Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

drobec17
16. nov 2009

Ahoj,

dakujem.

no papame 6-7krat denne po cca 130ml...asi mi z toho uz hrabe a asi uz z toho nevyspania cakam zazraky...
cez den spinka uplne ukazkovo...a je uplne jedno kde je a ako je...hoci aj s plnou plienkou...len tie noci su uplnym horom...

to je super a prajem ti, aby vam to spinkanie vydrzalo co najdlhsie a aby to bolo len lepsie...ja v to zacnem verit...snazim sa byt kludna...i ked niekedy je pravda, ze mam toho plne zuby...a kludna som len navonok ale vo vnutri vriem...a najhorsie je, ze sama si uvedomujem, ze babatka to citia...

dakujem za povzbudenie...velmi mi to pomohlo...aj par slov od skusenejsich pomoze ukludnit...

veronikap
17. nov 2009

vidíš drobec, čo by som ja dala za to, keby mi cez deň spí v pohode doma 😝 😉

a ver, že keď malý vyrastie, budeš si len matne pamätať, aké to bolo zo začiatku ťažké... ja by som tomu tiež neverila, ale fakt mám problém spomenúť si aká bola v daných situáciách naša Zina, keď bola taká malá ako Marek 😅

bubinko83
17. nov 2009

baby viete mi poradit? Maly mi pekne sam zaspaval v postielke asi pol roka a teraz asi 2 mesiace ho musim večer uspavat a ked ho dam do postielky spusti neuveritelny až hystericky plač a musim ho vybrat a uspat.Nechapem to čo sa mu mohlo stat. ☹ co mam stym robit? Ako sa vratit do starych kolaji?

germik
17. nov 2009

drobec, neboj, to prejde...Moja malá tiež ked bola malinka nespávala v noci, proste si zamenila den s nocou, no bol to des... Najlepšie by bolo,keby ti niekto može pomoct,aby si nebola na to sama, pretože sama s uplakaným bábom a ešte k tomu prvorodička...no proste vobec sa nechcem vracat do minulosti,tiež som si to odžila,plakavala som skoro každý den a nevládala,bola unavená,nevyspatá....
Ale musíš to vydržat, skutočne sa máš na čo tešit, ono to bude stále lepšie a lepšie... Ked ti malý začne žvatlat slabiky,plazit sa,usmievat sa vedome na teba...proste budeš sa tešit z každej sekundy strávenej s ním 🙂 Fakt to prejde, tiež som tomu ked sme boli vo vašom veku neverila 😝

rimmel
17. nov 2009

bubinko bud zubky alebo maly potrebuje mamu ...uz je vacsi a zacina si viac okolo seba uvedomovat a pytat maminku 😉

germik
17. nov 2009

a k tomu zaspávaniu - my sme také prvé štyri mesiace vobec nezaspávali sami, museli sme ju držat v náručí a hopkat na fitlopte. Cez den i v noci. Alebo sme zaspavali vonku v kočíku

bambusko
17. nov 2009

drobec, co tak poradit sa s pediatrom, tu su odporucania na davkovanie um

http://www.mamatata.sk/clanok/620/2/25/mnozstvo...

tydy
17. nov 2009

Caute baby, chcem sa poradit. Maly Robinko ma 10 mesiacov asi od 6 mesiaca sa zacal v noci castejsie budit (pred tym 1-2x pre mna ok stale kojime) teraz je to az 8-10 x 😒 (pre mna uz privela. Vyskusali sme metodu z knizky, najskor som obmedzila nocne dojcenie na pred zaspanim a pak az o 6tej rano, celkom vpoho, Bobko ani neprotestoval hlavne ze som ho zobrala na ruky a uspala v naruci, pak asi po tyzdni sme presli na zaspavanie sam, tiez to nebolo take zle vecer po kupani zaspinka sam v postielke bez cumla ale stale sa v noci budi najskor po 3 hodinach a pak takmer kazdu hodinu az do rana 😖. UZ som z toho vazne vycerpana a nevladzem ☹ . Netusite kde by mohla byt chyba? Podla mna to niesu zubky ani ze by chcel mliecko aj ked je pravda ze ked mu ponuknem vodu tak sa riadne napije. Netusite co by to mohlo byt?

musko
17. nov 2009

tydy, vezmi ho k sebe do postele a budete spať všetci 😉

tydy
17. nov 2009

jaj keby to fungovalo 🙂 ale bohuzial aj tak sa budi s placom sa posadi a musim ho chvilku pochovat v naruci a najnovsie sa rozhodol (uz 3 noc) ze o 3rano ma uz den. lozi nam s manzelom po hlavach a robi prdiky 😎
Este ma napadlo ci ho nepali zaha. Ako maly vela grckal ale kedze dobre priberal tak to doktorka nechcela riesit. Napadlo ma ci nema skrytý reflux hm? Uz vymyslam vselico 😅

drobec17
17. nov 2009

bambusko - frcime na MM len v noci dokrmujeme...stiahne 130ml MM (aj odsavam, tak viem mnozstvo) len taky fukot 6-7krat denne, co podla tej stranky, by sme mali 100ml. Ale to uz vydrzime do piatku. Piatok ideme prvy krat do poradne.

janka
18. nov 2009

Ahoj drobec, neries kolko toho vypije. Ja som tiez na doporucenie z nemocnice vazila pred a po kojeni, dokrmovala odstriekane aj UM podla tabulky a bola som z toho pekne na nervy. Raz nevypila ani tolko co mala, druhy krat plakala. 😠 Tak som jej dala este, kym nemala dost. A to potom niekedy vypila aj 200ml za hodinu. Ale ked sa to spocitalo celkovo za den, bol to normalny prijem.
Este jedna vec. Ja som mala detsku vahu Tefal a nakoniec som zistilla, ze nevazi presne. +/- 40ml je strasne moc. Tak som prestala vazit a davala podla chuti. Tak mi poradila aj moja pediatricka. 😎

Na moju otazlu ako spat dlhsie ako 30 min bez kociku mi nikto neporadi? ☹

rimmel
18. nov 2009

janka mozno to bude zniet cudno ale skus ked sa po tych 30min nezobudi znova si k nemuprilahnut a kojit a uspat..teda ak kojis k usinani...mne to tak dakedy fungovalo, potom prestalo spal 30 a potom sa to znova dalo naspat na hodinku..oni vedia co chcu a kolko chcu apreco tak chcu 😀

ono straasne sa to vsetko meni...jeden mesiac moze byt takto druhy zase inak 😎

janka
18. nov 2009

dakujem, raz som to skusila, ale potom som fungovala ako cumlik dalsiu pol hodinu. Asi skutocne nic ine...
A mas pravdu kazdy den inak: Dnes (aj vcera) vydrzala spat aj na prechadzke v kociku len 40min a potom hystericky plakala az kym som ju nevzala na ruky. Este ze bolo celkom teplo.
Ved mne by nevadilo, ze spi tak malo, ale evidentne jej to nestaci, je potom mrzuta a placliva a chce stale len nosit na rukach.

anicka164
18. nov 2009

Janko, zkus si pořídit šátek nebo vak. Zrovna teď uspávám Mikuláše, před 5 minutama ještě brečel jak na lesy, tak jsem ho šupla do vaku od Haipa-Daipa, udělala si toust a než jsem ho stihla sníst, tak spí jak dudek. Počkám ještě tak 5-10 min. a přendám ho do postýlky. Kdyby se probudil, stačí ho dát tak na 5 minut k prsu a znova usne... Doporučuju 😉

janka
18. nov 2009

anicko, ja myslela "na rukach" proste nejak prilepenu na mne a hojdat sa. Pouzivam doma babyvak ako klokanku. Mam i vak, manducu i hacku, ale aj tak sa zabudi po pol hodine a uz vacsinou nezaspi. Trva jej minim 15min a niekedy aj viac nez zaspi, hlavne ked je nevyspata. A pokazde, ked som ju polozila, tak sa zobudila. Tak som ju nosila aj v spanku, ale bolel ma chrbat. Preto sme kupili hupadlo hacku. spi 30min, ale aspon ju nemusim tolko nosit. Niekedy zas funguje prso. Podla toho aky ma den 😒
Ale vecer ju uz niekedy uspava/nosi manzel na tygrika 🙂

mirka.m
23. nov 2009

tydy taky problem mame aj my.a som z toho uz zufala.on place aj ked spi a je total unaveny. uspavame na rukach, ale uz mi je tazky. doktorka vravi ze je to zo zubkov, zatial nemame ani jeden. poradila nam nejake homeopatika, kvapky do usiek, dat nurofen. ale nic z toho nezabera. kazdu noc sa budi 10 x aj viac s takym placom, ze to musi byt pocut na celu bytovku. a cestuje po gauci., postavi sa a zacne labzovat.muz s nim spi v obyvke a ja s dcerou v spalni. cez den spanok taky polhodinovy a dost. neviem co s tym. na neurologii mi poradila nnejake prasky na spanie , ale to mu nechcem davat.

brisalek
25. nov 2009

Ahoj vsem, hodne se tady pise a o uspavani na mici. Jak to delate? To je mate v naruci a houpete se s nima nebo je tam polozite adrzite....? nejak si to neumim predstavit.

wewe4
25. nov 2009

Ahojte, som tu v téme nová...už týždeň nás so synčekom trápi nespavosť (teda skôr jeho 😝 )...
je normálne, aby 3-týždňové dieťa spalo v noci iba 4 hodiny a cez deň niekedy vôbec a niekedy len tak nepokojne po hodinkách? už naozaj nevládzem, stále potrebuje pozornosť, nosenie...lebo inak plače o dušu ☹
neexistuje niečo na utíšenie takého malého dieťaťa..nejaký čajík alebo niečo..?
myslím, že s bruškom to nesúvisí..tam sme už všeličo vyskúšali a nepomohlo..ale stolicu má dosť často a prdká, takže vetry zastavené nemá..čo by mu ešte mohlo byť????

rimmel
25. nov 2009

baby ja sa musim pochvalit!!! teda syna! neviem ci si pamatate ale kojim k uspavaniu a budime sa xkrat za noc ..uz sa to trosku lepsi, maly dakedy cece nepotrebuje, iba pohladenie, vidim pokroky..no ale dnes v noci! zobudil sa raz o 9 potom o 10.30 a potom spal az do 5!!!! no sa mi nikdy ale nikdy za celych 8m nestalo! taka som happy a verim ze takychto noci bude naozaj viacej cim bude starsi cize znova ako uz ine maminky radia, treba vydrzat!!! 🙂 🙂

lul
28. nov 2009

kocky od kedy je mozne pouzivat tuto metodu? moj maly (ma 11 dni) nechce spat od 20:00 do 02:00 a nevieme, co s nim mame robit...

aponchie
28. nov 2009

lul probuh ne to je cistej hazard 😲

misalka
28. nov 2009

Nechci nikomu radit, ale dřív jak v 6měsících bych tuto metodu určitě nepoužila, zatím TVoje mimi neví kdy je den kdy noc, nemá režim... Musíš vydržet, udělej mu trochu režim, v pravidelnou dobu papejte, spinkejte a to přijde všechno samo

cwrlik
28. nov 2009

Ahoj žienky, vedeli by ste mi, prosím, niektorá poslať túto knižku (resp. dá sa už kúpiť, alebo stále existuje len virtuálna podoba?)? Nechcem tu vešať mail, tak nejako cez IP? Veľká vďaka 🙂

opica
29. nov 2009

misalka...absolutne nesuhlasim...moje deita ma rezim asi od mesiaca...teraz ma pat a asi od dvoch je ten rezim skoro uplne presny...

lul...u 11 dnoveho dietata nic neskusaj, ono je este malicke, este si len zvyka na pobyt mimo bruska, teraz sa musis prisposobit ty jemu, nie ono tebe 😎
ked bude vacsi mozes zacat riesit rezim, idealne kupanim v rovnaky cas. u nas to zafungovalo perfektne....ale zatial urcite nerob nic, len mojkaj...

sloto
1. dec 2009

ahojte, idem vas poprosit o radu.
moja Nikolka ma hrozny problem so zaspavanim. postielku uplne nenavidi, vydrzi v nej revat aj hodinu a pol a je cela fialova a usoplena az v usiach, uplne sa trasie ked ju tam nechame zaspat. vacsinou to nevydrzim a po hodine a pol ju vyberieme a uspim na posteli. nakoniec sme odmontoali bocnicu a pripojili k nasej posteli, ale zase zacal problem, ze kym zaspi, tak hodinu a pol lozi po posteli, salie sa, vystraja. vystvera sa na mna chce zut moje prsty - to ma ako ukludnovatko. nema totiz ani cumel, ani nechce zut nic ine. skriabe ma, taha za nos....samozrejme ze ju vzdy za to vyhresim, ale nepomaha to vobec. akoby to vobec nevnimala ako nejake zakazy. dnes som sa rozhodla, ze jej zajtra asi namontujeme znovu bocnicu naspat a proste sa musi naucit spat v tej postielke, prosim poradte mi ako na to, aby som to zvladla. ako ju naucit zaspat samu?

rimmel
1. dec 2009

ak kojis, ponukni prso..moj by tiez nezaspal vo vlastnej, potrebuje citit istotu, teplo matky a to doslova..on ked uz ma zavrete ocka a skoro spi, hlada ma rukami a musim chytit inak neni spokojny..potom pockaj minutku , rucku pustim a necham ho tam...spime spolu v posteli resp na zemi na matraci v jeho izbe 🙂 uspavanie nam trva 5min 😵

sloto
1. dec 2009

ano kojim rimmel, aj to u nas zaberalo, ale teraz vzdy po nakojeni mala sup na brucho a uz zacne vymyslat a pokracuje to co som pisala. keby ju mam uspavat na prsniku, tak ona je schopna dudkat aj hodinu a to uznaj sa neda vydrzat.

rimmel
1. dec 2009

mozno posunut vecierku o hodinu ak sa da?? ak ste tak uz nespravili? ale inak luto mi ta je ☹

sloto
1. dec 2009

rimmel, posunuli 😀 dokonca sme uz vyskusali ju aj uspat pri telke a ze prenesieme, ale to sa nam zobudila v postielke a kolotoc pokracoval.cim je vacsia tym viac vymysla. neviem ci ma zmysel ju nechavat vyrevat v postielke, lebo ako hovorim, vydrzi aj hodinu apol a je uplne vynervovana a ja tiez ale zase ked ju nechavam pri sebe, tak uz zacinam vyzerat ako tyrana zena lebo som cela doskriabana od nej