Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nicolas08
3. apr 2009

No len je to problem kočik dam do vnútra a malý spinkla vnútri samozrejme ked je zle počasie alebo tak, spinká mi 3 krát cez den a potom od 21 do 5,30 ale prebúdza sa , nepapká, len musim mu dať dudlik a potom zaspinká

potapko
3. apr 2009

A nie je to aj tym, ze spinka tri krat? Mozno by mu stacilo len 2x. Mozes to skusit. Mozno bude unaveny a zaspinka aj v posteli. A skusila si mu dat plienku alebo kapesnik, aby sa mohol k tomu schulit? Mozno by mu to nahradilo kocik. Asi treba vselico vyskusat a precitat si knizku 😉

nicolas08
3. apr 2009

Prave ju študujem ďakujem 🙂 on jak trochu vidí svetlo hned vymysla a v tom kočiku je také pritmie, lenže on jak je 3 hodiny hore už je mrzutý tak ho musim uspať, ja viem že asi to robím zle

potapko
3. apr 2009

Nicolas, nic nerobis zle! Ty najlepsie vies, co tvoj malicky potrebuje. Ak je unaveny, tak asi spinkat potrebuje. A neda sa ti v izbe urobit pritmie? Mozno to by pomohlo. Takze len ver tomu, co robis a uvidis, ze bude lepsie.

iwuskaaa
3. apr 2009

Ďakujem kočky za rady, ste také zlaté 😉 !
Mne to až tak nevadí, že zaspinká na prsníku, ale bola som zvyknutá na to, že od narodenia zaspával krásne sám v postielke a teraz zmena. myslím, že je to aj zúbkami, pretože aj dnes, zaspal už o 19.45 a odvtedy bol dvakrát hore s veľkým plačom a nevedeli sme ho ukľudniť. Ale bol to taký akoby boľavý plač, nie zo zlosti, tak pochybujem, že by vymýšľal 😖

ditka1
4. apr 2009

aj ja chcem tu knizku... 🙂 da sa to objednat u niekoho ci ako,nestiham vsetko citat prepacte,poradte alebo sa to kupuje v knihkupectve? 😅

potapko
4. apr 2009

Ditka, posli mi do IP tvoju e-mailovu adresu a ja ti ju poslem.
Iwuskaaa, ked si myslis, ze je to bolavy plac, tak ho ukludni - samozrejme. Ved ty sama najlepsie vies, ako rozoznat jeho plac 😉. Jeden den su deticky kludne a iny zase nervozne 😲

evixa
4. apr 2009

ahojte, tak druhy den nacvicujeme zaspavanie v postielke bez papkania (a nocneho ladovania aj 7x). Hrozne som sa toho bala, tak velenie prevzal manzel. Bolo tazke vecer nelahnut si k nemu, ale rovnako ako tatino dat len pusku na dobru noc a ist do vedlajsej izby. Rozplakala som asi skor ako on. Najdlhsie trvalo prve samostatne zaspavanie vcera dopoludnia. V noci musel manzel k nemu ist, t.j. plakal viac ako 3 min len 1x. Dnes vsak ale spal cez den malo, za to ovela viac papal (dobiehal co v noci zameskal). Nuz mame pred sebou druhu noc. Tak drzte palce.

papulka77
4. apr 2009

ahojte pripajam sa k debate. vyskusala som to aj ja uspavat malu samu. doteraz som ju musela kolisat na rukach dovtedy kym nezaspala. niekedy to trvalo aj hodinu a to som si uz ruky necitila. naucila sa zaspavat sama za 4dni. trocha si poplakala ale zvykla si. aj v noci spi lepsie. evixa drzim palce ale ak sa to nauci bude ti fajn. aspon ja som kludnejsia ze nemusim ju kolisat na rukach. a v noci je raz alebo dvakrat hore aj to sa trocha napije a spi dalej. predtym som bola hore kazde dve hodiny. drzim prsteky 🙂

potapko
4. apr 2009

Papulka a kolko ma tvoja mala mesiacov?

evixa
4. apr 2009

mozno blba otazka, ale ako viete, ze je krpec hladny a nechce len prsko na uspatie?

luboslava1511
4. apr 2009

ahojte baby, mam 5,5 mesacnu dcerku. V noci spi tak cca 10-12 hod. No cez cen skoro vobec. Maximalne tak hodku. Myslela som ze raz za cas je to normalne. No uz sa to zopakovalo asi stvrty den. Mne sa to zda na tak male dieta strasne malo spanku. Pred tym spavala cez den aj 4 hodiny. Je to normalne?

potapko
5. apr 2009

Evixa myslim si, ze ked sa babo prisaje a dostatocne dlho taha a preglga - tak je smadne alebo hladne. Ak si len cucne a popri tom zaspava, tak sa chce len ukludnit. Urcite vies porovnat, ked je tvoj maly hladny a taha, aby sa najedol. Toto porovnanie je totiz na mamine, lebo niektore deticky sa najedia aj do 5 minut. Moja mala napriklad musi tahat 20 min a vtedy viem, ze bola hladna. Ak je to iba 5 min, tak len cucka - je to aj pocut, lebo nepreglga 😉
Luboslava - predlzit denny spanok sa ti asi nepodari. Pockaj, mozno prejde obdobie a dcerka bude spat dlhsie. A mimochodom, ked to spocitas, tak 13 hodin denne spat je dostatocne. Nestresuj sa s tym, ona spi tolko, kolko potrebuje 😉. Asi ma cez den vela vzruchov a spinkat sa jej nechce, aby jej nieco neuslo 😀. Hlavne, ze ti dobre spinka v noci.

papulka77
5. apr 2009

Moja ma rok aj tri mesiace. no a kedze uz bola trocha tazsia tak som uz nevladala ju drzat na rukach dlho. tak som vyskusala ju uspavat podla tej knihy. aj ked ma len 8 kil aj tak bola tazka po tej polhodine

papulka77
5. apr 2009

luboslava aj moja spavala ked bola mensia 2 krat po dvadsat minut. teraz spi cez den 2 hodiny. ono sa to upravi samo podla mna. 😀

potapko
5. apr 2009

Papulka, tak to uz je velka slecna. Takze kludne moze spinkat sama. Uz by mohla aj celu noc 😝. Tak drzim palce, nech je to len a len lepsie 😉

susane81
5. apr 2009

Holky, já bych taky chtěla poslat knížečku prosím.

susane81
5. apr 2009

Sem vám sem vpadla, omlouvám se. Musím vás dočíst, ať pochytám rady 🙂

evixa
5. apr 2009

druha noc za nami a lepsia ako prva. Gregorko sa nacuca okolo18:00, okupeme ho, potom si "citame" knizky a pred 19:00 pusinka na dobru noc. Tuto noc uz dlhsie neplakal, mal len take vykriky asi 3-4. Papal aj prvu, aj druhu noc az rano pred 6:00. Stale sa citim taka neista, ci robime dobre, ale 1x po 7 mesiacoch som celkom dobre vyspala (uvolnit sa este neviem, stale ho pocuvam). Zatra uz manzel ide do roboty, tak uspavam ja. Och, sa bojim, ci vydrzim. Na mna uplne inak reaguje. Dnes (teraz ked sme ho dali spat) ma len zbadal medzi dverami a spustil plac na sposob "aj ty Brutus?".

bibianka
5. apr 2009

evixa, malý cíti tvoju neistotu, v tomto musíš byť presvedčená

evixa
5. apr 2009

dakujem za reakcie a podporu

potapko
5. apr 2009

Evixa, Bibianka ti dobre radi. Musis si byt ista. Uz si sa raz na to dala, tak to musis vydrzat. Takto by si malemu len ublizila. Takze to si vzdy uvedom. On by totiz bol potom zmateny, ze co sa to deje - raz tak a raz tak. Takze ti prajem silne nervy a neboj, zvladnes to. Nechces mu predsa zle. Velmi ho lubis a on to urcite vie 😉
Susane, posli mi do IP tvoju e-mailovu adresu a ja ti tu knizku poslem.

papulka77
5. apr 2009

evixa,musis mu dat pocitit ze si nemoze s tebou robit co chce. deti su take hned vycitia ze si mozu robit s nami co chcu kym im to dovolime. uz musis vydrzat ked si to zacala. potom to nema zmysel. zase bude maly na koni a nie ty. mozno nebude plakat uvidis. v tej knihe pisalo ze jedna osoba co bude ukladat babo by to mala robit aspon dva dni nepamatam sa presne ale drzim palceky 😅

papulka77
5. apr 2009

potapko dufam ze to nebude uz take ako predtym ze som vstavala kazde dve hodiny alebo do hodiny aj trikrat koli caju. viem ze by som do tejto temy nemala pripajat kedze je moja mala uz trocha starsia ale chcem sa podelit s a pomoct ked sa da dufam ze to navadi nikomu 😀

potapko
5. apr 2009

Neboj papulka, nikto sa na teba nenahneva a ani to nikomu nevadi. Myslim, ze kazda mamina bude rada, ked bude pocut (teda citat 😝) spriaznenu dusu a hlavne niekoho, kto to skusil a vyslo to 😉

papulka77
5. apr 2009

dikes potapko. dufam ze evixa bude statocna a neustupi svojmu malemu certikovi 😎

bibianka
5. apr 2009

Ja už som aj zabudla, že sme si tým s malou prešli, sú to 3 mesiace dozadu 🙂

susane81
5. apr 2009

Holky, já jsem včera zkusila večer v 19 hodin malou dát do postýlky a co 3 minuty k ní chodit, jak jste to psaly a plakala asi 35 minut, potom usnula. Ale v noci ve 22 jsem to už nedělala, ať nevzbudím celý panelák. A ve 3 ráno (jak má ve zvyku) se nevzbudila a spala až do rána. Dneska v 19 hodin jsem jí opět uložila a trošku pobrečela a sice nespala, ale už žádný křik, až usnula. Ale jak se v noci vzbudí (protože jí poprvé nebudu budit na jídlo ve 22 hodin) a určo se vzbudí, tak mi to opět nedá a budu jí uspávat na rukách. Myslela jsem si, že to budu dělat postupně. Musím si pak pročíst knihu, protože neznám přesně, jak se to dělá a taky s jak starým dítětem. Malá má zatím jen 2 měsíce a mně je jí děsně líto. No asi jako každé mamině 😀

bibianka
5. apr 2009

Suzane, až od pol roka, s 2-mesačným miminom by som to teda určite neskúšala.

sophy
5. apr 2009

hej, metodu az od pol roka, ale este predtym sa mozes vyhnut zlozvykom, ako sa aj v tej knizke pise, alebo to skus s tymi jemnejsimi alternativami, na mojho syna to v perinke zaberalo uz v troch tyzdnoch, spanie si pokazil az potom bez perinky, dodrzuj vecerny ritual a vyber vhodnu hodinu na zaspavanie, nam to velmi pomaha, po nakrmeni - zatial v postielke tesne pred spanim mrnka len desat minut, bez dudla ci inej pomoci, proste sa naucil, ze ked sa mu podari uvolnit sa, tak zaspi a ze to je presne ten cas ked uz sme v pokoji v postielke