Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lucijja
19. jan 2010

aponchie: nic spatneho na tom nieje - pokial ma maminka medzitym cas sa aspon minimalne vyspat a vykonat zakladne hygienicke a zivotne potreby. A to kopec maminiek nema - pre nich je tato kniha. Uz mam pocit ze som papagaj. 😀 To ze mam miminko predsa neznamena ze rok budem chodit ako matoha. Zvlast ked to bezbolestne ide aj inak. 😉

blaanka: kuk na mail, poslala som ti. 😉

aponchie
19. jan 2010

aha tak to jo..to stejne asi nema cenu..unava je previt ale takovej extrem jak popisujes neznam od nikoho ale to bych se asi hodne lidi dotkla kdybych napsala co si o tech unavach depresich stresech atd posledni dobou myslim.. 😝

blaanka
19. jan 2010

lucijja díky mooc, to byla rychlost 🙂

emi2
19. jan 2010

ahojte maminy! mam 12 mesacneho anjelika, ktoreho chcem naucit zaspavat sameho a prespat postupne celu noc. Preto chcem poprosit o tu knihu. Vdaka

lucijja
19. jan 2010

emi2: daj mailovu adresu do IP, preposlem. 🙂

emi2
19. jan 2010

Som asi otrasna, ale neviem, co je IP... ☹ Pisem ju rovno sem : emilialenart@centrum.sk

zelmirka1
19. jan 2010

mate pravdu ze dieta dokaze privolat maminku ked zaplace ale tak to predsa ma byt...inak to ze ma istotu ze pride a pocit bezpecia je zaklad buduceho sebavedomia cloveka, skuste obcas zabrdnut aj do psychologie, su rozne zaujimave knizky. Mimochodom vcera bol zaujimavy program o Hitlerovi, jeho psychologicky profil a jasne tam bolo povedane ze to ze bol v podstate chora osobnost vzniklo v detstve, boli tam rozne myslienky a dohady...a jeho mamina bola velmi pedantna a prisna gazdinka ktora potrpela na vsetko super akuratne a spravne, nijako inak. Toto neberte preboha v zlom, to je len mimochodom, nikoho neobvinujem ze trapi dieta 😉

Ja len ze uplne inak budete vidiet ked dietatko dovrsi rok ako velmi zacina vsetkemu rozumiet a da sa uz uplne inak ho ucit. V podstate som tiez teraz maleho ucila zaspinkavat, akurat som sa vykaslala na intervaly a chodila stale lebo som nechcela aby dlho plakal a pochopil velmi rychlo, ma 15,5 mesiaca. Skuste vycitit tu spravnu chvilu pre vaso babo.

aponchie
19. jan 2010

nechci strasit,ale ten spanek zacne bejt kontinualni az o dost pozdeji jeste pride nocni curani pomocovani odnauceni plin chozeni k rodicum do postele prechod do skolky do skoly deti ve skolce problemy potencionalni porad neco a vsecko se odrazi na spanku bohuzel vsak i dospelak ma spatne spani kdyz ma problem..ja spim s muzem a omejva me kdyz on je mimo domov obcas 😀

lucijja
19. jan 2010

emi: poslane. 😉

emi2
19. jan 2010

Vdaka lucijja. Idem citat - drobec odisiel so susedkou - mam chvilu volno.

evikg__2
19. jan 2010

No, tak dnes v noci sme sa zobudili o jednej na papanie, potom o siestej na papanie a spinkali sme do pol osmej. Vzdy ked sa zobudila, ani nezaplakala, iba na ten suchot som sa zobudila. 🙂 Ocka mala rozdrapene, tak som hned vedela, ze dudlik nebude problem, ale chce papat. Hned ako mliecko vypila, dala sa na bok a spinkala dalej. 🙂
Ja viem, ze sa to este urcite znova pokazi, ked zacu rast dalsie zubky a vselico ine 😉 , ale aspon medzi tym sa moze dobre vyspinkat.

darmka
19. jan 2010

Ahojte, mohla by som vas poprosit o zaslanie tej knihy do IP. Moj drobec ma uz cez 11 mesiacov a uz nevladzem s tym nocnym vstavanim. Samozrejme som potom nervozna a je mi to velmi luto. Rada by som s tym nieco spravila.

lily1983
19. jan 2010

ahojte maminky, ja by som sa tiež pridala, ajked niesme na tom až tak zle, a mame celkom dobry režim cez deň, ale cez den spíme v kočíku, myslíte, že by som ju už mala začať ukladať do postielky? nespi vonku, nakolko sa neda, tu je velmi zle počasie v irsku, a nemáme terasu, mali sme, spávala tam, ale už sa nedá..ale spí v kočíku v malej izbičke, kde je vyvetrané a čerstvo..chcem ju naučiť aj večer zaspávať samu, ale najprv by som asi mala dat ten denny režim uplne na stereo, aby bola presne naučená a dostatočne večer unavená na to, aby zaspala lepšie..tak neviem, či mam už ten kočik zrušit, a davať ju do positielky, aby zase nemala pocit, ze je noc. dakujem pekne za odpoveď 🙂

aponchie
19. jan 2010

zkus ji davat v dobe spani do postylky asi to nebude na poprve na podruhe ani mozna na podesate,ale urcite jasne urcit co chces ne to menit treba den tak a podruhe tak ,ale nevyrvavat proste uklidnit pohladit a zkus to treba u beznych cinnosti jestli sama neusne ,ze by jsis neco delala a ona mela treba chumlaci decku na hrani lezela a koukala a treba usne

lucijja
19. jan 2010

lily, tiez by som ju uz davala spat do postielky. 😉

ava
19. jan 2010

holky a proc mate potrebu si to tady obhajovat pred nekym, kdo nema problem a prisel jen rypat? 😉 ja dobre vim proc potrebuji byt pro sveho syna pouzitelna, coz rozhodne nejsem po pul roce vstavani 10x za noc. A nejaka matka, ktera mne povazuje za krkavici, je mi ukradena 🙂

zelmirka1
19. jan 2010

ava to bude asi tym ze podvedome citi mamina ze napr. nie je dobre nechat dieta vyplakat ale potrebuje sa obhajit ked uz nevladze a nevie to inak vyriesit. vsetko co zasejeme budeme zat....

lili1983, ja by som to moc neriesila, maly spal v kociku do cca 9-10 mesiaca a spak krasne, az ked som citila ze uz vonku moc sleduje a nechce si lahnut presla som na spanok doma, postupne sa naucil a ked sme presli na jeden spanok doma tak uz to bolo v pohode.

aponchie
19. jan 2010

ja donikoho nerypu,ale musim rict,ze v dnesni dobe je vsecko ve jmenu stresu unavy a ja nevim ceho a to zdaleka nedelame tolik veci jak kdysi nase babicky treba..ja bych asi umrela hruzou vstavat rano v 5,30vest decko do jesli na 6v zime lete nechat ho tam a radsi otupet a nepremyslet co se tam deje jinka bych zblaznila a valit do prace pak honem zpatky a zase pro decko a dalsi robota nebo zpet domu a to vsecko bez aut mikrovlnek sedacek hracicek plinek atd ..taky jsem unavena,ale to je udel zeny matky to clovek musi umet v sobe vyventilovat a kdyz si reknes,ze jsou to prkotiny ,ze nejake nocni vstavani nic neni tak to zvladnes..prece nejsme sragory abychom zakladali mistnosti jak uspat dite co se v noci budi to je tak prirozene pro nej jako pro nas ostatni veci..lidi sou na tom k..hur a zase kazda minuta kterou dam diteti navic se mi v delsim horizontu vrati 100x 😎

aponchie
19. jan 2010

kdyz sem kdysi babice u prvni dcery brecela do telefonu jak sem unavena rekla mi ne nejsi a nebrec a ja se zarazila a rekla ,ale ano jsem uz nemuzu ona se smala na cele kolo a rikala prosim te tohle je nic bud rada,ze mas zdrave decko a rekla mi at si deti beru k sobe do postele,ze tak spali vseci cele roky ikdyz je presunuli vedle stejne se cpali an jedne postelia rikala,ze tak decko spi vesmes dobre s rodici jenze mnoho rodicu to nechce boji,ze decko bude rozmazelne ..jake klise..myslim to v dobrem..tak hrozne to utece a bude vam to chybet..ale mozna nekterym ne znam holku vedle v baraku co decku rekne,ze zlobi pac vyhazuje treba veci z kocartku v 10m 😝 prej je nedobrej pac v noci nespi a musi mu naplacat trosku pres plinku a nechat ho vyrvat..nebo mu da kasi na noc a dej se vule bozi jestli ma zizen po te betonove kasi ji nezajima necha ho vyrvat a ono se nakonec nauci ..nauci se zit s tim,ze mu nic jineho nezbude..v roce a pul uz na vse zapomenete 😎

evikg__2
19. jan 2010

aponchie, preco zase toto vsetko prehananie a nadsadzovanie ????? 😖 ☹

aponchie
19. jan 2010

co je na tom prehanani a nadsazovani? 😎

evikg__2
19. jan 2010

ved ty dobre vies 😀

lucijja
19. jan 2010

aponchie: bohuzial vidis vsetko iba biele alebo cierne. Nic medzi tym. Ty nie si unavena, lebo si povies ze nie si unavena? V poriadku. A ja mam doma spokojne miminko, ktore dam o pol osmej do postielky, dam mu pusu, poviem papa a ono mi este z postielky zakyva, otoci sa na bok a zaspinka do desiatich minut. A my si mozme s manzelom otvorit vinko, pozriet film a tesit sa ako sa rano nasa mala s usmevom a doruzova vyspinkana usmeje. Spokojni sme vsetci a opakujem - NIKDY som malu vyrevat nenechala o tom ta kniha nie je. Ale to by si ju musela najprv precitat. 😎 A poviem ti, ovela viac si uzijem kazdy okamih s malou ked som vyspata a v pohode. Moja mala vie, ze ked bude plakat tak pridem a upokojim ju - a naucila sa akurat neplakat ked jej nic nechyba. Ale to je moj nazor, kazdy mame nejaky. 😉 A este: od pol roku dietata je ovela dolezitejsi zdravy nocny spanok pre vyvoj dietatka, jeho mozgu, ktory si musi vsetko nove co sa za den mimi nauci ulozit a roztriedit ako ked ma telo vsetku energiu spotrebovat na travenie "celonocneho pocucavania z prsnika" 🙂

aponchie
19. jan 2010

lucija nevidim ,ted si ctu diskuzi co uz je zavrena a ten nazor jako ma vic lidi ,ale malokdo vam to rekne pac se hned navazite ,ze jste vystresovane a unavene jako by jine mamicky nebyli.. jsme unavena a o me nemoci nevis lautr nic 😖 je to o vyrvani bohuzel..tady ta pani to napsala naprosto krasne...

rencata • 1d • 3. leden 2010 ve 14:52
Která pravidla porušuje: | Zruš
Ahoj holky!!

Přidám se s mou zkušeností. Taky jsem asi před půl rokem na rady jiných mamin vyzkoušela metodu 3, 5, 7, 10.... ale k deseti jsem teda nedošla.... nevydržela jsem Maruščin pláč.... Zkusila jsem to tři dny.... ano usnula, ale pak se každou chvíli v noci budila, plakala, volala mě.... jednoznačně jsem po těch třech nocích došla k názoru, že když usíná beze mě, je pak z toho vystresovaná a každou chvíli se budí. Prostě tohle už nechci absolvovat nikdy více. A dodnes mě mrzí, že jsem to kdy vyzkoušela. Doteď usínáme spolu, ruku v ruce k sobě přitulené. A Maruška spinka krásně celou noc, šťastná a spokojená, že je v maminčině náruči a jáˇjsem šťastná a spokojená, že je beruška v pohodě. Povečeříme, okoupeme, převlečeme do pyžamka, nakojíme (zatím kojím ještě ráno a večer), vyčistíme zoubky, přečteme pohádku, zhasneme, zazpíváme písničku a někdy do 5 minut, jindy do 3/4 hodiny spinká. Já buď jdu spát rovnou s ní nebo jak usne odejdu a dělám domácí práce či koukám na TV nebo brouzdám na netu

Ano dřív jsme zažívaly noci, kdy jsem se absolutně nevyspala, zhruba v sedmi měsících, kdy jsem začínala s příkrmama, byla Mařenka celou noc u prsa, každou chvíli se budila..... ale trvalo to asi měsíc... prostě je to jen období.... asi ji bolelo bříško z nové stravy.....

Naše děti nebudou malé pořád... rostou před očima.... a za chvíli nás nebudou potřebovat vůbec a nakopak je třeba bude otravovat, když jim budeme chtít dát pusu.... a my si budeme říkat, že jsme si to mazlící a tulící období ani pořádně neužily.....

Když se nevyspím přes noc, vyspím se při odpoledním spánku po obědě... tak jsem to brala. A že jsem občas nestíhala domácnost? No a co.... kdo stíhá, že? Hlavně, že jsme byly obě odpočaté a v pohodě. Teď už chodím do práce, a kolikrát mi to odpolední tuleníčko v postýlce chybí.... ale ne kvůli tomu, že bych byla nevyspaná.... prostě tak nějak vzpomínám, jak to bylo super na mateřské, taková pohodička, klídek, žadnej stres, i když samořejmě ne všechny dny byly zrovna růžové.....

Takže holky, važte si toho, že můžete být se svými prckama.... a to uspávání opravdu nebude trvat věčně... Oni z toho vyrostou! A vám to pak třeba bude líto.....

Je důležité, aby bylo spokojené dítko i maminka.... a domnívám se, že je to fakt o přístupu. I když uznávám, že mohou existovat výjimky... extrémně ubrečené, věčně nespokojené děti..... ale to přece musí odněkud pramenit, něco musí být toho příčinou.... a pokud na to nepřijdou rodiče,..... pak už asi musí nastoupit odborníci a najít zdravotní či psychicky důvod častého pláče..... PRotože tím, že dítě pláče, chce nám něco říct. Něco ho trápí.

Přeji hodně štěstí a klidné večery i noci.

rencata • 1d • 3. leden 2010 ve 14:54
Která pravidla porušuje: | Zruš
Sorry za ten román

maart • 3d • 3. leden 2010 ve 14:57
Která pravidla porušuje: | Zruš
Zeny, poridte si 3. dite....pak budete proste vedet, kdy ktera faze ci obdobi skonci, ze opravdu nocni plac nebude trvat vecne, ani nocni kojeni...a budete si broucka opravdu vychutnavat bez nervu. Presne jak pise Rencata, detatka rostou tak strasne rychle, ja si ted "uzivam" kazdou hysterii a zlobeni me dcerky, protoze vim, jak silene rychle cas let ..... .

jejda
19. jan 2010

Zelmirka, můžeš teda nám maminkám poradit, jak na to? Jak jsi to dělala ty? 🙂

Aponchie samozřejmě se nemůžeme hroutit při prvním nevyspání, ale nejsme ani žádné superženy (alespoň já teda ne).

Navíc podle mého názoru tato metoda není jen pro naše dobro, ale tím, že se dítě NAUČÍ spát, se zkvalitní i jeho spánek a o to nám přece jde, ne? Jinak to, že je dítě s rodiči v jejich posteli nezaručí, že se i dobře vyspí. Naše malá dřív neusla jinak než na rukách, museli jsme ji prostě uhoupat a nepomohlo ani to, když jsem si ji dala k sobě do postele a hladila ji. To se vždycky vrtěla a bylo po spaní. U prsa bych rozhodně neuspávala. Dneska díky metodě usla do 10 minut SAMA ve vlastní POSTÝLCE. A buďte si jisté, že kdyby začala v noci plakat nenechám ji tam SAMOTNOU VYŘVAT, jak to tu pořád předhazujete. 🙄

Jinak ta tvoje susedka je asi nějaká trubka, které dítě překáží a to, že ji nechává vyřvat nemá nic společného s tím, o čem tady diskutujeme, protože my nechceme nechat dítě VYŘVAT, ale naučit ho spát. Doufám, že jsem to slovo "vyřvat" použila dostkrát na to, aby tu už nemuselo zaznít 😀

aponchie
19. jan 2010

mas pravdu nema cenu to s vama resit kdyz to menit nechcete..proste podle me je to hloupa metoda pac dite si urci samo az je psychicky zrale a ne ,ze mu rodic nakaze pac on to chce..du kojit uz podruhe od veceniho usnuti 😀

aponchie
19. jan 2010

ad sousedka ano je trubka,ale to slysim casto slovni spojeni:...je hodnej spi celou noc,sikulka umi spat v noci,neni hodnej porad mrci,neni hodna porad to pousti z ruk a ja su unavena,zlobi mrci v noci,zlobi knoura a chce prso,zlobi a vzteka se ma 5-6mesicu..to slysim na kazdem kroku skoro..smutne.. 😔

zuzabluza
19. jan 2010

Ahojte, my s mojim 4-mesacnym synom mame problem so zaspavanim po nocnom papani. Maly sa napapa, oci ako trnky a spat ani za svet. Vacsinou to skonci tak, ze ho uspim na rukach, ale rada by som, aby sa naucil zaspat sam v postielke. Uz nezabera ani to, ze si ho zoberiem do postele. Prip. viete mi poradit, ako by som sa mohla dostat k spominanej knihe ?

zelmirka1
19. jan 2010

jedja ved ja nema univerzalny recept, precitala som vselico a hlavne robim v materskom centre tak casto s maminami kecame a riesime nase deticky a skusenosti su take ze malinke deticky fakt casto nezaspavaju idealne a dokonca aj ked sa to naucia cez tuto metodu tak casom to moze byt aj horsie.
Ty mas naozaj male babo, tu naozaj sa nemozeme bavit o uceni spania, ved si uvedom ze keby teba niekto dal spat ze teraz spi vzdy by si to vedela ? ja napr. mam dni kedy spim super dni kedy nie. Co je skvalitenenie spanku ked dieta pochopi ze plac nepomoze tak budem spat ?
Isla som na to intuitivne, dala som si pozor na to aby som sama nerobila zle navyky, uspavat pri kojeni, na rukach, fit lopta, drzat za ruku a podobne, aj ked je pravda ze obcas to uplne to neslo, ale maly spinkaval v postielke od zaciatku a ked sa dalo zaspinkal sam a ked nie bola som pri nom.A kludne som mu dala dudlik na noc. Inak som spachtos a nocne vstavanie ma totalne nici tiez, ved kto by sa nechcel vyspat, ze...ale pochopila som casom ako maly rastie ze to proste nerobi naschval, niektore dni spinka celu noc krasne a niektore sa budi. Co sa tyka zaspavania tak prave teraz som ho ucim a kedze uz fakt dost rozumie tak sa to da bez problemov
proste ked to porovnam s tym ze mal napr. 6 mesiacov to bolo uplne o inom, uvidis sama.

lucijja
19. jan 2010

zuzabluza: napis mail do ip a ja ti ju preposlem. 🙂 Syncek je este malicky ale moze sa to upravit spravnym rezimom. Kniha ti urcite poradi.

aponchie: radsej to neries, aj tak si kazdy zoberie z toho to co chce a zvoli si to co chce. Neporovnavaj nas prosim so zenami ako je tvoja suseda - to je uplne iny extrem a ta patri do uplne inej diskusie. 😉 Ja zacinam mat skor pocit ze to silno nezvladas a preto za kazdu cenu trvas na tom ako si v pohode. 😒 Neuraz sa, nerada by som tu rozputala nejaku "flame", to je len moj pocit. 🙂 A prosim, nepodsuvaj nam uz reci typu ze nase deti nechavame vyrevat - to nerobime. Ale asi je zbytocne nieco opakovat dokola. Ja som spokojna s tym aka je moja mala, ako zaspinka aj ako spi. A rovnako ju lubim aj ked place, lebo jej rastu zubky, ked sa hneva, lebo sa jej nieco nepodari a v zivote som nepovedala ze je zla. Ani ked bola v noci hore 5 hodin v kuse. Nikdy som nechytila nervy, ani si to na nikom nevybijala, trpezlivo som sa jej venovala a venujem a ona sa mi vzdy odvdaci - to s touto temou nema nic spolocne. To ze maminy chcu aby ich dieta malo kvalitny spanok, a aby boli spokojne, a ze chcu mat cas aj na seba a ze sa chcu aj oni vyspat neznamena ze su horsie, alebo ze sa detom venuju menej. To je velky omyl. 😉