Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

luciar79
16. jún 2008

veverica - No my sme na to podobne.Zaspávanie nám už ide ale to kojenie o 22 neprinieslo žiadny efekt.Predtým spal od kúpania tak do 2 v noci a potom jedol až o 5.
dnešná noc-22.00 kŕmenie,0.30 kŕmenie,2.30 zas,5.30 už ranné kŕmenie s tým že potom bol hodinku hore a zas zaspal.Cez deň papá v 3 hodinových intervaloch. Tak neviem.vážne začínam uvažovať o sunare na dobrú noc. ☹

ronit
16. jún 2008

baby podla tej knizky sa teda nema davat cumlik, davate?dakujem za odpovede

stalida
16. jún 2008

ahoj baby, mate niektora tu knihu v mailovaj podobe? vedeli by ste mi ju poslat? ak ano, tak dakujem 🙂

luciar79
16. jún 2008

ronit ja som mu ho zatiaľ nechala.je ešte malý netreba ho hned stresovať.ale aj tak ho väčšinou vypľuje v prvýc minútach plaču a keď prídem skontrolovať ako knižka káže tak už spí aj bez neho.vyber si zatiaľ čo ti vyhovuje.po 6 mes.to treba robiť poriadnejšie.Ja to beriem ako prípravu.

veverica
16. jún 2008

ronit ak je Hanka zvyknuta na cumel tak nema vyznam jej ho zobrat ved este jej pojdu zubky a bude ho potrebovat na ukludnenie. Mozes jej ho vsak obmadzovat cez den a ked zaspinka jej ho skus slohnut 😉

stalida posli mailovu adresu

Luciar79 no celu noc sa budil a plakal, ale ked sa rano zobudi a dame mu jest cca o 7 rano tak ani nedopije svoju davku takze asi taky hladny nebude. Bol sice mrzuty tak som mu o 8:45 dala este mliecko prebalila a odniesla do postielky a bol taky unaveny, ze hned v sekunde zaspal. Tak mozno len treba cas aby si zvykli na zmenu. Ako dlho to praktizujes ty? My dnes 5 den.

luciar79
16. jún 2008

dnes to je tuším piaty deň.ale to nočné krmenie som dala pred dvoma dňami.Veverica vy ste UM? to bude asi tým mne malá tiež krásne spávala lebo nebola dojčená.Zato malý dojčený je takýto.Nejako to vydržíme už nech sa prikrmujem.Kašičky, výživy nech si dá do nosa veď je chlap 🙂

veverica
16. jún 2008

my sme uz na UM a aj riadne prikrmujem.

Keby sa tu nasla nejaka mamicka co to praktizovala mohla by napisat svoje skusenosti. Uvitame urcite viacere, ze?

kacenka83
16. jún 2008

ahojte, mam skoro 9-mesacneho drobca doma a viem, ze som spanie mala riesit uz davno, ale az teraz to zacina byt pre mna neunosne, doteraz som si hladala vyhovorky typu, ze je este malicky a podobne... zaspaval nam kedysi sam, proste do postielky, cumlik, pohladkat a spal, teraz ho sice uspavame, nie na rukach, ale v nasej posteli... no toto nie je to najhorsie, ale to, ze sa budi casto v noci, niekedy aj pomaly kazdu 1,5 hodinu, nie na hlad, ale proste nekludne spi, alebo co...
myslite, ze by bolo riesenie ho v noci nekojit? ak ma lepsiu noc tak spi pekne, zobudi sa tak 2x za noc, ale takychto noci je strasne malo 😒

cathrin
16. jún 2008

kacenka, ja som skúšala v noci nekojiť,ale vzdala som to 😒 naša slečna je totiž vytrvalá a dokáže fňukať aj 2 hodiny - kým ju nenakojím......a som si istá, že to nie je hladom....lebo som jej už skúšala dať večer aj mäsovo zeleninový príkrm, taký, čo dostáva aj na obed, dávam aj kašu + ešte ju dokojím a ona sa tak či tak zobudí o 2 hodiny po uspaní na kojenie a keď jej na večeru nedám okrem mlieka nič, tiež sa zobudí v tom istom čase a potom vstáva a vyžaduje si kojenie aj v noci každé 2 hodiny, niekedy aj častejšie. Tak tiež by som uvítala radu, ako ju v noci odstaviť.......

gucz
16. jún 2008

cathrin a nechce dudku aby sa ukľudnila, či nepoužívate?
ja som prestala malú ukladať spať cez deň, keď si pomrví oči. Dávam ju ako bolo v tej knižke, čiže o 10,00 a potom o 14.00 - 14.30, po pár dňoch mi okamžite zaspí, ako ju uložím. Predtým mi spala 3 - 4 x za deň a večer v postieľke i v káre revala ako o ratu, ležať ani za svet. Teraz spí cez deň 3 hodinky, večer ju okúpem, dám jej kašu a bez mrkotania okamžite zaspí. V noci sem tam zamrnči (ak jej vypadne duda, nechcem jej ju brať), ale spí od ôsmej do šiestej. Predtým vstávala niekedy aj o pol piatej 😠 .

cathrin
16. jún 2008

guzc, dudel nechce 😝
ja zas malú musím uložiť, keď vidím, že si žmolí oči...lebo keď prepasiem tú dobu, keď sa jej chce spať, tak potom tak ľahko nezaspí a uspávanie trvá 3x tak dlho.....ale ona vlastne cez deň už chodieva spávať po 3-4 hodinách....a napr. veľký problém je, keď ju nestihnem dať o siedmej večer do postele...ako posledné 2 dni, išla potom spať až o 21:30 a noc bola ešte horšia a skôr sa ráno zobudila, ako keď zaspí o siedmej......A ešte jedna vec-v tej knižke sa píše, že už po nejakej tretej poobede by dieťa nemalo spať, no keď si moja malá nepospí (30 min.) okolo piatej, tak večer tiež nevie zaspať.tak u nás tie pravidlá, ktoré sa v knižke uvádzajú, majú opačný účinok 🙄

gucz
16. jún 2008

no moja si tiež myslela že ju budem donekonečna uspávať v káre vozením, pritom ako malé miminko spávala dobre. Tak som ju prvý deň dala do káry, pripútala som ju popruhmi aby nevypadla a zmizla som z jej dohľadu. Samozrejme že plakala, prvý deň doobeda asi 20 minút, potom zaspala, poobede v postieľke plakala hodinu, potom som ju vytiahla a na prechádzke mi zaspala. po pol hodine som ju zobudila a večer zaspala napodiv dobre. Na druhý deň plakala doobeda aj poobede pred zaspaním asi 10 a 15 minút. A asi jej došlo, že jej to nepomôže, aj keď počúvať to bolo hrozné, ešteže mám chápavého manžela, ktorý ma podržal. A odvtedy ju uložím, podám jej plienku, tú si túli a odídem z izby. Behom pár minút spí. Myslela som, že bude plakávať aj dva týždne, ale zvládla to napočudovanie rýchlo. Aj dnes večer len čo som ju položila do postieľky zavrela očká a spí

gucz
16. jún 2008

ono malé detičky sú strašne šikovné a múdre a vedia, že ak budú dostatočne dlho plakať, tak sa im to oplatí.

kacenka83
16. jún 2008

my mame so zaspavanim tiez strasny problem, ale nie od zaciatku, na zaciatku krasne zaspaval, pokazilo sa to ked bol chory a isli zubky, odvtedy je zaspavanie stres... a na to plakanie nemam nervy...
mna by zaujimalo ci nemate nejaku dobru radu na to aby prespal celu noc, lebo potom sme nevyspani rano obaja ☹

martinaema
16. jún 2008

cathrin - ako odstaviť od nočného kojenia? Tak isto ako aj od denného - NEDAŤ 😉 Inak to nevyriešiš. Ak sa ti doteraz neodstavila sama, tak to bude vyžadovať, dokedy jej budeš dávať. Ja som pôvodne mala v pláne odstaviť len nočné kojenie, lebo my sme vstávali doslova každú hodinu a hladná nebola, len blbý zvyk zaspávať na prsníku. Nuž ale nakoniec sa mi to vyvrbilo tak, že potom pýtala aj cez deň každú hodinu a tak som to po 13 mes. sekla. Samo že sa jej to nepáčilo a revala, ale nebolo to také hrozné. Myslím, že my maminky sa viac obávame reakcií dieťatka ako je to potom v skutočnosti. Ale pozor, ak povolíš raz, tak potom to bude horšie 😖

jahodka11
16. jún 2008

kacenka a nejdu mu aj teraz zubky? my sme na tom rovnako, pri prerezavani zubkov velmi zle spaval a zasa sa to dostava do normalu...zobudi sa raz alebo vobec nie....ja som sa rozhodla, ze ho nebudem trapit metodou, je podla mna malicky,co ked mu naozaj nieco je, ked nevie zaspinkat...no jednoducho spadam do tej kategorie mamiciek, ktore na "to" nemaju 😒

bambulka026
16. jún 2008

Ahojte, tak ja som tiez skusala tu knizkovu metodu asi 3 dni, no maly tak reval a budil sa v noci kazdu chvilku ci som pri nom, ze som si povedala nebudem ho trapit.

Ved som netrapila len jeho, ale i seba.
Takze teraz vecer zaspava pri cicke, alebo len tak pri mne v posteli a ked zaspi tak ho jednoducho prelozim.
Takto trva zaspavanie 15 min., a ked som ho trapila tak sme sli spat i o 23.00.
Viem ze to nie je dobre ustupovat, no ja ho trapit nebudem.

Este k tomu nocnemu budeniu.
Tiez mi vstava 2-3x, no len si cucne mliecka a spokojne spi dalej, takze mi to az tak nevadi.
Niekedy ja zaspim skor ako si on podudka, a zobudim sa len ked mi je zima na cicku 😀

Takze priklad si zo mna neberte, ja som ten typ co to proste nezvladol... 😀

kacenka83
17. jún 2008

jahodka neviem ci to je zubkami, lebo to trva uz dlho a medzicasom uz 4 vysli a nezlepsilo sa to... ma proste nekludny spanok, casto sa budi a potom je rano unaveny...
bambulka ani ja to nezvladam, este to asi nebolo take zle aby som ho fakt nechala vyplakat 😉

luciar79
17. jún 2008

bambulka 026 ty ho netrápiš....on si to skrátka vyreval, podarilo sa mu čo chcel.Jeden odstrašujúci príklad:
Kamoška takto kojila syna, v posteli u prsa len spal, cez deň nechcel jesť len prso prso, vyzliekal ju aj vonku aj na návšteve skrátka všade.S mužom spia oddelene čo sa malý narodil, pretože si zabral manželovu polovičku.Vonku je zlostný a revom si všetko vynúti lebo vie, že to na ňu platí. Ona už brala antidepresíva čo to nezvláda a on sa furt kojí ale nie od hladu ale aby bol pánom situácie.Do obchodu s ním ísť hotové utrpenie, v hračkárni zoberie hneď prvnú motorku čo uvidí a jazdí s ňou po celom obchode.Momentálne má 2,5 roka a ešte stále nie je odstavený. Uspať ho jej trvá 2 hod. Nedokáže sa zobudiť s úsmevom.Hneď jačí.A ona je kosť a koža, predtým to bola krásna gogo tanečnica.Lepšie je vydržať to hneď na začiatku lebo potom je to 100 krát horšie.

malý má len 3 mes a zaspávanie pochopil hneď na 2 deň.Trvá to 5 min.Ale zaplače len chvilku.Potom sa hraje s rúčkami a pozerá.Dnes skúsim na noc dať UM lebo sa mi zdá že mu to na noc nejako nestačí.

v žiadnom prípade nedovolím aby malý spal so mnou v posteli.Tam je mužovo miesto a nerada by som ked mám chuť na sex chodila za mužom do inej miestnosti....to by mi fakt pripadalo divné.

lucinkasd
17. jún 2008

Ahojte
velmi ma zaujala ta kniha o ktorej tu pisete. Mohla by som ju aj ja poprosit? na lucinkasd@centrum.sk
Mam 9mesacnu dcerku a robi nam velky problem zaspavanie, inak ako na prsniku nezaspi a v noci sa budi 2-4x, to tiez musime dat prsnik, lebo inak by sa uplne prebrala a zacala sa jedovat.
Dakujem 🙂

luciar79
17. jún 2008

lucinka pošlem ti ju.

dadkaa
17. jún 2008

Luciar79- myslim ze mas pravdu, ja by som to tiez chcela skusit - vyrevat - uz to volako nezvladam. do teraz to bolo celkom ok, uspavala som na posteli, do postielky, a mala spinkala. no posledny tyzden neviem co sa s nou deje, pravdepodobne zistila ze vie plakat, a placom si vydobyt maminu pozornost a cicu na uspavanie. nikdy predtym som ju na cice neuspavala, a teraz chce aj po 1 hod ked je unavena a chce spinkat a nevie. no mam z toho strach, ze tiez podlahnem, manzel ten uz chcel s tymto sposobom ucenia zacat pred mesiacom, no nepodarilo sa nam to -mama nevydrzala. ☹

gabi75
17. jún 2008

Pomooooc!!! Skusame nasho 10-mesacneho Davida oducat od velkej postele, aby sa naucil v postielke, no zda sa, ze to neprinasa skoro ziaden ucinok.
Stale vie preplakat aj hodinu, hlavne cez den, vecer je to trocha lepsie. Ma niektora z Vas podobnu skusenost - ze by to malemu trvalo tak dlho, kym sa preuci? Dnes je to uz tyzden a maly akoby vobec nepochopil, co od neho chceme, co ho chceme naucit.
Mame to nechat na neskor alebo v tom pokracovat? Odkedy to skusame, mimoriadne vela sa tuli k nam, ked bdie.
Prosim, poradte!!Vdaka.

luciar79
17. jún 2008

dadkaa - u nás je to naopak nevydrží muž.ale našťastie chodi na smeny tak som malého učila spať keď mal odpoludnú a teraz keď bude mať nočnú skúsime posúvať krmenie v noci.

Gabi a skúšala si to podľa knihy? v pravidelných intervaloch sa k nemu vrátiť?

gabi75
17. jún 2008

Ano, drzali sme sa pravidiel podla knihy, a nepamatam si, zeby sme nieco vynechali, alebo urobili inac.

luciar79
17. jún 2008

Asi už je dosť veľký a vytrvalý.Nezostáva len byt vytrvalejší.asi sa to ľahšie učia menšie deti, pri veľkých je to väčší boj.Ale nie som odborník.Ktorá ste začali knihu používať pri 10 mes dieťati.Aby ste gabi dali trefnejšie rady...

filipi
17. jún 2008

Čaute kočky, nechcem preháňať, ale musím sa Vám pochváliť, že metóde podľa knihy som vôbec neverila 😒 a zo začiatku to bolo hrozné, ☹ ale možem Vám povedať vyplatilo sa. 🙂 Začala som 9.6. Na pár stranách som písala ako sa nám darilo. Jedna noc super, druhá o hubu. Od nedele už zaspávame celkom v poho. Trošku pomrnčí a do 5 min. spí včera ani to nie. Len som vyšla z izby a už spala. Do obeda spí 1 a pol. hod. a po obede vonku v kočíku tak isto. Je síce pravda, že stávam každé 2 hodiny čo nie je bohviečo, ale len si cucne a spí ďalej takže dá sa to vydržať.Kočky, ktorá začínate skúšať dávať spať podľa knihy"Vydržte to!!!!" Ja som tiež bola na pokraji nervového zrútenia a podarilo sa mi vydržať. Trvalo to týždeň čo je ináč dosť. V nedeľu som si povedala ak zaspí nanič a noc bude zlá vzdávam to no a naša slečna to asi pochopila. Tak uvidíme dokedy. A to nám idú už zuby a zvládame to. 🙂

zuzanat
17. jún 2008

ahojte, chcela by som vediet kedy mozem maleho ucit spat podla knihy? my budeme mat v piatok dva mesiace. cez den spi velmi malo, nevie sa ulozit. a ked vecer zaspi, budi sa kazde tri hodiny na papanie a medzitym stale mrnci, rozhadzuje rukami nohami, stale sa trepe, takze sme stale hore. na zacaitku spaval dobre, ale teraz je to o drzku 😔 ked mu dam papat, tak pritom zaspi, ale akonahle ho dam do postielky, uz aj je hore.

filipi
17. jún 2008

zuzanat, to čo opisuješ to je celá moja Linda a takto sme sa trápili až do 9.6. Podľa knihy sa vraj odporúča učiť až od 6 mesiacov. Asi som ťa nepotešila, že?

miriamka
17. jún 2008

Zuzi...co si napisala o tej noci,to je ako nas maly.Tiez nehrozi ho ulozit do postielky to je hned hore,takze ho mama stale pri sebe 😒
Ale zato cez den spinka uplne super,3-4 hodinky vobec o nom neviem.Asi ma prehodeny den s nocou.