Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

stvura
13. jún 2009

no take nieco pocujem prvy raz, co to vlatne znamena? Ale pretrela som...xixi. Uvidime, zatial spi dve hodiny 17 minut...

martina45
14. jún 2009

Ahojky. Můj syn má 6 týdnů a do včera se mnou spal v posteli,neměla sem sílu ho dát po kojení do postýlky. Včera sem si řekla dost. 19.30 koupel,pak jídlo.S přítelem jsme ho uložili,zabalily pevně do zavinovačky,protože se jinak budil svými pohyby a ZáZRAK,opravdu usnul. Krmení 23.30 pak ve 4hod a stával v 8hod. A po krmení vždy do postýlky a spal jako miminko. Paráda. Snad to tak bude pokračovat i dál 😉

ninimimi
14. jún 2009

stvura: Ja neviem čo to presne znamená ale keď sa na babatko niekto veľmi pozerá tak to malé chúda sa nedokáže ešte brániť proti energii druhého človeka a tak može byť mrzuté.Ten človek mu nechce ublížiť len má v sebe niečo silnejšie a dieťa to nevie spracovať.Teda aspoň takto mi to vysvetlila moja mama.Preto je dobré dať dieťaťu na kočík alebo postieľku červenú mašličku 🙂 Jáj a zabudla som ti povedať že sa to musí vytrieť pocikanou stranou striedavo pravé a ľavé očko trikrát,t.z od nosa prvého očka von a potom urobím to isté na ľavom a potom znovu pravé a ľavé, a ešte raz pravé a ľavé 🙂

stvura
19. jún 2009

No cavky cavky zasa spat ☹ ...tak tri dni boli dobre, teraz uz treti den hroza...najprv budenie po dvoch hodkach, vcera a dnes po hodine a to este slabo hovorim...momentalne reve uz 20 minut a ja uz nemam sil, tak ho tisi manzel. Ako tisite deti co si stoja, preslapuju vpostielke a zlostia sa? Akonahle ho ulozim, hned sa jeduje a do 10sek je hore a reve. Super...no ak to tak pojde dalej, tak fakt neviem. 😢

katka.carska
19. jún 2009

Stvura, ja si myslim, ze sa to bude zlepsovat, tym ako syncek rastie. Chce to len vydrzat, drzim palce. Myslim si, ze by sa hodila i pomoc dalsej osoby ak je nieco take mozne. Aspon na hodinku, dve denne.
My sme si tym tak isto presli, a bolo to naozaj tazke obdobie. Dokonca som si pisala podrobny dennik co kedy papal, kde sme boli, co sme robili, kedy sa zobudil, kedy spal, hladala som mozne priciny, suvislosto, no na nic som neprisla. Vytratilo sa to samo-najskor sa syncek zacal budit uz nie kazdu hodinu, ale kazde dve, potom kazde tri, potom to bolo uz len 5 krat za noc.Jasne, ze obcas boli zle noci, ale z dlhodobeho pohladu sa to stale zlepsovalo-pomalicky. No a nedavno prespal svoju prvu celu noc! Sam od seba. Myslim si, ze to suvisi i stym, ze dosiel do veku, ked dokaze v noci sam zaspavat.(nikdy sme unho ziadnu metodu nepouzivali a doteraz vecer ani poobede nezaspava sam, lebo to este nedokaze.).
Matusko vsak spaval s nami v posteli, takze problemy s nocnym "pochodovanim po postielke " nepozname. Ked sme boli v nemocnici a musel spat v postielke, vzdy zaspal u mna a potom som ho prelozila. No naposledy spal so mnou vacsinu noci na kresle, kedze v postielke nie a nie.

janka_pn
19. jún 2009

tak u nas je to so zaspavanim zas des a hruza ☹ 😢 😔

laluchova
19. jún 2009

baby ja som to malú naučila ked mala 10 mesiacov, lebo dovtedy zasoávala výlučne so mnou alebo mužom na posteli pri uspávaneke spi dieťatko spí že sme sa nauspávali a povedala som dosť....tri to trvalo , ale dobré...spíme tak už 4 mesiace a je to VINUKAJ/CE.....režim zabral...položím do postielky a ona je behom min.tvrdá...

laluchova
19. jún 2009

a od roka nemáme ani dudlík na zaspávanei e brala to úplne v pohode, nechýbal jej...
a to zaspávala s ním , potom ho zvykla vypluť...
juj je to oddych pre nás že zaspí sama...

laluchova
19. jún 2009

kamoška tu nieje zaregistrovaná tak píšem za nu:

resp.kopírujem....

VERONIKA:
Ahojte. Aj ja mám podobné problémy ako vy. Malý mal nedávno 2 roky. Bol naučený sa uspávat v kočíku ale som sa mu ho rozhodla schovat nakolko sa tam uz nezmestil.Horko tažko som ho naucila na postielku ale od kedy tam je máme problém s poobednajším spánkom.Jeden den spí druhý den nie uz som s toho zufalá. Nechala som ho tam sameho a zaspal aj po hodinovom nekedy až 2 hodinovom reve. Vecer sa niekedy aj povracia co tak reve aj som skušala byt pri nom nič nepomáha.A najvačší problém je v tom že bývame v jednej domácnisti s mamou,ktorá sa mi neustale pletie do výchovy. Prosim poradte. Dakujem

stvura
19. jún 2009

Mozem sa spytat, to desatmesacne pri zobudeni nebehalo v postielke? Lebo ja mam ten problem a neviem co s nim...doteraz sme spinkali krasne...no uz tri noci sme kazdu hodinu hore a behame okolo postielky...strasne 😒 😉 ☹

zuza.m
19. jún 2009

stvura ked už ti stoji nespraviš snim nič.musiš ho utišit alebo čo snim robiš ešte skor než sa ppostavi ešte ked sa len mrvi.pohladkaj,daj duddlik, čajik, prso, čo len davaš ale skor než je na nohach.a netlači sa mu nejaky zubok??ked už bolo dobre a zase sa jeduje????mne maly už spinka celu noc v postielke.večer zaspava somnou a preložim ho do postielky.teraz sposledne noci tiež každu chvilku mrnči a hniezdi sa po celej postielke.ale ide mu horna jednotka tak je to asi tym.

stvura
20. jún 2009

No zuzi, idu mu horne trojky...mozno je to tym. On je bleskovka, skor ako dobehnem je uz hore, lebo sa vyskriabe a az potom spusti krik...no skusim - to ale znamena ze ho vyberiem, lebo ho momentalne ukludni len prso, vodu mi v noci odmieta pit a dudlik sme nikdy nemali.

laluchova
20. jún 2009

nie naša Tami nechodí po postilke zatial...len sa prevaluje a mrví raz má nohy tam kde lau a tak...ale je tam kludná docela... 😉

katka.carska
20. jún 2009

stvura, super, ze mas este "super ucinny ukludnovaci prostriedok". Co by bolo, keby prsicko nebolo...no ja som si to nevedela ani predstavit.
maminy, chcem vas vsetky povzbudit, ze raz urcite pride ten den, ked dietatko zaspi same. Aj my nan este len cakame, ale dnes vecer syncek prvy krat zaspal pri mne bez dojcenia a ani si ho nepytal.

lehna
21. jún 2009

ahoj holky,

nečtu celou diskusi,ale možná mi dokážete trošku říct co by to mohlo být.
poslední týden náš malý než jde spát vypije kolem 18.30 asi 180ml mlíka s kaší. po 19h jde spát, usne kolem půl 8 a za půl hodiny se probudí a pořád chce pít čaj, toho vypije i 80ml i více. a pak se mu nedaří usnout skoro i hodinu. a my nevíme co s tím, respektive co s ním? dříve uínal v pohodě, budil se spíš až kolem půlnoci. Teďka je co chvíli vzhůru, chce čaj, dudlík, kolem jedné, druhé dostává mlíko,pak až ráno většinou kolem šesté.ale budí se tak co dvě hodiny i dříve.....

goga03
21. jún 2009

ahojte,
stvura,oliver ma teraz blbe 2 dni.on sa tiez postavi a chodi okolo postielky, zastane na mieste, odkial najlepsie vidi na dvere a ziape. ja tam chodim v 10 minutovych intervaloch (3 5 7 uz mame za sebou), polozim ho do lahu, zakryjem deckou, pohladkam a kym sa otocim a idem k dveram tak je uz na nohach (v spacom vaku) a krici. no dnes som tam isla 4 krat ☹ tiez mu idu asi zuby
podla mna s tym chodenim v postielke nic nenarobis.on ked sa unavi alebo rozhodne ze plac mu nepomoze,tak si sadne a lahne sam. donekonecna stat nemoze predsa 🙄

katka.carska
21. jún 2009

Goga, myslim si, ze su vytrvale deti, ktore su schopne prestat v tej postielke i 6 hodin, ked nie celu noc.

goga03
22. jún 2009

hmmm, tak potom neviem ☹

stvura
22. jún 2009

Ahoj, no dlho ta tu nebolo. Som rada ze niekto so mnou zdiela utrpenie 😉 ...aspon viem ze v tom nie som sama. U nas bola tato noc dobra {zaklepala som si}, zobudil sa len o dvanastej, stvrtej a potom o siedmej rano. Tak uvidime co prinesie dnesok. Uz som "vymakla" ze vsetko sa opakuje v akychsi troj-stvordnovych intervaloch, dobre aj zle dni. Tak este dva dobre dni by ma mali cakat...
Nase trojky uz vidno, no neprerezali sa...

zuzula20
22. jún 2009

Ahoj stvura, tak my mame ten isty problem so statim v postielke a trva to uz dost dlho. Skusala som ju nechat tak a chodila som za nou v pravidelnych intervaloch, ale to bolo este horsie- bola taka zuriva ked som ju polozila, ze vrieskala o dusu. Ona sa drzi tej postielky ako kliest, niekedy mam problem ju odkvackat a polozit.Proste nie a nie si lahnut, zaspavala uz po stojacky, hlavicka jej kvickala na vsetky strany. Takze teraz to robim tak, ze si ju zoberiem, potulkam a potom polozim. Ale aj noci mame terz dost narocne, casto je hore, som uz ako matoha 🙄
Ked bola mimino, bola som ovela oddychnutejsia ako teraz. Uz zacinam stracat nadej ze sa vratime k samostatnemu zaspavaniu ☹

bereninka
22. jún 2009

´Holky, ta knížka je někde ke stažení? Jen ve sk nebo i v čj? 😕

janka_pn
22. jún 2009

bereninka, strana 127 😉

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

ellunka
26. jún 2009

Ahoj holky, tak jsem zase tady. Uz pul roku praktikujeme tuhle metodu usinani. U nas zabrala po osmi dnech - bylo to peklo, ale pak jsem si chrochtala blahem, jak je uzasne, kdyz si sama vezme po obede medvidka, dudlicka a jde k postlykce, kde ceka az ji tam ulozim. Sama si lehne, chvilku si povida a pak v klidku usne. Takhle to trvalo pul roku jak pri spanku po obede, tak i vecer. Ovsem od pondeli - nevim co se stalo, jakmile ji reknu, ze pujde spinkat, zacne rvat jak na lesy a odmita spinkat. Male je 18 mesicu, takze potrebu spanku jeste urcite ma. Ted 3 dny po sobe pres den vubec nespala, byla vzhuru 12 hodin a kolem ctvrte uz byla uplne hotova, bez nalady, bez barvy ve tvari, ale neusnula. Stalo se vam neco podobeho? Je to vyvojove? Nebo ji to musim zacit ucit znovu?? Jedinou zmenou bylo, ze jsem ji dala nove povleceni se zviratkama, ale rikam si, zda to mohl byt impuls k tomu aby nespala??? Dnes jsem ji horkotezko uspala v pul druhe, chvilku plakala a pak jsem ji uhladila ke spanku. Napiste, prosim, zda jste timto take prosly. Moc diky!!

mirustek1
26. jún 2009

potapko-.uz som tu davno nebola,tak som si len na rychlo precitala co mate tu nove.Emka uz zaspava len sama a v postielke,a chcem sa pochvalit,prave sme sa vratili z Tunisu a aj tam zaspavala sama,bez placu a sme doma od vcera a vsetko ide uplne super.Tak velmi pekne dakujem za podporu co som tu vtedy nasla,a vsetkym drzim palce co tu pisete.Aj ked v noci este stale papame,ale aj na to sa pomaly pripravujem,prestat,len som cakala az po dovolenke

snezenka123
27. jún 2009

Ahojky prosím vás moc o radu. Mám 11 měsíční holčičku,kterou stále kojím. V noci je to kojení tak kolem 12 pak kolem 3 ráno,někdy se vzbudí až třeba kolem té 3,a myslím si,že v jejím případě už nejde opravdu o hlad,jako spíš o zvyk... 😒 Neřešila bych to dál ji takto kojila,ale čekáme druhé mimčo,malé bude za chvilku rok a tak bych chtěla naučit malou
1.aby usínala sama
2.abych ji v noci nemusela kojit
Naše malá je zvyklá navečer usínat u prsa(chodí spát tak kolem 7 hodiny)a spící ji přendám do postýlky,ale stane se samostřejmě občas,že se probudímkdyž jí dám do postýlky a to hned spustí pláč... ☹
Zkoušela jsme ji nechat v psotýlce a odejít,ale je to DĚS. Malá se hned postaví na nohy,a má takový histerický pláč,až sotva popadá dech...je zakouslá do kraje postýlky a pláče a pláče. Zoušela jsem u ní sedět,zpívat ji,hladit ji...(dudlíka bohužel nemáme),nebo jsme k ní chodila ji konrolovat...včera jsem si lehla do postele,která je kousek od její postýlky aby na mě viděla že není sama,ale stejně...nepomohlo...od 7 tedy usínala a nakonec skončila i u mě v posteli ale tam akorát lozila tak jsme jí zase dala do postlýlky...no a nakonec teda usnula u mě v posteli v půl 11... 😖 Vím,že je to má chyba,že jsem měkká,ale já to prostě nezvládám a nevím si rady...Doktor mi doporučoval klidový režim a nezvedat věci těžší než 5 kg,ale znáte to,když máte doma malé dítko...Tak by mi hodně pomohlo,kdyby malá uměla usínat sama a v noci se už nebudila,nejen kvůli mě,ale havně kvůli miminku,které se má v zimě narodit. DĚKUJI VŠEM ZA JEJICH RADY.

martina100
27. jún 2009

to sněženka: nejdřív ti chci moc pogratulovat k dalšímu miminku 🙂 . Teď k tomu spaní: nejdříve bych naučila holčičku usínat samotnou, pak přikročila k odbourávání nočního kojení. Nesnaž se všechno udělat najednou 😉 .

Samostatné usínání: podle mě si musíš nejdřív říct, jestli to opravdu chceš, je potřeba, aby si byla ty sama přesvědčená, že děláš správně, když přesvědčená nebudeš, holčička tě vždycky nakonec "zlomí" a akorát se utvrdí v tom, že nakonec povolíš a příště bude křičet o to víc. Dej si teď klidně i pár dní oddych, ať na to samostatné zaspávání i ona trochu zapomene a za pár dní začněte znova. Polož ji do postýlky, zazpívej třeba písničku, vytvořte si usínací rituál, pohlaď a jdi pryč. Když bude křičet, po chvíli se vrať, ale zase jen pohlaď, polož do postýlky a odejdi. Zbytečně to u ní neprotahuj, akorát se začneš trápit.
Pokud víš, že tohle prostě nezvládáš, popros manžela nebo přítele, ať tě zastoupí. Je důležitá, abyste taky v tomhle byli jednotní. Chlapi ten dětský pláč zvládají většinou líp.

Až zvládnete samostatné usínání, zruš noční kojení. V noci, když se vzbudí, přijď k ní, pohlaď ji, můžeš nabídnout i vodu (ona ji stejně asi moc chtít nebude, máš pravdu, žízeň ani hlad už v 11 měsících v noci nemá), odejdi. Nezvedej ji z postýlky a nesnaž se ji uspat v náručí - akorát bude místo kojení v noci vyžadovat houpání.

Jestli zvládnete to večerní uspávání, myslím, že noční buzení už nebude takový problém.

Uvidíš, jestli ti něco z těhle rad sedne, u nás to takhle nějak probíhalo, ale naší holčičce bylo půl roku, to je všechno trochu snazší.

Držím ti palce, určitě to zvládnete, uvidíš, že to prospěje i holčičce.

potapko
27. jún 2009

Mirustek ahoooj - to je super, ja som vedela, ze to takto bravurne zvladnete. Emka je skvela babula 😉 My sa teraz troska trapime, lebo malej idu zubky a zvlada to ovela horsie ako starsia dcerka. Vidim, ze strasne chce spat, aj sa uklada, ale potom zase zacne plac. Tak sa teraz troska viacej kojime. Vidim, ze sa potrebuje ukludnit a nie je to vymyslanie. Mali sme to aj pri jednotkach, potom mala asi 5 prespatych noci - huraaaaa a teraz znova. No ved zuby narastu a bude hadam pokoj 😉
Snezenka - tak na toto ti musim iba povedat to, co som pisala uz vela krat. Ak na tuto metodu, o ktorej je cela tato diskusia nemas silu, tak ju ani nezacinaj. Skus kuknut do temy "kdyz dite nechce spat", tam (aspon tak to tam pisali) ucia deti zaspavat bez placu. Podla mna, ak chces naozaj, aby zaspavala sama, tak to bez placu nepojde. A ozaj, dokedy vlastne mozes kojit? Volakedy sa hovorilo, ze do 6 mesiaca tehotnosti a potom musis prestat. Takze mozno prave toto by bolo riesenie. Ale ked je to teraz inak (v tomto naozaj nemam prehlad), tak ti moc poradit neviem. Tvoja dcerka si ta stale bude pytat a aj mliecko a aj kojenie. Ono to totiz nie je hlad (ako si pisala), je to velmi prijemny zvyk. Drzim ti moc palce, aby si nasla cestu, ako to vyriesit, aby si bola spokojna aj ty a aj malicka.

snezenka123
28. jún 2009

Marti moc děkuji za gratulace,no za pár dní to zkusím znova a manžel? ten je ještě větší slaboch než já...takže to musím naplánovat až bude mít noční-to chodí od 6,sice na to budu sama,ale co se dá dělat,naučit se to musí...navíc ji ted rostou konečně! zuby tak je to o to těžší...děkuji za radu
U druhého mimča začnu rozhodně dřív 😉

casy30
28. jún 2009

Ahojte dievčatá...Tak sadám za notebook a utieram slzy z očí...ja totálna odporca vyplakávania nechávam synčeka plakať...A je to oto ťažšie, že je to dosledok mojej chyby...Malý má 10 mesiacov....už keď sa narodil mi všetci hovorili, že ho mám nechávať spinkať vonku, že je to zdravé...tak aj bolo...od narodenia až doteraz moj malý vždy 2 denné spánky spinkal vonku. či bolo -10 alebo plus 30 stupńov...A to asi poznáte, najskor takých 10 min vozenie po záhrade a potom sladko spinkal na terase aj 2 hodiny...Ale 13. 7. chceme odísť na dovolenku do Grécka a mne došlo, že pri tých horúčavách mi sotva zaspí vonku a tak sme začali. Trvá to dva dni..Dnes som sa skoro zlomila a dala som ho do kočíka, ale potom som si uvedomila, ža musím vydržať....ale pocity nemám z toho vobec dobré....ešte podotýkam, že nočný spánok spinká bez problémov, vo svojej postieľke, sám v izbičke.....snáď ten deň, kedy zaspinká v postieľke cez deň bez plaču príde skoro...... ☹