Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ia.
13. aug 2009

arte pošli mi do IP tvůj mail a já ti ji pošlu 😉

artemiss
13. aug 2009

ahoj ia. dlouho jsem teď na koníkovi nebyla - ani dočítat nějak nestíhám, takže vůbec nevím, která bije 😖 .
dík moc za ochotu, mail máš v IP.

samayka
17. aug 2009

ahojte 🙂

ja vas priebezne citam a uz som tusim aj prispela nejakym slovom...

teraz mam jednu otazku co sa tej knizky tyka.. tie metody, vsetky su pisane pre deti od cca 3-4 mesiacov... skusali ste niektora riadit sa tym uz aj skor?

nasa mala sykorka ma sedem tyzdnov a nechce vecer zaspinkat... je to z unavy. este ani raz sa nam nepodrailo vystihnut ten moment, kedy je ozaj unavena a vedela by aj zaspat... vzdy to prejde az do placu a my nosime a nosime a hojdame a hojdame a cucame a tak dokola... posledne dni je to lepsie, zaspava okolo pol desiatej.. ale od siedmej ci osmej ju ukladame... raz uz zaspala az o pol jednej.. to bol brutal !!

cez den haja dobre, teraz mi dokonca druhy krat za dnesny den zaspala SAMA v postielke... len tie vecerne ritualy su katastrofa...

simona1906
17. aug 2009

samayka mi mame to iste, mala zaspi cez den bez problemov, v noci dokaze spat aj 6-7 hodin (raz potiahla 8-icku 🙂 ) ale kriticky cas mame po kupkani medzi 19.00 a 22.00. Vtedy ju kojim kazdu cvilu, mozno preto spi tak dobre v noci...

samayka
17. aug 2009

joooj simi.. ani mi nehovor.

teraz mi tretí krát zahajala krááásne a bez protestov vo svojej postielke. dala som ju tam "bdelú" cize unavko ale s otvorenými ocami.. pustila som kolotoč, prisunula mojkáčika, pár krát pohladkala a už hajáme... som zvedavá čo bude večer.

vraj keď sa deti cez deň dobre vyhajajú nemajú večer problém zaspať a v noci potom spať... som zvedavá 🙂))

bison
17. aug 2009

Ahoj mamči, pročítala jsem trošku tuhle diskuzi, mám totiž momentálně se svým skoro pětitýdenním chlapečkem problém - po nakojení večer cca v 8 většinou v pohodě usne už u prsu a já ho jenom přendám do postýlky, kde spinká tak do 11. Po dalším nakojení je ale většinou vzhůru a když ho dám do postýlky, tak se začne kroutit, natahovat a potom brečet. Když mu dám dudla, tak ho to na chvilku uklidní, ale za chvíli ho vyplivne a začne to znovu. Dneska v noci to například trvalo od půlnoci do půl třetí, kdy už zase měl hlad a po nakojení už únavou usnul, ale já jsem samozřejmě byla hotová. Takhle to trvá už asi týden každou noc.
Tak jsem chtěla poprosit, můžete mi některá poslat do IP tu knížku, jestli je v elektronické podobě? A jestli tam taky popisují uspávání takhle malých miminek ☹ .
Předem moc díky 😵

simona1906
18. aug 2009

ahoj bison, aj mne mala vypluvala cumlik tak som to poriesila tak, ze dam okolo nej vankus na kojenie aby mala hlavicku tesne pri nom a funguje to perfektne, cumlik nevypluje a pekne zaspinka, tak skus...

kinsen
18. aug 2009

lilak5- mě také syn usíná v náručí pustím hudbu pomalu s ním tancuji a on si spokojeně brouká dokud neusne 🙂 a také mě to nějak nezatěžuje, kdybych ho nechala usínat v postýlce tak bude řvát a já bych byla na nervy

kinsen
18. aug 2009

nic proti maminkám které to tak dělají já bych to jen nezvládla nechat ho plakat 😉

jana87
19. aug 2009

ahoj bison, podla mna mas velmi male babätko na to, aby si tu riesila jeho spanok a tuto knihu. Ver mi, ze toto nebola jedina hrozna noc a potrva to este dost dlho. Radsej to pories tak, ze si pospis cez den s malym. Mne maly nikdy neprespal noc tak, ze by sa nezobudil, od 4. mesiaca sa mi budieval kazdu hodinu na kojenie a do roka sa budil este asi 5x, teraz uz je to omnoho lepsie. Do polroka zaspaval v mojom naruci a hojdali sme sa na fitlopte, a to nespal hned. Predtym bol dlhy plac, nevedela som ho nikdy utisit, v podstate sa mi vyplakal na rukach a neviem si predstavit, keby som ho mala nechat plakat v postielke. A ked uz sa mi krutil na rukach a ja som ho nevedela udrzat, tak som ho dala do postielky, on plakal a ja som bola pri nom a hladkala som ho. Ale sameho ho tam nechat mi pripadalo hrozne krute. Ja velmi tej knihe nedoverujem, pomoze to mozno az pri detoch, ktore uz rozumeju, co im hovorite, takze az okolo roka. A myslim si, ze kazde dieta je ine a pre niektore to moze byt velmi traumatizujuce. Moj Davidko, zaspaval vzdy za mojej pritomnosti, az teraz zacinam riesit to, aby zaspaval sam, pretoze uz mam pocit, ze mu viac vadi moja pritomnost ako pomaha. Tak pevne nervy zelam, to je asi to, co najviac potrebujeme pri nasich babätkach 😉.

meleri
19. aug 2009

Jana87,

krásně napsáno! 🙂

aponchie
19. aug 2009

bison tlaci ho brisko

stvura
24. aug 2009

Ahoj kocky...no uz som si myslela ked sa moj syn v osmych mesiacoch naucil zaspavat podla tejto metody ze do tejto temy nebudem musiet prispievat, no opak je pravdou...
Vsetko sa pokazilo, je to dokonca ovela horsie ako bolo a prakticky sme uplne na nule, obaja s muzom vycerpany na maximum. No pekne po poriadku.
Alex chodi od osem a pol mesiaca, postavil sa sam, no pri spani sa nestaval asi do deviateho mesiaca a nieco. No potom to zacalo. Obchadzal neustale postielku, sadal si, prosto akekolvek ukludnovanie nemalo zmysel, len a len reval tak sme ho pekne krasne vybrali a uspavali na rukach. Neskor uz chcel len prsko a hudbu...tak som krasne pekne neustala na fit lopte. Fungovat to fungovalo, no posledny mesiac...uz ani toto nezabera, zacal sa pocas kojenia po mne stverat, vzpierat sa {to vsetko s privretymi vieckami}, ked si ho dam cez plece odgrgnut, tak sa zlosti, mece. Akonahle je v postielke spusti taky huronsky krik a plac, ze si v cinziaku jednoducho nemozem dovolit nechat ho tam kym nezaspi s kontrolovanymi spankami {uz sa mi stazovala suseda podo mnou robim hluk a dieta mi reve}. Momentalne ak je v postielke tak hrozne beha, hadze sa v nej a krici. To nehovorim ze sa budi po hodinach, niekedy i polhodinach, jedine prso zabera. Mali sme snahu striedat sa s muzom, no u neho spustil taky rev, ako keby to nebol ani jeho otec s ktorym je pravidelne a ma s nim velmi dobry vztah {cez den sa mojkaju, nie je problem}. Takze i striedanie mi odpadlo. Som vyflusnuta, obaja unaveny, lebo maly zobudi i mrtveho.
Co mi poradite prosim? Poprosila by som o radu ale mamicky ktore maju rovnako stare deticky, pripadne skusenosti s takymto dacim a vedia ma pochopit.
Dakujem

marya
24. aug 2009

Precitala som si tu zopar prispevkov, a len by som chcela povedat ze pre svoje dietatko nemozem spravit nic lepsie ako stat pri nom ked ma potrebuje...utisit ho ked v noci placka, uspat ho v maminom naruci, vychutnat si ho pri sebe, brat ako dar to, ze ho mozme popestovat...vyrevat by som ho nedokazala nechat, pre psychicky vyvoj dietata to nie je ktovieake terno...za par rokov vyrastie a potom uz k nim vstavat nebudeme, a bude nam to zrazu chybat...

Ovela lepsi sposob ako nechat dietatko vyrevat je zistit ako najlepsie zaspinka...u nas prve dva mesiace to bol tiez kazdy vecer boj 🙂 , aj do polnoci sme ho nosili a nie a nie zaspat, ale to vraj suvisi aj s tym ze v materskom mliecku uz vecer nie su ukludnujuce latky ako rano a cez den, a preto su babatka vacsinou vecer nepokojne...po 2 mesiacoch som zistila, co potrebuje aby zaspal ( stacilo, aby som si ho vzala k sebe na hrud, tlapkala ho po zadocku, a zachvilku zaspal ) a vobec nebolo potrebne nechat ho revat...takze podla mna treba namiesto toho, ze babatko reve same v postielke, bez mamy, sa mu trochu venovat a hladat, co potrebuje k svojmu spanku 😉 a teraz pravidelne zaspavame a rovnakom case, v noci spime bez prerusenia cca 6 hodin, rano vstavame okolo 8:30, takze sme vsetci dobre vyspinkani 😅

jeliska
24. aug 2009

ahoj stvura 🙂
tak u nas je to podobne len s tym rozdielom ze Eli som prestala kojit ked mala 11 mesiacov sama sa mi odstavila.Dovtedy mi spinkavala a zaspavala sama v postielke ,ale odvtedy ak ju chcem uspat tak musim byt pri nej a snou zaspavat 😒 Zo zaciatku chcela len mna ale teraz je jedno kto je pri nej len aby tam niekto s nou bol.Tak sa s muzom striedame , toto robi aj ked ju ukladame spat doobeda ci poobede 😅 Uz som si zvykla tak mi to ani nevadi kolkokrat s nou zaspim aj ja, ale horsie bude ked sa nam cochvila narodi druhy drobec 😅 chcela som ju odnaucit ale akonahle odideme z izby tak spustu strasny rev tak to nema cenu 🙄 tak si lahnem k nej a ona za 5 minut zaspi spokojne vedla mna a bud ju nechame s nami v postele alebo ju prenasame do postielky ale posledny mesiac spava s nami 😀
stvura neviem ci je to dobry napad ale ja odkedy davam eli spat s nami tak nam prespi celu noc od 19,30 do 7,00 a aj ked sa niekedy zobudi tak ju iba pohladkam a ona sa ku mne prituli ale v poslednom case sa tuli viac k muzovi asi jej vadi moje brusko 😅

nucika
24. aug 2009

ahojky baby, vidím, že nie som sama s malým nespáčom. Môj malý bude mať 4.9. rok a ešte stále máme problém so spaním. V noci sa aj 7, 8 krát budíme. Nekojím už asi týždeň, ale momentálne sa čajíčkujeme.
Myslela som si, že sa v noci tak často budí, pretože je kojený, ale teraz už vidím, že to tak nie je. Skúšali sme už všetko možné. Zaujala ma téma, že každé dieťa sa vie naučiť spať, bola by som vám vďačná, ak by ste mi niektorá poslali knižku ako sa to dá na môj e-mail: gtrnkova@azet.sk. ďakujem pekne

stvura
24. aug 2009

Diky kocky za prispevky...no ja som skusala to spanie s nami, lenze ho rusime a tak si spi sam vo svojej postiele a izbicke. Este v zivote mi maly neprespal celu noc, najmenej to boli 2 kojenia a to som sa chodila pozerat ci zije. To bolo po tom ako mu vysli naraz styri zuby, preto i teraz vsetko pripisujem zubkom.
Nucina, neviem ci ti to pomoze, lebo co sme si tu pisali baby skor, tak toto uspavanie j idelane medzi pol rokom a osmy mesiacom, potom dieta uz same chodi, beha a vymysla v postielke...

janka_pn
24. aug 2009

stvura, neviem ci si na mna este pamatas, ale mne sa taktiez uz po troch dnoch mala akoze naucila spavat podla tej metody... ale trvalo to len asi dva tyzdne a odvtedy sme zase hore aj kazdu hodinu... a zabera len prso. ach jo, to je asi nas udel 😝 😅 . neviem si pomoct, len zdielam tvoje utrpenie 😉

janavi
24. aug 2009

Pripajam aj ja moju cerstvu skusenost podla danej knihy naucit dieta same zaspavat v postielke. Mam 2 mesacneho syna, ktory si zvykol zaspat len v lehatku a len ked ho hojdame, ked ho chceme prelozit do postielky, samozrejme sa zobudi a tak som si povedala dost, ideme ho ucit sameho zaspavat v postielke. Skusala to kamaratka a jej mala mala 6 tyzdnov a po 4 dnoch jej spi sama. no moj maly reval 7 dni po 3 hodiny vkuse a ani sa to nenaucil. Srdce mi trhalo, ked som ho pocula, ale snazila som sa vydrzat, ako vsade pisu, ale to sa uz vydrzat nedalo. Neviem, ci 2 mesacne babo je nato este malinke, ale proste sa to nenaucilo. Ked som ho po 3 hodinach revu vytiahla z tej postielky, tak este pol hodinu vzlykal a tak opät zaspavame v lehatku. Neviem, ci je tato metoda dobra, alebo zla, ale na nas nejako nezabrala a uz by som asi nemala dost sil ist nato znova. Vsade som sa len docitala, ze dieta do hodiny zaspi a je to super, no ked vam place hodinu je to dost, ale ked place 3 hodiny, je to o nervy a tak uz nikdy viac, no co nas caka dalej a ako budeme zaspavat, netusim. Tiez by som si priala polozit synceka do postielky, nech si pekne zaspinka a vyspi sa do ruzova, ale asi nam to zatial nie je sudene.

miskachrumka
24. aug 2009

janavi nic si ztoho nerob mi zas zapavame v kociku a to ho musim hondrlat aj 2hod a spi 15min ☹ som ztoho tiez na nervy 😢 casto nespi aj cely den a to vstava aj o piatej pol siestej rano a do vecera doosmej taham 😕

pammy
24. aug 2009

Janavi, ta knizka je pre deti od 6 mesiacov ! Take male babatko ako je Tvoje nemoze mat vytvoreny este ziaden rezim. Ked place, urcite ta potrebuje. Je zvyknute z bruska byt stale s Tebou, citi Tvoj tlkot srdca, Tvoje narucie, potrebuje ochranu. Pred 6 mesiacom to uz prosim neskusaj.

jana87
24. aug 2009

janavi, neblazni!!! Ved to je este velmi malicke babätko. Ako som uz minule pisala, ja som maleho zacala ucit zaspavat sameho az teraz, to je v 13 mesiacoch a za 2 dni pochopil. A to neplakal, len si 20 minut mrncal (nereval) a to som tam asi 5x bola a hladkala ho a hovorila mu, ze uz ide spinkat a maminka je doma pri nom. A on pekne vedel, co mu hovorim a bol spokojny. Skor som to tiez skusala, ale neslo to, pretoze som rozoznala podla jeho placu, ze mu to trha srdiecko, ked odidem zo spalne. A 3 hodiny nechat plakat dieta? No to je fakt sila... Ja som toho nazoru, ze tato metoda je uplne o nicom a pamätam si, ze baby tu nieco pisali o tom, ako zmenil nazor aj samotny autor tejto knihy.

germik
24. aug 2009

Janavi,tak malé bábatko nemožeš nechat vyplakat,ono to vobec nepochopí a potrebuje hlavne tvoju náruč a pritúlenie. Ja som bola na tom podobne, od narodenia asi do polovice štvrtého mesiaca sme uspávali v náručí na fitopte, už som bola z toho fakt na nervy 😠 a samozrejme ked som ju položila do postielky,zobudila sa a mohli sme začat odznova... A potom som si povedala DOOOST a pomaličky som ju začala učit na to,že zaspávat musí sama. Nešla som presne podla knižky,len približne, najskor som ju nechala vyplakat /vydržala som možno 5 minut/,šla som za nou a potom som k nej chodila podla potreby,ako som uznala za vhodné /možno aj každé 2-3 minutky,lebo som dlhšie nevydržala/ No a pomaličky sa to zo dna na den zlepšovalo,úplný zlom nastal,ked som malú kooonečne po 5 mesiacoch naučila na dudlík,ktorý ju strašne ukludnuje. TAkže teraz naše zaspávanie vypadá tak,že malej ešte na rukách zaspievam pesničku ktorú sme jej spievali ešte ked bola v brušku,položím do postielky,dám dudlík, ona sa ešte chvílku pohrá s plyšovým zajačikom,ktorého ma stale v postielke a do 15 min sama zaspí.. Takže treba len vydržat,aspon 2-3 mesiace, určite ale nenechávaj dlho vyplakat tak maličké babatko - sama si písala že sa potom ešte dalšiu pol hodinu nevedel ukludnit.

jananinka
24. aug 2009

janavi, 2-mesacne dieta nechat plakat 3 hodiny a este k tomu 7 dni?????!!!!!!!! No ja mam dost 😖 Nemam slov

tanjaja12
24. aug 2009

Ahoj stvura a aj ostatne maminy. Ja som na malej tuto metodu neskusala, uspavali sme vselijako, na rukach, v babyvaku, najviac asi na fitlopte ale vzdy tu bol problem s prekladanim do postielky, ale vacsinou sa to podarilo. Potom som ju naucila na postielku a to tak, ze sice trochu aj plakala, ale az kym zaspala som bola pri nej, vzdy som ju chytila za rucicku,tlapkala po zadocku a spievala uspavanku. To nam zostalo az do teraz. Aj my sme mali obdobie, ked sa naucila postavit v postielke a koniec, najprv smiechy potom plac...Ja som to riesila tak,ze som jednoducho na chvilu odisla, na minutku, najviac dve. Malej som povedala, ze musi spinkat a ze sa vratim. Lenze ona az tak hystericky neplakala, vacsinou to bolo len take kricanie, akoby sa so mnou hadala a ked som prisla tak dokonca obcas mala taky vytazoslavny vyraz,akoby hovorila, Tak mama prisla si...Vzdy som ju potom znovu dala lezat a zacala nas ritual:ruka,tlapkanie a stale ta ista uspavanka. Trvalo to tusim mesiac, kym to prestala robit. Aj mne sa stale v noci budi minimalne 2krat, a posledne dnimi zacala odmietat aj dojcenie, tak jej dam trochu vody a ona vacsinou zase zaspi...Niekedy musim podrzat za rucicku...

ia.
25. aug 2009

holky neblbněte co máte tak malé miminka, nenechávejte je vyplakat, já teda nejsem žádný zastánce toho, aby mi děcko spalo v posteli do šesti let u cicku, ale pokud je to mimčo mladší 6,7 měsíců, tak ho nenechávejte plakat..může ho trápit bříško, zuby, cokoliv. i v té knížce když juknete, je pár rad, co s dětma do 6M a velký důraz tam dávají na režim dítěte. Malé děti milují stereotyp a je důležité se jim hlavně v prvních 6M přizpůsobit. Tzn. snažit se kojit ve stejnou dobu, koupat, uspávat, aby to dítko vědělo, že je čas na spaní atd....
je to určitě hrozné, když mímo brečí a budí se každou hodinu, vy nevyspané atd, ale zkuste se zamyslet nad režimem, zkuste masírovat bříška, no zkrátka na to jukněte selským mateřským rozumem.....

adka.baby
26. aug 2009

Ahojte maminky,no čitam vaše prispevky a vidim, že nie len ja mám problemy so spinkaním a som už zúfalá. Maminky strašne vas prosim pošlite mi tu super knihu n mail adka.baby@centrum.sk Tamka ma skoro 6 mesiacov a cez deň je to katastrofa možno 20 minut pospi a budi sa s plačom šucha si očká, a je mrzutá ja som totalne vyčerpaná. V noci sa budi na papanie je kojená tak možno je stale hladná, ja už fakt neviem. Mamky pomôžte. Stale chce byť vonku ale to sa tiež nedá. Davam ju cez deň do postielky aby si zvykla plače tam ale potom zaspi no o pár minôt je hore. dakujem za pomoc a prosim o tu knihu. ☹

martulikk
26. aug 2009

Ahoj holky, přidávám se k vám do klubu zoufalých maminek... taky mi nespí dítko ☹ Malé je 4,5 týdne a já mám pocit, že se ze mě brzo stane zombie... Pomalu už hledám význam slova "spánek" ve slovníku cizích slov... Míma dost trpí na břišní koliky, hodně i blinká... Na to už zkoušíme 2.týden nějaké kapičky... Ale i když pominu tyhle problémy, tak od porodu jsem se fakt nevyspala, většinou spím asi 3,5 hodiny za noc a občas se mi povede ještě hodinka přes den v polospánku, když mi malá spokojeně spinká na hrudi. Kdykoliv se vzbudí, tak spustí nepříčetnej hysterák, to ani není pláč ☹ Taky bych chtěla vidět svoje miminko spokojené, jak si pro sebe třeba brumlá, ale to je pro mě sci-fi... Už jsem za ten měsíc měla i krizi, že jsem jí nechala asi 10 minut plakat v postýlce a šla na balkón pověsit prádlo. ☹ Jenže to stejně k ničemu nevedlo (no, já jsem se aspoň vyvětrala)... Navíc se bojím, aby, když pláče, neměla břišní kýlu. Zmiňujete tady nějakou zázračnou elektronickou knihu, mohla bych o ní taky poprosit? (mandarinka@post.cz) Jsem už fakt zoufalá... ☹

jankapiknova
26. aug 2009

martulikk je mi to hrozne luto,musi to byt tazke . nespava tvoja mala dobre v kociary? moj ked bol taky maly tak v kociary cez den vydrzal dlho spat aj cez 3 hodiny ak hej daj ho niekomu kocikovat(ak mas komu) a pospi si poriadne. moj maly ked spal cez den dobre spal aj v noci dobre.nam trvalo priblizne mesiac kym sme si obaja nasli taky niejaky rezim a potom uz bolo ok. hlavne s nou chodievaj vela vela na vzduch von. drzim moc moc palce.

martulikk
26. aug 2009

jankapiknova: po prvních dvou procházkách v kočárku jsem myslela, že si rovnou podám inzerát na jeho prodej 😅 malá to tak neuvěřitelně proplakala, ani v náručí jsme jí neutišili... až při papání, uf... naštěstí se to změnilo a v kočárku je většinou hodná, vydrží a spinká 🙂 jenže... musíme být v pohybu... zastavit se třeba na limču znamená konečnou... dokonce i pozná, že jsme už doma, takže jí nemůžu nechat třeba dospat v kočárku, když přijdeme z venku... i v autě se dá uspat... dokonce jsme zkoušeli kočárek i doma, ale je to holka chytrá a nedá se jentak obalamutit 😀 jinak přes den třeba spí i jednou ty 2 hodinky a k tomu ještě hodinku nebo půl, ale taky se někdy potřebuju najíst, vykoupat... manžel mi pomáhá jak může, ale nakrmit jí můžu prostě jen já, takže je to fakt jen na chvilku ☹ nejhorší je, když má manžel službu (tzn. že odejde jeden den ráno a vrátí se druhý den odpoledne), máme pejsky, takže k tomu mám i venčení a někdy fakt nevím jak to zvládnout ☹ dokonce jsem už musela vyrazit ven i s klokankou, protože malá ne a ne zabrat... ale je na tu klokanku ještě moc maličká, takže příště mě čeká zase venčení s plačící chůvičkou u pasu, fakt mazec...