Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

luciakubista
6. feb 2009

a v noci ti spi jak? jestli to nema nějak obraceny... elinka vydrzi pres den tak 3-4 hod max,ale v noci jen 3 😖

cestovatelkaandrea
6. feb 2009

mizulienka ved moj syn je tak isto hore ako aj ten tvoj. 2-2.5 hodiny hore a potom spi 1-2 hodiny. no a vecer je hore tiez tak 3-4 hodky.

mizulienka
6. feb 2009

napr. dnes v noci spal od 20.15 do 23, vtedy papal, hned usnul a potom spal do 2 to si iba trocha pomrnkal a pretocila som ho na brusko a spal do 6

mizulienka
6. feb 2009

ale toto sa stal dnes prvy krat 🙂 tak som zvedava aka bude dnesna noc...este ho len ucime na spinkania v postielke a hlavne ucime ho spinkat sameho...pomalicky sa to zlepsuje...ale radsej som ticho, lebo to zakriknem ☹

evi3
7. feb 2009

kočky, chcem sa opýtať,nemáte tu niektorá skúsenosť ako dlho trvá naučiť samostatne zaspávať staršie dieťa? Dcéra má 14 mesiacov, prvých 8 zaspávala večer v pohode (cez deň jej to veľmi nešlo nikdy) a dobre spala aj v noci, potom sa naučila stáť a idyla v háji, cirkusy s každám spánkom a kontroly v noci. Takže od zaspávania u nás v posteli, sme prešli, že zaspávala u seba, ale niekto ju musel držať za ruku, aby zase neskočila na nohy 😝 .
Pred týždňom som začala s prevýchovou a po obede aj večer je to pol hodinový naštvaný rev, teda nie v kuse, lebo sa celkom šetrí a chodíme ju tam potešiť, položiť, ale teda zlepšenie zatiaľ žiadne.

irasek
7. feb 2009

ahoj, my máme se spánkem ten problém, že malý usíná kolem 19.h, už prostě nemůže vydržet, je strašně unavený. No a ráno před pátou vstává... Každý den

romana29
7. feb 2009

Ahoj, my od malička až zhruba do čtyř měsíců spali krásně, běžně i od 19. do 7., pak se začal budil, ačkoliv se nic neměnilo. Teď už zase začíná, aniž by se cokoliv z rituálů měnilo, spinkat celou noc bez probuzení, ale některé noci se vzbudí třeba 3x, některou noc ani jednou. Takže těm, kterým děti nespí spíš radím, nechte to na dítěti, ono si samo řekne a samo od sebe začne spát 😉 .
Taky jsem zkoušela ho třeba po obědě budit každý den ve stejnou dobu - 14.45., protože byl schopnej v noci být co chvíla vzhůru, ale po obědě vyspávat třeba i tři a půl hodiny - výsledek mého experimentu? Řval, byl protivnej...prostě až se má vzbudit, tak se vzbudí, stejně tak ráno.
Něco jinýho samozřejmě je, když se dítě musí budit, protože se někam jde, nebo musí chodit do jeslí nebo do školky.

evi3
7. feb 2009

u nás sa vstáva -+6 ráno, cez deň spí max.1:20 a nikdy nespí dlhšie ako do pol druhej. Stále lieta po byte, alebo po vonku, ale cirkusy so spánkom a nočné budenie sú vždy, aj keď dám spať o siedmej, aj keď ide neskor ... ona by teda aj zaspala, vidno ako sa jej zatvárajú oči, ale na tie nohy aj tak vyskočí a huláka

krispule
7. feb 2009

Ahojky..připojuji se na rychlo do diskuze, jelikož nevím co dál..přečtla jsem si pár příspěvků, ale nenašla jsem to co jsem hledala - tedy jestli jsem topřehlídla omlouvám se, ale sotva mžourám...mám skoro 6.měsíční dcerku..do tří měsíců mě budila v noci maximálně třikrát..přes den spí od té doby maximálně dvě hodiny..ale v noci..VELICE se to zhoršuje..máme pravidelný rytmus krmení, usínání..to je ještě v pohodě..po sedmé usíná..ale budí se již v devět a pak prakticky po hodině, někdy po půl, někdy po dvou a neusne jinak než u prsa..CO MAM DĚLAT???
Slyšela jsem o mětodě kdy si manža vezme dovolenou, nebo přijede babička a miminko přes noc prostě konejší aby ze mne necítila mléko (a asi prostě mne) a jíst dostane max po 4hodínách..má tu někdo zkušenost, prosíííím???
Díky

bufi
7. feb 2009

Ahoj, taky už jsem zoufalá, malá má 5měs. a týden a teď začala večer hodně plakat, mám pocit, že si špatně odříhne a bolí ji pak bříško. Tak po hodině (min) šíleného řvaní a svíjení si odříhne znovu, ale to už je zase přetažená a nemůže usnout, tak řve dál. Rve mi to srdce, ale vím, že později to bude jen horší. Přes den nechce spát vůbec, protože byla zvyklá houpat se v kočárku, ale už 14 dní tam nespí, tak pláče a pak jak je přetažená tak asi nemůže dobře spát večer. Nevím. Trochu si vyčítám, že jsem ji nechala "vyřvat" na konci 3 měsíce (na radu mámy - stará škola), ale je pravda, že to trvalo dva dny a plakala asi jen 20 min. Tak nevím, jestli nejsem příliš velká puritánka, když jsem četla, že se to má dělat až od 6ti měsíců? I když je pravda, že od té doby nebyly žádné problémy s večerním usínáním. To jen teď, poslední 4 dny.

Se spaním u prsu je to taky blbý. Hlavně když v noci usnu a vzbudím se za 1,5hod. a ona je pořád přisátá. To budu muset odbourat.
Krispule - to je růstový spurt. Taky jsme v tom období, ale zatím to nějak nepocituji. Ve 3měs. při spurtu jsem kojila co 1,5h v noci. děs. Určitě to přejde, až mimi zase vyroste 🙂 Já už se na to psych. připravuji 😒

dana_l
8. feb 2009

ma niekto alebo mal niekto podobny problem. moja starsia dcera uz spi celu noc ale v poslednom case sa v noci zobudi a bude hore aj hodinu - dve - tisko lezat v postielke a ked sa zobudim a najdem ju hore tak mi povie ze chce mliecko. dam jej ho, niekedy potom hned zaspi a niekedy nie.
a tiez niekedy vecer ju dam do postielky a pridem ju pozriet po hodine, alebo dvoch a ona lezi v postielke a nespinka. pozrie na mna a ja ju potom vezmem k nam do postele a tam potom zaspi. nestava sa to casto ale je mi jej luto ze je nemoze zaspinkat. len tisko lezi. neplace a ani nikdy neplakala ked isla spat.
ak my (dospeli) nemozeme zaspat tak mozeme si vziat knizu alebo pustit hudbu alebo pozriet telku. ale ona je v postielke a nemoze urobit nic z toho!!

u2jana
8. feb 2009

ahojte, nasa mala ma tiez 5mes a cez den, ked nezaspi pri flasi, tak vobec... pritom je unavena ako pes (ziva, sucha si oci) a v kociku je schopna proste 30min revat a to homplam najlepsie ako viem... potom sa jej rozoberie spanie a je hore zas dalsie 2hod.. ibaze vcera uz bola o 17hod tak strasne vycerpana, ze sme ju okupali a dali spat a vysledok... dnes sme hore od 4,30... absolutne neviem, ako ju mam donutit cez den normalne zaspat 😒

bibianka
8. feb 2009

Musím sa potichúčky (aby som nezariekla, klop-klop-klop) pochváliť, že naša malinká už cca týždeň spinká celú noc. Dávam ju spať medzi 19.30-20.00, budí sa okolo 6.00. V noci o nej vôbec nevieme (klop-klop-klop) 🙂 A večerné zaspávanie, ktoré som ani neriešila, je ako bonus. Keby vedela hovoriť, sama by sa pýtala do postieľky. Stačí ju tam položiť a do 5-10 minút chrní (niekedy okamžite) (klop-klop-klop). 🙂 Keď tak ráno na ňu pozerám ako sa usmieva, mám pocit, že to malé stvorenie fakt pochopilo, že v noci sa spinká. A že pre detičky je naozaj trápením, ak nevedia zaspať, a treba im pomôcť, aby sa to naučili.

ketina
8. feb 2009

ahojte,chcem sa Vas opytat, ze kedy by malo 3mes. babätko chodit spat. moja dcerka papa mliecko este o 21.00 hod a potom ju uz ukladam spinkat, no zaspi az okolo 21:30 a zobudza sa 6.00hod rano.no mne sa zda,ze je to dost neskoro.

bibianka
8. feb 2009

ketina, 3-mesačné bábätká sa bežbe v noci budia každé 3 hodiny, niektoré i častejšie, buď rada, že spí takto, podľa mňa je to o.k.

ketina
8. feb 2009

ja som ozaj stastna, ze uz takto spinkame,lebo aj my sme si uzili svoje s nocnym vstavanim.no len neviem ci by nemala chodit spinkat uz skor okolo 20:00 - 21:00.

zelmirka1
8. feb 2009

u2jana
cez den sme mali aj my problem zaspat, niekedy sme trapili aj trisvrte hodinku kedy mrncal, hadzal sebou a nie a nie
zaspat...zistila som ze ked netrafim spravnu chvilu tak potom uz nezaspi, skusala som rozne casy kym som trochu zistila kedy ho uspim, sam nezaspi, musim mu samozrejme pomoct /ja dam plienku na hlavicku a hojdam nozicky a pocitam ovecky/
ale uz sa mi to sem tam dari lebo mame 4,5 mesiaca a viem ze vydrzí hore dve alebo max. tri hodiny tak sa snazim niaky rezim dodrziavat podla toho kedy sa zobudi rano. Nespi ti ani vonku v kociku ?

bibianka
8. feb 2009

ketina, aj to príde 🙂

ilci
8. feb 2009

keti, náš expert usíná až kolem 23h, před tím je vzhůru třeba od 16h
budí se na jídlo kolem 5h a pak vstává po 7h
taky se snažíme uspat ho dřív, ale prostě mu to asi stačí nebo co

u2jana
8. feb 2009

zelmirka ahoj, dnes sa nam podarilo zaspat vonku v kociku, cez obed... som sa normalne divila, lebo uz som to skusala asi tyzden a vzdy som ju radsej po 5-10min dala dnu z terasy, lebo tam revala az som sa bala, ze susedia na mna zavolaju socialku 😒
ja sa jej tiez snazim uz konecne spravit naky rezim - ale u nas to funguje tak 2-3dni a potom mame zas nieco nove...
no nic, som zvedava, kedy zajtra budeme vstavat...lebo dalsie vstavanie 4,30 uz asi nezvladnem
😒

zelmirka1
8. feb 2009

aha...no mne spal maly na terase vonku len do 1 mesiaca. Odvtedy musim s kocikom chodit inak nespinka.
Takze to riesim tak ze doobeda sme doma a spinka len pol hodinku a poobede idem von a beham 2 az 3 hodiny a vtedy krasne spinka. V kociku na terase spinka len malo deticiek. A pred spanim ho drzim hore tri hodinky
a zaspavame bez problemov. V noci sa budime s tym zatial nic nenarobim lebo kojim. Keby som nesla na prechadzku tak by bol strasne umrncany a nervozny lebo by bol nevyspaty. Skus iny rezim ako to nejde,
urcite casom najdes to spravne...aj ked si myslim ze deticky sa menia a ako rastu musime aj rezim upravovat.

bufi
8. feb 2009

Ahoj, nemáte někdo náhodou tu knížku? Co by se dala poslat mailem? Byla bych moc vděčná- adr. Michalamacurova@seznam.cz. Mám výčitky svědomi, že jsem malou nechala dnes plakat asi 50min., chodila jsem tam ji jen pohladit, nakonec jsem to nevydržela a vzala ji do náručí, páč úplně štkala. Když má 5 měsíců a týden, tak to je asi ještě brzo, co? Prosím o radu.... díky

pastuska
8. feb 2009

Tak môj malý spí cez deň v posteli max. pol hodinu. Dlhšie spí len vo vaku na mne. Zatiaľ to neriešim, nevadí mi to. Večer ho uložím, ľahnem si k nemu, ešte nakojím, "odpojí" sa a zaspí. Ale v noci je hore tak 3 krát, teraz idú zúbky, tak to radšej nepočítam.

mizulienka
9. feb 2009

ahoj bufi, poslem ti tu knizku. My ked sme zacinali s ucenim, maly mal tiez asi tak nejak ako tvoja mala. Tiez zo zaciatku zvykol plakat a niekedy aj do hodiny, ale stale som za nim isla, alebo manzel...chytili za ruku, takym monotonnym hlasom nieco hovorili a na mojho maleho zaberalo, ked som ho pretocila na bok a tapkala po zadocku. To sme robili asi tak necely tyzden a dnes maly zaspava do max 5 minut...musi byt uz velmi vycerpany, ked place dlhsie...a to iba preto, ze sme presvihli tu hodinku, kedy by zaspal bez placu.
takze ja odporucam trpezlivost a hlavne doslednost...to babo je unavene, chce spat ale nevie to, preto ho to treba naucit...a vazne to funguje...a hlavne to babatko si oddychne pri spani, a aj ked sa v noci zobudi, bude vediet sa samo vratit spat do rise snov 🙂

u2jana
9. feb 2009

ahoj zelka, veru ten rezim sa jej meni stale... ona mala uplne krasny rezim ked mala 3mes, som sa vsetkym chvalila, ze ake mame uzasne babo 😀, ale cez vianoce bola trosku chorucka, tak sme prestali chodit von, potom pretala chciet cumlik, takze ked som s nou skusala ist von, tak plakala a plakala a bala som sa s nou ist daleko od domu, 3kolecka po dvore a az som to vzdala... dnes ju ale poobede tiez skusim dat von, uvidime...
inak my musime byt pred vecernym spanim 4hod hore, lebo inak nie je dost unavena... je to proste nezmar 😀

mizulienka
9. feb 2009

ahoj u2jana...my sme mali s mojim malym to iste, ked mal 3 mesaice, ked sa zobudil na prechadzke taky rev spustil, ze som musela utekat domov, no co ti poviem permanentne spotena...najprv, ked som ho davala do kocika, tiez reval ako tur, tak rychlo somsa musela poobliekat, vlasy neucesane, zuby neumyte, no proste hruza a ptoom druhy krat, ked sme sa vracali z prechadzky. Ja som ani nechapala, ze ostatne mamicky, make up, nalicene, upravena, pohodicka, sedeli na lavickach a citali casaky 🙂 Mne sa to pri Miskovi nikdy nepodarilo 🙂
ale vytrvala som, vedela som, ze cerstvy vzduch je pre neho to najlepsie, tak sem chodili von a kazdy nas uz na okoli poznal, ze maly je proste citlivejsi 😀 ale klopem na drevo s vekom sa to nejak upravovalo a dnes ked sa v kociku zobudi, tak mi vydrzi byt ticho pokym nepridem domov, takych 10 minut...ale potom uz rychlo von z kocika 🙂 ale furt lepsie ako nic 🙂

u2jana
9. feb 2009

ja ju to chcem tiez naucit byt vonku, aspon tu hodinku... hlavne ked sa uz blizi jar, fakt s nou nemienim byt zavreta doma... no uvidime, ci sa nam to dnes podari...

rovni
9. feb 2009

ach som rada ze nie som sama-co sa tyka placu v kociku-boli sme na tom presne ako mizulienka
ked som ju dala do kocika-plac,ja som sa musela v rychlosti obliect,ani nejak upravit som sa nestihla a utekat von,aj tam mi velakrat preplakala celu prechadzku-neexistuje ist sa posadit niekam na lavicku a ona zeby spala pri mne v kociku
teraz je to uz lepsie-tiez spociatku plac akoby ju z koze drali-az sa ludia obzeraju ze co to s tym babom stvaram,no potom obvykle zaspinka
no ked sa zobudi a nie sme do 10 min.doma tak je zle
ako zabavate babetka cez den?
ja tu moju nemozem nechat len tak aby si lezkala a hrala sa,vydrzi 5 min a hned mrnka a to som vedla nej ☹

u2jana
9. feb 2009

ahoj rovni, nasa natali sa tiez neviem moc zabavit sama... takze lozime, lozime, vsetko zuzleme, a ked nic ine, tak ju vezmem na ruky a mala otvara skrine 😀 alebo si ju dam trosku sadnut na kolena a ona "uradaje" zmoli papiere na stole... proste furt jej musim vymyslat zabavku, lebo vsetky hracky ju uz nudia

mizulienka
9. feb 2009

rovni, s tym zabavanim baba presne to iste ☹ ja musim byt pri malom cely cas, co je hore 🤐 viem, ze niektore deti su samostatnejsie ako tie druhe, ale co uz 😉