Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
20. jún 2011

@zebra41 To bude tym, že cez den je spanok iny-ine casti mozgu sa regeneruju v noci a ine cez den.fakt jedine čo možom odporučit je najst sposob ako ten spanok predlžit-bars aj tak ako si spravila-aby mu nevznikol spankovy dlh a ten sa mu prenesie potom aj do noci a zacne spavat zle aj vtedy.neplati,že cim menej spi cez den,tam lepsie v noci-je to naopak.

bibap
20. jún 2011

hej, spanok ma trvat aspon hpdinu, ak sa zobudila za pol, nechala som ju plakat a ona zaspala zas...
potom sa uz naucila ze pol hod. spanku neobstoji 🙂

zebra41
20. jún 2011

@bibap a trvalo dlho kym si zvykla? ja si to neviem predstavit,ze by som ho nechala plakat a hlavne len nedavno sa nam stratil pruh....

zebra41
20. jún 2011

@kaja73 v noci spinka kludne. ja ho cez den ulozim aj 6krat spinkat ked treba. len vzdy po 30 min

zebra41
20. jún 2011

@kaja73 a ked si mu dala flasku,tak zaspal hned alebo to chvilu trvalo?

kaja73
20. jún 2011

@zebra41 Podstatne bolo dat mu tu flasku este pred zobudenim-este kym sa len zacal viac hybat-mrvit,ale mal oči zatvorene.Vtedy sa bud ani neprebral ,alebo len na chvilku na mna pozrel a spal dalej .Ked sa už viac prebral tak nezaspal naspat.Musela som fakt vystihnut ten spravny okamih na flasku.

wvwvw
20. jún 2011

Ahojte. my sme na tom dost podobne. malinky cez den malinko spinka, striedame 30 minutovky a niekedy sa nam podari jeden dlhsi spanok. Neviete poradit co by nam mohlo pomoct, malinky byva navecer uz dost mrzuty a vidim na nom ze potrebuje buvat? Okrem toho mame problem so zaspavanim cez den. Uz aj myslim ze spinka a zrazu otvori ocka akoby nic, alebo mikne ruckami a je hore... Musim ho len hontrlat aby zaspal, sam mi cez den nezaspi :( Mame este len 2 mesiace...

zebra41
20. jún 2011

@wvwvw aj nam Jakubko byval na vecer mrzuty a plaaakal a plaaaakal. pomohlo,ze som ho zacala vecer davat spinkat kazdy den v rovnaky cas. nejako sa upravil a zvykol si...tiez mal cosi cez 2 mesiace, mozno 3. cez den ti neporadim. on sice zaspinka sam,ale iba na chvilocku. takze ho davam spinkat castejsie,aby bol kludnejsi

zebra41
20. jún 2011

@kaja73 no tak budem skusat...dnes sa celkom darilo.ja som si vsimla,ze on zacne tak akoby rychlo mykat ockami a potom sa pomrvi a zobudi. ja sa na to vyplakanie proste necitim

kaja73
20. jún 2011

@zebra41 to mykanie očami je zaciatok fazy REM-rychle pohyby oči-deje sa to, ked sa začina snivat.Vtedy sa meni hlboky spanok na povrchny so snami.To je ten kriticky bod,kedy sa vačšina deti -babatiek zobudi.Niektore to nezvladnu ani s pomocou prekonat,niektore to zvladnu same a niektore s pomocou.Ako pomoct- na to už musi mamina prist sama-mne sa osvedčilo to, co som ti poradila.A to vyplakanie nie je ani pre mna.

bibap
20. jún 2011

@zebra41 aha tak ked ste mali pruh, asi by sa to s plakanim nemalo prehanat. Skus sa opytat pediatra co odporuca.. Mala sa hned na druhy den naucila spat z pol hodiny na hodinu a viac.. takze dlho to netrvalo. Plakala 5 minut a potom zase hlboko zaspala...

minius
20. jún 2011

@wvwvw a neskusala si zavinovat? Aj moj maly sa budil rucickami ale ked sme ho zavinuli pospal si aj dlhsie.
Neboj postupom casu sa nauci spat dlhsie, oni teraz potrebuju aj castejsie papat a mozno ho budi hlad.
V kociku vonku ti potiahne aj viac? Ja som si zvykla lahnut s malym a vtedy potiahol aj 3 hodky a oddychla som si aj ja 😀.

kaja73
20. jún 2011

@zebra41 Este ma napadlo,že niekedy stačilo len byt pri nom a pohladkat po ličku a cele a zabralo to.Normalne som bola s nim v spalni cca mesiac-dva to trvalo a pri vačšom pomrveni som ho pohladkala a sladko spal dalej.No po tych 40 min som vedela, že treba flasku,potom sa mrvil už po 30 ci 20 min a to stačilo len to pohladkanie a tymto sposobom spal aj vyse 2h.Nakoniec sa naučil sam to prekonat,neslo to zo dna na den,ale slo to uplne bez placu. 🙂

zebra41
20. jún 2011

@kaja73 vdaka, budem skusat. verim,ze moj sa to raz nauci 🙂

zebra41
20. jún 2011

@bibap pediatricka hovorila,ze treba pockat kym z toho vyrastie a skusat napr. kocikovanie, manducu...

hamma
20. jún 2011

@zebra41 Ahoj, psala jsem sem se stejným problémem v únoru a můžu tě povzbudit, že teď už vydrží spát i hodinu a půl nebo dvě...nic jsem nedělala a sám začal spávat dýl...takže si myslím, že k tomu potřeboval dozrát.

zebra41
21. jún 2011

@hamma vdaka, vyskusam, co poradila kaja73 a ked nie,tak pockam 🙂 hadam to nebude dlho trvat....lebo on vie byt taky mrzuty,ked je nevyspaty....

wvwvw
21. jún 2011

@minius ahoj skusali sme aj to. lenze teraz je na zavinovacku dost teplo a maly neznasa teplo :( Naviac skusala som ho zavinut aj do plienky - parkrat to zabralo, inokedy doslovne reval :(
Neviem co uz by som vyskusala. Najnovsie posledne dva dni pomaly pred kazdym dennym spankom place, priam reve. Musim ho ucicikat na rukach a tak zaspi... ale max. na polhodinku a zas dokola... 😒

wvwvw
21. jún 2011

Mamicky, kolkokrat vam male babetka spali pocas dna? Kedy ste ich davali spinkat na noc? Moj malinky potrebuje spat asi hodinku po zobudeni...

evlyn
21. jún 2011

@wvwvw až do cca 9mesicu, kdykoliv zacal byt unaveny - klidne i tu hodinku po probuzeni. A vecer jsme ho davali spat mezi 9-10 (tak cca do 3mesicu, spaval do 8, v noci se budil na kojeni). Pak si to sam posunul na cca 7-8 a u toho zustavame. Od tech 9ti mesicu jsem mu zavedla pravidelny rezim podle hodin - chodi spavat dvakrat za den priblizne ve stejnou dobu plus minus pulhodina.

wvwvw
21. jún 2011

@evlyn ja ho teraz skusam ukladat este pred siedmou vecer. Lebo sa mi zobudi po poslednom spanku o 4 a von uz nemam odvahu ist pretoze uz sme sa tak parkrat vratili s placom. Tak ho okupkam, nakojim a ideme hajat...

evlyn
21. jún 2011

@wvwvw kolik mu je? Kubík spával poslední spánek kolem šesté sedmé, takže proto chodil spávat až později. Pak ale ty spánky začaly vycházet tak, že se večerní koupání posunulo. Večerní uspávání bylo to jediné, které jsem držela časově (zase plus minus tu půlhodinu až hodinu). Jinak jsem se fakt řídila podle prcka. Někdy spával víckrát kratší dobu, jindy si loupnul pár dlouhých spánků, řešit jsem to začala až později - nějaký režim i přes den.

zebra41
21. jún 2011

@wvwvw Jakubko bude mat 5 mesiacov. pravidelne chodi spavat vecer o 19. kedze vsak cez den spava max 30 min,tak spava tak 5-6krat. vstava rano okolo 6 obcas potiahne do 6:45. a davam ho spat ked je unaveny

wvwvw
21. jún 2011

@evlyn malinkemu su necele 2 mesiace. skusam ho davat takto skor, ci to nepomoze aj tomu dennemu spanku. Pretoze boli dni kedy mi nezaspal od rana od siedmej do vecera do osmej. Nie som si ale ista ci robim spravne, ale chcela som to vyskusat, ci to nepomoze. Zatial velky rozdiel nebadam :( Dnes som ho ulozila pred siedmou, lebo bol uz velmi zly a okolo pol osmej zaspinkal. Bola som za nim asi 4-5 krat podat mu cumlik.
Teraz ho najnovsie cez den uspavam na vankusi a tak ho aspon donutit spinkat... V kociku vydrzi ako kedy, dnes len hodinku :( Uz neviem co vyskusat aby si cez den pospal aspon tie 4-5 hodin pocas dna :(

wvwvw
21. jún 2011

@zebra41 no ten nas strieda dni kedy da jeden spanok dlhsi, najcastejsie v kociku. Domu este dlhsie ako hodku a pol asi ani nespal. Trapi ma ze nespinka, pretoze vidim na nom aky je potom mrzuty, mrnci a navecer uz priam reve :(

zebra41
21. jún 2011

@wvwvw my sme to mali prve dva mesiace tiez. akurat ja som nevedela,ze to je z nedostatku spanku....ja som si totiz myslela,ze ked je babatko unavene,tak zaspi....no kazdy sa ucime....potom sa to tou pravidelnostou, ktoru dodrziavam vecer, do tyzdna nejako upravilo.cez den uplne presny rezim nemame... nehovorim,ze je to idealne,lebo tie 30min spanky nic moc.ale aspon vecerny rev prestal. a v kociku nespi dlhsie ako 30min odkedy zacali horucavy

wvwvw
21. jún 2011

@zebra41 vzdy vam to vyjde presne na 7? lebo ja nech sa snazim ako sa snazim nejde mi to uplne presne... najhorsie je ked neviem kedy vstane ten posledny denny spanok a potom ci je prilis unaveny... toto neviem nejak ustrazit a zladit.

zebra41
21. jún 2011

@wvwvw ja ho ukladam vzdy o 19 bez ohladu na to kedy spinka posledny spanok, teda posuvam max 15 minut. on ak sa mu este nechce spat,tak rozprava zvieratkam na kolotoci alebo sa hra s plienockou - to ho ukludni. a po case si zvykol a uz po 17 nezaspi

zebra41
21. jún 2011

@wvwvw teda raz sa mi stalo,ze som ho proste zobudila pred 18

wvwvw
21. jún 2011

@zebra41 my mame ten problem ze posledne dni proste po stvrtej nezaspi ani panovi... a potom je zly a mrzuty, tak preto som ho zacala davat skorej, inak predtym to bolo medzi 7-8.
Nie som si ale ista ci robim spravne. Ci to nie je moc skoro nanho,lebo sa v postielke este hodinu prevaluje a snazi sa zaspat. Medzitym mu zoparkrat vypadne dudka, tak mu ju pridem dat a potom zaspinka..