Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nimi22
5. feb 2009

mizulienka okolo troch, mozno viac mozno menej zalezi ake mas babo 😉

mizulienka
5. feb 2009

super, dakujem 🙂 nemas nahodou pre mna tajny tip? maly sa okolo 4.45 budi a aj ked ho nadojcim, tak jemu sa uz potom nechce spat 😢 ako mam 5 mesacneho babu vysvetlit, ze je este skoro a mamina pada od unavy? 😉)

nimi22
5. feb 2009

hahhaha, a kedy ide buvat??? Kolko ti naspi cez den??

mizulienka
5. feb 2009

cez den prespi cirka tie 3 hodky, plus minut 30 min...a spat ide okolo 8 vecer, kedy je uz 4 hodky hore od posledneho spania...mam vobec problem udrzat ho 4 hodiny hore, to je prenho chudatko uplne max vykon ☹

nimi22
5. feb 2009

zrejme viacej spinka cez den akoby mal ja si myslim uz bude mat skoro 6 a vravis ze niekedy aj tri a pol hodiny, moj spi cez den uz od 6 mesiaca 2, 5 hodiny to je max a vecer 11 hodin, malokedy sa zobudi skor, myslim ze to bude v tom, ty si poznas dieta najlepsie, a musis ho kojit o 4 rano?? mozno by zaspinkal bez papania, aj moj sa zvykne nad ranom ale ked pocuje ze vsade ticho tak zaspinka znova aj na tych 45 minut, skor ho neberiem ako o pol siedmej, vyskusaj, dufam ze som nejako pomohla. 😉

mizulienka
5. feb 2009

dakujem za radu, vyskusam 🙂

mizulienka
5. feb 2009

ahojte mamicky 5 mesacnych miminiek...zaujimalo by ma, aky mate rezim s vasimi babatkami, konkretne rezim spanku...snazim sa miskovi vytvorit pravidelnost...nevydrzi byt dlho hore...pred poslednym spanim je hroe 4 hodinky ale to je total zabijak...to uz fakt vymyslame vsetko mozne, aby sem ho udrzali bdeleho ☹

ellit
5. feb 2009

inak v tej knizke sa pise, ze dietatko od 6 mesiaca ma mat len dva spanky cez den.....ale moj ma stale tri kratke. Tak knizka je jedna vec a realita druha. Ja by som ho neudrzala hore. On je po 2 hodinach cez den plnych hier a podnetov z prechadzky vzdy unaveny. Vecer ho drzim hore tie 3-4 hodinky aby spinkal.

Dneska to mame naprilad tak ze, zobudil sa o 7, spinkat isiel o 9 do 10 a teraz o 12 zaspal a prave sa zobudil...tak este raz bude musiet ist spinkat do vecera

mizulienka
5. feb 2009

ahoj elllit 🙂 u nas to iste, zobudila som ho po pol hodke spania, ale neurobila som asi dobre, je mrzuty...tak snad dobre preckame do vecera 😉

ellit
5. feb 2009

no ja som s tym zacala az ked mal 6 mesiacikov a zacal papat. 🙂

ale neboj, on si svoj rezim najde. Ani my to este nemame 100% a hlavne nam to naburava ked ideme cvicit a plavat

mizulienka
5. feb 2009

ono to vyzera tak, ze ked cez den sa podari dlhsie spat, tak treba posunut ten vecerny spanok na neskor, aby sa to nejako vyrovnalo, ze? 😉

ellit
5. feb 2009

ano, bud si posun vecerne zaspatie, alebo ho cez den zobud ak spi dlhsie

moj maly prave zaspal o tej 16 ako som ti pisala, mozem ho nechat do tej piatej... ak chcem aby isiel krasne spinkat o 21, ale moze kludne potiahnut aj do 17:30....potom vsetko posuniem o pol hodinku a to sa nic nedeje. Pol hodinka hore dole nic nespravi.

mizulienka
6. feb 2009

ahoj ellit, no musim Miska pochvalit, spal celu noc, vecer som mu dala papat okolo 11 a potom okolo 2 bol hore ale to som ho iba pretocila na chrbatik a spal znova do 6 😀 stal sa zazrak a este stale tomu nemozem uverit... 😵 je to maly pašák 😵
budem to asi aj ja robiť tak, že mu posuniem ten vecerný spánok...pretože sa mi zdá, že keď ho drzim nasilu hore 2,5 hodky, že on potom nevie v kľude zaspať, že prekročí tú pomyselnú hranicu a je ako keby vyspaný...vyskúšam s ďalším spaním, dám ho po 2 hoďkah spať a uvidíme...tak zatiaľ ďakujem ellit za všetky rady 😲

stvura
6. feb 2009

No kocky, naucit spat naseho maleho v postielke...to je fakt pre mna velka a tazka uloha. Nedari sa mi. Akonahle je v postielke, moze byt akokolvek unaveny, hned vstane a place. Ukladat ho tam bdeleho je este vacsmi "o nicom", lebo vydrzi plakat a plakat a ja sa nemozem na to divat ako place...
Skusala som otocit ho v postielke na druhu stranu {mame tak usposobenu izbu ze postielku neviem otocit inac ako je}, no marne.
Tiez mam problem s oducenim od prsa, stale by si ho len zuval - nezabral ani trik s vymenenim za dudlik, prosto nic. Inac dudlik nechce, nemame ho od narodenia, tak uz ho velmi v 5.5 mesiacoch nechcem zavadzat...

Mizulienka, aj ja som odpozorovala ze maly je akurat ustaty po 2 hodinach. Akonahle prekrocim tuto hranicu bud nevie zaspat vobec alebo zaspava len velmi tazko.
Literatura pise ze cez den by malo spat 3 az 5 hodin a v noci tych 9-11 hodin nase babatko {tiez mam takeho loptosa, zajtra ma 5 mesiacov a 3 tyzdne}

mizulienka
6. feb 2009

ahoj stvura, vy ste skoro rovnako "mladi" ako my 🙂 Misko je po 2 hodinach ustaty, ako keby nespal v noci a vsimla soms i, ze ked ho dam spat po 2 hodkach, tak staci, ze ho drzim za ruku, alebo mu nieco rozpravam a zaspi, ale potom som si myslela, ze spi vela cez den, preto sa v noci tak velmi budi, tak som zaviedla rezim, ze medzi jednotlivymi spaniami je hore 2,5 hodky, a to je pre neho fakt velke trapenie ☹ a pre mna tiez, lebo udrzat ho bdeleho za takehoto stavu je dost obtiazne...a na rukach ho nevladzem cely cas nosit, lebo uz ma cez 10 kg 😉

a inac co sa tyka tvojho maleho, ako dlho vydrzi, ked ho nechas plakat? mozno keby videl raz, ze teraz sa ide spinkat a uz sa nevyberie z postielky na ruky, zeby sa pomalicky naucil aj on spinkat...my sme mali zaciatky tiez tazke, teraz sme uz troska pokrocili, tak snad to vydrzi 🙂
drzim aj vam palce 🙂

dukie
6. feb 2009

Ahojte děvčata. 🙂

Taky si za Vámi jdu pro radu. Knížku jsem nastudovala, myslím, že je tam pár zajímavých rad, ale rozhodně dopředu říkám, že jsem odůrcem vyplakávací metody. 😎 Což je možná moje škoda, ale je to prostě tak.

Tááákže: My nemáme ani tak problém se spaním, ale spíš s usínáním. Toníček trpěl 4 měsíce na strašlivé koliky, takže usínal akorát mezi pláčem v náruči. No a díky tomu prostě neumí usínat sám v postýlce. Povedlo se nám to zatím jen jednou. 😒 A to se malej asi spletl. 😀 Během dne naspí dopoledne tak 20 - 30 minut, odpoledne tak 2 - 2,5 hod. v kočárku, někdy si zdřímne ještě kolem čtvrté odpolední tak na 20 minut, jindy ne. Potíž je v tom, že během dne prostě neusne bez toho, abych ho vzala do náruče a pohoupala ho na míči (což doteď nebyl problém, ale začíná být těžkej, že jo...). No a večer trénujem usínání tak, že ho dám do postýlky a lehnu si vedle něj do své postele a vyprávím mu pohádku, zpívám, držím dudlík v pusince, když pláče (sám ho odmítá) atp. Někdy to trvá půl hodiny, jindy hodinu... a usne. No a nebo neusne (většinou) a trvá to až do dalšího kojení... a u něj pak usne.

Co s tím? Máte nějaký nápad? Když ho nechám samotného, tak začne kňourat... to přejde v pláč a nakonec v řev. 😖 Zkoušeli jsme to jednou, ale dopadlo to tak, že ho to tak moc rozhodilo, že pak nemohl usnout vůbec... 😒 Takže to fakt odmítám.

Jo a taky kdybyste některá měla tip, co s tím, když se budí kvůli kakání (když se nevykaká večer, tak je za noc několikrát vzhůru, marně tlačí, heká... pak usne a za hodinku zase to samý... zácpu nemá, během dne kaká normálně).

Díky moc za každý nápad. 🙂

stvura
6. feb 2009

No mizuli, este "stastie" ze mi mame len 6 kg, lebo ja {tiez manzelik} ho veru nosim na rukach ked uz je maximalne grogy.
Moj posledny pokus bol tento vikend, muz ho ulozil do postielky, drzal ho za rucicku a on reval a reval....no hodinu, co ti poviem. Podla knizky uz treba potom dieta zasa vybrat a drzat ho hore pokial nie je znova ustate. Knizke sa to pise, no nosit dieta potom zasa dve hodiny na rukach, lebo lezat nechce za ziadnych okolnosti je pech aj s tymi siestimi kilami, lebo oni ako keby vzrastali po minutach nosenia...
Maly po vybrati vacsinou vydrzi hore znova hodinu, dve a potom zaspi na prse...akonahle ho prenasam do postielky znova rev. Fakt je to o dusu, podla nazoru niektorych mamin co som sa pytala vraj este nie je zrely. On betar nas prekabatil i tym ze ked sme chceli zaviest samostatne spanie este nevazil 5kg a kvoli vahe co ma musi byt v noci kojeny, nemozem ho nechat bez papania...

Nas ked ma problem s kakanim dukie, tak mu namasirujem brusko, dam troska cvicenia s nozkami a ono to ide. Ako sme papali mrkvu sme mali hrozny problem...brokolica, cukina a sladka tekvica uz boli v pohode...

dukie
6. feb 2009

stvura: My zatím plně kojíme. A masáže a cvičení nožkama nezabírají. Prostě se mi zdá, jakoby to měl "na cestě", ale ještě ten bobeček prostě není zralý na to vyjít ven... no a on se snaží a snaží... a marně. 😒 Blbý na tom je, že se nevyspím, protože ho slyším hekat a kňourat... 😖 Nevím, proč se mu to takhle v noci děje... kdyby se prostě vykakal a byl klid... ale nejde mu to, no. Během dne fakt dobrý, ale v noci... ☹

cestovatelkaandrea
6. feb 2009

Ahojte,no moj syn ma dnes 5 mesiacov a ma asi takyto rezim.
Vecer zaspava sam v postielke uz asi tyzden bez problem 🙂 okolo osmej po deviatej a spi az do siestej rano. Cez den si dvakrat pospi tak na hodinku a pol a raz tak na hodinku. Vzdy je medzi spankom tak 2-3 hodiny hore. Vecer vydrzi byt hore aj 3-4 hodiny ale uz sa mi stalo, ze vydrzal bez tretieho denneho spanku a bol hore 5 hodin v kuse a potom spal ako zabity od siedmej vecer do siestej rano.

dukie
6. feb 2009

cestovatelkaandrea: Teď nevím, jestli nám to píšeš, abychom věděly, že to jde... nebo abychom záviděly. 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
6. feb 2009

dukie: neboj nepisem to preto aby ste mi zavideli. moj syn zrazu z nicoho nic nepotrebuje pri vecernom zaspavani moju pritomnost pri postielke. doteraz zaspaval so mnou v nasej posteli a potom sme ho len presupli do jeho. ale neboj aj ja si s nim uzijem sem tam. nas maly je zavislak na dudliku a niekedy mu ho musim aj v noci davat do ust viac ako 5krat 🙂

dukie
6. feb 2009

cestovatelkaandrea: Tak to je moc hezké, že mu to takhle hezky samo od sebe jde. 🙂 A z dudlíku si nic nedělej, to se časem taky odnaučí. 😉 Náš Toníček jej pro změnu odmítá, takže ho uklidnit dá hroznou práci (narozdíl od dětí, kterým strčíš dudlík a ony dudlají a jsou spokojené...). Ono to má všechno své výhody a nevýhody.

mywiel
6. feb 2009

Ahojte maminky velmi nemam cas pisat co ste popisali, sme riadne choré s malou mame chripku ako hrom a kasleme mala mala 39,4C teploty tak to mame dost tazké uz aby ta hnusna zima skoncila a s nou aj tieto neprijemné choroby. Mala spava stala v svojej postielke len som ju prisunula k nasej posteli aby som nemusela vstavat v noci a chodit do druhej izby, lebo teraz z toho kasla sa casto pozvracia, no chuda uz aby to bolo za nami. Tak dufam, ze sa vam v spankoch dari, mi spime teraz casto a hocijako kedze sme chori.

mywiel
6. feb 2009

citat co ste popisali som sa pomylila... 😅

cestovatelkaandrea
6. feb 2009

mywiel: aj ja som pritiahla drobcovu postel k mojej a jemu to staci aby spal sam. 🙂 my sme boli zasa s drobcom anginovi dva tyzdne, tak viem o com pises

u2jana
6. feb 2009

ahojte, hlasim sa k do klubu nespavcov... teda cez tu noc, sa to da nak prezit, aj ked som si uz zvykla vstavat rano o 6hod a varit obed 😀 ale cez den je to boj... dnes som ju chcel ulozit spat o tej 9hod (to uz bola 3hod hore), unavena ako pes, ale zaspat ani zapana... uplne v tom kociku revala... po 5 min hojdania a vozenia, som to uz nevydrzala a vybrala som ju, vzapati obzivla a vydrzala hore do 10,40, potom som ju nakrmila a zaspala pri flaske a spi este teraz (uvidim dokedy)... poradte, co robit, aby cez den vedela zaspat? tu knihu som zhruba prebehla a o dennom zaspani som tam nic moc nenasla 😒

luciakubista
6. feb 2009

ahoj baby,neviete mi poradit,alebo resp. ci ste sa s tym nestretli. Mam dievcatko 4 mesacne, je kojena ,v noci krmim co 3 hodiny,ale zacala sa mi uz asi tyzden budit okolo 2-3 hod rano a nechce sa jej spat,je hore tak 1,5-2 hod, najprv je tisko a potom sa zacne ozyvat,ze si ju nevsimam. Uz neviem co mam robit. Cez den spinka dopoludnia pol hodky, potom ideme von s kociarom to spi 1,5-2 hod a este niekedy k veceru pol hodky,ale to nie kazdy den. Kupeme okolo 18-19, zaspavame okolo 19-20. S tym problem nema. Som myslela,ci uz to nie su nahodou zuby,lebo velmi slinta,vsetko pcha do pusinky a je taka nepokojna,stale si vyzaduje pozornost,nosit po rukach ☹ ach jo a to kazdy vravel,jak sa to spanie zlepsi a u nas je to cim dalej tym horsie.

u2jana
6. feb 2009

lucia, u nas je to podobne... cim dalej tym horsie... 😒

luciakubista
6. feb 2009

tak to si ma nepotesila 😅 , ideme na poradnu o tyzden,tak sa skusim opytat dr.som fakt zufala. postielku mam tiez u postele,takze ju mam na dosah...

mizulienka
6. feb 2009

ahojte mamicky, tak ja mam asi opacny problem, udrzat cez den maleho hore...on je unaveny kazdy 2 hodky a potom mi to vychadza tak, ze cez den prilis vela spi ☹ takze bojujeme a snazim sa vymyslat vselico mozne, aby sme vydrzali aspon 2,5 hodinky...ale asi tiez posunieme vecerny spanok, aj ked pred vecernym spanim je hore 4 hodiny 🤐 ale to uz pride domov muz, tak maly ma aspon trochu zmenu...asi je uz zo mna unudeny 😵