu noc od prichodu z porodnice - ALE len do 8 mesiacov. Zo dna na den zlom, a budil sa kazdu hodinu. Clovek nikdy nevie, ako bude dalej, ci sa to nezvrtne na horsie.
Co sa tyka spanku na rukach - podla mna babo patri na ruky, hlavne take malicke. Nie je nic krajsie, ako ked vam spokojne miminko zaspi v naruci.

katka1981
4. apr 2010

Datkova, to si nemohla cakat ze takemu malemu babtku pojdu zubky. Mne mala tiez v noci strajkovala a tiez som si povedala, to je zubok a vybrala som ju na ruky, bola psokojna, ale ked zacala nervaci ked som jej vzala ovladac na rolety, bolo mi jasne o co ide a dala som ju spat do postielky. Pekne mi presla cez rozum. Ja som ju uspavala na rukach rada, bola to rozlucka pred spinkanim, ved spociatku som ju mala pri sebe az rano. Ale netusila som, ze sa moze stat zavisla. Vcera zaspinkala za 15 minut a nebol to ani plac. S tou plienockou si to malu perfekntne naucila. My sme mali problemy s refluxom, potom koliky, cize mne bolo malej luto. Ale zaspavala aj v kresielku, potom tak ze sme spolu lezali, az nakoniec to ostalo pri noseni na rakuch a inak to neslo. Ale teraz je to uz lepsie aj v tom, ze sa dokaze sama upokojit, ja som predtym stale lietala k nej a nespala som cele noci.

Katka.carska, nasa tie ked mala 7 mes. podla mna to bolo uzkostou, teda aj je. Ale teraz ked mrnka v postielke, poviem jej tisko, som pri tebe, neboj sa, stale som s tebou, staci urobit pst a ona tisko spinka dalej. Takze ja si metodu pochvalujem. Tuto noc som si ju pritiahla k sebe a ked buntosila hladkala som ju a drzala za rucicku. Cize idem podla knihy ale aj podla toho co citim. V kazdom pripade to beriem tak, ze mam to najlepsie babo na svete. 😀

mirka907
4. apr 2010

Datkova, mne moja mala sama zaspavala asi tak od zaciatku 3teho mesiaca. Dala som ju vecer do postielky a spala. Ked vsak zacala lozit , zacalo sa to zhorsovat a teraz ked sa vie postavit je to niekedy veruze velky boj. Stoji a stoji a nepresvedcis ju, ze ma spat...Ked mala 4 mesiace, tiez som si vravela ako som ju to super naucila(nie vyrevanim ale rezimom).
Ked nam isli zubky bola v noci hore milionkrat, do toho kludne este bola aj 2-3 hodiny hore a aj ked som nevedela ze su to zubky nemohla som ju nechat plakat a zobrala ju z postielky. Ale mala som teda riadne dost a vselijake myslienky mi sli hlavou. V kazdom pripade ti drzim palce a som ozaj zvedava ako Vam to pojde ked mala zacne, lozit, sediet a stat.
No a ku knihe, v inej teme som sa vyjadrila, ze som malu nechala obcas vyplakat. Ano nechala a osobne nie som proti tomu, ak uz ma mama dost a potrebuje najprv skludnit samu seba, ale pravda je, ze vobec si neviem predstavit , aplikovat na nu tuto metodu. Este 2-3 mesiace dozadu som nad tym ozaj rozmyslala(kvoli dennemu spanku) a dost som bola za tuto metodu, no teraz nemam to srdce. Vidim aka je mala vnimava, ako si uvedomuje uz vsetko a kazdeho naokolo a proste nechat ju plakat by nam ublizilo obom rovnako. A aj tak si myslim ze Viki by od nervov skor vyliezla z postielky ako prestala plakat 😀
Takze ja tuto metodu skusat nebudem aj ked to znamena, ze cez den raz spi v kociariku a raz ju musim asi 5 minut mat na rukach, co som si stale tvrdila, ze robit nebudem a aha ho 😀 ...

datkova
4. apr 2010

no ved to!! 😀 každemu sa mudruje( mne), ked má doma pokladík poslušnučký 😝 zatial som happy a vytešujem sa ako to úúúžasne zvladame, ale dojde na psa mráz 😝 teda ja dufam, že nie, ale možno tiež skončím s 12 kilovou slečnou na rukách... ved čo by sme pre tých našich čertov neurobili... cez den zo mna spravila ozajstného certifikovaného debila a šaša, ked jej chvilu nerobím opičky, normálne ma napomenie... vonku si slečne sedí v kočíku, alebo sa nosí na rukách, lebo chce všetko vidiet a my s tetkom skáčeme jak ona píska... čo sa zabijeme?? 😝 ved ked ju miluješ...................nie je čo riešit.....

katka1981
5. apr 2010

Tak vcera sme metodu docasne zrusili. Ma sa babpo takto uspavat ajked mu idu zubky? Mne mala cely den nespala. Poobede plakala 45 minut, spala 20, vonku zaspala v kociku ajked som ju stale budila, ked zaspala uz som to vzdala. Vecer po 40 minutachzspala, kazdu chvilu sa budila a o 21.30 som ju z postielky vybrala lebo sedela a nechcelo sa jej spat, sa chychotala. O pol hodky sme isli vsetci spat, mala sa jasila, predvadzala neskutocne kusky, co sa nam tak tesila. Potom s nami spinkala do 7. h. Dnes cez den ju skusim ulozit, az ked uvidim, ze je unavena, ale ozaj neviem ako dalej. Je celkovo placliva kvoli zubkom. Ak ma niekto podobnu skusenost, prosim o radu, dakujem. Na druhu noc podla knihy zaspala za 15 minut ani moc neplakala a spala celu noc. Ale neviem co sa potom stalo, vdaka.

kdezee
6. apr 2010

mohli by ste mi niektora z vas poslat tu knihu do emailu alebo link kde si ju stiahnem..?..vopred dakujem...uz naozaj neviem co mam robit lebo kazdy vecer je to horsie a horsie :(

datkova
6. apr 2010

kdezee ja ju sice nemám, lebo som ju nikdy nepotrebovala, ale k tvojmu problemu: tvoj syn je ešte príliš malý, aby pochopil čo sa okolo neho deje, okrem toho ho možu trapit ine problemy (kolika...) na tvojom mieste by som to na takto malom bábätku nepraktizovala... myslím, že by ho to mohlo ešte viac rozrušit.... ved také malé bábo má právo robit večer bordel 😝 😝 skus vydržat.... držím palce, nech to čoskoro prejde a zaspávate s usmevom....

kdezee
6. apr 2010

ja si to chcem len precitat nie hned praktizovat..aj tak viem ze je to az od 6 mes. ci nejak tak..lenze uz vidim jak maly so mnou cvici a ked nezacnem nieco robit bude to len horsie..

katka1981
6. apr 2010

kdezee, posli mi tvoj email a poslem.