Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

janka_pn
14. máj 2009

uz place.... az mi to usi trha 😢

janka_pn
14. máj 2009

ma 7 mesiacov. ale to teraz moc nechapem ☹ , to sa mi akoze nauci zaspat, ale aj tak ju budem musiet davat na didinu aj 8 krat za noc??

goga03
14. máj 2009

ahoj janka, ak ti mozem poradit, tak si dobre precitaj tu knihu,mozno aj ten link co som tu hodila a az potom zacni.
z vlastnej skusenosti viem,ze hlavne ty musis byt o celej tejto odvykacke presvedcena, ze to co robis je spravne a ze to robis ako pre jej tak aj pre svoje dobro. ja som sa nato pripravovala dva dni.
dnes mame pred sebou tretiu noc, ale uz teraz vidim zmenu. ked sme mali dobre noci -budil sa 8 krat za noc (kazde dve hodiny),ked zle, tak kazdu hodinu. ☹ tak sa ani on ani ja dobre nevyspal, cez den bol umrncany a ja otravena a ani som sa mu nevladala tak venovat ako som chcela. dnes uz to bolo ine, bol cely den usmievavy, dokonca doobeda pospal 1,5 hodinu a poobede 2 hodky.hned ten den inak vyzeral. teraz uz spinka, zaspal bez dudla tak, ze ani raz som tam nemusela ist. fakt som zvedava kolko krat bude v noci hore.

goga03
14. máj 2009

janka a ked zacnes, tak presne tak ako mne poradila potapko, musis byt rozhodna, babatko vyciti, ze mas pochybnosti a bude skusat ta "nalomit"ta . a zaroven na nu hovor laskavym hlasom, nie nervoznym ci podrazdenym

janka_pn
14. máj 2009

babulky, tak hlasim, ze po hodinke nam zaspala. ale co teraz ked sa zas zobudi????????? poradte mi, ach tak ma blava boli. som presvedcena, ale potrebujem podporu. nasa nema ani dudel ani flasku. a gratulujem aj zavidim, ze mas uz prve dni za sebou a olinko ti uz pekne zaspava.

goga03
14. máj 2009

janka a ked ju kojis 8 krat za noc,tak ti aj pije, alebo si len podudluje?

janka_pn
14. máj 2009

az tak som to nesledovala, ale isto minimalne zo dva krat aj pije.

janka_pn
14. máj 2009

ale co robit ked sa mi teraz ale za dve hodky alebo aj skor zobudi???? a co potom????

goga03
14. máj 2009

potapko by ti poradila lepsie, je vacsia odbornicka, ale ak ti mozem poradit ja, tak su 2 sposoby. bud sa rozhodnes, ze jej nedas vobec, alebo sa dopredu rozhodnes, ze ju nakojis len kazde 3 hodiny a skor nie. ty lepsie poznas svoje babatko a vies, kolko asi vydrzi bez hladu.ja som vedela, ze oliver v noci len dudka prsnik ale nie je hladny (grgol si len rano), tak ja som sa preto rozhodla, ze ho v noci kojit nebudem vobec

janka_pn
14. máj 2009

takze ked sa ti v noci viac krat potom zobudil, tak si ho nechala opat aj hodinu revat?

janka_pn
14. máj 2009

potapko pisala, ze az ked bude starsia, tak aj v noci nechat plaka, ale asi som to moc nepochopila ☹

mimka147
14. máj 2009

ahojte babenky,,,vy ste tu take odbornicky,tak by som sa chcela spytat,ci musim davat betku odgrgnut aj v noci alebo nie....lebo ona skoro vzdy v noci zaspi na prsniku,,,,dakujem 😉

goga03
14. máj 2009

hej, chodila som tam v tych intervaloch ako pise na prvy den, cize 3,5 a 7.ale v noci nemal velku vydrz, zaspinkal do 10-15 minut. ked som ho pocula len mrnkat, tak som tam vobec nechodila, lebo by som ho este viac "vytocila". chodila som za nim, iba ked fakt plakal

janka_pn
14. máj 2009

mimka, ja nie som odbornik, ale kojim v noci casto a odgrgavat nedavam. a nic sa jej nestalo...

goga03
14. máj 2009

janka, potapko to myslela asi tak, ze najprv ju naucit samu zaspavat a potom ked sa to nauci, tak odburat to nocne kojenie.
v tej knihe je pisane, ze deti starsie ako 6 mesiacov uz nepotrebuju v noci jest, lebo uz maju tak vyvinuty traviaci system. ale moze to byt aj individualne.
mimka a ked si neodgrgne, tak zaspi v pohode? oliver si musel po jedle vzdy grgnut. ked si v noci nahodou negrgol a ja som ho ulozila, asi do 15 minut zacal plakat, ja som ho len dvihla, on si grgol a spinkal dalej.

janka_pn
14. máj 2009

aha, ale neviem ci to zvladne od tolkych kojini zrazu na nulu. asi skusim naucit zaspavat a potom zacnem odburavat kojenie. okrem toho sa mi zda, ze jej idu zubky, tak to bude tak mozno setrnejsie.

goga03
14. máj 2009

ak jej idu zubky, tak ju zbytocne netrap.
olina som tiez kojila 8 krat za noc a zo dna na den (resp.noc) sme isli na nulu, ale to som vedela, ze v noci nechce prsnik od hladu, ale len na ukludnenie.
prajem dobru noc, daj zajtra vediet ako ste dopadli 🙂

janka_pn
14. máj 2009

ok, dakujem za podporu a prajem dobru noc 🙂

potapko
14. máj 2009

Ahojte baby, tak ste sa tu rozpisali. Ja kukam telku 😉 Janka, goga ti dobre radi. Vsetko je to o tom, kolko zvladnes. Kedze ma mala 7 mesiacov a bola naucena celu noc na prsniku, tak to by bol pre teba strasny stres, aj v noci ju nechat plakat. Uvidis, kedy sa ti zobudi. Ja by som skusila troska inu taktiku. A to: ked sa ti po hodine zobudi, zacni ju kojit, ale nie po leziacky. Ked budes vidiet, ze netaha, ale zaspava, tak ju daj do postielky. Ak bude plakat, nechaj ju takych 5 minut. To sa da zvladnut. Potom ju skus znova prilozit. Ak bude tahat, tak dobre, ak nie supky do postielky. Takto to skus opakovat vzdy, ked sa zobudi. Myslim, ze velmi rychlo pochopi, ze pokial bude len dudkat, tak prsnik mat nebude. A ty zase budes mat pocit, ze jej prsnik das a ona nie je hladna. Ale naozaj davaj pozor, aby tahala a nie dudlovala. Cize musi preglgat. Ak sa na toto necitis, tak si ju v noci nechaj v posteli a nauc ju len zaspavat v postielke. To mozes praktizovat aj cez den. Da sa to zvladnut, chce to pevne nervy. A ako goga pise - musis byt rozhodna, ale veeeeelmi laskava. Ona musi citit z teba lasku, ale doslednost, ze proste chces, aby to bolo takto. Ona je rozumna, neboj, pochopi to. A mozno budes prekvapena, ze ako rychlo 😉

potapko
14. máj 2009

Janka, idem uz spinkat. Dufam, ze tato noc nebude pre teba velmi tazka. Moc ti drzim palce a myslim na teba. Len to vydrz. Uvidis, ze to bude lepsie, aj ked sa ti to v noci bude zdat strasne zle. Najdi si taky system, ktory ti bude vyhovovat. Predsa len si najlepsie poznas malicku ty, takze musis aj urcit, ako to chces riesit. Este raz drzim palce a zajtra urcite napis, ako ste to zvladli. Zajtra budem online az vecer, ale goga tu bude a z nej je tiez odbornicka. A myslim, ze sa tu najde este kopec mamin, ktore to zvladli a urcite ta moooooc podporia. Takze hlavu hore a neboj, bude to len a len lepsie.

mimka147
15. máj 2009

ahojte,tak betka opat vecer zaspala v postielke sama,ale v noci bola hore hned o desiatej,pol jednej,pol tretej, a o piatej.....ufff,

goga: ked si neodgrgne zaspi,raz som ju totiz skusila dat odgrgnut,ale prebrala sa a uz nemohla zaspat 😖

janka_pn
15. máj 2009

ahojky. takze podavam spravu: vecer som do nej natlacila cca 130 ml kase - osemzrnnej 😉 namiesto ryzovej, potom za hodku este dokojila a cca o pol 8 dala bdelu do postele. cca hodku plakala, chodili sme kontrolovat v casovych odstupoch. ku koncu ani uz nie, lebo chvilami plakala a chvilami bola ticho, tak sme ju uz nechceli viacej rozrusovat. spala az do 3 !!! a to som uz zas ja predtym nevedela spat, jak som bola zvyknuta, ze sa v noci tak casto budi 😀 a mala som plne prsia, trochu to bolelo 😒 , tak som nakojila a uz nechla spat so mnou. spala este do cca pol 6. takze supis pupis 😀 , teraz doobeda som zase nakojila, dala o pol 9 do postielky, plakala cca pol hodku a teraz spiiiiiii uz tristvrte hodiny 😵 , tak sa tesim a som zvedava na vecer, lebo poobede chodime von a v kociku zaspi v pohode 🙂 . som rada, ze som to s vami zacala. len mam trocha obavu, ze dostane teplotu, lebo este nema zuby a ma dolu napuchnute dasienka, no ale snad sa to rychlo nauci. budem vas este priebezne informovat.

ale neviem, ci to, ze tak dlho spala sposobil ten plac alebo ta kasa 😅

goga03
15. máj 2009

janka super 🙂 tesim sa s tebou
mimka parada, ze zaspinkala sama. alzbetka je este mala aby prespinkala celu noc, ale ked sa nauci zaspinkat sama,potom to budes mat neskor lahsie. a bude sa budit naozaj iba vtedy ak bude hladna. ak si nepotrebuje odgrnut, tak potom ju nedavaj na odgrnutie,zbytocne by si ju zobudila, ako pises.
baby my mame za sebou treti noc a uz sa zobudil len raz okolo tretej, to som ho len pohladkala, prikryla, povedala, nech spinka dalej a on do 3 minut zaspinkal.o siestej sme uz klasicky hore, ale nevadi, tak vstaval aj predtym, hlavne ze spinka celu noc.

vladu333
15. máj 2009

Ahojte baby ja som sem ešte nepisala ale čitavam čo radite. Môj mali bude mat za tyžden 7mesiacov v noci už nepapa ale vstavam aj 2 až 3 krát knemu to mu dam čajik alebo dudel a hned zaspi a rano pred šiestov sme hore.Spinkať sa vždy vypita po dvoch hodinach doobeda mi spi dva krat a poobede len 1 krat a to len 40 minut zakaždym a to mi po tretej už vobec nechce zaspať a to do kupania to je katastrofa a večer chodi spať o pol ôsmej. ako to maťe vy cez den,ako často vam spinkaju.

mgurnak
15. máj 2009

baby aj mne poradte...maly nema problem sam zaspat v postielke...ale ked sa potom v noci zobudi, tak si neviem rady...zacne plakat a nic nepomaha, len to, ze ho zoberiem z postielky a dam ku nam do postele..ponuknem du mliecko../este stale kojime/..on aj papka, potom zaspi, ..ak nezaspim aj ja, tak ho dam zasa do postielky...a potom sa to znova opakuje..akoby sa sam bal zaspat v postieke potom...nic nepomaha, len ho musim zasa vybrat a dat k nam, a pri nas potom zasa zaspi..ale nemozeme ho mat predsa stale v posteli cez noc...hadam ste pochopili, co mam za problem... 😒

janka_pn
15. máj 2009

goga, to je super, ze ti uz tak prespinka. ved ty si to mala to iste ako ja, nie? a za tri dni ti uz prespi ? 😕 . ja som uz zvedava na dalsiu noc, snad sa nam to podari 😅 , lebo je to fakt unavne, uz 7 mesiacov som sa nevyspala ☹ .

katka774
15. máj 2009

Ahojte maminy,pripájam sa do tejto témy lebo už som nadne, nevyspatá a hlavne unavená.Ak by som mohla poprosiť niektorú z vás o radu ako uspať 9 mesačné dieťa bez prsníka budem rada.Nepije ani z flašky a tým je to ťažšie.Bola by som rada aj tej knižke o ktorej som sa tu dočítala.

jaja64
15. máj 2009

Ahojte,
aj ja sa chcem pripojiť,hlavne ako ti píšeš katka774, tiež mám skoro 10 mesačného syna, a inak ako na prsníku, alebo v kočári mi nezaspí, aj to nie vždy. Tiež by som ho rada naučila zaspať s čajíkom v ruke, alebo nejak inak, dudlík absolutne odmieta, a s tým čajom, akurát je celý okolo mokrý, je to práve pre neho veľká zábava, aj tak sa nakoniec najeduje a chce prsník. Ked mu ho dám, ako keby som mu dala to najlepšie na svete. Na jednej strane som rada, že ho kojím, a vlastne by sme takto fungovali bez problémov, ked sme doma, ale horšie je to ked sme vonku dlhšie, tak je rozrušený a nechce mi zaspať v kočári. No a v noci sme dosť často hore, za noc sa viac krát zobudí s plačom a chce prsník, niekedy aj tri štyri krát. Tiež by som sa rada aj trochu viac vyspala, je to dosť vyčerpávajúce a ráno je už o šiestej hore. A v neposlednom rade, keď je tak často na prsníku, horšie papá iné veci.

potapko
15. máj 2009

Janka, supeer, perfektne ste to babule zvladli. Hovorila som ti, ze to bude len a len lepsie. A teploty sa neboj, nie kazde dietatko ma pri zubkoch teploty. Jedenkrat teplotu mat moze, ale druhy krat nie. A ked bude teplotka, tak daj cipok (neviem ci poznas, homeopatika - super) a bude spinkat. Ak aj porusis troska rezim, nevadi. Po chorobe raz dva prejdes na ten nas - spaci 😀 A este nieco, ak ta v noci prsia tlacia, tak si troska mliecko odstriekaj, ale urcite malu nebud, nech v klude spinka 😉 Inak myslim, ze kazda z nas sa pri prvej prespatej noci castejsie budila ako dietatko. Ja som napriklad kontrolovala, ci dycha 😀 😵
Mimka - moje obidve deticky nechceli grgat. Tak som ich v noci nedavala. Mladsia mi spi od 1 mesiaca len na brusku - inak nechcela. Bala som sa, ale co uz, ale grgat nepotrebovala. Ak si do chvilky negrgne, tak ju poloz, ako hovori goga. Ak by ju tlacilo brusko, ona sa urcite zobudi.
Goga, vitaj poradkyna 😉 😀 😝 Super to zvladate - my uz tiez druhu noc zaspavame bez prsnika a uz ani neplace, huraaaaa 😉 Ale este sa raz v noci kojime - to mi nevadi ;)

potapko
15. máj 2009

Vladu, denny rezim zvykne byt taky dolezity ako ten nocny. Moja starsia tiez spavala do roka tri krat za den, takze v tomto nevidim problem. Ale skus mu tie casy trosicka predlzit, aby poobede vstaval az o 4. Skus to postupne natahovat - myslim tie dva doobednajsie spanky. Pol hodinku by si mohla a maly by to podla mna zvladol. Ak uz v noci nepapa a otravuje ta to vstavanie na cajik alebo dudlik, tak tuto metodu mozes praktizovat aj v noci. Je to taky isty zlozvyk ako kojenie. Moja starsia tiez pekne vecer zaspala, ale v noci bol dudel a caj. Za tri dni bol po tejto metode pokoj 😉
Mgurnak - u teba plati to iste ako u vladu, lenze ty mas to kojenie a nie dudlik alebo flasu. Ale je to moc narocne, lebo je to v noci a ten plac sa horsie pocuva. Nemala by si ani v noci kojit pokial zaspi. Musi tahat a ak prestane, tak musi do postielky, nemala by si ani ty pri tom zaspat. Ak ti toto kojenie vadi len pri inych cinnostiach 😝 a normalne ti to nevadi, tak sa s muzickom na jednu noc prestahujte do obyvacky 😀 Odburat iba nocne kojenie je horsie, ako zaspavanie vecer ☹
Katka, knizku si stiahni zo strany 127. Ked si precitas par stranok dozadu, tak tam pisem, ako je dobre naucit babatko, aby sa neuspavalo prsnikom. Nemam tolko casu to znova rozpisovat 😉 Ak budes mat nejaky problem, tak napis rada ti poradim a samozrejme aj druhe sikovne baby - poradkyne 😉
Jaja, nenahradzaj prsnik cajikom. Po prve moze mat maly potom problem so zubkami (predsa je tam cukor) a je to taky isty zlozvyk ako prsnik. 10 mesiacov je uz dost a myslim, ze ked tuto metodu zacnes, tak za chvilku mate po probleme so spanim. Hlavne treba oducit od toho zaspavania. Skus to, co som radila vyssie Janke. Ked taha, tak mu prsnik ponuknut, ale ked zaspava, tak hned do postielky. Nenechat ho proste na prsniku zaspat. Samozrejme, ze bude plakat. Ale vidis, ako Janka pisala. Tiez sa velmi bala. Mala plackala sice hodinu, ale potom vkuse spala do 3 - takze obrovsky uspech a to hned na prvy krat 😉
Fuha, ale som sa rozpisala 😀 😀