Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
7. jún 2009

Nani, knizku si stiahni zo strany 127 😉

goga03
8. jún 2009

stvura ☹
zuzula, my sme so spanim podobne ako janka. vstata o siestej a uz o osmej pol deviatej ho davam spat.spi tak do desiatej. poobede ide spat okolo jednej a spi do tretej. ked nahodou spi tieto 2 spanky menej ako 3 hodiny (dokopy), tak si este okolo piatej pospi pol az tristvrte hodinu v kociku. vecer ide spinkat o pol osmej.
ked este nespaval dobre v noci, tak aj cez den spal hrozne. teraz sa to ustalilo takto. a som si vsimla, ze aj ked sa mu nahodou podari rano pospat si dlhsie, napr. do siedmej, aj tak je uz o pol deviatej unaveny a davam ho spinkat na doobedny spanok skor ako po 2 hodinach od zobudenia

stvura
8. jún 2009

Ahoj...no hlasim tri dobre spanky posledne dni, takze teraz asi nastanu tie zle.... 😒
Ja som uz zistila ze ho nemozem velmi poobede ustvat, lebo potom je presne ako dakto pisal velmi aktivni a nevie zaspat a casto sa budi. Moj spi doobeda len pol hodku a poobede ak sa mu podari zaspat vonku tak hodinku a ak nie tak len pol hodku...no co uz...
Ideme spat o osmej(pol deviatej), krmenie o dvanastej, tretej, siestej...ako keby mal v sebe hodinky...no a uz je definitivne hore o siedmej=pol osmej.... takze tak...
No ale sa vytesuje, uz mame nejake naznaky stvornozkovania...lebo uz si necitim chrbat co s nim stradujem....

zuzula20
8. jún 2009

Dakujem baby,
tak tie vase spanky su velmi podobne nasim, kym este pekne zaspavala a nelobzovala v postielke.
Teraz sa to odvija od toho o kolkej rano vstane, raz je to o 6 a zas o 8.00 hod. Ale lepsie je o tej 6, lebo potom lepsie vie zaspat doobeda (je viac unavena). Ale spava tak 2 1/2 - 3 hodky. Ale poobede ma problem zaspat a ked zaspi tak na 1/2 hod. Myslite, ze by som ju mala doobedu budit?

ali27
9. jún 2009

ahojte baby,
ake mate skusenosti so spankom na dovolenke? mala teraz celkom slusne spava, zaspava sama v postielke... ale bojim sa, ze ked pojdeme na dovolenku, tak sa to cele rozhasi. lebo som si vsimla, ze v cudzom prostredi nevie zaspat tak v pohode ako doma. a potom po navrate domov sa to vrati do starych kolaji alebo zase budeme musiet bojovat?
dik vopred za odpovede.

potapko
9. jún 2009

Zuzka, takto presne sme to mali my asi do konca 8 mesiaca. Potom sa to nejako upravilo. Zistila som totiz, ze nemoze spat dlhsie ako do tej pol dvanastej. Tak som ju sem tam prebrala. Ale setrne. Kedze je strasny zvedavec, tak som zacala robit v chodbe taky mierny hluk a uz bola hore a vysmiata 😉 Nakoniec sa takto sama upravila. Nasilne som ju zobudila len raz a potom bola tak zla, ze som ju radsej nechala dospat. Takze musis zistit ten spravny cas, kedy ma vstavat.

zuzula20
9. jún 2009

Dakujem potapko,
viem ze je to len obdobie, ktorym si musime prejst, ale snad sa nam to chytro upravi a bude dobre.

mayerka
9. jún 2009

ali27 - ahoj, náš Jára se naučil usínat v postýlce celkem snadno, ale dovolený jsem se taky obávala.. 1. noc usnul bez problému, 2. noc dělal scénky, ale pak už zase dobrý. Když jsme se vrátili domů, 1. noc zase trošku protestoval, ale 2. noc už zase dobrý. Tak neboj 😎

potapko
9. jún 2009

Ali, suhlasim s mayerkou. Neboj sa toho, troska mozno bude protestovat, ale ked sa budes spravat stale rovnako, tak sama rychlo zisti, co je treba 😉
Stvura, aka bola noc? U nas je to asi 4 dni hrozne. Je v noci aj 1,5 hodiny hore - place a nevie, co so sebou. Tak sa kojime 😉 Asi velmi zle znasa tie zubky. Vymyslanim to nie je, lebo toto nerobieva. Tak dufam, ze uz zase pridu tie dobre noci, lebo potrebujem dobit baterky 😉

stvura
11. jún 2009

Ahoj...noc strasna...maly sa postavi v postielke a krici na nas. Takze uzas! Budil sa kazde dve hodky, ale ako som pozrela mu idu zuby /dalsie horene/, ma zdurene dasienka. Tak sa tesim...ustata som ako blazon, tiez by som potrebovala niekam vypadnut a oddychnut si. Toto je uz druha zla noc...vcera sa ale budil kazde tri hodky.

potapko
11. jún 2009

Stvura, takze u nas su zle noci definitivne kvoli zubom. Vcera vysiel horny a tato noc bola uplne v pohode. Takze to asi budeme musiet vytrpiet 😉 Zistila som, ze mi staci aj jedna dobra noc, aby som sa troska dobila. Skoda, ze si to tie deticky nestriedaju po jednej noci, to by sa dalo vydrzat 😉 Ale 4 noci za sebou? 🙄

mikulka
11. jún 2009

Holky, mnalý se mi teď v 8. měs. začal v noci často budit. Nepřipadá mi, že ej to haldy. Ale někdy je vzhůru co hodinu. A po 6 hod už vstáváme úplně.
Prý můžou mít v tomto období noční děsy, slyšely jste to?
ještě mne napadlo, že by to mohlo být tím, že jsme trávily poseldní týdbny v nemocnici - ambulantně na různých vyšetřeních ohledně kakání... Co myslíte?
Kdyby to byly zoubky, to by asi víc plakal, ne?

potapko
11. jún 2009

Mikulka, stretavame sa aj tu 😉 Zubky nebolia tak, ze deticky strasne placu, ale su velmi nepokojne a nevedia sa utisit. Podla mna to u teba nie je hlad, moze spracovavat vsetky podnety, alebo ta proste len chce citit pri sebe. Skus si precitat knizku (stiahni si ju zo str. 127), tam je pisane aj o nocnych desoch. Nemyslim si, ze je to tvoj pripad. Ten plac by bol pri desoch velmi intenzivny. Hovori sa, ze dieta sa v pol roku (mozno aj neskor) proste zmeni a zacne sa casto budit. Proste nevie same zaspat a chce sa tulit, alebo kojit.

mikulka
11. jún 2009

A kdy to skončí? 😕 😅

stvura
11. jún 2009

No uvidime ako dnes...mikulka, bud rada ze nevstavas medzi stvrtou a piatou ako mi s goginou...xixi. 😀. Nas tiez akosi v poslednej dobe vyplakava a to jeho statie v postielke a behanie okolo z jedneho rohu do druheho je hrozne. Uz sa bojim ze o chvilku z nej vypadne.

goga03
11. jún 2009

ahojte,
stvura citam ze u vas nic nove ☹
oliver sa budi o piatej, uz je to standard, niekedy sa mu podari este zaspat, niekedy nie. raz spal do siedmej, to som si pripadala ako keby sme vstavali pred obedom 😎
potapko, tie zuby nas este len cakaju ☹ to som zvedava.oliver je zatial bezzuba selma 😀
mikulka ja si tiez myslim, ze to spracovava podnety. nenaucil sa teraz nieco nove?alebo nezazil nieco nove? oliver to robil, ked sa behom dvoch dni naucil stvornozkovat a stavat sa o gauc.vtedy si to dokonca aj v noci precvicoval, ci to nezabudol 😅

potapko
12. jún 2009

Ahoj goga, dlho si tu nebola 😀 Bud rada, ze este nemate zuby, nam to spanie poriadne pokazili ☹ No ale aspon viem, ze je to z nich. My teraz vstavame okolo pol siestej, ale vzdy sa tesim na vikend, ze si malu zoberie moj muzicek a ja spinkam do 7 - 7.30. A to bude uz zajtraaaaaa 😵 Musime to vsetky vydrzat ...
Mikulka, to nikdo nevie, kedy to skonci, to je na tom to zle ... 😒 Ale aj po zlej noci, je ten ranny usmev nasich deticiek najlepsia naplast na unavu, no nie? 😉

terezka044
12. jún 2009

ahojte 🙂
idem precitat trosku temu ze o com to tu je, chymen mi odporucila. chcem sa opytat - odkedy ste zacali praktikovat tuto metodu? nie je 3tyzdne malo? 🙂

stvura
12. jún 2009

Terka...je malo. Odporuca sa ukoncenym pol rokom, 5 kg vahy. Moze sa od 6tyzdna, no...zavisi od babatka.
Ja som zacala s mojim Alexkom od ukonceneho osmeho, lebo bol dost uplakany a nemal v pol roku 5 kg...

kiva23
12. jún 2009

Ahojte babky! Konecne som sa sem dostala. Zajtra mame 3 tyzdne! ale to leti... Malicka zacina vymyslat a chce zaspavat len na rukach. Ked ma citi je pokojnejsia. Vela ju hladim po hlavke a telicku, no a samozrejme ju mam vacsinou na rukach. teda kym zaspi. Moja mama ma strasi, ze sa mi nauci byt len na rukach a stanem sa jej otrokynou. No neviem. Je malicka. A preto pisem a chcem vas poprosit o radu a vase nazory. CHcem si zakupit satku alebo baby vak - neviem co je lepsie a ci to tiez neovplyvni to, ze si este viac zvykne na nosenie. Ale zase som niekde citala, ze male deti treba co najviac nosit. Tak neviem. Odkedy uz treba dietatko ucit na to, ze musi byt aj same v postielke? Teda narazam na metodu knihy " Kazde dieta sa vie naucit spat."
Inak teraz neviem co jej je, ale skoro vobec mi mala nespi. Mliecka mam dost, papa aj kazde dve hodinky, prebalena je a prdiky ma tiez. Tak neviem. Beriem sice ATB, tak neviem ci je to tym. Ale dobra sprava je, ze sme uz zdravsie. Teda dlho som nepisala. TAk zatial sa majte!

gabii83
12. jún 2009

ahojte kiva ja by som moje babo ani teraz nedala ani do babysatky ani do vaku, aj ked ma skoro pol roka, skus to inak riesit, ja si myslim ze je na to mala aby vymyslala, skus ozaj ju dat pred zaspanim do postele..

ja zase mam iny problem nemame rezim dna...ani sa neda....niekedy si myslim no je to blbosť lebo všetkym sa to podarilo, len kym bola kojena co je aj doteraz som nechcela striktne dodržiavať 3 hod intervaly....nie
ked si pytala tak mala prsnik to je aj doteraz tak, vecer mi pekne zaspi v posteli no teraz nie lebo zubky nam idu, tak je u nas chaos uz od 2 juna....

ale teraz by sme pomaly mali mat nejaky rezzim tak si idem precitat este raz tu knihu lebo ked som si ju prvy krat citala nebolo to aktualne...

pekny den mamicky a detickam tiez

potapko
12. jún 2009

Terezka, tato metoda v pravom slova zmysle pre teba urcite nie je. Samozrejme, ze maleho mozes ucit na postielku, ale opatrnejsie a jemnejsie. Este nemozes vediet a rozpoznat, ako ti malicky place. Chce to cas, aby si vedela, co potrebuje. Knizku si prestuduj, aspon budes vediet, o com toto cele je. Su tam niektore odporucania, co by si mohla v buducnosti vyuzit.
Kiva - nosenie neznamena, ze budes otrokom dietata. Len si musis urcit ty sama, pokial az chces zajst. Ked si mlada a nemas problem s chrbatom, tak preco nie. Teraz su dobre nosice (v tomto ti najlepsie poradi aj goga a aj stvura), takze ti to ulahci manipulaciu. Podla mojho nazoru je treba robit vsetko s mierou. Dietatku sa nic nestane, ked chvilku bude aj v postielke a trosicka si poplace. Ale je velmi dobre, ked sa aj nosi. My sme sa nosili vzdy vecer od tej stvrtej do kupania, lebo to bola Patka velmi nekludna. Inak si cez den nevyzadovala velmi nosenie. Sama si rozhodni, co ti vyhovuje a nedaj sa nikym ovplyvnit. Ked chces malicku nosit, tak ju nos a ked ta to uz bude unavovat, alebo ti to z ineho dovodu nebude vyhovovat, tak ju to proste oducis. Viktorka je velmi malicka a potrebuje ta casto citit. Inak ked si predstavim, ze ja som Patku kojila kazde dve hodky a to min. 40 min, tak som ju zo zaciatku vlastne mala na rukach stale 😀

goga03
12. jún 2009

potapko, ale tie zuby mu raz urcite vyjdu,takze nas to neminie 😠
uvidim co to spravi so zaspavanim.
kiva z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze nosenim dieta nerozmaznas.oliver bol noseny od narodenia najprv v babyvaku a potom v ergonomickom nosici - manduce a odkedy sa naucil stvornozkovat a samostane pohybovat,tak sa nosit moc nechce.normalne sa niekedy odtlaca nohami aby som ho pustila na zem.uz je samostatnejsi a mna uz tak velmi nepotrebuje, kedze na vacsinu miest sa vie dostat sam. ale ked je umrncany a unaveny, tak sa samozrejme velmi rad nosi.to si ho dam do manduci a nosime sa.alebo ked je velmi rozblazneny a potrebuje sa ukludnit.presne ako pisala potapko.
ale od malicka zaspaval v postielke sam, sice s dudlom, ale sam.
take malinke babatko ako mas ty, ta potrebuje co najviac citit a byt pri tebe.
o noseni a nosicoch je tu vela tem, vsak jednu si aj ty zalozila 🙂 tak vela stastia pri rozhodovani, ty si mamina a vies co je pre tvoje babatko najlepsie. riad sa svojimi citom, ked chces mat malinku pri sebe a je ti to prijemne, tak ju nos.jej to bude prijemne urcite
🙂

terezka044
12. jún 2009

stvura vdaka, tiez som myslela, ze je na to este prilis malicky. vsak pockame do polroka, ked ho budem este plne kojit, potom s prikrmami zavedieme pomaly aj toto ak bude treba..dakujem 🙂

terezka044
12. jún 2009

potapko dakujem 🙂

potapko
12. jún 2009

Terezka vidim, ze citas prispevky ako ja 😉 Precitam a hned reagujem 😝 Pekne si to s malickym uzi, ved je taky malinky 😵 Na tieto metody mate cas 😉

stvura
12. jún 2009

Kiva...ja svojho stale nosim a vychutanavame si to obaja. Skor mi chrbtica odchadza ako s nim beham {nechce stvornozkovat, rovno sa postavil a podho...}. Treba zvolit dobru klokanku alebo babyvak a je to v pohode. Maly ma potreboval citit a len tak sa vedel super upokojit. S tym spanim si netreba robit starosti, moj maly mal strasne problemy, od troch mesiacov sa to upokoji a potom mozete nastolovat nejaky rezim. Dovtedy urcite nie a citaj radsej knizku "najstastnejsie miminko v okoli", ta je skor pre vas....

stvura
13. jún 2009

Potapko...kocky, neviete poradit? Uz vcera bol maly zlostny a mali sme intervaly dve hodiny, no dnes je to este horsie - hodina a pol. Normalne sa zobudi, postavi v postielke a zacne zlostne ziapat. Uz ho momentalne upokojuje muz 15 minut, neustale kvili od zlosti. Nie je v postielke, nosi ho a i tak krici a place od zlosti? Co to je, to je strasne? To teda neerim ze su tie zuby....poobede sme boli na grilovacke, ale nic strasne, sice viacej ludi, no to ho nemohlo takto rozrusit

stvura
13. jún 2009

No cele rano prebiehlalo v hodinovych intervaloch, takze som krasne cerstvo vyspata 😖 ...ako som ho teraz ulozila, tak pokracujeme a to nehovorim ze uz od unavy odpadava, no nic...rysuje sa krasny den!! 🙄

ninimimi
13. jún 2009

stvura: Nemá malý z očí? Skús mu pretrieť očká s plienkou u nás to vždy zaberá.Malú mám dosť citlivú a človek,ktorý má silnejší pohľad u nej sposobuje niekoľkonásobné nočné budenie 🙂