Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kamilka12
16. jan 2009

Tak my sme včera nechali malého plakať. Plakal asi 40 min. ale s tým, že sme k nemu chodili, no on vkuse plakal 😔 potom sme to nevydržali, (bolo už aj po 22hej a dos´t sa to v paneláku ozývalo), tak ho manžel zobral na ruky a v tom momente malý zalomil. Urobili sme chybu že sme ho vybrali ale úspech je, že ho mal na rukách 2sekundy a v tom spal. Predtým sme ho nosili 2 hodiny aby zavrel oči. Teraz som ho dala spať znova, plakal 20 min. raz som tam bola za ním,lebo to bolo iba také mrnčavé plakanie a už spí 🙂 Ale cez deň vie vždy lahšie zaspa´t, tak uvidíme čo večer 🙄

inna7
16. jan 2009

Ahojte, nečítala som všetko, len chcem povzbudiť mamičky, ktoré sa rozhodujú začať s touto metódou...u nás zabrala na 100%.. 🙂 už sú to presne 2týždne a malá spinká skoro celú noc..poslendé dni už aj bez nočného kojenia...predtým som ju kojila skoro celú noc...nešla inač utíšíť....škoda, že sa mi tá kniha nedostala do rúk skôr...môj malý takto nespal 1,5r...a maličká 8m.... ☹
a pritom stačilo vedieť iba zopár vecí... 😒 podľa mňa by tie rady mali byť vyvesené v každej pôrodnici...alebo formou letáčikov by sa mali rozdávať každej mamičke..

A k tej metóde...moja malá sa mi už v poslednom čase budila každú pol hodinu v noci...viete si to predstaviť..už som bola na pokraji zúfalstva...tak prvý deň preplakala 3,5h, druhý 45min a tak postupne sa to znižovalo....teraz plačká už len večer asi 5min...a spinká od 19tej do 6tej rána...to je niečo neuveriteľné...takže vydržte ten prvý plač...a uvidíte ako sa aj z vášho nespáča stane krásne spavé bábätko... 🙂 🙂 🙂

kamilka12
16. jan 2009

inna7 tak to vám gratulujem 🙂 dúfam, že sa k vám čoskoro pridáme. Malý má len 4 a pol mesiaca a už si s nami robí čo chce.Preto chcem začať už teraz. Inna a keď si dala malú spať mala úplnú tmu alebo si nechala lampičku zapnutú?

inna7
16. jan 2009

ďakujem....držím vám pršteky...nechala som jej lampičku zapnutú na tom "najtmavšom stupni"...a pustila som jej tak potichúčky koledy...(nemám uspávanky, tak som našla také cd koledy...také uspávacie 😀 ) ..kvôli tomu aby si nezvykala na úplné ticho... 🙂

inna7
16. jan 2009

jaj a ešte dôležitá vec...ale asi o tom už vieš..dala som jej do postieľky látkovú plienočku a hračku takú z jemného plyšu...tak ona si to stále drží v rúčke... 🙂

nimi22
16. jan 2009

Ahojte vsetky maminy, normalne pozeram ako Vase deti spinkaju v noci, ja mam ten isty problem maly vyse 6 mesiacov a to som ho len kojila teraz zacinam z prikrmami ale v noci to je katastrofa, kazde dve hodiny chce mliecko , aj rano ale v noci je to uz vycerpavajuce, nic nepomaha, a najhorsie je na tom ze nemozem mu dat ani cajik, pretoze vobec nevie ako sa pije z flasky, nerozumiem tomu, so zaspavanim problem nemam doobeda zaspinka sam aj vecer, trochu si tam rozprava a potom zaspinka ale vecer sa budi iba kvoli mliecku a je to neunosne, som z toho zufala...

flor1
16. jan 2009

ahojky,mám ten stejný problém co nimi22,ještě 14 dní počkám, kdyby jsme meli růrt.spurt,což asi máme, saje v noci jak o život😉 Potřebuji radu co potom,omezovat kojení nebo vůbec nedat? Spát v jiném pokoji?Díky

nimi22
16. jan 2009

Asi budem hnusna ale normalne som rada ze nie som sama, uz som totiz zufala, ved maly normalne v noci papa a najhorsie je ze ma niekedy aj hryzie kedze ma uz dva zubky ale teraz ho nechcem nechat revat, lebo mame problem aj so zaparenym zadockom 🙂 , dufam ze aj tento problemik raz prejde.

mywiel
16. jan 2009

Vcera som sa rozhodla zacat, ale tisim malu ja, lebo manzel ide rano do prace, to som si mala uvedomit co ma caka ist spat skor ako o 23h30, alebo sa predtym riadne vyspat, no co uz, bolo to dost narocné.
Kayu som dala spat o 21h30 do svojej postielky, o 23h30 som ju zobudila na posledné kojenie, spala do 1h00 potom uz nespala ale revala ako o dusu do 4h15, lebo postielka je pre nu nieco nové. Takze som pekne kazdy 7 minut vstala isla ju utesit ako pisu v tej knihe, ale nevyberala som ju z postielky 1-2 som pri nej postala a isla si lahnut, zas spustila rev, tak som zas pozrela na hodinky a takto sa to opakovalo kazdych 7 minut az do tej 4h15.
[09:53:26] KAYA píše: Uz som ani neratala kolkokrat som k nej isla. O 6H00 sa zobudila na hlad uz asi, ale ja som stanovila, ze rano bude jedavat o 6h30 tak som ju este tisila zas kazdych 7 minut do 6h30, potom nakojila a ona zaspala do 9h30, medzi tym sa zobudila este o 8h00 tak som ju utisila. Dokopy som spala tuto noc prerusovane 5,5 hodiny aj s ranom. Ale musim vydrzat je pre mna dolezité aby pochopila, ze musi spat v svojej postielke a ze je v bezpeci, ze ju neopustame ale sme stale tu. Este ma cakaju takéte dve noci dufam, ze nie viac.

jitrulka
16. jan 2009

holky, nemáte link na stažení tého knihy v češtině? Ve slovenštině se to taky dá, ale jen pro mou pohodlnost 😀

mywiel
16. jan 2009

Jedno pozitivne je ze som ju uz naucila je ze od 23h30 do tej 6h00 rano vydrzi bez papania, nedavam ziadnu nahradu vodu caj...

jitrulka
16. jan 2009

Prosím a jak je uspáváte, když se probudí v noci a vy jim už nedáte napít? Vzít do náručí nebo jen tak? Ještě takový dotaz... když je tato metoda až od 6 m., jak je pak odnaučit např. houpání,na které si zvykli a které měli do ted?

nimi22
16. jan 2009

no musim povedat mywiel ze mas asi nervy z ocele 😉 , neviem ci by som to zvladla pocuvat plac cele tri hodiny ale asi to stoji zato.ako ste naucili dieta pit cajik, moj to nevie, flasu nechce ani za svet??? ☹

mywiel
16. jan 2009

Ja som dokonca lezala na matraci v jej izbe, len som k nej nesla, musela som mat stople v usiach a este som si ich zapchavala a divala som sa na budik ze 7 minut kedy skoncia pripadali mi nekonecne dlhé...

nimi22
16. jan 2009

mywiel tak to ta obdivujem hned ako sa mu zahoji zadocek idem na to aj ja 🙂

mywiel
16. jan 2009

Je najvyssi cas aby sa naucila spat v takejto krasnej drahej postielke... 😀 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

mywiel
16. jan 2009

Ale vazne teraz uz to dalej neslo ved kvoli nej spime s manzelom oddelene takto nebude mat surodenca... 😀 😀

elize
16. jan 2009

Ahojte.
Ja som bola prekvapena ako rychlo nas drobec pochopil o co nam touto metodou ide 🙂 Mame dost hyperaktivneho a tvrdohlaveho rocneho syna. Tiez som si povedala dost!!! To musi ist aj inak!!! A teraz uz treti den zaspava sam v postielke s obcasnym zamrncanim. Prvu noc som bola pripravena na rev a krik aj niekolko hodin, ale asi bol prilis unaveny a zaspal do 15 minut. Bola som za nim len raz. Druhy den na obed detto, vecer tiez a teraz lezi v postielke a nieco si mrnka, obcas zvysi hlas, ale nie je to plac tak k nemu nejdem 🙂

Drzim vsetkym palce, aby vam to islo tak lahko ako nam 😉 😉 😉 ale radsej budte pripravene aj na iny scenar 😉

lucka083
16. jan 2009

Ahojte maminy práve som sa 1.krát zaregistrovala a nestačím sa diviť. máme doma to isté. Simonka má 10 mesiacov a od malička máme problém so spaním, do 4 mesiacov mala silné koliky, a potom sa začalo naše dalšie trápenie, ale najhoršie to je asi posledné 2 mesiace. Simi mi nezaspí inak ako na prsnílu a v noci je hore každú hodinku a plače a plače a uťíšim ju len na prsníku, už som uvažovala o spomínanej taktike, ale bojím sa že ju nedokážem nechať plakať, sme na seba veľmi naviazané, ale niečo už s tým musím urobiť, pretože už je to nad moje sili ☹

macaeliska
16. jan 2009

baby, vďaka za povzbudenie. Naša El to žiaľ ale nechápe ako synátor túto elize. Ale ja sa nevzdávam!

maurizia
16. jan 2009

macaeliska no chapem ta uplne, ja som uz bola s nervami na konci. u nas okolo vianoc dieta este o pol jednej v noci hore..asi kvoli zubkom..

kamilka 😒 , ja som sa touto knihou vlastne inspirovala, aj tak som veci robila podla seba..tiez by som nedokazala nechat dieta 40minut plakat a vybrala by som ho..popestovala a naspat do postielky..tak nejak..teraz ju uz nevyberam, vsak je aj dost velka..no pevne nervy zelam, drzte sa..

nimi ja som az teraz pochopila, ze moja mala v noci vlastne kazdu chvilku mliecko vobec nepotrebovala..uz to nie je novorodenec..

co sa tyka toho, ci nechat zazate, alebo nie, u nas kym sa nezhasne, dieta ma coro moro..najlepsie pochopi, ze sa ma spat, az ked je tma..davam jej do postielky tu istu hracku, teraz posledne oblizuje hniezdo 😀 😝..

mywiel, co sa tyka surodenca, moj manzel povedal, ze co sa jeho tyka, on moze kazdy den😀 ..ja som sa uz posledne tyzdne tvarila, ze ziadny mozno ani nebude 🙄

nic deturence sa casom urcite spinkat naucia.. vsetko dobre maminky drzim palce..

macaeliska
16. jan 2009

maurizia vďaka

mallorry
16. jan 2009

ahojky holky, da se nejak shrnout obsah knihy do par bodu? 🙂 v cem je ten princip? diky

mywiel
16. jan 2009

Tak dalsi pokus o spanie v postielke, ten obedny nevysiel, zatial si spieva... 😀 Dufam, ze nebudem uplne ako vygrc...y rezanec dnes vecer idem este do fitnesu, asi potomto vikende uplne skolabujem, ked viem, ze ma caka este 1 resp. 2 také noci ako tato bola.
😀

mywiel
16. jan 2009

lucka velmi pomahaju stople do usi... 😉 😀

mywiel
16. jan 2009

maurizia s tym surodencom su asi vsetci chlapy rovnaki... 😀

mywiel
16. jan 2009

Sakra mam pocit, ze ani z popoludnajsieho spanku nic nebude zatial neplace ale si spieva, ak do hodiny nezaspi tak ju dam hrat sa a musi potom vydrzat do 21h30 to uz hadam bude dostatocne unavena. Dnes rano bola zlata, napriek prerevanej noci sa rano na mna usmievala a ked sa pokakala ani sa neopovazila plakat, co predtym hned protestovala...chuda malé dufam, ze jej neurobim traumu ze uz nesmie nikdy plakat. 😅 😕 🙂

lucka083
16. jan 2009

mywiel vypadá to tak, že večer s tým začíname. Moja babula doobedu spala len pol hodku nakolko som jej nedala už prsník a teraz znova protestuje. Len dúfam, že jej to nejako neuškodí, má totíž poriadnu výdrž

mywiel
16. jan 2009

Aj moja ma poriadnu vydrz co sa tyka nespania a oci ma také cervené a sklenené ze az. 😀
Nastasie s papanim nebol problém to sa odnaucila uz na 3 den, ze v noci sa nepapa aspon nieco. Len si neviem predstavit zas vstavat kazdych 9 minut, pozerat na hodinky celu noc a tisit ju, ale tento vikend este vydrzim ked uz som zacala, ak nie tak ma v sobotu vecer vystrieda manzel. Dobre ze ide vikend a pri najhorsom on preberie rolu... 🙂 😉

bubinko83
16. jan 2009

mywiel, a ty už prikrmuješ,ked si nočne papanie vyradila?Ako to mala znaša? Nebola zla,ked si ju odučala?Ja si to neviem predstavit,kedže sa stale krmime každe tri hodky v noci 😒