Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nevesta2009
21. okt 2009

Ahoj, ANDU z diskuze květnovky 2009 tu knížku má..obrať se na ní OK? 🙂Taky začínám čist koncept a mimo to mám kamaráda ketrý vychovává dítě touto cestou a toto dítě taky se mi jeví jako rozmazlené, nezdraví atp....zlatá střední cesta 🙂)

perla200
21. okt 2009

alka ja som ti ju poslala....ale netráp sa....trojmesačnému bábätku nemôžeš rozkazať a tá kniha sa nema aplikovat na mladšie dieťa ako 6 mesiacov...teda ak do troch väčšinou trvajúkoliky tak sa nedá aplikovat vôbec nič....myslím si že rodičia sú stastní že deti zaspia hocikedy a hocikde, či v postielke, posteli, šatke či v kočíku.....podla mna oni sa do 4 mesiaca len adaptujú a vlastne bojujú s nami a chcú naspät do bruška a potom im to dojde a zmieria sa s tým....

watergeenie
22. okt 2009

Ahojte baby,
ten link na knizku, ktory som sem svojho casu davala vraj uz nefunguje, tak teraz ju najdete na :

http://www.ulozisko.sk/224529/Spanok.pdf

Prajem vam vela zdaru 🙂 Aj ked ja som to nakoniec vzdala, bolo mi luto toho maleho cerveneho cloviecika vrestiaceho o zivot, takze dodnes sa v noci budime a zaspavame s cicinkou a ja si to uzivam, ze sa ku mne pritulika, ved za chvilu vyrastie a uz sa to nebude dat 🙂

Alka3, ked ti 3 mesacne babatko prespi aj 5 hodin, tak to je uspech, za chvilu ti bude spat celu noc, citala som, ze vacsina deticiek je schopna prespat noc az po 1 roku. Alebo neskor, ako to nase mojkadlo 🙂

iinuska
22. okt 2009

watergeenie, moj maly v 3 mesiacoch dokazal potiahnut 6 hodin.Vsade som ho chvalila. Potom bol chorucky, bol ockovany, zacali sa prerezavat zubky, a uz aj bolo po parade.
Ale kazde dieta je ine.

kaska
22. okt 2009

Ahojte,

ty kokso, ze mesacne babo dat do svojej izby sa mi javi dost brutal. Ale kazdy mame asi svoje metody.
Alka moj maly ma 3 mesiace, ked mal 2 prespal cel noc, trvalo to asi tyzden, teraz sa vzdy budi o jednej a potom o piatej. Ale vobec mi to nevadi, hned po papani v noci zaspi a on spinka dost cez den, tak ja si pospim s nim. Myslim, ze trojmesacne babo je este predsa prilis malinke aby vydrzalo celu noc nepapat. Aj ked viem, ze niektore deticky v jeho veku to vedia. Ja by som ale chcela asi vydrzat este par mesiacov s tym celonocnym spanim.

liki205
23. okt 2009

ahojte , tak my to máme také rozne, niekedy mi malá zaspí v pohode aj na 7 hodín a inokedy sa budí každé tri hodiny, neviem podla čoho to má, ale už sme si zvykli, jediné čo ma trápi že najradšej je s nami v posteli, mne to v podstate nevadí, len sa bojím aby si na to nezvykla a nefungovali sme tak až do jej školského veku ako to má moja kamoška... neviete mi povedať že ako odnaučiť dieťa spávať z rodičmi, alebo respektíve kedy je na to ten správny čas?

zelmirka1
23. okt 2009

liky ved tvoja mala ma len dva mesiace...za ten cas si nemohla ziadny navyk urobit, je to male babetko ktore bolo 9 mesiacov v brusku a zrazu sa musi prisposobit svetu ktory nepozna, preto chce byt pri maminke to je uplne normalne. Prve mesiace by som to fakt moc neriesila, ked je dietatko vacsie je samostatnejsie, uz ma istotu ze rodicia tu su pre neho a da sa naucit spinkat vo svojej postielke aj vselico ine. Kazde dietatko je ine, napr. moj maly spinkal od zaciatku v postielke lebo sme ho rusili ako sme sa mrvili a mame dost malu postel, tak som si dala postielku tesne ku posteli bez bocnej strany a bol vlastne pri mne, ale vela deticiek sa citi najlepsie pri maminke v posteli tak si to uzi a vobec sa neboj ze si zvykne. Prave naopak davas je pocit istoty ktory je teraz pre nu najdolezitejsi. V knizke odporucaju ucit dietatko najskor od 6 mesiacov, ale daj na svoj instinkt a sama poznas kedy je spravny cas.

alka3
23. okt 2009

dakujem, baby. 😉
perla, pises mi, ze si mi tu knihu poslala, ale bohuzial, nic na maili nemam. mozes skusit este raz? diiiik alena.lelko@gmail.com.

lasicka_
23. okt 2009

ahojte dievcata. prepacte, ze vam sem len tak leziem. ale sme uz s manzelom zufali. matko ma uz devat mesiacov a nocne spanie? strach a hroza. zaspavanie trva hodinu, po pol hodine sa zobudi a tym sa skoncil nas kludny vecer.s manzelom sa pri nom stale striedame. nonstop az kym nejdeme aj my spat.ked by sme si chceli oddychnut, stravit spolocny vecer - nemozeme. postielku mame spojenu s manzelskou postelou. samozrejme sa vsetko opakuje aj v noci. skusali sme aj spominanu knihu, ale ked sa Matko cely pogrcal, tak sme to nechali tak... ach jaj.aspon som sa vyzalovala ☹ ...

zelmirka1
23. okt 2009

lasicka to je naozaj dost silne odmietanie spania ked sa dokazal pogrckat....cim by to mohlo byt ? aky mate rezim cez den a co robievate? je vecer aspon trochu unaveny ? kedy veceriate a kedy kupete ? tam urcite je niaky dovod preco to vzniklo, kedze ste to nechali tak tak musis hladat pricinu ako to vzniklo, bolo to od zaciatku alebo odkedy ? zaspava tak zle aj cez den ? mate niaky rovnaky ritual ked ide spinkat ? ked je niekto pri nom tak neplace, alebo si vyzaduje zozbrat na ruky ? ak chces napis mi do IP a skusime pohladat pricinu, urcite sa aj tvoj matko nauci spinkat neboj len sa to pokazilo a tazsie budes hladat riesenie ale sa to da 😉

hava77
24. okt 2009

ahojte, chcem vas poprosit o radu mam polrocneho synceka. spava doobedu najviac hodinku a poobede 1,5 hod. ked pospi 2 tak je to skor vynimka. vecer ho ulozime o 20 hod a zaspi v pohode sam. do polnoci sa zobudi tak 2 x a treba mu ist dat cumlik. o 2 sa budi na krmenie, ktore pomaly redukujeme znizovanim davky, ale budi sa aj tak v tom case. no a potom sa zobudi kolo 4 a je horre aj hodinku s takym spankom na par minut, zvykne kopat do postielky. vzdy ho treba ist otocit a zaspi na 10min. potom od 5 pospi 1,5 hodinky a je koniec sme hore. niekedy za noc idem k nemu aj 10 krat. mozno je to aj tym cumlom, alebo robim ine zle? ☹

zuza.m
24. okt 2009

ja mam maleho už staršieho a ešte stale ho obsluhujem a davam cumel a tiež je to aj 10krat za noc a to s takym vreskotom že až..ked mame krasnu noc tak sa zobudi len 2 až 3krat že podam dudlik a spinka dalej.
myslim že sa kludnej noci kde nemusiš k malemu vobec stavat tak skoro nedočkaš.preto že mu pojdu zubky dost dlho a to ma za nasledok to budenie.teda ja sa apson tym upokojujem ,už si musime vytrpet len 8zubkov 😅 .ale maš aspon to dobre že ti pekne zaspinka aj sam a nepotrebuje tvoje čičikanie,hladkanie alebo prekladanie do posteli k mamine.

zuza.m
24. okt 2009

asička nie každemu pomaha vyplakavanie,nevešajte hlavu malo kto ma dietatko čo položi a spinka.aj my sme sa po polhodine od nočneho uspavania zobudili ako že vyspaty.riešila som to tak že som ho začala ukladat neskor a vždy som sa rychlo osprchovala aby som bola pripravena až sa zobudi a rychlo som si lahla k nemu.po čase to budenie vymizlo uplne samo.nekludny spanok sposobuju zubky je to pre nich bolest čo im nedovoli spinkat.treba ich polubit pritulit nech sa apson uspokoja že su neni sami.neboj sa on sa to raz nauči ,viem o čom hovorim aj ja som sem prisspievala najdeš ma niekde na 56strane cela zufala čo robim zle.maly spal len na rukach a dokonca ked bol hore nemohol byt ani nikde položeny stal eplakal ,tak že sme sa len nosili a nosili.neskor zaspaal pri mne v postely s plačom ,neskor sme hojdali na fitlopte až sme sa dopracovali že zaspava bez revu somnou v postely a prekladam do postielky,tam spinka niekedy až do rana ,niekedy sa postavi a pyta sa ku mne už o pol noci.tak tiež sa mi budi s prišernym plačom ktory sa nie vždy da utišit.ale všetko pripisujem len zubkom .takže sa neboj a nezufaj.
romaticky večer sme mali asi tak po roku teras na zimu ako sa skorej začalo stmievat a maly mi zaspal o 20tej.konečne po roku som si sadla k večernemu programu s vyloženymi nohami. 😀 😅

pato
25. okt 2009

babiky ahojte....
hrozne by som chcela tu knizku.mozete mi prosim niekto poslat????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
nevladzem sme hore 8 x za noc. rajnoha.zdenko @centrum.sk ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

adka.baby
26. okt 2009

pato poslala som ti knihu veľa šťastia ti želám uplne ťa chapem my mame doma podobne ale naša robi nenormalny bordel cez den v noci ako tak vyskušala som už aj nemožné najnovšie som kupila sirup volá sa spanok a pokoj junior vyskušaj ja už skušam všetko a som na pokraji zrutenia s manželom sa len hadame lebo malá len vrieska kričíííí a nespíííí. ale kniha mi nejako moc nepomohla ale možno tebe na to treba čas a trpezlivosť a to ja nemáááám tak sa drž moja a daj vedieť.pa 😉

spilarka
26. okt 2009

ahoj, nam sa narodila dcerka,ma tri tyždne no a nevieme si rady so zaspavanim.Mam aj staršiu dceru ,ale tu som nekojila a teraz kojim.Malá cumlík nechce, potom je pre ceciku každu hodinu, no hroza.Večer zaspi, do 2.00 je to ok apotom každu hodinu hore.Par krat si cucne a zaspi.

adka.baby
26. okt 2009

spiralka ani moja nechcela cumlik ale po jednom nenormalnom plači čo predviedla vonku že sa za nami ľudia obracali som jej ho narvala na silu do pusy a prijala ho,síce ju napínalo na vracanie ale ja som bola na konci s nervami mimochodom aj teraz som a teraz sa bez cumla nepohneme a vôbec si z toho nič nerobím, lebo inak ju neutíšim,ked nepočítam prsník. My máme problém od 4 teho mesiaca a práve dnes mám strašnu krízu,lebo moja Tami už plače aj v kočiari,čo doteraz nebolo a je to tím, že je naobliekaná nemôže sa hýbať a ona to nenávidí. Tak sa bojím už aj vonku vychádzať dnes som myslela, že stratím nervy.Vôbec nespí dnes od 05.00 20minut aj to s plačom. Vyskušala som už aj nemožné a privítam každú pomoc. Ja už nevladzem.je strašne živá, kričí tak, že mi idu bubienky prasknúť a mám pocit,že nikto nemá také dieťa,ako ja. Asi som musela byť v minulom živote strašne zláááá,ked takto musim trpieť. ☹

lennyna
26. okt 2009

Ahoj, od jakého věku se dá metoda 5,10,15 začít zkoušet?

ivusenka
26. okt 2009

Lennyna, také jsme si tuto knihu přečetli a velmi nám pomohla, dcerka se opravdu naučila sama usínat a hlavně v postýlce !!! kde až do té doby nespala a beze mě by neusnula vůbec. Tuto metodu můžeš začít zkoušet od půl roka.

lennyna
26. okt 2009

dobře, malej má ještě měsíc na zlepšení ale pak jdem na věc 🙂 dá se to zkoušet bez přečtení knihy?

adka.baby
27. okt 2009

lennyna dá sa to ale v knihe máš presne inštrukcie a po prečitaní budeš mudrejšia maš ju? ak nie pošlem ti. 😎

spilarka
27. okt 2009

adka baby možem ťa upokojiť: naša staršia dcera-teraz je už prvačka, niele že vstávala o 5-6.00 ale ona mala zameneny den s nocou.Niekedy sa v noci zobudila a bola aj tri hodiny hore. A čo sa týka toho kočíka a plaču -treba ju nechať doma unaviť a vyplakať a tak s nou isť von.

lennyna
27. okt 2009

adka.baby - pošli prosím 😉

adka.baby
27. okt 2009

o.k ale napiš mail

spilarka
27. okt 2009

ako sa ta kniha vola, alebo sa da niekde kupiť?

adka.baby
27. okt 2009

neviem či sa dá kupiť ale koluje na mailoch mamičiek ak ju chceš napiš mail pošlem ti ju. 😀

dzonka
30. okt 2009

ahojte,tak ja sa pripajam,my mame 10 mesacneho syna,zaspi len na mojom prsniku.V poslednej dobe sa strasne trepe,neznasa ked ho drzim v pevnom objati a nechcem ho pustit behat,doslova ho musim pevne chytit a hojdat na rukach az kym nezaspi, ma 10 kg zacina to byt velky problem. Sam este nikdy nezaspal v postielke, cez den spi tak 1,5 hod. aj to v kociku. Cez noc sa budi tak 5 krat, ma zavrete oci a krici,niekdedy staci cumlik, inokedy chce papat. Skonci to vobec niekedy?tak by som sa chcela vyspat. Skusala som ho nechat plakat ked mal sest mesiacou, vydrzal kricat hodiny, po tyzdni kricania sme to vzdali,chuda male zachripol z toho kriku.Snazime sa kupat v tu istu hodinu o 19.00, davat spat tym istym sposobom, a nic nezabera.Prosim poradte kde zacat.

rimmel
30. okt 2009

http://www.kellymom.com/parenting/sleep/comfort...

dzonka mame ten isty problem..ak vies po anglicky precitaj si moj link 😉 mne to zmenilo nazor..je mi jedno co ostatni hovoria a take kecy ze ma spavat sam a bez prsnika uz vazne neberiem.

buduci rok zacinam vysoku skolu a dufam ze dovtedy sa sit.zmeni, ze bude spat vo svojej postielke a nebude sa tak casto budit a nebude vyzadovat moj prsnik

momentalne mi to nevadi, prave naopak

skusime techniku ktora spociva v tom ze babo das do postielky a uspavas ho tam..spievas, hladkas, ak sa rozplace kludne aj do narucia kym sa neukludni, potom ale spat do postielky a snazit sa uspat

treba dat pozor aby sme vedeli za babo je uuuplne unavene..po par dnoch vidis vysledky

toto jedine skusim
ak to nepojde tak nic :D
svoje dieta plakat nenecham nikdy v zivote...ved to ani nieje prirodzene aby dieta zaspalo samo osebe..potrebuje k tomu matku, isttou, klud, relax ci prsnik...vid clanok 😉

iinuska
30. okt 2009

dzonka, nie na kazde dieta to zabera.Jasne ze by som ho nenechala hodiny plakat.Proste z toho musi vyrast.Ale u nas to funguje.Pekne vie zaspat sam v postielke.Tiez som si to nevedela predstavit, tiez mi zaspaval bud pri kojeni, alebo na rukach.Ale mna uz vazne bolel chrbat.A teraz je to super.Chvilku si pomrnka, ziadne revy a pekne zaspinka.

lenka1smejka
30. okt 2009

dzonka-ahoj aj mi to mame take az na to,ze ja nekojim malu som si naucila zaspavat v mojom naruci a skakala som pritom na fit lopte do 10minut spinkala,ale teraz sa zacala strasne trepat a niekedy som skakala na lopte aj hodinu a mna z toho boli chrbat.takze teraz som ju ulozila do nasej postele a tam ju hladkam po chrbatiku a spievam jej.Mala sa uz naucila spavat v nasej postele a ja som viacej vyspata a tak mi to aj vyhovuje mam stale pod kontrolou ci nahodou nie je odkopana,takto ju pekne zakrijem a drzim za rucku a aj ja mam vacsi pocit bezpecia ked ju drzim🙂 dieta to prerastie a bude velke a uz sa potom nebude chciet k tebe pritulit,tak si uzivaj ten cas