Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dzein25
11. máj 2009

Ahoj mamičky, moja malinká sa naučila zaspávať bez svetla. 😀 Najprv protestuje, ale po 10min. to sladké ticho.Ona strašne nerada leží. Aj keď ju prebaľujem je to strašné...Okolo prebaľováka mám kopu vecí, ktoré jej na striedačku vkladám do ruky aby som ju stihla prebaliť a neutiecť mi... 😀
Som rada, že som sa takto dostala k tejto metóde.Hoci na začiatku som plakala s ňou, ale nemohla som povoliť.Predtým to bolo strašné, ja som hoďku musela uspávať na cici, aby tvrdo zaspala a šup do postieľky a ona kuk na mňa a strašný plač, že prečo jej nedám to čo má najradšej.
V noci je to s nami zatiaľ v pohode okolo 23h papá keď idem spať, o 3h a potom o 6h.

dzein25
11. máj 2009

Ešte to chcem dodať, že to nočné papanie je celkom v pohode (bolo aj oveľa horšie), lebo malinká veľmi nechce papkať obedík tak nech sa tvorí mliečko.... 😅

goga03
11. máj 2009

precitala som si asi 7 stran dozadu, super, ze to tolkym pomohlo.
prve "nocne" kojenie uz mame za sebou. dnes si ho skusim na noc dat k sebe, ze ci predsa len nebude spat lepsie a ked nie, tak od zajtra zaciname s touto metodou. ja som uz totiz uz chronicky nevyspata, za poslednych 7 mesiacov som ani raz nespala v kuse viac ako 2,5 hodiny :(

dzein25
11. máj 2009

Goga, držím ti palce. 🙂

watergeenie
12. máj 2009

Aj ja drzim palce 🙂
My sme zatial dosiahli to, ze sa nakojime, polozim ho do postielky, prituli sa k vankusiku a spinka. Som rada, ze si zvykol na postielku, lebo predtym cirkusoval uz ked sme ho niesli tym smerom. Ale v noci aj tak skonci pri nas, lebo sa neda utisit. viem, ze by som mala byt doslednejsia, ale potom mi je luto manzela,a je mi luto aj maleho nechat vrieskat. Ale papame tak iba 2x v noci, co je v pohode. Horsie je momentalne vstavanie, okolo piatej uz je male sidlo vyspate, sada si, vstava, este so zalepenymi ocami a skeri sa na mna. 😀 Ako pisala rovni aj ja som bola predtym dost spac a ked takto rano vstavame, tak som uplne mrtva 😝

potapko
12. máj 2009

Dzein, to som rada, ze je malicka taka sikulka. Pekne si to uzivaj, to kojenie v noci je super. Podobne sa budi moja ;).
Goga uvidis, ako to bude dalej. Mozno to pomoze, ked ho das k sebe. Ak nie, tak metodu zacni a my ta budeme podporovat - len to chce tu doslednost 😉 Aj tak si to uzasne vydrzala. Sedem mesiacov takto spat, tak pozabijam celu rodinu 😀 Alebo, zeby rodina zabila mna? 😝
Watergeenie, noc neries. Ved ked ti nevadi, ze spinka s tebou, tak ho u seba nechaj. Je to prijemne mat dietatko vedla seba. Aj ja by som to sem tam urobila, ale to by som musela muzicka vyhodit z postele, aby sme mali miesto a to urobit nechcem 😉 Takze si to uzivaj a ked ti to uz bude vadit, tak to potom budes riesit.
Inak mam pocit, ze tuto metodu zacinaju len maminy "spacky". Ja som tiez strasny spachtos a vyspata som az po 10 hodinach spanku vkuse 😉 A to tak skoro nebude 😠

goga03
12. máj 2009

baby dik, tie palce budeme potrebovat
potapko, asi narusim statistiku, ale ja spacka nie som a staci mi 8 hodin 🙂 ale to uz tu davno nebolo.
inak spanie pri mne nepomohlo (chcela som to skusit, aby som bola fakt predvedcena o tom, ze nic ine nepomaha), takze dnes vecer zaciname,maly mi akurat spi a ja este raz studujem knihu, aby som sa este viac namotivovala, ze to bude fungovat. zajtra rano vam dam vediet,ako sme dopadli. tak sa zatial matjte

potapko
12. máj 2009

Goga, drzim moc palce. Tato noc bude najhorsia a to doslova. Mozno nebudes spat ani tolko, kolko obvykle. Ale uvidis, stoji to za to. Len to vydrz. Naozaj skus byt dosledna a popritom velmi laskava. Maly musi z teba vycitit, ze to tentokrat myslis vazne, ale ze ho velmi lubis. Podari sa to, uvidis. Zajtra napis.

janka256
12. máj 2009

ahojte aj ja som dnes malu zacala ucit spinkat v postielke uz mi sice zaspala aj ked kricala aspon 15 minut ze mamaaaaaaaaaaaaaa mi jej bolo velmi luto ale viete mi poradit ako to urobit v noci ked sa zobudi na kojenie ona doteraz spala s nami v posteli a ked sa zobudila len som supla cicik trosku pocuckala napila sa a spala dalej sa len bojim ze v noci mi bude vystrajat ked ju dam zasa do postielky. 😒

anickaajanko
12. máj 2009

ahojte a ja som si myslela ze zle spinkame a citam ze je to uplne normalne

zaspinkavame medzi 8-9, najcastejsie o 8 mej, kojime sa o 00,30, 3,30 a 5,30 potom mi je do siedmej hore a na hodinku este zaspi

spinka od 11tej do poljednej
a poobede tak polhodinku o 4tej

papame vecer kasu o siedmej s piskotkami nutrilonovu

nebudi a tak casto ale ja by som uz tak chcela spat celu noc 😉

dzein25
12. máj 2009

fu, kde sú tie moje dlhé spánky....
Ja som tiež skôr ranná spáčka ako večerná....Radšej som dlho hore a potom sa neviem ráno rozhýbať 😀 .Už ako tehotnú ma moja krásavica nenechala vyspať.Buď ma kopala, alebo sa jej ráno o 3,30h začalo čikútkať.Aj teraz by som mohla spať pokiaľ ona buvká, ale ja radšej o 23h ťahám na bidlo.

ali27
13. máj 2009

dzein, sme na tom uplne rovnako. vcera mala zaspala okolo osmej, ale ja som sla do postele az o pol jedenastej. no a ona bola uz pred piatou vybuvinkana a ja som sa akurat prevracala na druhy bok... no asi sa tak skoro poriadne nevyspim.... 😒

potapko
13. máj 2009

Janka, ako ste dopadli? Vystrajala malicka v posteli? Ja ti moc poradit neviem, kedze ja som s detickami nikdy nespala, lebo mame malu postel. Iba ked boli chore a to som vyhodila muzicka 😉
Anicka, naozaj to s tym papanim nie je take strasne. Co by niektore maminy dali za to, aby to bolo tak ako u teba. Ja to mam velmi podobne, ale po skusenostiach so starsou som rada, ze je to takto 😝 Ty uz musis pockat iba na to, ked bude vacsi a rozhodnes sa nekojit v noci vobec. Vtedy ti prespinka celu noc. Aj ja sa toho neviem dockat 😵
Dzein, ali, ja uz som sa naprogramovala a o pol desiatej ficim do postele. Viem, ze skoro vstavam a spanok je pre mna taaaaaak dolezity. Takze som ako "slepica - skoro spat, skoro vstat" 😀 😀 😀

mimka147
13. máj 2009

ahojte,nemate niekto nahodou v elektronickej podobe tu uzasnu knizku ,,kazde dieta sa vie naucit spat? moja mala totiz cez den spi ale v noci sme skoro stale hore a len sa prisaje k prsniku a cucka...uz som dost vycerpana. doktor mi predpisal phenaemaletten 1,5 tabletky vecer,,,ale nechcem ju ucit uz v 4mesiacoch na lieky...ak tu knihu niekto ma mohol by mi ju prosim poslat na e-mail mimka147@azet.sk dakujem misa

potapko
13. máj 2009

Mimka, stiahni si ju zo strany 127. dufam, ze ti pomoze. Lieky by som malickej nedavala. Treba to vydrzat ☹

goga03
13. máj 2009

ahojte, tak vcera sme zacali. cakala som vacsi cirkus. Bol hore o deviatej, desiatej, jedenastej a potom od polnoci prespal az do pol stvrtej a potom zase kazdu hodinu.ale za tie tri a pol hodiny som sa vyspala. inak viac ako 3 krat som nemusela chodit, sice nezaspal hned do 15 minut, chvilu si este mrnkal.

goga03
13. máj 2009

v noci som ho vobec nekojila, si myslim, ze to je pre neho lepsie, ked vie, ze v noci vobec nedostane prsnik, ako by mal mat chaos v hlave, ze raz place aj pol hodinu a nic a inokedy dostane hned. viem ze v noci nepil od hladu, lebo vzdy si grgol az po tom poslednom kojeni o siestej rano.
anicka bud rada, ze to mas tak ako mas, ja som vstavala kazdu hodinu, co sa posadil a ja som ho dala naspat do lahu a kazdy druhu hodinu som ho kojila ☹

goga03
13. máj 2009

a este sa chcem spytat ako ste to riesili s cumlom cez den? lebo on mi cez den spi v kociku na terase.napr. aj teraz tam spinka a ten dudel som mu dala. tak neviem

goga03
13. máj 2009
potapko
13. máj 2009

Goga, no uplne super. Teraz uz si len chvilu pockat a prespite celu noc, uvidis. No ja mam s dudlom len dobre skusenosti. Kludne mu ho daj. Neboj sa oducania. Ked ho potrebuje a spinka ti potom lepsie, tak nevidim problem. Co by som ja za to dala, keby moja mladsia chcela dudel 😉

mimka147
13. máj 2009

ahojte,moja mala v noci nechce moc spat,vsetci mi radia dat jej vcer nejaku kasu,ktora by ju riadne zasytila a mala by po nej prespala,chcem sa spytat,ci s tym ma niekto skusenosti,mala ma 4mesiace a zatial ju len kojim..dakujem babenky,,,,

ali27
13. máj 2009

musim sa pochvalit. tak ako som sa minuly tyzden stazovala, ze neviem co s malou, tak tento tyzden je ako vymenena. dari sa jej pospat aj cez den a dokonca na posteli a nie v satke. a tym padom, ked tolko spi, tak je uplny anjelik, ktory sa potom len usmieva. neviem, ci uz nastal ten zlom, ale tesim sa. ovela menej vyrevuje, no parada. sice teraz prekonavame laktacnu krizu, ale akosi to berie dost v pohode. len vcera vecer som jej dala mliecko z mrazaku, lebo uz musela byt asi dost hladna... tolko nase uspechy 🙂

potapko
13. máj 2009

Mimka, nedaj si radit od ostatnych. Vobec nie je pravidlo, ze ked das vecer kasu, bude ti spinkat celu noc. Mam to odskusane 😉 4 mesiace je velmi malicko. Pockaj do pol roka a zacni naskor zeleninkou a az potom pridu na radu kase. A ako casto sa ti budi v noci? Papa v noci poriadne, alebo len dudka? To su dolezite veci. A odporucam vsetkym maminam precitat clanok, co dala goga. Super vec - goga, spravne najdeny clanok!! 🙂
Ali, mas pravdu, ze vyspate dietatko je anjelik. Tak si to pekne uzivaj. Ked mate krizu, ako davas to mliecko? Davaj pozor na flasu - ak das flasu, velmi rychlo mozes prestat kojit. Ja som taku hlupost urobila pri starsej 😉

mimka147
13. máj 2009

budi sa niekedy aj kazdu hodinu az dve,,,,a taha si z prsnika tak 10minut....som uz hrozne vycerpana

janka256
13. máj 2009

AHOJTE TAK VCERA SA MALA ESTE ZOBUDILA ASI PO HODINE AKO ZASPALA NAKOJILA SOM JU NA POSTELI A DALA ZAS DO POSTIELKY SICE ZAREGISTROVALA ZE NIE SOM PRI NEJ ALE NEPROTESTOVALA A HNED ZASPINKALA LENZE POTOM SA ZOBUDILA ZAS O 2 HOD. DALA SOM CICIK A RADSEJ SOM JU UZ NEDAVALA DO POSTIELKY BO VIEM ZE BY ZACALA PROTESTOVAT A MANZEL BY BOL MRZUTY ZE SA POTREBUJE VYSPAT TAKZE AZ DO RANA SPALA S NAMI . 🙂

potapko
13. máj 2009

Mimka, skus to este chvilku vydrzat. Precitaj si ten clanok od gogy a skus sa tym riadit. Ak taha, tak asi je hladna. A cez den tiez takto pije? Alebo zvykne tahat dlhsie? Vidis rozdiel medzi dennym a nocnym kojenim?Verim ti, ze si velmi vycerpana, ale ver mi, kasa to nemusi vyriesit. Ba dokonca to moze aj zhorsit. Kasa je sladka a ty by si potom mohla mat problem so zeleninkou. Ak malicka pekne pribera, tak nie je dovod, aby si davala prikrm. Ak nepribera, alebo mas iny problem, tak prikrm mozes dat, ale vzdy najskor zeleninka a to na obed. A to sa uz od narodenia budi takto casto? Alebo je to len poslednu dobu? Mozno je v rastovom spurte a potrebuje papat viacej.
Janka, ved to je uplne super. Myslela som, ze to bude ovela horsie. Skus to tak robit vzdy a za nejaky cas ju skus aj po druhom kojeni dat znova do postielky. Mozno si na to casom zvykne. Ved je to sikulka 😉

ali27
13. máj 2009

potapko,
no samozrejme, ze som jej dala z flase. no ale myslis, ze ked jej dam raz - vecer z flase, tak mi zacne odmietat prsnik?

lllulllka
13. máj 2009

Ahojte...
Mohol by mi niekto, prosím Vas, kto má tú knihu (Každé dieta sa vie naucit spat) mi ju poslat na mail?
vopred dakujem

potapko
13. máj 2009

Ali, ja som davala len vecer a postupne ma zacala odmietat. Ak ti velmi zalezi na kojeni, tak to nerob. Davaj mliecko lyzickou alebo z poharika, popr. striekackou. Radsej castejsie prikladaj, aby sa mliecko zacalo viacej tvorit.
lllulllka, knizku si stiahni zo strany 127

janka256
13. máj 2009

potapko-vdaka za podporu 🙂 myslim ze mala je velmi sikovna na obed som ju davala spinkat do postielky a mozno ani nie 5 minut plakala a zaspala a tahala 3 hodky a inokedy je na nasej posteli a pospi iba hodinku dufam ze aj dnes vecer to uz bude lepsie 😉