Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dlabinecka
29. júl 2011

@vavrovae Jaj, to je mrnousek, hlavně žádné velké zásahy!! Zkus ho třeba zavinovat 😉 Jestli Tě to uklidní, tak takhle maličá nespala moje Eliška ani v kočárku -naopak, tam řvala o to víc. Jediné, co mi pomohlo, byla knížka "nejšťastnější miminko v okolí" od ¨dr. karpa. Takhle malé miminko si musí zviknout na pobyt na světě, mimo Tvoje bříško. zkus mu co nejvíc přiblížit život tomu, jaký měl utebe v bříšku a vytrvej -zlepší se to 😉

jammka
30. júl 2011

ahojte, ja som tiez nasu malu naucila zaspavat podla tejto metody a funguje to, takze vecer ju len dam do postielky, trosku si pomrnci a zaspinka. problem je ale nadalej v noci, vstava 3-4x, z coho nie sme nadseni... len si troska cucne a zaspi. Pediatricka mi vravela, ze je to zvyk. Inak mi papa cez den velmi pekne + rano, v noci kojime.
pouzivali ste tuto metodu tak isto aj v noci, ked sa Vam deticky prebudili, alebo Vam po takomto vecernom uspani pekne hned prespali noc?

vavrovae
30. júl 2011

Ahojte chcela by som sa opytat kolko vase miminko papa. Jenormalne aby moj 24 dnovy chlapcek papal 100ml utrilonu kazde tri hdiny a trebars niekedy je mu malo?
Dalej by som sa chcela opytat na to spinkanie asi ked je este malinky jak tu pisete tak nema cenu ho nieco ucit on si casom asi urobi vlastny rezim ze? Bojim sa o to jeho spanie lebo cez den mi fakt nechce velmi spat a asom z toho zufala. Doktorku mu dala nejake opium ale ja mu to nedavam bojim sa. Spi v kociku ked ideme von a doma fakt niekdy zaspinka.

zeltie
31. júl 2011

@vavrovae ahoj, moja mala tiez ked mala asi 3 tyzdne tak prestala spinkat, islo to len v kociku tak som chodila na dlllllhe prechadzky 🙂 niekedy som aj 3 hodky bola vonku pobliz domu, a ak sa nahodou zobudila sla som domov skor, a ak nie tak o troch hodinach ked som prisla domov tak sa sama zobudila, a este mi pomahalo velmi zabalit ju do perinky, alebo inej zavinovacky napevno, ked bola napevno aj sama zaspala v postielke (len som pri nej stala alebo sedela a spievala jej tichucko alebo som som tak jemne hojdala tu zavinovacku a to pospala aj 4 hodiny niekedy. ale to som ju potom uz budila kvoli mliecku a hlavne mojim plnym prsiam🙂 kedze sa kojime. skus urcite tu zavinku ta mi velmi pomohla, aj vecer v nej zaspinkavala, inak som ju cez den nechavala navolno lebo mala rada aj volny priestor🙂 drzim palce. a btw pri tych prechadzkach som sa dostala na predporodnu vahu🙂 taky maly bonus🙂

zeltie
31. júl 2011

ps lieky este nedavaj, to je este moc malinke a stale si zvyka na "novy svet"🙂

estrellita
31. júl 2011

@vavrovae maly mi taky nechtel na zacatku spat moc doma, spis v kocarku, to vytuhnul hned, tak jsme proste porad chodili ven. opium bych nedavala 🙂

vavrovae
1. aug 2011

este by som sa chcela spytat kolko vam pili mliecka? Mne papa 100 ml nutrilonu kazde tri hodky a niekedy je mu malo a nechcem ho zbytocne prekrmovat....

petja
1. aug 2011

@vavrovae můžu se zeptat jaké opium? Homeopatické?Ty jsi rodila císařem?

adka12
2. aug 2011

Baby poradte mi prosím, moja dcéra nechce spať, je to asi mesiac, stále niečo vymýšľa aby nemusela zaspať, kým zaspí, prehadzuje sa v postielke aj hodinu, dve a stále rozpráva, metá sa, proste nie a nie zaspať. Už som z toho na nervy 😒

petja
2. aug 2011

a přes den v klidu? A nejsi si vědoma nějaé větší změny,kterou prošla? Cestování,dovolená,delší pobyt mimo domov,zbavení se dudlíku apod...

adka12
2. aug 2011

Všetko je po starom, nič sme nemenili. Zaspávanie je rovnaké na obed aj večer, dnes cez obed vrieskala 1 a pol hodiny v izbe kým zaspala. Nechala som ju tam už samú, lebo už mi tečú nervy a nechcem po nej vrieskať, tak radšej odídem.

azarijka
2. aug 2011

@jammka ahoj, sa chcem spytat kolko dni jej trvalo kym sa naucila spinkat sama? a ako dlho plakala? ja nad tou metodou uz dost dlho uvazujem, ale stale nemam odvahu 😉

jammka
2. aug 2011

@azarijka zo zaciatku plakala aj pol hodinku a mne islo srdce puknut, ale dajako sme to zvladli a uz je dobre. nam to trvalo plus-minus dva tyzdne, kym pekne zaspala. ale stane sa este aj teraz, ze trosku zaplace a za pol minutky spinka...

vavrovae
2. aug 2011

@petja ...ahoj ano rodila som cisarom je to opium ch9...ale bojim sa mu to dat...on je celkom pokojny ed honetrapia vetriky ..ale spinkat je pravda ze dost tazko zaspava

vavrovae
2. aug 2011

Ahojte sorry, ze pisem zase, ale prosm vas kolko ma vypit 4 tyzdnove miminko nutrilonu?????? Moj pje kazde tri hodky 100ml a tvari sa ze je mu to obcas malo.....

petja
3. aug 2011

@vavrovae určo bych se nebála,pokud ti doktorka vysvětlla o co v homeopatii jde,to určitě vysvětlila než ti to dala.Já bych to určitě vyzkoušela,řeší to problémy podobné stavu,po podání opia neředěného.a vidiš sama jsem si podle toho vydedukovala že ten císař tam byl. s nutrilonem nevim,opět bych se radila s mudrou.

vavrovae
4. aug 2011

neskusali ste niekto uzivat na koliku u miminka probiotika spolu s Lefaxom?

vivien6
4. aug 2011

@adka12 moja to robit tiez..sice ako som zacala s tou metodou,zaspavala krasne,, ani nepipla,zaspala okamzite, uz asi mesiac,co pracujem,je mala u svokry,samozrejme svokra urobi pre nu vsetko,ked place,hned ju vytiahne z postele,lebo si mysli ze nechce spat,a doteraz mi robi doma sceny ked ide spat,vrieska aj pol hodinu,ked je ticho uz si myslim ze konecne spi,a znova,vzdy musim ku nej chodit,dat ju lahnut a znova vypadnut.. ale niekedy nemam nervy tiez tam ist,a necham ju..

zelmirka1
5. aug 2011

@adka12 asi ma niake obdobie ze sa jej zle zaspava, nie je normalne aby hodinu a pol plakala, urcite by som ju nenechala tak dlho plakat, kedze uz je dost velka tak by ti mohla povedat ak rozprava co chce alebo aspon naznacit, mozno potrebujete zmenu rezimu alebo ma niaku uzkost, niekedy ked je dieta pretazene zle zaspava, moze to byt cokolvek, potrebuje maminu pri sebe...Skus sa niako dohodnut ze precitate rozpravku alebo jej nieco porozpravas a ze budes chvilku pri nej aby mala pocit istoty ze si tu pre nu. To urcite prejde neboj.

@vivien6 to ze mala zrazu place ked ide spat nemusi suvisiet s tym ze ju svokra hned berie na ruky, skor to moze suvisiet s tym ze si nastupila do prace a to je velka zmena pre dieta ze zrazu mamina ktora bola k dispozicii stale odchadza, dieta sa s tym musi vyrovnat a zvyknut si a preto si vyzaduje tvoju pozornost. Urcite nie je dobre ju nechat vrieskat dlho, radsej pri nej zostan, ono sa to casom zase zmeni a nauci sa pekne zaspinkat sama. Chapem ze su to nervy niekedy riadne, ale skus si to prestavit opacne keby si ty potrebovala niekoho pri sebe a nechali ta prave vtedy samu lebo tak je to spravne. Dolezite su rovnake ritualy vecer, dohoda ako to prebieha a co sa vecer pred spinkanim robi. 😉

zeltie
5. aug 2011

@vavrovae ja som malej davala iba BioGaiu a ako sm zacali od druheho dna uz uplne prestala kolikovo plackat a ukludnila sa, aj prdky zacala mavat a zaspavala mi okolo osmej vecer, ked sme to nemali tak plakavala do desiatej niekedy

vivien6
5. aug 2011

@zelmirka1 nemyslim ze to je tym,lebo este par dni potom,co som nastupila do prace,zaspavala dobre,ale potom mi svokra rozpravala,ze ju vybera,lebo place v postielke..a doteraz mi to robi.. ja pracujem len 4 hodiny denne,takze mala je u svokry od 8 do 12.00 - 12.30 , a cely den som potom s nou,hrame sa,chodime vonku,proste sa jej venujem... ja ju nenechavam plakat,ked ju pocujem,idem ju znova ulozit,a chodim ku nej aj 5 krat pokial zaspi..plakat ju nechavam maximalne 10 minut,ked prave nieco robim,nie ze sa zblaznim,a a hned utekam ku nej....

zelmirka1
6. aug 2011

@vivien6 ja som to nemyslela zle, urcite sa jej venujes maximalne, ale aj ked par dni zaspavala dobre tak to moze s tym suvisiet, lebo to je naozaj velka zmena, ja ked som musela pracovat a maly zacal byt u opatrovatelky tak zo zaciatku vsetko OK a az neskor ked zistil ze to nie je len na par dni niaka zmena tak zrazu zacal byt na mna velmi naviazany a vyzadoval si ma desne co predtym nebolo. Samozrejme po case to preslo.
Ja som to myslela tak ze dieta nikdy neplace len tak, kedze nevie rozpravat je to jediny signal ze nieco potrebuje. Samostatne zaspavanie sa musi postupne naucit a chce to cas, aj u nas a tie obdobia menili, najprv zaspaval ukazkovo sam som bola hotova ake mam dieta, potom zrazu problem a chcel byt len na rukach, neskor stacilo byt pri nom a nakoniec som ho naucila zaspat sameho a podarilo sa to bez placu a stresu. Urcite sa to zmeni aj u vas, drzim palce.

vivien6
6. aug 2011

@zelmirka1 aj moja mala si ma vyzdaduje velmi.. predtym sa troska aj pohrala sama,kym som nieco urobila,navarila atd.. a teraz musi byt stale pri mne,do jej izby ani nejde,len pri mne sediet a citat knizky musime🙂 mozno je to aj tym,ale dufam,ze sa to napravi...ked ju ulozim,tak place,pridem ku nej poviem ze mamka je tu,ze nikam nejdem,a zaspi potom...mozno sa obava,ze bude sama,ma pocit uzkosti....dakujem velmi pekne...

vavrovae
7. aug 2011

ahojte mam na vas skusene maminky este dotaz moj maly papa aj 7-8x denne 110ml ako to mam uobit aby vyil viac a trebars nepapal vzdy po troch hodinach bojim sa aby som mu nepretazila zaludok......lebo ma 4.9kg a mal by papat trebars 5x150-160ml a neviem ako to mam dosiahnut.......

erinbrock
7. aug 2011

@vavrovae
nevim kolik ma tvuj tydnu ale je normalni ze male miminko ji 7-8x denne - aspon vetsina ma tento rezim...po trech hodinach je to naprosto normalni a v poradku...casem se nauci vypit vic a hlavne navecer a treba bude v noci pekne spat...nebo take ne a budes holt pokracovat...v podstate si svou denni davku vypije ... a to je dulezite...ale tady do tehle diskuze to asi nepatri... 😉 vsechno chce cas 🙂

vavrovae
7. aug 2011

ma mesiac akurat dnes....najhorsie je ze asi trpi nespavostou on proste nevie zaspat a uz nevieme co s nim....pekne sa napapa..potom hodku kuka a potom zacne strasne plakat a viem ze brusko ho neboli...v noci spinka ale proste cez den nevieme co s nim uz sme skusali perinku a vsetky mozne veci ale nic nepomaha

bubelko
7. aug 2011

@vavrovae ahoj. tak maly ti papa uplne normalne na svoj vek. plakat po hodke moze z roznych pricin - brusko, nepohodlie, zima, teplo, mozno opat hlad, atd... to zistis len pozorovanim. co sa tyka moznosti ako zaspat - skus si zohnat nejaky nosic - su tu baby, co maju satku, prip. iny nosic - nasho mladsieho nosil muz a vysaval pri tom. neskor sa mu pacilo v zavesenej hojdacke, potom sme presli na spanie v kociku vonku na terase, a az okolo roka zacal spavat cez den v postielke. moznosti je vela, treba skusit. este je malicky a chce to len cas, aby ste sa dobre spoznali. 😉

erinbrock
7. aug 2011

@vavrovae
brisko ho klidne muze bolet...muze trpet na prdiky...nebo holt chce chovat... jak rika bubelko...zkus babyvak nebo proste do kocarku a hojsat...nas maly spi v noci krasne ale pres den dava takove male pul hodinky a pak zase vzhuru..nez usne pres den tak musime drncat a taky pri tom pobekava 🙂 ....kazde miminko je jine nektere prospi cely den a jine zase celou noc...hlavne vydrz...ono se to srovna...chce to cas... 😉 hodne na nej mluv chovej ho cvic nozickama...za par mesicu zase prijdou jine starosti 🙂 treba zoubky 🙂

kozicka81
18. aug 2011

ahojte mate skúsenosti tým, ze keď matka krici- reve na svoje dojča? keď áno tak poradte.

abbey1
18. aug 2011

@kozicka81 Trošku som nepochopila otázku!!! A žiadna normálna matka nereve na svoje dojča! A ak naň jačí,tak nie je normálna a taká si poradiť nedá.