Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

janka_pn
17. máj 2009

pred troma dnami by som si ani len nepomyslela, ze ona dokaze v postielke sama zaspat 😅 , ale viem, ze este pridu aj zle zaspavania, hlavne teraz ked idu tie prve zubky, tak drzime si palce aj nadalej. no a este ma caka to oducanie od nocneho papania, ale este to potrebuje, lebo ked si ju po tych 4 hodinach prilozim, tak ona sa ide zadrhnut za mlieckom a uplne ma vysaje, hlados 😵 , takze jej dam este trosku casu.

zuza.m
17. máj 2009

goga presne to sedi.aj ja ked som maleho dlhšie nechala hore pred nočnym zaspavanim sa tak spraval.nevedel sa uhniezdit chcel spat točil očkami ale stale našie silu aby sa prehodil postavil zamrnkal.bol tak velmi unaveny že mu to až spat nedalo.vtedy som ho pohojdala na rukach a v momente bol tvrdy.

myslim že ten nekludny spanok dieta poznači na cely den.a ked je nekludne cez den je nekludne aj v noci.mam to vyskušane.

jajinka27
17. máj 2009

ahoj holky,

prosím o radu, zda nemáte některá zkušenost 😅 Naše dítko spí od 3 týdnů zavinuté, teď se to snažíme odbourat ale nejde to, ale to je fuk
horší je že usíná s dudlíkem a i když mu v noci vypadne tak se vzbudí, takže je vzhůru skoro pořád, nestalo se to některé z vás?? ne že bych se chtěla vyspat 😅

goga03
17. máj 2009

janka parada, ja sa tiez len cudujem, ake spankove pokroky spravil maly.a keby mi niekto pred 3 dnami povedal,ze oliver bude zaspavat a spat v noci bez dudla, tak by som si pomyslela, ze to je nejaky tazky optimista. a tu ho mas.
inak mozno som sibnuta, ale mne to nocne stavanie a kojenie asi aj chyba 🙂 alebo si moje telo za tych 8 mesiacov zvyklo a teraz ma sok 🙂

janka_pn
17. máj 2009

goga, presne tak, aj ja som si myslela, ze je to utopia. teda ja stale v noci casto vstavam a kojim, ale povazujem za obrovsky uspech to vecerne a doobedne zaspavanie. dnes, noc cislo 4: zaspavanie bez placu! 😎 , no a to odstavovanie od nocneho kojenia budem praktizovat ked zistim, ze v noci uz nepapa, takze mne to kojenie nechyba 🙂 . ja sa tak strasne tesim, ze som to zvladla 😅

goga03
17. máj 2009

jajinka a preco ti vadi, ze spinka zavinuty? babatka sa tak citia bezpecne, lebo im to pripomina pobyt v brusku.
ak sa poti v zavinovacke, tak ho zavin no nejakej tensej deky.
olivera sme tiez dlho zavinovali ale len na noc, cez den nebol nikdy v zavinovacke ani ako novorodenec, hlavne ruky musel mat zabalene, vedel sa tak lepsie upokojit a zaspinkat.
teraz ked uz je vacsi, tak sa sam zababusi do deky s ktorou spinka.

janka_pn
17. máj 2009

nasa je od malicka v spacom vaku

goga03
17. máj 2009

janka vsak je to super pocit? a ja ked o tom niekomu poviem, ze maly uz zaspava sam a prespi skoro celu noc, tak len povedia, ze uz bolo nacase. ☹ ako keby to bolo automaticke,ze dieta zaspava a spi celu noc.

janka_pn
17. máj 2009

pre mnohych je to samozrejmost, ale ja poznam viac takych nespavcov, a ti mi to zavidia, teda ich mamicky 😀

janka_pn
17. máj 2009

ale ja zacnem tiez oducat od toho nocneho... ale chcem, aby si na tento styl aspon take dva tyzdne zvykla a aby jej vysli tie prve zubky.

potapko
17. máj 2009

Ahojte goga a janka, tak tie nase deticky tusim posluchaju 😉 Aj mne sice okolie zavidi, ale ked poviem, ako som to dosiahla, tak tie pohlady ☹ Ale je mi to fuk, ja sa vyspim a mam doma usmiate babatko a este aj maminu 😵 Inak aj moja spinka v spacom vaku, ale iba cez noc. Cez den je jej to jedno.
Jajinka, ako ti hovori goga, da sa to odnaucit, ale este je na to moc skoro. Ak to nezvladnes, tak len pockaj do doby, ked si ten vypadnuty dudlik da do pusiny sam. Moja starsia mala v postielke asi 4 dudle, aby si niektory v noci nasla 😉 A zavinuju sa aj starsie deticky. Ked mu je tak dobre, tak to neries, ved do puberty nebude zavinuty, nie? 😀 😝

goga03
17. máj 2009

janka nas prve zuby stale len cakaju. pravdepodobne si to "uzijem"
potapko na tie pohlady sa mozes vykaslat.

potapko
17. máj 2009

Goga, ved aj kaslem, hlavne, ze spinkaaaaaame 😉 Inak, dnes som citala perfektnu vetu o zubkoch: "keby kazda nervozita a nespanie dietatka bolo spojene s rastom zubkov, tak by nase dietatko muselo byt krokodil" 😀 Trefne, nie? Preto si myslim, ze by ste sa nemali bat zubkov. Nam vysiel prvy asi pred dvoma tyzdnami a nepostrehla som so spankom nic. Zato minuly tyzden bola tri dni zla a zub vonku. Takze baby, vobec sa nebojte, nase deticky budu dobre spinkat, musime si to vsugerovat 😉

jajinka27
17. máj 2009

goga...no on už se při zavinování vzteká, takže zavinuju jen jednu ruku a druhou má volnou, to mu tak nevadí

ale ten dudlík je u nás problém číslo jedna, mám jet podle té knížky a nechat vybrečet a chodit k němu a dudlík prostě nedat?

potapko
17. máj 2009

Jajinka, ak ti mozem aj ja povedat, ja by som este chvilu pockala. Myslim, ze 4 mesiace je este velmi malo. On je malicky a moze mat velmi silno vyvinuty saci reflex. Ak ta to az tak neobtazuje, tak este chvilku vydrz. Aspon do tych 6 mesiacov. Verim, ze je to narocne ☹

jajinka27
17. máj 2009

potapko...no nevim jak dlouho jeste vydrzim kazdou chvili v noci nahazova dudlik ☹ on to do minulého týdne nedělal, normálně dudel vypadl a on spal dál

potapko
17. máj 2009

Tak skus kolko vydrzis. Ak to uz nebudes zvladat, tak ho mozes zacat oducat vecer pri zaspavani. To sa ten plac da zvladnut. Potom si mozno zvykne tak, ze aspon tych prvych par hodin prespi bez neho a bude ho chciet az nadranom. To potom bude v pohode. Hlavne, ze nebudes musiet vstavat celu noc. A ako casto mu ten dudlik davas?

jajinka27
17. máj 2009

tak teď už jsem tam byla, spal 2 hodiny a dudel vypadl a on zjistil že ho nemá a brečel ☹ dudel nahozen a snad spí dál

nahazuju co 1,5 - 2 někdy stačí jednou, někdy třeba 5x za sebou ☹

potapko
17. máj 2009

Jajinka, tak to skus zajtra pri tom vecernom zaspavani. Skus mu ho nedat. Ale musis byt pripravena na to, ze bude velmi plakat ☹ Este si to dobre rozmysli. Ak si myslis, ze takto to uz dalej nechces, tak to zajtra skus a my ti budeme drzat palce. Postup je presne taky isty ako pisu v knizke. Je jedno, ci sa jedna o kojenie alebo o dudlik.

jajinka27
17. máj 2009

no to mi ho líto bude, já se znám, ale teď jsem tam byla 2x během 30min, nevím zda to je tím že se učí spát nezavinut, nebo s jednou rukou, dřív když byl zavinut celej tak spal i 6hod v kuse 😅

janka_pn
18. máj 2009

dobre ranko, tak sa idem postazovat ☹ , tak teda vcera mi pekne zaspinkala bez placu, ale od jedenastej sme zas kazdu hodku a pol hore. aj som najskor bola rozhodnuta, ze s tym oducanim od nocneho cucania zacnem az neskor, ale rozmyslela som si to a chcem cim skor 😅 😀 . tak mi poradte babulky. zaspinka teda okolo tej 8mej pol 8mej a prvy krat sa budi potom okolo 11, plus minus. mam ju nakojit a dat do postielky alebo ako? a co pri dalsich placoch, co budu predpokladam, ze ztas o tu cca hodku????

stvura
18. máj 2009

Dobre ranko...tak nase spanie je fakt strasne, uz tyzden sa trapime, myselela som ze sa to zlepsilo - zo soboty na nedelu spal krasne len s troma kojeniami, no vcera to co vzdy-neustale hore a hrozny plac. O tej stvrtej som si ho prestahovala do postele {spi stale s nami v izbe, no vo svojej postielke}. Menit to asi nebudem, necham to ako to je, skusim postupne ho stahovat neskor a neskor k nam, nech sa to zlepsi ako bolo prvy tyzden, uvidim. Uz nechcem aby sa vratil k nam do postele, lebo sa hrozne roztahuje a vymysla {taha ma za vsetko co odstava 😀 }.
Inac to s tym odsuvanim kojenia u mna velmi nefunguje - momentalne, lebo on vydrzi plakat tu hodinu kym ho dam na prso. Aj vcera bolo tak...no co uz...

potapko
18. máj 2009

Janka, ak ti mozem poradit, tak hned, ked sa zobudi o tej 11-tej, tak jej skus prsnik nedat. Ale najskor otazka: papa vecer kasu a potom ju este kojis? Po tej jedenastej sa kedy prvy krat zvykne budit? Totiz ten plac o 11 sa da ovela lepsie zvladnut ako o 2 v noci ☹ Musis ratat s tym, ze bude aj hodinu plackat 😢 Ale na druhej strane mozno budes prekvapena, ze ked zaspi, tak sa ti zobudi az okolo tretej 😉 Prvy krat by si ju mohla kojit az po 12. Ale ked ju nechas plakat, tak to musis vydrzat a nedat jej prsnik, az to druhe zobudenie. Podla mna, ak sa tak skoro naucila zaspavat v postielke sama, tak tu noc tiez zvladne z tri dni, uvidis 😉
Jajinka, ja by som ho na tvojom mieste zavinovala a ani ruky by som mu nevytahovala. Ved 6 hodin spanku stoji za to, nie? 😉 Napis, aka bola noc.
Stvura, ja si myslim, ze ty by si mala zacat tuto metodu az vtedy, ked sa rozhodnes prestat v noci kojit. Nemas pocit, ze by to uz mohol zvladnut? Alebo to este mesiac vydrz a uz ako 10-mesacny to nocne kojenie by fakt nepotreboval. Pekne mu daj vecer pred kupanim mliecnu kasu, pred spanim nakoj a v noci uz nekoj. Maximalne skus dat troska vodicky, keby bol smadny. Myslim, ze tymto by sa vam polepsilo. Mam pocit, ze je z toho vsetkeho poriadne zmateny. Raz prsnik dostane, raz nie, raz ide k vam do postele, raz nie, raz po hodine placu prsnik dostane, inokedy nie. Treba sa asi rozhodnut a stanovit presne co a ako. Goga to pekne napisala, aby nebol zmateny, tak v noci nedostane nic 😀 Ale na druhej strane ma uz teraz pokoj a pekne spinkaju. Stvura, citim s tebou, lebo uz musis mliet z posledneho ☹

moncicka
18. máj 2009

ahojte, neviete mi poradit kde by som zohnala knihu" kazde dieta sa vie naucit spat"

potapko
18. máj 2009

Stiahni si ju zo strany 127, tam je link. Prijemne citanie 😉

moncicka
18. máj 2009

dakujem velmi pekne

mimka147
18. máj 2009

ahojte,zienky,,,,,tak opat pisem,,,dufam,ze uz budem pisat castejsie.....alzbetka zaspava vecer sama 🙂 aspon nieco...ale to nocne kojenie sa vobec nezlepsilo...
obcas mam pocit,ze stracam mlieko,,,uz dva tyzdne sa nad cuckanim dost hneva,ked zacne papat.....cucka,cucka a mam pocit akoby jej nic neslo.....az na tretie-stvrte prisatie sa rozpie.....obcas place aj po kojeni....
po porode som bola rada ze kojim,pretoze som rodila cisarskym....a kojim ju cez prsne klobuciky,....vykla si na ne a bradavku uz bez nich nechcela chytit,.,,,, obcas si v noci myslim ze papaka tak casto,lebo si moc necucne a je hladna...
mozem prichadzat o mlieko? poradte mi co s tym,,,,,trva to dva tyzdne ☹ ☹

mirustek1
18. máj 2009

AHOJTE maminy-dlhsie som tu nebola,ale vidim ze sa vam dari,tak ma to tesi.nasa Emka uz zaspava upne sama a bez placu.Ale zacala sa castejsie budit v noci asi 3x a chce papat,zacala som jej davat aj cumlik,co doteraz vobec nechcela,teraz ho chce,ale po zaspati ho hned vypluje.V noci ho ale nechce,a naozaj aj papa.A to som ju chcela od 10mesiacov odnaucit v noci papat.Tak neviem co robit.Prajem vela sil a nech drobci pekne buvaju.

stvura
18. máj 2009

Potapko...maly ma sedem a pol kila, takze nocne kojenie nemozem vylucit...on je taky drobnejsi...xixi. Kojim fakt len vtedy ked sa neukludni po pohladkani a po pomojkani. Snazim sa dodrzat tie tri hodiny, no ked to nejde, ako napr. dnes v noci tak uz neviem co spravit a nakojim. Ja by som bola za za nekojenie, no ono to nejde. On i vody vypije velmi malo a potom sa nafuluje mliekom. Inac pije dokonca i po kazdom obede {to zje 250g} a kasi vecer, tak si to predstav...a vsetko vybeha ... 😀

janka_pn
18. máj 2009

potapko, davam okolo 6 kasu a potom o pol 8 este kojim. ked nakojim okolo tej 11, tak sa zobudi okolo tej pol 2, no tak ja to skusim. dnes vecer, tak drzte palec 🙂