Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

loren
30. nov 2007

skusim s tym cajom ale pochybujem 😉

padix
30. nov 2007

loren, skus, moj maly sa prave dnes v noci zobudil skoro a nechcel spat, len plakal a chcel flasku, tak som mu dala cajik, zaspal este na 1,5 hod. Potom dostal mliecko. Ale tvja mala je uz vacsia, tak neviem, ci sa necha oklamat 😕
Drzim palce, napis, ako ste dopadli.

andelik13
30. nov 2007

Ahojte dievčatá,
zaujala ma táto téme. Mám 3,5 mesačnú dcéru a tiež sa "trápime" s večerným zaspávaním. Môžem Vás niektorú poprosiť o zaslanie knižky "Každé dieťa sa vie naučiť späť." Ďakujem

feduska
30. nov 2007

Mam este zaujimavejsi clanok o spanku a dietati.
Mozem poslat. Naozaj zaujimavy.

padix
1. dec 2007

andelik13 napis mi do IP tvoju mailovu adresu, preposlem ti

feduska, je to na nete? Ak ano, daj sem link, ak nie, mozes mi to dat do IP? Alebo ti poslem mailovu adresu? dik

seki
1. dec 2007

Ahojte,
Som velmi rada ze sme toto "uspavanie" nemuseli absolvovat. My sami celu noc prespime od 1.mesiaca, ale nas maly hlados uz vtedy zvykol vypit 250ml MM, ktore som mu odsala. Cez den grckal a ked sa napapal z flase tak nie. Teraz papa uz iba z prsika, po odgrgnuti polozime do postielky, dame na ocka tenku bavlnenu vreckovku 2x si pozmloli ocka a spinka. Inak samostatne spinkanie je super na to ze ked niekde idete a babo sa potrebuje vyspat napr. starej mamy....Co sa tyka neznosti a objimania a venovania sa dietatku na to sluzi den, v noci sa predsa spinka 😉

feduska vloz sem link prip. posli IP.

biba12
1. dec 2007

Caute,

tak sme skusali knihu a postielka u nas nehrozi, ked hotam necham sameho po 15 muntach reve ako tur. Ale prisla som nato, ze ked je s nami v obyvacke, lezi na gauci, otocim ho po vecernom kojeni k operadlu a za 15 minut je tvrdy. A to iste aj cez den. Nemusim ho nosit, cicikat, zaspi sam. A potom ho prenesiem do postielky a ked sa v noci zobudi spi tam v pohode. To je zvlastne.
Tak uvidime, ci absolvujeme metodu 3,5,7 ked v podstate sam zaspava. Uz.Lebo predtym to tak nebolo.

nenka83
1. dec 2007

padix a nemoze malemu babu uskodit zle spravene UM? mas v navodoch napisane, ze nerovnomerna priprava moze uskodit babu na zrdravi.moc by som to neskusala. skor by som dala cajik 😒

lucik77
1. dec 2007

nenka o tom riedení, som niekde čítala aj ja. Aj som nad tým rozmýšľala, že to budem praktizovať, ale asi som skôr priklonená k zníženiu dávky a prechodu na čajík, len sa mi to zdá v našom prípade skoro.

padix
1. dec 2007

nenka, zle nariedene um moze uskodit, ak ho zarobis hustejsie, moze byt velmi tazko stravitelne a ked ho budes zarabat riedke, dietatko nebude dostavat dostatok vsetkych zivin a energie, ktoru potrebuje. Avsak v tomto pripade to nie je problem, lebo sa toto papanie chce uplne vynechat. Ak sa chce papanie iba posuvat, nie je to vhodne, vtedy je lepsi cajik, ale ak chceme davku vynechat, nevidim v tom problem.

nenka83
1. dec 2007

aha, tak za som o niieco mudrejsia! 😉

dorotka
1. dec 2007

kocky ktore ste fungovali na tejto metode naozaj ste dodrziavali cez den spanok len v postielke lebo popravde nechce sa mi vzdat tejto vyhody
a este jednu otazocku mala nema svoju izbu a tak skoro ju mat ani nebude naozaj treba tie zavesy?

lucik77
2. dec 2007

ja mám tiež otázku. My zaspávame podľa metódy 9 dní. Zatiaľ je to ale stále s plačom, aj keď do tých 15 min spíme. Maminky čo to praktizujete dlhšie, ako je to u Vás?

dorotka, ja som skúšala aj cez deň, ale to mi spal strašne málo, skôr to bola únava od toľkého plaču, takže spíme vonku v kočíku...

padix
2. dec 2007

dorotka, moj maly spava cez den vonku v kociku, ked ho tam dam, spi za 2 min, tak to neriesim. V kociku je zvyknuty od narodenia vonku spavat.

lucik77
2. dec 2007

presne....v kočíku spí do 5 min a keď som ho chcela naučiť na postieľku, tak 30 min plakal, 10 spal, takže cez deň som to nesilila. Možno keď bude väčší pochopí, že ani v postieľke cez deň neni tak zle 😀

trixi
2. dec 2007

Vyskusala som tuto metodu, jeden vecer maly plakal, chodila som k nemu podla intervalov, ked som k nemu isla treti krat tak zaspal. Odvtedy zaspava sam a bez placu. Cez den ho moja mama naucila zaspavat s vreckovkou - handrickou. Tak naucila zaspavat mna a mojich surodencov a aj nasho maleho. On sa tou handrickou ucicika a je to bez placu a casovych intervalov.

susik77
2. dec 2007

ja prave uspavam...inak, ze vraj aj plienka cez hlavicku pomaha...-asi nieco ako ta handricka...

anmary
2. dec 2007

my máme takú žirafu - handričku 😉 . veľmi ju to upokojuje. kúpila som to v hračkárstve. hlavu má takú vypchatú a telo má len takú handričku. moje švagriné majú zajačika, objednali si to pred rokom z oriflamu. 🙂

janamacka
2. dec 2007

dievcence, nasa hanka odkvacla pred 6 minutami, ona ide do mrtva. toto robi od narodenia. nepomaha nic. 😠

lucik77
3. dec 2007

to myslíte ako s tou plienkou cez hlavičku? Veď ten môj sa tak vrtí pri zaspávaní, že sa bojím, že by sa ňou udusil 😅

padix
3. dec 2007

lucik, uz je velky na to, aby sa udusil plienkou. Vie ju chytit do ruciciek a stiahnut a hlavne je silny a keby mu zacala nejako prekazat, myslim, ze by sa velmi rychlo ozval poriadnym krikom 🙂.Aj moj maly ma pri hlavicke ked spi plienku (taku zhuzvanu) a skor do nej tak zabori tvaricku ked spi.

padix
3. dec 2007

jeej lucik, teraz som si vsimla, ze ty si z novych zamkov. Aj moj muz je odtial 🙂

lucik77
3. dec 2007

No ja som zo Šurian, čo je okres NZ a môj muž pre istotu pracuje v NR, odkiaľ si ty.

S tou plienkou to teda skúsim. Padix a ešte plačkáte, keď uspávaš?

padix
3. dec 2007

No my sme museli prerusit, lebo maly mal sopliky (nevedel papat, spinkat, spale plackal), tak som ho uspavala tak, ze som sedela pri postielke. Ale uz je fit a opat sa ucime zaspavat sami. Este plackame, ale do 10 min spi, takze myslim, ze sa to zlepsuje. Zaujimave ale je, ze ked sa v noci (okolo 5 nadranom) zobudi na papanie, po papani odidem z jeho izbicky, trochu si tam nieco mrmle ale zaspi sam a bez placu. Takze ten vecerny plac myslim ze uz skoro skonci.

padix
3. dec 2007

jaj a my sme z Luzianok.

rosarita20
5. dec 2007

Ahojte baby, mohla by mi niektora z Vas poslat tu "zazracnu" knizku na mail rosarita20@gmail.com ???? Vopred krasne dakujem

padix
5. dec 2007

rosarita, poslala som

andosa
5. dec 2007

Ahojte maminky, prosím si aj ja poslať knižku na mail andosa@centrum.sk. Veeeeeeeľmi pekne ďakujeme.

padix
5. dec 2007

andosa, poslala som aj tebe

andosa
6. dec 2007

Ďakujem, padix.