Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

opica
20. dec 2009

ahojte baby,
ako citam, tak sa mi zda,ze vase deti su len unavene a preto nechcu zaspat. ono je uplne najlepsie pri takych malych detoch, aby sa este pred kupanim trosku vyspali (aj ked len 30 minut). kupanie je pre ne obrovska zataz. a urcite netreba uspavat pri telke, pri hudbe, atd.
ja som si to tiez odskusala, uz som tu pisala, ze gregor zaspava asi od dvoch mesiacov sam v postielke. my sme zacali tak,ze sme mu robili rezim asi od dvoch tyzdnov. proste sme vzdy kupali v cca tom istom case, ked spal, tak sme ho zobudili, pretoze sme sa presvedcili,ze potom si den spravil v noci 😎
najprv sme postupovali tak, ze sme okupali, nakojila som a zvacsa moj muz ho na nohach uhojdal. niekedy to trvalo 15 minut, niekedy hodinu. uz sme z toho boli unaveni, tak sme sa rozhodli, ze skusime dat po nakojeni do postielky...a cuduj sa svete, kojim v podstate po tme vecer a po odgrgnuti ho dam do postielky a tam zaspi sam. obcas keca, obcas pomrnci, ale zvacsa nerobi nic 😉
teraz sa zacal v noci budit, pretym spaval celu noc, co prikladam aj tomu, ze spi sam v izbe a nerusime sa navzajom (pre nas to bol super tah), lenze uz ide mat o tyzden 6 mesiacov a pomaly mu uz asi moje mliecko prestava stacit plus mu idu zuby, tak sa chce pomojkat.
ale nesilim to, vstanem, nakojim, zvacsa zadrieme, prelozim do postielky, obcas este pocujem cez baby-sitter staznost, resp. ze sa mrvi,ale behom chvilky zas spi, takze ma to az tak "nezatazuje".
kazde dieta je ine, len treba prist na to, co ktoremu vyhovuje tak, aby to bolo obojstranne aj zo strany rodicov 🙂

timurh
2. jan 2010

Ahojte,dnes prvý krát skúšame spať podľa metódy 3.5.7.Timurko má 13 mesiacou a do dnes spával pri mne.Ale dostali sme sa do štádia ,že zaspáva na prsníku niekedy aj hodinu, po hodine sa zobudí a chce si znova cucnúť, lebo ináč som ho nevedela utíšiť a toto sa opakovalo do rána.Z metódou som začala cez obed,spávame už len raz denne, a ako som predpokladala preplakal celú hodinu, tak podľa knihy som ho už nedala spať do večera ,bol to super deň 😢 ,večer plakal dve hodiny,som z toho dosť na nervy,ale bojujeme ďalej, ale mám problém ,ktorý to dosť komplikuje hneď ako od málého odídem on sa hneď postaví a neľahne si sám až ja ho musím znovu položiť, tým pádom nemá moc šancu zaspať sám . Nevieťe mi niekto poradiť? Napadol mi aj spací vak ,ale neviem či toho nového nebude zas príliš veľa.Po hodine sa zobudil a zase stojí v postieľke...

markchina
2. jan 2010

timurh, my jsme taky dnes zacali 🙂 .

markchina
2. jan 2010

timurh, jak to tak ctu, tak jsme na tom hoodne podobne 😒 . I ja jsme si maleho brala k sobe do postele, protoze to bylo pohodlnejsi kvuli kojeni, ale ted...Maly se vzbudi, chce cucnout a pak jen zuzla bradavku, coz je mi dost neprijemne, neusnu u toho a kdyz mu dam misto toho dudlik, tak se rozerve. Uz jsem dokonce chtela kvuli tomu seknout s kojenim ☹ .
Dnes jsem se rozhodla pro tuhe metodu. Odpoledne jsem ho dala spat dle rad knizky v urcitou hodinu, maly to taky cele prorval, jak jsem predpokladala, az ke konci v poslednich 15 min. byl klid, sla jsme se podivat a on chudacek v sede spinkal, bylo mi ho vazne lito, tak jsme ho opatrne polozila, ale vzbudil se, tak uz jsme ho do vecera nechala vzhuru a celkem v poho. Vecer jsem o dala zas dle rad do postylky a do 10 min. byl klid, sla jsem ho zkontrolovat a spinkal, tak jsme mu jen upravila polohu a zatim je klid. Jen se desim, az se vzbudi v noci.
Jinak mi dela to same, stoji a casnuje s postylkou, az se otrasa, ale vecer uz to bylo klidnejsi. Vubec nema cenu ho pokladat, protoze je hned zas na nozkach. Jen prijdu, promluvim, pohladi a odejdu.
Drzim ti moc pesti, at to zvladnete!!!

hathor1231
3. jan 2010

ahojte.
snazim sa najst knihu na stiahnutie,vymazal mi to moj drahy a nemozem to na nete nikde najst... tie z predoslich starn neotvorim alebo sa nenasli...
datie niekdo link,ak mate, prosim 😀

anjelik123
3. jan 2010

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ahojte...Mam 7mesacnu dcerku natalku.Spavala mi uplne super no posledny mesiac ked sa vecer okupe,napapa sa,zaspi na 1hod. alebo 2hod. a potom sme hore do 23.00-23.30hod... stale mame ten isty cas kupania a vsetko viete mi niekto poradit ako jej to mam zmenit? A ked ide tak neskoro spat tak rano vstane a je 09.00 hod....predtym zaspavala hned po kupani a vstala rano o 06.00-07.00hod...co bolo lepsie lebo vecer sme uz mali klud...a takto sme vsetci z nej vecer unaveny... a kde by som si mohla kupit tu knihu? kazde dieta sa vie naucit spat? nasa mala nemala problem zaspat sama ale teraz sa jej musi vzdy niekto prihovarat alebo najlepsie na ruky.... som s toho nestastna

markchina
3. jan 2010

hathor1231, dej mi tvuj mejlik a ja ti ji poslu 😉

markchina
3. jan 2010

anjelik123, plati to same, jen holky poslete mejlika, at vam muzu tu knizku preposlat, snad ji najdu rychle 😉 .

markchina
3. jan 2010

anjelik, u nas to probihalo uplne stejne, od konce sestinedeli, jsem Vojtulu ukladala do postylky, bez problemu, on hned usnul, proste bez problemu. Asi nekdy kolem 7.mes to zaclo, usnul a pak se vzbudil a chtel byt vzhuru a nebo se nenechal ulozit do postylky, proste totalni zmena. Moje chyba byla, ze jsem mu ve vsem ustoupila, zacla jsme si ho brat do postele, manzel zacal prespavat jinde, koljila, kdy maly chtel, proste jak si porucil. Nevim, cim to bylo zpustene, asi je to takove obdobi, nevim a to jsme meli naprosto stejne ritualy a casy.
Za 3 dny mu bude 11.mes, takze ty 4 mesice bylo jak on si zabrecel, ted uz si myslim, ze zmena byla zapotrebi. Navic hned prvni vecer bylo videt, ze to tak hrozne nebude, spal krasne 11hodin a dnes rano byl tak skvely, protoze byl poradne vyspany. Jedu dle rad knihy dal, i kdyz to denni usinani je trochu horsi, ale ted jsem ho ulozila a zas si postezoval jen 3min a uz je tichucko. Vecer to bude snad stejne jako vcera, nejake dlouhodobe ryky bych asi nezvladla. 😢

diana221
3. jan 2010

ahojte chcela by som sa opytat co je to za knihu čo o nej píšete viete my mame 9.5 mesačného milačika a chcela by som ho naučiť normalne sameho zaspavať, pretože on mi sam nezaspí ked bol malinky nebol s tym problem ale od 4 mesiaca nič len v kočíku ho musím cely den hojdať aby zaspal je to na nevydržanie. Ak ho položím do postielky tak hned sa postaví a bude vykrikovať a plakat. Neze by ma nebavilo ho kočíkovať ale nie je to dobre a dufam že suhlasite s tym aj vy. Citam tu príspevky že položite vase male do postielky a ono same zaspí ja som to už nezažila ani nepamatam. Ked ho uspavam musím tak natriasať s kočíkom že už je cely rozbití. Poradte mi prosím babenky čo mam robiť. dakujem

micha3
3. jan 2010

ahoj diana: já jsem tedy nic nečetla, ale učila jsem malého spát po obědě, protože mi celý den nespal. Každý den obědváme v 11.30 a pak hned do postýlky.

diana221
3. jan 2010

no to vies on mi tazko spi v noci a potom cez den je unaveny tak ho musim dat pospinkat inak by som to nezvladla ani ja len ako ho prinutit do postielky

markchina
3. jan 2010

diana, knizka radi, jak naucit mimca usinat v postylce bez jakekoliv pomoci. Zacatky jsou celkem drsne, jelikoz se musis pripravit na to, ze se to tvymu mrnouskovi nebude zrovna moc libit, ale vysledek by se mel uz po 3.dni dostavit. Jestli chce knizku poslat na mejlik, tak mi posli emailovou adresu a ja ti ji rada poslu. Po precteni sama uznas za vhodne, jestli se do toho pustis nebo ne, to uz je pak jen na tobe. Zacatky jsou tezke pro oba, ale tak to ostatne byva vzdycky.

micha3
3. jan 2010

diana: tomu rozumím, přesně tohle jsme měli přes den. Já jsem ho tedy nechávala po tom obědě vybrečet, aby usnul. Nám to jinak nešlo, ať si každý říká co chce, i on je spokojený když se prospí. Jinak jsme ho večer zvykali chodit spát pokaždé do 19:30 i když si pobrečel /samozdřejmě jsme k němu chodili/, nebo si povídal, vždycky usnul sám a potom lépe spí. Pokud jsme ho utěšovali byl to tak spánek na hodinu

diana221
4. jan 2010

ak mozte budte take dobre poslite mi knizku na mailovu adreesu diana221@post.sk ja si ju precitam a uvidime co dalej dat vediet

majkomajka
4. jan 2010

Ahojte,
tuto temu som si precitala len zbežne, keďže sa mi pri malom nedá, ale zatiaľ som jednoznačný dôvod prečo náš malý nespinká nenašla. Tak prosím, ak ste mali podobný problém a podarilo sa Vám ho vyriešiť tak poraďte, lebo ja začínam byť zúfalá. Malý má 7 mesiacov a asi od troch spí čoraz horšie. Posledné tri je to na zrútenie. V postieľke nechce zaspávať ani náhodou, hoci do troch mesiacov to nebol problém. Potom mi tam začal hystericky plakávať tak som ho začala uspávať v hojdacom kresielku a keď zaspinkal tak som ho preniesla do postieľky. Možno to nebolo najlepšie riešenie, ale keď som chcela aby spal tak bolo jediné, teda pokiaľ som ho nechcela počúvať vyrevúvať, čo mi drásalo srdce. Raz som ho skúsila nechať vyplakať sa, ale keď spustil hysterický rev tak mi to nedalo a vzala som ho, skúšala som ho aj uložiť do postieľky a chodiť k nemu stále keď zaplakal, pohlaďiť ho, prihovoriť sa mu, ale veľakrát som ani nestihla vyjsť z izby a znova plakal tak po asi 30tich návratoch k postieľke som vzdala aj to. Okrem zaspávania je problém aj v tom, že keď konečne zaspinká tak spinká strašne málo. Cez deň len asi dva krát po 30 minút, a v noci je to hotová katastrofa. Po uloženi pospií maximálne hodinku a potom sa začne sa vkuse budiť. Po 20tich minútach, po 5tich, po 10tich a to robí celú noc. Nemyslím si, že by to bolo potrebou blízkosti, keďže ešte len zamrnčí a som pri ňom (po pol noci som tak vyčerpaná zo vstávania k postieľke, že si ho dávam k sebe do postele, ale aj tam to pokračuje), nie je to ani hlad, alebo smäd kojím ho raz až dva krát v noci (čo mi mimochodom nevadí), režim dodržavame stále ten istý. Väčšinou ho stači pohladiť, niekedy mu dať vypadnutý cumel, inokedy ho polohovať, ale zdá sa mi to desne pričasto. Prv som to neriešila, myslela som, že je to zúbkami, ale začínam byť hrozne vyčerpaná, ale bojím sa, že sa to odrazí na mojom zdraví - len čakám kedy ma niekde hodí o zem a tiež sa bojíl o malého, takýto spánok mu nemôže stačiť. Ani lekárka mi nevedela poradiť 😖.

icejane
4. jan 2010

majkomajka..to co prises sedi na nas presne od bodky do bodky..ale absolutne vsetko aj tie prve mesiace aj teraz..presne to iste mame aj mi ...tiez som este neprisla na to co to spôsobuje.. ale cim je starsi tym je to horsie..hoci musim priznat ze to spanie cez den sa pretiahlo z 30 min niekedy aj na hodinku...ale v noci je to hrôza...kazdu noc som hore aj 20 krat..som zvedava ci niekto odpise na tvoj prispevok lebo tym poradi aj mne ja uz som taka unavena..ze aj keby mi teraz prespal celu noc ja sa uz zo zvyku budem budit 😀

vlastovka385
4. jan 2010

Holky, máme to v noci stejné, rozdíl je, že mi spí řes den 2 hodiny dopoledne a 1 až 2 hodiny odpoledne. U nás se to zhoršilo zavedením příkrmů, myslím, že ho bolí bříško. My usínáme zásadně u prsa, výjimečně v náručí. V noci ho skoro u každýho probuzení musíme vzít do náruče a chodit s ním po bytě. Teď mě asi supermatky ukamenují, ale my o víkendu najíždíme na metodu podle knížky, právě to podrobně studuji a opravdu to není o tom nechat dítě vyplakat, ale je to celý komplex pravidel a opatření, které děťátku zjednoduší život a orientaci ve světě.
Já už to nedávám, když jsem nevyspalá, tak dělám chyby, málem jsem zapálila barák, protože jsem zapnula omylem hořák na varné desce, na kterém byla šňůra od konvice, fakt mám strach, že se něco stane.

icejane
4. jan 2010

vlastovka u nas to islo tak postupne do 3 m spinkal krasne na jedno az dva zobudenia v noci..cez den hrôza...potom sa to zacalo cez den zlepsovat a v noci zhorsovat...teraz sa budime aj 10 krat s placom...celu noc sa prehadzuje otca..proste je nervozny..takze ho ukludnujem kojenim hoci aj 5 krat v noci lebo si potaha ukludni a zaspi..niekedy staci len cumel a niekedy proste len na ruky ukludnit a tak to ide celu noc uz niekolko tyzdnov...davame aj homeopatika na zubky ale nezaberaju...tiez ma prdiky v noci..tak si niekedy myslim ze to moze byt aj to brusko .. kupila som mu aj cajik na spanie a budem skusat davat viac cajiku cez den a uvidime co bude.. a hlavne do kedy...tiez som nevyspata podrazdena potom len na kazdeho kricim...ale zatial mi tiez nikto neporadil ..

micha3
4. jan 2010

Ahoj icejane a vlastovka,
kluci se vám začali budit v noci okolo 7 měsíce. My jsme měli to samé, do té doby spal opravdu dobře. Ale trvalo to tak měsíc, a zase se začal srovnávat/tedy nevím na jak dlouho/🙂 v noci jsem ho brečet nenechala protože vím, že normálně s nočním spánkem problém neměl.

micha3
4. jan 2010

Jo, a to jsem si ho brávala do postele, třeba okolo 2:00 když už nepomáhal ani čaj, dudlík, či otočit na bok

vlastovka385
4. jan 2010

Micha, s náma už se to táhne zhruba od 5. měsíce, ale teď je to teda extrém.... Spí se mnou v posteli, usíná na prsu, jinak neusne, tak si vem, že pokud mi třeba přes den neusne napoprvé, tak mu strkám prso třeba 3krát po půl hodinách, aby zabral...

micha3
4. jan 2010

no, nám to možná začalo taky dřív, přesně už jsi nepamatuji. Ale přes den mi usínal okolo 10,30 na 30 min, pak nechtěl spát po obědě, ani po svačině, a přitom už byl fakt přetažený. Píšu to tu asi po tisící🙂 tak jsem ho dopoledne nedávala spát až po obědě, ze začátku to bylo těžký, plakal, ale naučil se a dneska ho položím po obědě do postýlky a spí. Tak 1-1,5 hodiny. A vstává odpočatý

dankolucka
4. jan 2010

ahojte, najma majkomajka a icejane. Moja babula tiez spi podobne s tm rozdielom ze cca od polovice 4. mesiaca sa naucila spavat cez den v kociku dovtedy len v babyvaku pocas chodze. Teraz prespi v kociku aj 2-3 hodiny, doma v posteli len pri kojeni a to presne na 30 minut. Noci sa zhorsili tiez asi od 3. mesiaca. Vacsinou sa zobudi aj 4 krat uspatie trva aj hodinu. Ale uz mi raz prespala aj 8,5 hodin. Ale to bolo len raz. Icejane, ako si dosiahla predlzenie denneho spanku na hodinu? Porad. Dakujem

markchina
4. jan 2010

Nam se taky spani zhorsilo od toho 7. mesice, zajimave.
Jinak my podle knizky jedem uz vlastne 3.den. Dve noci uz mame za sebou a jak to dopadlo? Prvni noc jsme maleho ulozila v 21h., do 10min. usnul, jelikoz byl dost unaveny, pres den to neslo vubec, vzbudil se ve 2h. rano, tak jsem k nemu sla do vedlejsiho pokoje (prestehovali jsme ho z loznice), minutku jsme byla s nim a zas odesla, 3minitovy vzlykani a ticho, pak jsem ho sla jeste nekolikrat zkontrolovat a dobry, spinkal a to do 8h.rana bez dalsiho probuzeni. A dnes v noci bez jedineho revu. Ulozila jsem ho stejne a byla zvedava, jak to zvladne tentokrat, v pul 6rano jsem se vzbudila a byla jsme dost prekvapena, kdyz jsem zjistila kolik je hodin. Sla jsem se na nej podivat a byl naprosto v poradku, spokojene spinkal na brisku, jen jsme ho prikryla. Kolem 6h. jednou zaplakal, to jsem hned chtela vstavat, ale hned zas bylo ticho, tak jsem ho nerusila, mam fakt mekke spani. V pul8 rano se vzbudil, tak jsme vstavali. To byla fakt uzasna noc, prvni takova od narozeni.
Pres den to je horsi nez vecer. Vic protestuje v postylce, u prsa by usnul hned, ale v knizce pisou, ze to se prave nema, tak ho nechci nechat, ale usnul by hned. No, snad se to i pres den zlepsi, neni to sice zadny hystericky rev, ale staci mi to narikani ☹ . Uz aby to bylo za nami.

vlastovka385
4. jan 2010

Markchina, díky za info, dodáváš mi odvahu, v pátek se vrací manžel a od soboty jdem do toho. Můžu se zeptat, proč jste přestěhovali malýho z ložnice?

markchina
4. jan 2010

vlastovka, doporucuje se to v ty knizce, tak se dle toho ridim. Je to tam dost dobre popsane, takze vlastne bude zalezet na tobe 😉 . Moc ti drzim pesti, aby to nebylo pro tebe moc velke utrpeni a aby se Tiborek brzy naucil krasne spinkat. Kdyz uz se do toho jednou pustis, tak neni cesty zpet, jen by si uvedomil, ze musi byt vytrvalejsi, ale dosahne svyho.

icejane
4. jan 2010

dankolucka...tak sa mi to podarilo, ze som zmenila izbu a dala ho spat do obyvacky...tam sa mu dobre spinka ale len cez den v noci nie...skus aj ty nejaku inu izbu mozno to zaberie...mi radi spime aj vonku ale teraz v zime chodime len raz a to poobede tak si pospi aspo 1,5 hodinky a ja mrznem 😀 a este aj v aute ale len za chodu...rada privitam nejake napady ako by lepsie spal v noci...mozno niekto nieco poradi, co sme este neskusali 🙂

diana221
4. jan 2010

babenky normalne vam zavidim ze dáte svoje babatka do postielky a oni tam hajkaju no moj nechce postielku ani vidiet a ked ho tam polozim tak len stoji oprety o hra sa... tak ja neviem ako ho mam naucit ani pri mne zaspinkat nechce ked lezim vedla neho... iba v kociku a to uz ma 9,5 mesiaca no tak neviem ako ho mam prinutit aby zaspinkal sam.

dajusik
4. jan 2010

ahojte baby, ja som tu dnes prvy krat a velmi ma zaujala tato tema. Mala bude mat o tyzden rok a nechce zaspavat sama, teda ani s tatom. Len so mnou. Stale ju kojim. Asi do osmeho mesiaca takmer vzdy zaspala pri kojeni, no odvtedy je to skor vynimka a odkedy vie stat, je schopna robit drepy a stverat sa v postielke aj dve hodky. Chcela by som ju naucit zaspinkavat samu. Mozte mi prosim poslat tu knizku? Adresa: dagmarjuskova@gmail.com. Vdaka