Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

iwanka
4. júl 2008

ahojte,

rada by som si stiahla tu knihu, skusala som na 40strane, ale neda sa mi ☹

Prosim, poradte mi.

Dikes

monikaaerik
4. júl 2008

Lenusiatko,
tak o tomto som ja este nepocula ale hned zajtra to vyskusam,len sa bojim, ze moja uz tu plienku s hlavicky stiahne,ale za pokus to stoji. Dakujem 😉

digysa
4. júl 2008

Zaujimave, o tejto knizke pocujem prvy krat. Aj sem prvy krat prispievam. Ja som si "podobnu metodu" zaspavania vymyslela uplne sama. Ale nam to islo dost lahko, lebo prirodzenym sposobom maly prestal jest v noci koncom 7-meho mesiaca. Mne nevadilo, ze niektore deti uz od 3-ch mesiacoch prespia celu noc.
Ale tiez by som nenechala dieta plakat dlho, aj ked je nakojene, prebalene, okupane a pripravene na spanok. A to z dovodu, ktory sa mi uz viac krat prihodil u oboch deti. Pred tyzdnom som malu krmila okolo 3 hod rano a isla som si lahnut a po 15 minutach zacala plakat...pockala som, ci to neprestane, lebo zvycajne len tak zamrnci a spi dalej. Ale plac neustaval a ked som prisla, tak dcera si prikrivku posunula na tvaricku a nemohla poriadne dychat.
Pri synovi som sa budila v noci aj do roka, ale vzdy som prisla iba potichu, po tme skontrolovat, preco place. A podla situacie som ho bude nechala tak, alebo mu pomohla ho uspat.

S dcerou (4m) to robim tak isto. Ja ju uspavam na rukach, asi tak 5 minut. Ulozim ju do postielky v jej izbe a zatial chodim k nej na kazde zapistanie.....ale od 6-7 mesiaca prejdeme na samouspavanie. Trosku si aj poplace, ako moj syn, ale u nas to neboli ziadne drasticke hodinove place. Mne sa zda uz 15 minut ako vecnost 😵

kisorka
4. júl 2008

prosim, ak sa najde nejaka dobra dusa, poslite mi knizku "kazde dieta sa vie naucit spat" na dubajova@zivica.sk
na tisic krat dakujeeeeeem!

l.lara
5. júl 2008

pripajam sa ku kisorke a aj ja prosim dobru dusu😉 ked to budete posielat prosim aj na moju adresu:

r.remi@post.sk

dakujem..... 🙂

veverica
5. júl 2008

kisorka, l.lara poslane 😉

lenkareznakova
5. júl 2008

ahojte,po velmi dlhej dobe som tu zase.doma mame nadhernu polrocnu dcerku Emmusku,ktora zacala mat starosti zo zaspavanim.neviem,kde si mozem zohnat knihu Kazde dieta sa vie naucit spat.dakujem za pomoc

iwanka
5. júl 2008

ahojte, prosim poslite aj mne KNIHU na ivana62@post.sk

DAKUJEM

luciar79
5. júl 2008

na strane 40 je link súbor sa volá spánok.....nemal by byť problém to stiahnuť 🙂

iwanka
6. júl 2008

na tej 40tej strane sa to neda stiahnut, ja som skusala viac krat ☹

l.lara
7. júl 2008

veverica dakujem, si zlata 🙂 hned ako mi to moje dieta dovoli, tak sa pustim do citania. pekny dnik 😵

hedunecka
7. júl 2008

jeeeej babulky poslite aj mne
moja mala je viac krat za noc hore stale si iba didu pyta alebo chce spat pri mne..cez den zaspi v postielke ale trva nam to asi 40-60min. sedim pri postielke a bud jej musim spievat alebo len tak sedet a hladkat..uz som z toho dost vycerpana a nexapem preco to stale tak dlho trva..

vecer mi uz pri zaspavani place a ked sa mi ju obcas podari uspat s placom v postielke spi max 30-60min.potom zase zacne plakat ked znova zaspi takto sa to opakuje kazdu pol hodku a ked ju to uz nebavi tak spusti uz taky srdcevrucny plac ze zas nexcem aby sa vsetci susedia pobudili..mala mi neprespi asi 3-4hod.v kuse pokial neni pri mne 😠 😠 😠

hedunecka@centrum.sk
dakujem

misur
7. júl 2008

Ahojte dievcence,

nasa mala sa budila tak 2x za noc, uspavanie pri cuckani. Teraz sme zacali 8 mesiac a ako keby vedela ze v 8. mesiaci zacina kriza odlucenia od maminy, tak teraz vstavame za noc aj 6x a kym zaspi, tak to tiez ju ukladam na 5x. Chcela som uz skusit tu metodu, len ked som si citala tuto jeden prispevok, tak sa bojim, aby sa nam nestalo to iste, ze skratka mala bude tyzden nariekat, nic sa neudeje a len bude mat z toho traumu, ze ju tam nechavame samu a bude to este horsie ako teraz. hmm, co poradite?

hedunecka
7. júl 2008

misur mi mame tiez ten problem cim starsia tym viac budeni nam sa to pokazilo dovolenkou-teraz ideme znova a bojim sa ze to bude este horsie

ked myslite tu metodu nexat samu v izbe a plakat skusala som to aj ja a nikdy viac-keby som nemala v postielke plysakov tak mala by si urcite rozbila hlavicku-vtedy nevedela este ani stat na nozickax xuda a tak plakala ze sa vysplhala hore a tak sa jej trasli nozicky co sa tak snazila ze padla s celou silou spat ale nastastie tam mala tyx plysakov-nechcem si predstavit keby tam neboli a ja by som ju stale nesledovala od dveri

ja ju cez den uspavam v postielke ze sedim pri nej, hladkam ju, spievam jej az pokial nezaspi dnes to ako zazrakom trvalo min.sice spinkala iba 40min.ale spala sama-len v noci nam to nejde chce stale didu a to sa budi aj kazdyx 30min.pokial nezisti ze je konecne pri mne

cubatour
7. júl 2008

ahojte prosim vas, ma niekto z vas taky problem, ze vase mimi nechce spat v postielke vobec? Moja Lucka uz odmalicka len v kociku, dnes ma 8 mesiacov a stale len vonku v kociku cez den, vecer ju uspim len na na dide alebo manzel ju da do vane od kocika, pokolise a tak ju vlozi do postielky.. tuto noc sme ju chceli nechat teda vyplakat - ale u nas to ma opacny efekt - od vycerpania nezaspi, ale sa preberie a uz spat potom toboz nechce... sme uz zufali ... stale ju dojcim.

hedunecka
7. júl 2008

cubi no ja som malu tiez uspavala v kociku asi mesiac dozadu a iba tam mi zaspavala alebo na mne potom ma to uz omrzelo tak som ju dala do postielky a sedela pri nej az kym nezaspala trvalo to hodinu..pustila som jej uspavanky a ono ju to umorilo
najprv mi vsetko pozhadzovala z prebalovacieho, pohrala sa a potom som ju stale davala lezat az bola taka ustata a stale si suxala oci ze zaspala a tak som presla z kocara na postielku len vecer mame presne to ze ked ju nexam plakat tak sa prebere a krici este viac..ale urcite som ju nenexala zaspavat samu lebo to sa rozculovala a plakala este viac jej sa lubi to ze sa ma moze xytat,hracky natahuje, spievam jej az ju to zmoze

len tiez stale neviem prist na taktiku nocneho budenia ako ju uspat

zabka1003
7. júl 2008

Babulky, ahojte..
chcem vás poprosiť o nejakú radu, ak viete..

Malá bude mať 7 mesiacov..do 4 mesiacov krásne spávala celú noc, potom sa začala budiť 1-2 x na papanie..
A stále sa to horší...je hore niekedy aj 10 x v noci..papá z toho iba 2 x, ostatné sa mi podarí ju " oklamať" s dudlíkom..
Neviete poradiť, čo robiť aby sa nebudila tak často v noci...nie je to prechodná záležitosť, už to trvá dlhšie...

Dakujem za každú radu..

vilmuska
8. júl 2008

ahojte,
ta linka na str 40 je funkcna, len tam treba pred stahovanim prepisat tie pismenka do toho prazdneho ramceka a potom to uz ide.

luciar79
8. júl 2008

zabka1003- tiež sa mi v noci budí viac než predtým. rieším to tak že mu strčím flašku s čajom. trochu potiahne a spí ďalej.asi to je tými teplami. Už som ho povyzliekala až sa bojím aby mi nenachladol. Nosí len body a zakrývam ho obliečkou.Inak keď už je taká veľká skús jej dať nejakú tú kašu na dobrý spánok. Ja už som po nich pokukovala ale ešte sme malý a plne kojený. musím vydržať 🙂

cubatour
8. júl 2008

Hedunecka, Lucka aj ked som pri nej, ona sa normalne rozplace, cumlik od malicka nechce, proste pokial ju nemam na didiku, tak place... ja uz som fakt zufala... uz som to takto skusala, no neuspesne.. ona si zacne suchat oci, prevalovat sa na brusko a tak a ked uz konecne lezi na chrbte, rozplace sa..

Inak, tiez spavala do tretieho mesiaca celu noc, potom akoby utal a budieva sa az doteraz. Kase mi odmieta uuuplne, chuda, tak ju nadrapovalo z nich, ze az vracala a odvtedy to ani neskusam.. caj v noci nehrozi, proste len didik, ine nic..

zabka1003
8. júl 2008

Nám kaše nepomohli k lepšiemu spánku..ani tie na dobrú noc 😖

elfka.elfka
8. júl 2008

ahojky zabka mi riesime to iste 😖
stale horsie spi... zobudi sa 2x na krmenie, ostatne ma nekludny spanok a dam jej len dudu co jej vypadla..
posledne dni, to je uz extrem, ide spat az pred polnocou a ani to poriadne potom nespi....
kase vraj nezaberaju ani prikrmy tak uz neviem.. uz osm totiz chcela kupit sinlac na vecer, ale vraj to nezabera...ale vcera som si vsimla ze hned ako som s nou vysla na balkon okamzite zaspala, takze dnes skusime spat na balkone/mame ho v spalni /, takze ju naobliekma a dam s kocikom na balkom, zajtra napisem ci to zabralo 😉

maji4
8. júl 2008

Ahojte tak my sme sa tiež odúčali od častého budenia a pomohla mi mama a samozrejme aj manžela .Keď som bola u našich na týždeň s malou sama tak som poprosila mamu aby mi pomohla a samozrejme pomáhala nám strašne zabralo v noci keď som ju nechcela nakojiť uspávanie na fitlopte fakt super nám to pomohlo síce to trvalo asi 2 – 3 týždne pokým sa naučila ,že sa má budiť len 2x a to o 11 a o 4 ale pomohlo dala som si ju presne ako keď som kojila čiže bola celím telíčkom opretá o mňa ručička podsunutá pod moju pazuchu a pomaličky potichučky sme si hopsali, fakt pomohlo 😉
A odkedy som prestala kojiť tak mi už pekne krásne prespí celú noc klop, klop, klop. trvalo to asi mesiac čo som jej v noci zarábala UM 😉
ja som tiež študovala tú "zázračnú" knižku a zobrala som si z toho veľa teda hlavne trpezlivosť a pokoj 😉

takže baby držím Vám palce a pekne spinkajte celú noc 😉

elfka nechcem sa ti miešať do tvojej výchovy ale keď sa jej bude dobre spinkať na balkóne budeš ju tam dávať ma noc stále? a čo v zime.......

maji4
8. júl 2008

ozaj a ešte k tým kašiam ani nám to nezabralo spala sále rovnako............

elfka.elfka
8. júl 2008

ahoj maji,
podla mna sa jej len blbo dycha teraz v lete...mame v spalni 27 stupnov aj pri otvorenom balkone to neklesne viac ako na 26...
a uz som ju teraz dala na balkon a do minuty spala.. necham ju tam tak do desiatej a potom ju stiahnem dnu k balkonovym dveram.. a to je teda riadny rozdiel oproti poslednym nociam ked plakala od osmej do dvanastej ze nevie zaspat a nepomahalo ani vyzliekanie ani mojkanie ani kojenie, nic..
a ozaj, nasi znami davali spat obe dcerky na balkon celu zimu, ale ja si nemyslim ze sa nas to tyka, v zime sa jej spalo senzacne 😉

cathrin
8. júl 2008

maji,
a koľko mala tvoja malá mesiacov, keď si ju odúčala od nočného kojenia?
Ja som si práve dnes zavolala k nám maminu a chceme vyskúšať to, že k nej bude v noci vstávať ona, aby necítila moje mliečko a aby som ju zbytočne tým neprovokovala. No hrozne sa toho bojím 😝

lforgacova
9. júl 2008

Ahojte kocky, velmi vas prosim POSLITE aj mne prosim tu knihu na mail lforgacova@centrum.sk. Tiez zaspavame spolu v posteli a niekedy ten cas zaspania je neuveritelne dlhy tak chceme skusit. Dakujem velmi pekne

rikarr
10. júl 2008

ja som sa podla knihy riadila a všetko išlo super až na našu pohodlnosť ked sme si malú začali brávať do postele a ona si zvkla na to že ak sa v noci zobudí jednoducho bude už s nami až tak by mi to nevadilo ale pri nej sa jednoducho nedá spať ....strááášne kope a vrtí sa .... takže teraz sa riadim podal rád tej knihy a nechám ju v postielke aj ked sa zobudí, dám jej cucnúť vodičky aby nebola smädná, podám cumel a hotovo....síce dnes bola hore od 1,20-4,00 ale zaspala nakoniec bez našej pomoci ....a to len začíname takže verím že časom príde na to že sa jej neoplatí vstávať. inak kniha je super , malá mi podla nej spala od 2 mes. celú noc....krásne sama zaspávala cez den aj v noci ....niečo na nej je....

rikarr
10. júl 2008

plienku máme aj my...takú macíkovú som zaradila medzi spacie plienočky a malá si ju omochle okolo ruky a spí a máme aj macíka ktorý zanmená spánok 😉

peta28
10. júl 2008

Prosim prosim baby mozete mi poslat knizocku na

petra.jas@centrum.sk

My spinakame nastastie od 3 mesiaca krasne, ale potrebujem pre kamosku. diiik 😉