Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
25. nov 2010

@zuzkat1 My sme zas zaspali až o 21,30 a 4 krat plakal,z toho 3 krat pil mlieko.O 1,o 4 a o pol 7.Vstal o 8.Predvčerom šiel spat o 20h a tiež vstal o 8 .Pričom v noci plakal len 2 krat.Moj je asi na tu 8 naprogramovany.Ale to je v podstate dobra hodina. 🙂

benne
25. nov 2010

Musím sa pripojiť, malý konečne spal posledné noci pokojnejšie ... už sa zobudil len cca 5-krát ... napil sa čaju ... raz som ho prebalila ... mlieko odmietol už 3.noc po sebe (jupí, nech mu to vydrží, obríkovi nášmu 😀). Po tých 3 mesiacoch intenzívneho budenia aj každú hodinu je to u nás úspech, spáva mi zhruba od 7.30-6.30, ale niekedy aj len do 5.00, zaspáva sám, síce niekedy k nemu idem na 3 razy, ked plače, ale do 10 minút zvykne zaspať. V noci asi tak od polnoci ho dávam k nám do postele, takže aj ked sa zobudí do rána ešte 3x, mám ho "po ruke", takže sa to už dá zvládnuť. Zmena nastala, ked mu vyšiel zúbok ... no, ked mu vyšiel tak, že už vidno aj samotný zúbok ... tak teda môžem zhodnotiť, že to boli zuby 😀 😀

vejkasmejka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
25. nov 2010

@kaja73 jaj ze o 8mej🙂 to aj keby vstala o hodinu skor teda o 7mej, by som bola rada🙂 to mas naozaj super🙂

kaja73
25. nov 2010

@zuzkat1 No, ved po tom vyše 2 mesačnom trapeni od 2 očkovania,ked sa budil 15-20 krat je to ozaj neporovnatelne.A to mu teraz idu aj zuby.Myslim,že ten detox zabral.No a s prvym synom ,ved vieš ako som sa trapila,tak dufam ,že u Patka to už bude len lepšie.Asi pred tyždnom som mu nedala večeru,pretože olovrant nam blbo vyšiel-až o 18 h a tak dostal len o 20,30 mlieko a to bol hore každu hodinu.Už taku blbost určite nespravim,radšej vynecham olovrant-ovocie,ako obilnu kašu. 🙂 Vtedy spi v kuse aj 5 hodin a až potom začne budenie cca po 2-3 hodinach.On je proste maly hladoško.

zuzkat1
25. nov 2010

@kaja73 moja papa len 2x denne🙂 obed a bud olovrant alebo desiatu podla toho ako spi cez den... dnes to vidim na desiatu🙂 a papa hrozne malinko🙂 moja ma 6 zubov a netusim ako vysli, zrazu ich mala🙂 asi patrime k tym stastnym🙂 klop klop dufam ze jej to vydrzi aj pri tych ostatnych zubkoch🙂

kaja73
25. nov 2010

@zuzkat1 S tymi zubkami to mate fajn.Som zvedava,či aj stoličky vam tak lahko pojdu.My vieme o každom zubku.Ked mu nejdu,tak sa budi len 1-2 krat,ked idu tak 3-5 krat.No a cez den nervači.Teraz mu na noc davam viburcol a cez den Chamomilu 30ch.Zda sa mi že to pomaha.

gabika17042010
25. nov 2010

Babulky, čítam tu vaše rady a skúsenosti a väčšina píšete, že v noci po dojčení zaspíte s bábätkom na posteli. To je všetko ok, ale nepotrebuje v noci odgrgnúť?? Ja svoju 2 mesačnú dcérku vždy dávam odgrgnúť aby ju potom bruško nebolelo a aby sa nepovrackala. Jasné, že ju to potom dokonale prebudí a hojdáme na rukách aj 30 min kým konečne opäť zaspí...

arrett
25. nov 2010

@gabika17042010 Moj grcka v jedním kuse už rok😀 Ja som stále dieťa nakojila, dala do postielky a obrátila na bruško. Takze aj keď si odgrcol, tak v pohode🙂 Aj teraz večer vypije kasu a lahne si na bruško. Niekedy vygrcne, niekedy nie. Nikdy som odrgckavanie neriesila a nebudila by som dieťa kvôli tomu

niki11
25. nov 2010

@zuzkat1 Ahoj🙂 No ja sa snazim nejakych par dni dozadu ju davat skor spat. Normalne sme chodievali okolo 20h s tym, ze zaspinkala medzi 20h30 az 21h. Potom nejako zacala na vecer ozivat a pred 22h nezaspala. Brala som to najprv ako normalne, ze ked nie je unavena nebudem ju nuttit a hlavne sa ani nutit nedalo, lebo proste nezaspala skor. Teraz - po radach mamiciek tu - sa snazim davat posledne denne spanie na skor - ako napr. vcera sa zobudila okolo 15h. Dala som ju spat okolo 19h30 (co je u nas skoro), zaspala az za hodinu, a spinkala po velmi dlhej dobe az do 1h. Som nechapala, lebo doteraz sa budila od polroka kazdu hodniku az dve. Potom dalej tahala do tretej a potom uz bola hore skoro kazdu hodinu s tym, ze sa definitivne zobudila o 7h30, co je u nas skoro, lebo niekedy spi aj do 10h. Tak budem skusat davat to posledne spanie skor aj nadalej a tym padom aj vecerne a uvidime.

gabika17042010
25. nov 2010

@arrett Ja viem, že grckanie je do istej miery v pohode, no ešte sa ju bojím dávať na bruško spinkať, aj keď máme monitor dychu.. Bojím sa totiž, že sa tej grcky nadýchne naspäť...

petrap001
25. nov 2010

@gabika17042010 ahoj 🙂 no ja v noci tiez nedavam nikdy odgrgovat,lebo maly mi je prakticky v spanku takze sa napapa a spi dalej.a nemyslim si,ze sa povracia,lebo spi.keby ze sa napapa cez den a ja ho nedam odgrgnut a dam ho lahnut,tak sa povracia hned,lebo sa hybe,ale ked spi tak sa nema z coho povraciat.neviem,ja to robim takto od kedy sa narodil a este ani raz sa mi v noci nepogrcial po papani, 🙂

gabika17042010
25. nov 2010

@petrap001 A ani nemal potom veľké vetríky? Moja dosť prdká - veľmi hltavo pije...

petrap001
25. nov 2010

a mne sa maly tiez v noci budi dost casto.ku ranu aj kazdu hodinu a pol.normalne chodi spat okolo 8mej,niekedy sa zobudi o 11,niekedy az o 1 a raz sa dokonca zobudil az o 3tej.to som bola stastna ako blcha.ale bolo to len raz 😔 no a potom uz kazde 2 hodinky alebo hodinu a pol.ale niekedy pospime aj do 10tej,ale potom mi nechce vecer spat a zaspi mi az o 11tej,takze radsej vstavame okolo tej 9tej alebo skor.skusala som mu v noci aj cajik davat,aj vodu,namiesto kojenia ale kdezeee,proste chce svoju davku a bodka 🙂 tak som zvedava kedy si pospime celu noc...

petrap001
25. nov 2010

@gabika17042010 no to hej 😀 on si vkuse prdka,aj cez den,aj v noci.ale to je dobre,ci nie??? ani koliky sme vobec nemali

gabika17042010
25. nov 2010

No, prdkanie je dobré, jasné, len sa bojím lebo my sme si prešli boľavými kolikami... Ale už teraz viac kopká nožičkami takže aj viac prdká 🙂

niki11
25. nov 2010

@gabika17042010 ahoj! Babatko si nepotrebuje odgrgnut za kazdu cenu. Skoda, ze my sme na to prisli neskoro, nemuseli sme tolko vrackat. Pekne ju po napapani poloz a ked si bude potrebovat odgrgnut, ona to da najavo. Annag ma o tom dobry clanok na svojej stranke dojcenie.wordpress...

zuzkat1
25. nov 2010

@gabika17042010 dojcene dieta nemusi grgat🙂

gabika17042010
25. nov 2010

@niki11 Dik za tip, dobrá stránka, pomohla mi 🙂

zuzkat1
25. nov 2010

@gabika17042010 vidim ze uz si nasla🙂

gabika17042010
25. nov 2010

@zuzkat1 🙂

zuzkat1
25. nov 2010

@kaja73 aj ja som zvedava🙂 dufam ze ano, lebo to ja asi spanikarim kedze ani priznaky som nikdy nezazila😅

gabika17042010
25. nov 2010

Koľko má vlastne také 2 mesačné bábo cez deň spinkať? Moja nespí naraz viac ako pol hodinu aj to po dlhšom uspávaní. Vidno, že som neskúsená prvorodička ešte.. ☹

zuzkat1
25. nov 2010

@niki11 moja tiez tak spi ze o tretej je hore a vecer kupem o pol 7mej a potom uz do hajan.. a noc je kazda ina... niekedy sa zobudi ako pises az o jednej a niekedy uz 8mej je hore prvykrat...neviem od coho to zavisi...niekdy je hore 6x 10minut a niekedy len raz ale 2hodiny vkuse....stale inak, takze neriesim🙂 neviem ani co riesit kedze dni mame v podstate rovnake a tie noci neviem od coho zavisia....
moja najneskor o pol 7mej vstane a to uz ze ako dlho spala🙂

zuzkat1
25. nov 2010

@gabika17042010 moja ako 2mesacna nespala vobec... riad sa nou a nie knihame ze kolko ma spat lebo sa zblaznis🙂 moja zacala spavat ked som jej spanok prestala riesit a to mala asi 4 mesiace... dovtedy cez den len v kociku....

layla84
25. nov 2010

@gabika17042010

Dvojmesačné bábätko spí, keď mu treba a nespí, keď mu netreba. Zaspí aj za jazdy na koni, doslova 🙂 - ak to potrebuje. Preto sa netreba veľmi obávať, všetko sa deje ešte veľmi prirodzene, spánky bývajú často veľmi krátke a nepravidelné. Nedá sa to zatiaľ nijako ovplyvniť, takže všetko je OK.

Od troch, štyroch mesiacov sa to potom začne meniť, spánočky budú o niečo pravidelnejšie, aj keď stále ešte môžu byť kratšie - a rodičia už musia začať dávať väčší pozor, aby dieťa nebolo nikdy príliš unavené. Deti potom potrebujú búvať najneskôr dve hodiny po prebudení sa z posledného spánku, ale veľa detí nevydrží v tom veku ani to a spať musia ísť už po hodinke - hodinke a pol bdenia. Ale to sa vás ešte až tak netýka 🙂.

gabika17042010
25. nov 2010

Ešte mi prosím poraďte.. Kvôli grckaniu nám už v pôrodnici odporučili vyvýšený matrac pod hlavičkou takže sme domov do postieľky kúpili podložku pod hlavičku na matrac (má 30°uhol). Keďže však má malá už 2,5 mesiaca a už ju väčšinou nedávam do perinky tak sa skĺzava po tej podložke a nachádzam ju často spinkať v neprirodzenej polohe. Mala by som ju mať už na rovnom? Nebáť sa grckania?

spalka
25. nov 2010

@gabika17042010 urcite sa neboj grckania, rovny matrac je najlepsi, a ked si aj grcne tak to vytecie na plachticku a hotovo 🙂, a v noci vobec neriesit odgrgavanie, ked je babo spravne dojcene nenahlta sa vzduchu a nemusi odgrgavat, ja som moju malu v noci nikdy nedavala odgrgnut, to som bola rada ze zaspala na ciciku a pomalicky som ju suchla do postielky 😉...mavala som skor nocnu moru z toho, ze ked ju v noci kojim tak zaspim, zabudnem ju pri sebe a prilahnem, normalne som sa pravidelne v soku budila a hladala som ju, pritom bola v postielke a ja som si nepamatala, ze som ju tam dala 😀

sussanah
25. nov 2010

@gabika17042010 zalezi na tom, jak silny mate reflux. My ho meli hodne silny, takze postylku v rovine mel az kolem 5-6m. Chapu to tak, ze ta podlozka je uzka a ona z ni sklouzne? Nebo to, ze sjede jakoby dolu k tyckam postylky? Pokud je to sklouzavani z uzke podlozky, tak muzes misto podlozky naklonit celou postylky, aby mela celou plochu naklonenou. On se ten reflux lepsi kolem tech 3m, temer vymizi po zavedeni prikrmu 🙂