Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

martinka17
13. júl 2010

@gabika7706
ja nechcem mať rozmaznané dieťa, ktoré má matku pod kontrolou svojim plačom. A ani taký nie je, teda až terajšie obdobie. a nie je ani uplakaný, vie, že tým nič nedosiahne. Totiž skúšal to jeden čas, pár dní, potom prestal. Netrebalo s ním bojovať 😀
Prepáč, keď vidím, aké sú dnes mnohé deti drzé, nevychované, ako vrieskajú po vlastných rodičoch na verejnosti, ako chodia poobliekané 10 ročné dievčatka, aký hulváti sú už 12 ročný "piubertiaci"....nie ďakujem urobím všetko preto, aby môj syn bol vychocaný tak ako ja. Mne sa páči stará škola, taká viacej sparťanská pre niekeho, ale chrúst je jedináčik a začína zneužívať situáciu. A plač deťom neškodí, škodia im rodičia ich prístupom. Netreba nechať plakať dieťa hodiny, to nie, ale pár minút revu mu neuškodí

zelmirka1
13. júl 2010

fuha to uz je teda zaujimavy nazor ze dieta ma plakat ☹ a preco ma plakat ? aby sme ho mohli nechat tak a pochopi ze plac nepomaha ? Prave to ze to clovek isty cas tak riesi a potom polavi moze sposobit problem neskor. Ked normalne pocuvate potreby babetka a date na svoj instinkt tak nie je dovod na vyplakanie. Maly zaspaval sam pekne do 6 mesiacov, potom si vyzadoval moju pritomnost tak som bola pri nom a neskor som ho naucila zaspavat sameho ked mal 15 mesiacov uplne bez placu a bez problemov, dodnes nemusi nikdy plakat lebo vie ze pridem ked ma potrebuje.
Fakt je nezmysel ze par mesacne babo je presibane, vzdoruje, vydiera a podobne veci, ved si to skuste predstavit ze nemozete rozpravat len placom davat najavo a niekto vas necha vyplakat lebo vymyslate a teraz je cas spinkat ?

zelmirka1
13. júl 2010

@martinka17 ale rozmaznanost vznika z niecoho ineho, to ze niekto ide tisit 8 mesacne babo a ze mu pomoze zaspinkat nie je rozmazanavanie. Naucit ho z placom nic nedosiahne sa moze vratit opacne ze bud naozaj nebude plakat a nepoznas nieco vaznejsie alebo prave naopak ked bude starsi najde iny sposob ktory bude stat za to.
Samozrejme ze je dolezite vychovavat dieta a stanovit mu hranice ale to sa da aj bez toho aby plakalo. Je nieco ine ked dieta je napriklad v obdobi vzdoru a pouziva plac ked nieco chce dosiahnut ale toto obdobie sa zacina prejavovat az okolo roka a pol a najviac okolo 2-3 rokov, vtedy je jasne ze clovek musi dat jasne najavo ze plac, krik a hadzanie o zem nefunguju. Inak zaujimava knizka je Respektovat a byt respektovan. 😉

zelmirka1
13. júl 2010

@martinka17 ale rozmaznanost vznika z niecoho ineho, to ze niekto ide tisit 8 mesacne babo a ze mu pomoze zaspinkat nie je rozmazanavanie. Naucit ho z placom nic nedosiahne sa moze vratit opacne ze bud naozaj nebude plakat a nepoznas nieco vaznejsie alebo prave naopak ked bude starsi najde iny sposob ktory bude stat za to.
Samozrejme ze je dolezite vychovavat dieta a stanovit mu hranice ale to sa da aj bez toho aby plakalo. Je nieco ine ked dieta je napriklad v obdobi vzdoru a pouziva plac ked nieco chce dosiahnut ale toto obdobie sa zacina prejavovat az okolo roka a pol a najviac okolo 2-3 rokov, vtedy je jasne ze clovek musi dat jasne najavo ze plac, krik a hadzanie o zem nefunguju. Inak zaujimava knizka je Respektovat a byt respektovan. 😉

sussanah
13. júl 2010

@martinka17 tak a je to jasne, mam a budu mit rozmazlene dite 😀 Predstav si, ze ten muj hulvat place uz od porodnice a ze teda poradne. Dokonce uz mu to 9 mesicu vysvetluju, ze tim nic nedosahne. Neskacu k nemu okamzite kdyz fnukne, ale kdyz proste vali slzy jak hrachy, tak ja, spatna matka, ho jdu utisit. Takze az ti za cca 12 let bude nejaky pubertak nadavat nebo se nejak spatne chovat, tak to bude muj syn, ktereho jsem rozmazlila 😀 😀
Promin za tu ironii, ale nemohla jsem si pomoct 😉

sussanah
13. júl 2010

@martinka17 myslim, ze plac 8m mic u usinani a vztekajici rev 6-ti leteho ditete, ktere se snazi placem neco vynutit je uuuuuuplne jine kafe. O 12 letych, kteri neznaji hranice, to uz ani nezminuju 🙂

momin
13. júl 2010

Tak jeste sem neco napisu...
Ja budu maleho utisovat a budu se s nim mazlit,budu s nim klidne i usinat jak dlouho bude potrebovat.
A tohle ze je rozmazlenost?
Rozmazlenost je kdyz zacne 3 leta holcicka vriskat v obchode ze chce panenku a maminka ji hned koupi. Ale ne kdyz chce dite usinat s mamou nebo tatou!!!!!!! probohaa!! 😠

zelmirka1
13. júl 2010

@sussanah 😀 😀 😀 takych rozmazlencov poznam viac 😉

jenn44
13. júl 2010

@momin ano, presne, mas vsetko zobrat a nechat plakat, ze dieta zabudne na dudu behom 3 dni... ale tak rozhodla som sa. Urcite mame obdobie separacnej uzkosti, to ani na wc nemozem... tak po lete alebo ked bude mat takych 10-11 mesiacov a uzkost pominie... dufam, ze ju naucim zaspat samu... chcem skor, kym nevylezie z postielky, nakolko mala je straaaaasne vytrvala.... 😀
Ale tak poviem vam, mam toho dost. coraz viac sa mala budi v noci a reve, kym ju nechytim za ruku a neuspavam... stale dookola... boze uz mi to lezie na nervy...

@galbavajanka neskopirovala si nahodou moj prispevok???

zelmirka1
13. júl 2010

@momin vystizne napisane 😉
to je prave to ze ta knizka maminy myli a oni potom idu casto aj proti svojmu presvedceniu lebo je to tam tak super vysvetlene, aj mne dost dlho trvalo kym som viac pochopila ze je to o inom.

gabika7706
13. júl 2010

@momin suhlas

@martinka17 spartanska vychova...hm, mam spartansku vychovu, pri prvej prilezitosti som odisla z domu, s mamou sa velmi nestretavam a dnes viem, ze ju na starobu urcite opatrovat nebudem. Nevedela som plakat. Naucila som sa to az ako dospela. O inom pisat netreba. Prehodnotila by som pristup matky k babetku od malicka, pretoze naucit dieta, ze place zbytocne je zle. Viem to z vlastnej skusenosti. Mamu si nevazim a asi ani nebudem.
Prosim, nekomentujte tieto riadky (moj skoro ziaden vztah s matkou tu fakt nemienim miesat), mam len potrebu konkretne martinke napisat, preco tak odsudzujem "nechat dieta vyplakat". Dakujem.

momin
13. júl 2010

@zelmirka1 ja sme to ze zacatku taky videla trosku jinak-nekde driv sou tady ode me i prizpevky ze s tim nechat dite vyplakat souhlasim.... 😒 i kdyz sem to sama nikdy nedokazala...
Me osobne se taky dobre neusina kdyz ma treba pritel nocni-no asi sem hold rozmazlena.....
Dudlik bych diteti nebrala dokud to nepochopi-proc mu ho beres.... vzdyt by se ubrecel.

@jenn44 dokaze si uz tvoje mala najit sama dudlik v postylce a dat si ho do pusy? ja si nepamatuju kdy se to naucil maly.... Dan uz to zvlada vetsinou i vnoci,sice ne po kazde,ale obcas se povede-.... Prijde mi hrozne brzo i tech 10-11 mesicu... Ale to uz je opravdu na tobe... 😉

johanka.
13. júl 2010

@gabika7706 niet co dodat, dakujem za uprimnu vypoved. Vztahova vychova je okrem ineho o tom, ze nenechat dieta plakat ale okamzite plnit jeho potreby. A je uplne jasne, preco sa to tak vola, lebo takym pristupom asi medzi matkou a dietatom vznikne hlboky vztah. Urcite ze deti toho znesu velmi vela, preziju aj vyplakavanie a stale z nich mozu vyrast uspesni ludia. Ale nebudu mat vztah k matke a rodina pre nich nebude miesto, kde hladat oporu a pochopenie. Co asi nie je prave najstastnejsie, pripravit cloveka o takyto zakladny kamen v zivote.

berenika39
13. júl 2010

petrovi jsou už skoro dva, a stejně má dny, kdy si sám zaleze do pelechu a po chvíli prostě pláče - je smutnej, nic víc. jdem k němu, jeden z nás se k němu natáhne a do půl hodinky spí. nestává se to často, ale jednoznačně to není rozmazlenost, jen po celým dni (vetšinou se to stává o víkendu a úo víkendu) stráveným s námi oběma prostě potřebuje vědět, že jsme pořád s ním, že nemusí být sám, nic víc, nic míň. nenechala bych ho řvát, a to už bych to v tomhle věku mohla považovat za nějaké vydírání,vymýšlení, ale není tomu tak. nenechávala jsem ho plánovaně brečet nikdy, samozřejmě že vřeštěl - zuby,prdíky,bříško - ale vždycky jsem mu dopřála ten pocit, že mě přivolá, že jsem u něj a nemusí se bát.
nechat vyřvat dítě nemá s výchovou nic společného. nedělala jsem to, byla jsem u něj, když to potřeboval a je z něj šikovnej rozumbrada, ktrej teď momentálně vůbec nezabrečí celý dny, poslouchá nás, když je třeba a rozhodně si brekem nic nevynucuje.
pláč před spaním je volání mámy.

carodejnica
13. júl 2010

všimla som si, že na tejto strane https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/kazde-dieta-sa-vie-naucit-spat-realne-skusenosti/
majú užívateľky @jenn44 a @galbavajanka úplne totožný príspevok 😕 😠 😕
who is who ?

fem
13. júl 2010

Mam potrebu vyjadrit sa k tejto teme, na zaciatku chcem povedat, ze nie je knizka ako knizka, osobne tu, o ktorej zacala diskusia nepoznam...mne velmi pomohla knizka od Tracy Hogg Baby Whisperer, ktoru by som odporucila, zial nie je k dispozicii v nasich jazykoch 🙂 . Prave tato knizka sa snazi pomoct mnohym maminkam, autorka vychadza z vlastnej skusenosti...kedy prichadzala k tisickam deti a ich zufalym mam. Ta autorka je skutocne anjel...ale o co ide...ide o to, ze za vsetkym sa skryva porozumenie dietatku, babatko hra skutocne prim a najma vzitie do jeho emocionalneho zivota...autorka rezolutne odmieta tzv. vyplakanie babatka, vedie to skor k strate dovery k matke a ked metodu kontrolovaneho placu pouzijete v case separacnej uzkosti moze dojst az k traume....
z vlasnej skusenosti viem, ze nosenie ci hojdanie dietatka ako prostriedok uspavania neprinasa ziaden uzitok, skor opak (to neznamena, ze dietatko nemame hojdat ci nosit), ale zvycajne ak babo place pred zaspavanim, tak je uz unavene velmi velmi, my si snad ani nevieme predstavi, co preziva...tym , ze s nim "narabame" tak len viac nervovo drazdime, davame mu zbytocne impulzy...ono uz len vola mami chcem strasne spat a nedari sa mi...mne osobne pomohlo dietatko utisovat v lahu v jeho postielke, chrbatik si krasne uvolni, svaly dokaze zrelaxovat...mozete utisovat rytmickym čččššš a pritom hladkat po chrbatiku tiez rytmicky...babatka zhruba do 3 mesiacov sa nedokazu sustredit na 3 veci naraz...ak sa sustredia na čikanie a hladkanie...prestanu sa sustredit na zufaly plac....najmocnejsia zbran je nas hlas...treba sa dietatku nezne prihovarat do uska, ale nie priamo do bubienka....ak to mamicka robi vo vacsej vzdialenosti babatko ju pre svoj plac nepocuje...ani v maternici, s babom nikto neustale nenaraba, v uvodzovkach nesprta do nho....Ja som babatko vela nosila aj hojdala ale nie ako prostriedok uspavania....
som zasadne proti spaniu babatka vo velkej posteli, na starsich madracoch, nie je to dobre ani na chrbatik, ani kvoli roztocom...a je riziko aj pritlacenia baba....no ja osobne som sa velmi bala...
ked som ja prestala babo bezcielne nervozne a splacom nosit...tak babo mi krasne spinkalo vo svojej postielke od 1 mesiaca celu noc, okrem jedneho kojenia...
samozrejme kazda to inak citime...ale mna osobne udivuje, ak niekto spinka s babom a potom uz o tom zacina pochybova...myslite, ze to dietatko nevyciti, ze ich mamicka v posteli uz nechce...
a este ku knizkam....mozeme si nechat poradit, vsetky rady vnimat individualne na nase dietatko....mne osobne velmi pomohla, ked som sa dozvedela, ze kolko casu v akom veku dietatko (samozrejme priblizne) dokaze byt bdele . potom dochadza k velkej unavenosi alebo prestimulacii a prejavuje sa to ako plac pred zaspavanim alebo ako nahromadene emocie vecer....ako kolikove stavy...to je psychosomaticky zalezitost...
ved pre dietatko je tento svet ako skutocne zivy 3D film, myslim, si ze aj my by sme boli uz dost prespanovane, keby nam ho niekto tak dlho pustal....ano aj dietatko dokaze byt bdele viac, ako je mu to primerane...presne ako my...ale potom moze mat boliestky hlavy a ktovie co este citi...
ja osobne nie som za budovanie zlozvykov u deti...lebo vacsinou to vyjde tak, ze mamicky same s tym nie su stotoznene
mne tato knizka velmi pomohla, ...hlavne sa zamysliet...mamicky moze mat vela intuicie ...ale v kolotoci placu a nevyspatosti myslim, ze az je potierana...mne pomohli si trosku sadnut a zamysliet sa ...ved chceme babu pomoct
na to myslim sluzia aj diskusie..
z vlastnej skusenosti vela kniziek mamicku matie...vyberte si skor taku ktora vam je blizka a podobna vasmu mysleniu alebo mozno stacia aj rady kamaratiek...urcite nie vsetko hltat 100 percente...a mne bolo sympaticke najma to, ze ta knizka sama na to upozornuje, ze necakajte presny navod...

za cumlik som, na nom nie je nic zle, babo sa stava samostatnejsie a dokaze sa samo uspokojovat, bez mamicky...ved popravde nemozeme byt babu na prsniku vzdy...pomaha cumlik urcite...ved babatku nemozno branit k osamostnovaniu, skor naopak pomoct....separacii ...a k budovaniu nezavislosti sa neda zabranit, skor len poznat...kazde babo to preziva aj tie z decaku...ale to je uz o inom a velmi smutne

neopustajme svoje baba ked nas potrebuju, nenechavajme ich plakat...ale ani zbytone nebudujme zlozvyky ktore pre nich nie su prirodzene...

moj malinky mi ani do 3 mesiacov vobec neplakaval ak ano a v noci vedela som ,ze je to uz vazne a verila som inak...spinkal my od 1 mesiaca celu noc okrem jedneho kojenia ...do 7 rana...a pomohla mi tato kniha

Ja viem, ze po boji je kazdy general....ale snazim sa len sprostredkovat svoju skusenost, snad to niekomu pomoze...mamickou sa stavame...a myslim si, ze kazda mamicka ma kus pravdy....ved cerpa zo svojej skusenosti

johanka.
13. júl 2010

@fem zbezne som si pozrela cosi o tej knizke na webe... to vyzera byt propagacia tradicneho studeneho odchovu, nie? Uprednostnovanie umeleho mlieka pred dojcenim, tvrde zavadzanie rezimu snad od narodenia, krmenie v stanovenych casovych intervaloch, uspavanie zasadne v postielke, nenosit, nekolisat... mnohe nazory z tej knihy su uz myslim prekonane, ze je aj medicinsky podlozene, ze to nie je prave rozumne. Tak ci tak, u niektorych deti to asi funguje, takyto pristup, ale niektore babatka, keby si nekolisala, tak sa uvrestia. Mozes teoretizovat, ze treba polozit do postielky v spravnom case, ked je tak akurat unavene a v postielke uspavat, ale co ked Ti proste nezaspi a nezaspi, az dojde k tomu, co tiez spominas, ze zacne byt prilis unavene a bude plakat od unavy, a bude plakat cele hodiny, ak ho neukolises.

gabika7706
13. júl 2010

@johanka. nas herec dnes skoro hodinu stal v postielke, ani za svet lahnut a unaveny bol riadne, opieral sa hlavou o ram postielky, ale nelahol 😀 Takze nastupil muz so svojou narucou a do 3 min bol Martin v risi snov...Nemyslim, ze ho rozmaznavame, proste nevedel zaspat...

fem
13. júl 2010

johanka vela otazok....celkom to tak nie je vsetky veci, co si vymenovala sa daju rozne zinterpretovat a vnimat z nasho hladiska...knizku mam precitanu velmi dobre v angl....celkovy dojem taky nezanechala, co sa tyka rezimu ano ale je individualny stale...ja proti ritualom nic nemam....skor ide o pochopenie casu bdelosti babatka bez toho aby sa prestimulovalo...cize striedanie casov bdelosti aktivity a spanku...ako v brusku....samozrejme to sa neda ani z daleka stanovit presne na minuty, ide o rytmus skor.....
moje babatko sa uvrestalo ked som ho kolisala nosila, davala papat, kedy nebolo hladne...bolo velmi citlive na podnety zvonku hlavne ked chcel len spinkat....naucila som sa odlisovat jeho plac...
babatko nevie samo zaspavat, treba mu pomoct, moze to byt prsnik, dotyk, nas hlas, kolisanie...iny rytmus, spievanie je to na nas....kolisanie urcite nie je vsemocne
davas ho do postielky vtedy, ak vidis signaly na spinkanie...cize necakas ani na tie casy rezimu...prednost ma babo ono rozhoduje...mamicka pomaha.....preunavene nie je ak ma dostatok pravidelneho spanku cez den ...vecer zaspava pokojne....papa tiez pravidelne, brusko nema zatazene... v noci spinka celu noc
s plakanim od unavy- stalo sa nam to ale velmi malicko...dokazala by som to spocitat na prstoch... a zaspi skor lebo nie je prilisne stimulovane podnetmi z vonku...napr. staci dvihnut babatko zabori hlavinku blokuje vizualitu a opat polozit....zalezi od baba ake je citlive....
...mne babo neplakavolo pri zaspavani...az pri separacii...ale vtedy je myslim dovolene vsetko 🙂
skor ide o nasluchanie jeho rytmu a prisposobovanie sa...

samozrejme kazda kniha sa da vylozit rozne...zalezi na nas, co si vezme...mne sa zda , ze niekedy mamicky rozne metody dokazu otocit....v prvom rade sa treba spolahnut na seba...
Mne je ta kniha sympaticka tym, ze podava mnohe informacie o emocionalnom zivote babatka a vobec ho nepodcenuje, nedovoluje babam plakat, chce porozumiet ich svetu a "jazyku"...utisuje babo v prvom rade hlasom, sepotom...co niekedy naozaj nie je od veci....nikdy nezabudnem, ako moj maly spoznal moj hlas po narodeni....

ale chapem ta ten skepticizmus....mne to velmi pomohlo aj doteraz pomaha ak mam nejaky problem nalistujem precitam zhodnotim, porozpravam sa o tom...
ale aj urcite ine metody maju nieco do seba...
len si myslim, ze niekedy to fakt netreba pliest a skusat vsakovake lebo dietatko je zmatene...pomoct si tou , ktora je najblizsia, dotvorit si ju podla vlastneho...ja som si potrebovala niecim pomoct

studeny odchov to urcite nie je...spokojne neplacuce babo a vyspata mamicka to je najkrajsie, co moze byt...naozaj

inak aj tie najlepsie metody sa daju az prevratit...mozno az zvratene...
myslim aj tato...
snazila som sa len poradit z vlastnej skusenosti a doplnit vejar roznych existujucich metod, o ktorych som citala...

fem
13. júl 2010

@fem o ktorych som tu citala....

kdezee
14. júl 2010

...ja len tak odveci a nesuvisi to ani so spankom ale..moj syncek sa vedel zabavit aj sam aj hodinu som pocuvala len hrkalky a rolnicky a sustanie a "kaslal na mna" :D a zrazu asi tak pred tyzdnom zacal byt doslova zavisly od mojej spolocnosti...ked nieco robim a pobehujem hore dole po byte tak on stvornozkuje za mnou a reve..tak si k nemu sadnem ze sa pohrame ale on bud stale reve alebo kasle na hracky a radsej sa po mne splha..ked reve tak pomoze uz len na ruky vziat..zeby ta separcna uzkost?????? a mimochodom priatelovi to nerobi ale akonahle sa zjavim ja uz maly ide za mnou a reve pri tom...

fem
14. júl 2010

@kdezee myslim, ze to bude separacna uzkost...ja som sa snazila ukludnit ho dole objat, zobrat na kolienka,a ak nie tak aj na rucky a nieco sme vydumali...ak si ziadal kojenie tak som mu dala....ale je to dobre si najprv k detickam klaknut a byt v ich perspektive a tam s nimi komunikovat, ako hned tahat uplne hore...presne ako pises niekedy pomoze by len na rukach...ono sa to zmeni....netreba ho nechat plakat, ale ja som najpv skusala tu jeho perspektivu 🙂, aj na ruckach moze byt na zemi...

gabika7706
14. júl 2010

@kdezee mame aj my take dni, vtedy ho dam do manducy a nosime sa, porobim si veci, on nereve, vidi svet z inej perspektivy a hlavne, je spokojny.

kdezee
14. júl 2010

noo ved ho skusam vseliako zaujat aj dole ale niekedy fakt len reve 🙂 hracky vacsinou ignoruje a najlepsie sa zahra s nejakou hlupostickou ako balik vreckoviek..ja si vacsinou k nemu len sadnem a on po mne lozi a stavia sa a to je jeho naj zabavka...a este ako zacal lozit tak sa mu zhorsilo uz aj tak dost zle spanie 🙄 uspim ho ako tak o deviatej aj to sa este budi 2-3x a okolo druhej sa zobudi tak ze zacne lozit a zabaava sa a ziadny spanok neprichadza do uvahy to trva asi hodinu a potom zaspi..nuz a o piatej je uz uplne hore 😒 dost unavne...

johanka.
14. júl 2010

kdezee, ked chce ist na ruky, nech ide na ruky, ja to tak robim. Niekedy sa len popozera, co porabam (v jednej ruke ju drzim, druhou robim nieco jednoduche), to ju uspokoji a potom sa zase chvilu hra sama. Ked potrebujem robit nieco komplikovanejsie, hodim do satky na chrbat a robim. Tak sa mi zda, ze ked jej nosenie neodopieram, tak sa potom aj dlhsie vie zahrat sama. Asi vie, ze ked bude chciet, tak ju zase ponosim, a tak sa o tom nepotrebuje dookola presviedcat, tak si to vysvetlujem. Ona sa v tomto veku este v skutocnosti velmi nehra, skor chce poznavat, tiez uplne kraviny, na hracky kasle, tie uz pozna. No a obcas chce proste poznavat svet z mojej perspektivy, tak preco jej to neumoznit S tym spanim to doverne poznam, tiez sme prave mali obdobie, ked sa s nou bolo treba v noci dve hodiny hrat, ale uz to, zda sa, prechadza. Jedine, co mozes, je preckat to.

jenn44
14. júl 2010

@carodejnica ona skopirovala moj prispevok...

kdezee
14. júl 2010

Nooo tiez to tak robim ze v jednej ruke ho drzim a druhou robim..uz aj jedavam tak ze sedim na zemi a on je preveseny cez moju nohu a hra sa s nejakou hlupostickou...len to nespanie ma uvija a mozno je to aj tym teplom..on za noc spi tak 6-7 hodin aj to trhane lebo sa casto budi...hrozne unavne mat takeho nespaca...dva tyzdne dozadu som ho dokazala uspat bez fit lopty a jeden vecer si maly povedal ze ju chce naspat lebo odvtedy ho tapkanie po zadku a hladkanie len rozrusuje...a uz som sa tesila..no nevadi :D

jankaka
14. júl 2010

Ahoj @sjuze,
ja kojím doteraz v posteli po sediačky a vždy keď mi zaspí, tak ju prenesiem do postieľky... my ju máme totiž hneď pri posteli.. ak sa občas prebudí, tak jej dám plienku a je to vyriešená vec.. =D

jenn44
15. júl 2010

no ja mam doma satku, skusim to so satkou, mala je tiez bezo mna ako diva... aj ked je u rodicov, zlata je, zlata a potom ked ma zbada, tak reve, len ku mne chce ist... Aj ked neviem aky uvaz v tomto teple... :(

gabika7706
15. júl 2010

@jenn44 no ani v manduce to nie je teraz ziadna sranda, Martin len v plienke, ja aspon tricko som si dala, nech po nas nesteka pot az na dlazku 😀 a manduca cela mokra... je to des tieto horucavy 😒