Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

jananinka
7. júl 2009

Iwuskaaaa, super gratulujem. Aj ja som rada, ze som sa na to dala, a to som sa musela dlho presviedcat. 🙂

goga03
7. júl 2009

iwuska, jananinka gratulujem aj vam aj drobcom.zvladli ste to statocne.
ela1111 tvoja dcerka je na tuto metodu este malicka ☹
vikina nechcem tu rozputavat debatu na obranu tejto metody, aleneda mi to. ja som s touto metodou zacala kvoli tomu, ze maly sa mi budil 7- 8 krat za noc, pritom hladny nebol, len chcel bud dudel alebo si cucnut s prsnika.
cez den spaval 4 krat po 45 minut. ja som bola po 8 mesiacoch takeho "spavania" ako zombie, cez den som len prezivala a nemala som silu sa mu venovat ta ako by som chcela. a cez den sa za tych 45 minut nedalo stihnut nic, ani zdriemnut, lebo kym som zaspala, tak on bol uz hore.
ako sa naucil v noci pekne spavat, tak sa mu zlepsili aj denne spanky. teraz ma moj maly odpocinutu maminku, ktora sa s nim cez den hrava a plne sa mu venuje a nemysli len nato, kedy by si mohla zdriemnut.
takze tolko k tomu

mywiel
7. júl 2009

Nemusim pisat, ze nam metoda zabrala a mne zachranila nervy, cize mala ma teraz zen mamicku 😀 a spava 11-12 hodin v noci bez papania atd. 😉

casy30
7. júl 2009

mywiel,ani sme nepotrebovali študovať psychológiu 😉

mywiel
7. júl 2009

Casy jedna vec je teoretizovat a polemizovat a druha mat vlastné deti a prezit si to vsakze... 😉

mywiel
7. júl 2009

Sorry pisala, ze ma deti, ale kazdému vyhovuje nieco iné, a ked je rodic v koncoch je rad, ze najde postup a niekoho kto mu na oci nevyhadzuje ze mysli len na SVOJE potreby a nie na potreby dietata co nie je pravda ako som uz pisala ani psychologovia nemaju zaruceny postup ako pomoct zufalym rodicom, vsetko co vedia poradit je treba vydrzat oni z toho vyrastu, ale to ze vy ste sa uz dlllllllllllllho nevyspali jednu normalnu noc ich nezaujima, tiez netvrdim, ze tato metoda funguje na kazdé dieta, iba tu neosocujem mamicky co sa na nu dali ze tyraju deti a myslia len na seba, chapem ich, nam to pomohlo, zabralo a vyriesilo problém, pisem len svoj nazor, kto nechce tu metodu skusat nech neskusa, ale nech tu ani psychologovia nerobia natlak tym ze nas idu vinit aké sme zlé matky. Tak to by bolo a uz idem spat. Dobru noc mamickam aj babatkam. 😉

mywiel
7. júl 2009

Este jedna pripomienka ja nie som ochotna kojit do dvoch rokov, lebo dieta nevie inac zaspat a tu nejde o polhodinu ci hodinu pockat kym zaspi, moja ako nahle som sa pohla od nej prec uz bola zobudena a nespala, cize som musela celu noc pri nej lezat a neist ani na wecko aby sa nezobudila, a ist spat skoro s nou ked bola ona unavena aj ked ja som nebola, aby ako tak spala, nemohla som si vecer sadnut k manzelovi pred telku, lebo som musela ist spat s nou a telka ju budila, takze verte vyskusala som vsetko aj hojdanie aj prsnik aj satku a ruky a chrbat mi isli odpadnut po tyzdni a o nervoch z nevyspania nehovorim. Uz sme zo zufalstva malej vysvetlovali, ze ak chce mat braceka alebo sestricku musi nechat rodicov spat trosku aj samych. 😀 😀 Teraz je to uplne o niecom inom konecne je pokoj a mala je vybuvana vo svojej postielke a bez traumy.

newyorkgirl
7. júl 2009

baby, je to tazka tema, je jasne, ze nazory sa rozchadzaju, ja som skusala malu davat spinkat podla tejto metody, ked bola mensia, ale bez uspechu, ona mavala strasne zachvaty placu a veru nastastie zaspavala inak pri mne ci manzelikovi rychlo, do 5 minut sme jej cosi recitovali varila mysicka a podobne a spala celu noc do rana, nastastie ziadne dudliky, kojenia, budenia... drzim vam palce vsetkym 😵 je pravda ze je to tazke obdobie, ale naozaj kraaatke hoci sa to nezda deturence rychlo vyrastu 🙂

newyorkgirl
7. júl 2009

mywiel, taka poznamka, ked si niekto pozrie tu foto, co mas v albume, tak ti moze veru vselico napisat 😀

mywiel
7. júl 2009

To je pre srandu, prave pre tych co su zvedavi na moj album, foto malej davam len urcitym ludom, nevystavujem ju na nete. 😉 Viem preco, uchylaci sa najdu vsade... 🤐

casy30
8. júl 2009

dobré ránko dievčatá a babatká 🙂 tak ako ste sa vyspinkali? 🙂

casy30
8. júl 2009

Ja som mala nejakúbláznivú noc

casy30
8. júl 2009

PARDON...takže ja som mala nejakú bláznivú noc,ale malý ešte stále spinká... 🙂

lehna
8. júl 2009

ahoj holky,

tohle téma pročítám a chystáme se taky začít od pátku metodu používat. už jsme se silami v koncích, malý se budí hodně často v noci, večer sice docela rycle usne, ale ty noci jsou někdy hrozné, vstávám co hodinu!! a řes den spí malý tak 3x až 4x po půlhodině☹.
takže hledám taky nějaké rady jak mu ten psánek prodloužit 😅

casy30
8. júl 2009

ahok lehna 🙂 stiahni knižku zo 127 strany tejto diskusie a začni. 😉

blandik
8. júl 2009

Vikino - děkuji za radu. Ten jeden rok se zdá rozumný - páni už je to za 3 měsíce.

iwuskaaa
8. júl 2009

Ahojte dievčatá 😉 ,
Casy, my sme sa vyspinkali dobre. Boli sme hore iba raz na papanie a zase pekne zaspinkal vo svojej postielke 😵 .
Obedňajšie zaspávanie máme tiež úspešne za sebou, mrnkal 3 minútky a zaspal 😵 . Asi som k nemu nemusela ísť 🙂 , takže super.
Lehna, držím palce a určite sa na to daj 😉 . Nič tým nestratíš, iba ak vyriešiš a budeš šťastná 😉

mywiel
8. júl 2009

Ja som pochopila vela veci o fazach spanku a preco sa dieta budi po napr. hodine a pol pravidelne, o dudlikoch, o tom kolko ma mat spankov cez den a tak, velmi mi to pomohlo najst ten spravny rytmus a ritual zaspavania pre malu, lebo som tam nasla odpovede preco moja mala nespi, vkada tej knihe som konecne pochopila vela veci, ze co som robila zle a aj to co druhi mi nevedeli dat dostacujuce odpovede, dokonca ani nas pediater. Prajem vam noci uz len plné oddychu.

mywiel
8. júl 2009

nie v vkada ale vdaka 😀 no urcite ste pochopili 😉

lehna
8. júl 2009

casy- já tu knížku mám už i doma. a čtu. snad nám to půjde a končně se vyspíme 🙂

lenk30
8. júl 2009

ahojte, moc vás nestíham čítať spätne. Filipko má 5 mesiacov a asi mesiac nespíme v noci. ako novorodeniatko papal aj v noci každé 3 hodky. potom už bolo fain obdobie od 21 - 4-7. Ale teraz je hore každú hodku, papáme, nosíme sa, hladkáme. už ma nebaví vstávať k postielke, tak je u mňa v posteli, ale ja už tolátl nevyspatá. on si to dobehne cez deň 😀 . A či ho v poobedných a večerných hodínách unavíme /chodíme plávať...../, alebo je kľúd - noc je rovnaká. písala som tu aj tej annag - tá mi odpísala, že to je aj nejaká nervozita dieťatiek z dovivíjania vnútorných orgánov.
Moja doktorka mi len povedla, že jej syn nespal do 2 rokov. No super!

Tak celú noc sa kojíme - to neviem poležiačky, takže sedím ako sova. kedyyyyyyyyyyyyyyyyy sa vyspííííím?

cez deň spí v poho, ale uspáva sa len na cicíku - a to pred tým tiež zaspinkal sám, či v postielke, alebo v kočíku.......

myslíte, že je to vážne len obdobím?

iwuskaaa
8. júl 2009

Mywiel super 😉 ...
My už spíme dve hodiny, predtým najviac hodinu...jáj taká šťastná som 😵 😵 😵

lehna
8. júl 2009

Jo a ještě je u nás problém,že přes den nikde jinde nusne,než v kočárku☹

casy30
8. júl 2009

iwuskaaa 😉 teším sa s tebou 😉 🙂 , mywiel, ako vyzerá váš spánkový režim počas celého dňa? lehna, to bol aj moj problém, 10 measiacov spinkal oba denné spánky iba v kočíku, tak som ho šupla do postielky, aplikovala tto metódu a teraz pekne spinká už len v postielke....daj sa na to, stojí to za to....mywiel by o tom mohla rozprávať...tiež si užila.... ☹

casy30
8. júl 2009

lenk30....neviem či to prejde samo....tam je zrejme silná závislosť na prsku...rýchlo preč z postele!!!ked tak intenzívne cíti tvoje mliečko, jasné, že ho chce mať stále v ústach....ty si svotrená na to, aby si chytila knižku a začala odstraňovať chyby....a je ich hodne....druhá vec je, že pokiaľ malý silno dospáva cez deň, ťažko ti bude dobre spať v noci....treba mu zaviest pevný režim a v priebehu dňa budiť!!!!

vikina74
8. júl 2009

iwuskaaa

Nuz na pedagogicku by som cakala, ze sa budes vyjadrovat trochu inac. 😉 Sorry, viem, ze moje prve riadky neboli profesionalne, ale pisala som ich spontanne ako mi hovorilo moje maminkovske srdiecko. Tak mi prosim vas prepacte, ak to vyznelo prilis tvrdo. Je mi jasne, ze ziadna z vas svoje deti nechce trapit, ked vsak ku mne pridu rodicia s tymto problemom, snazime sa najst riesenie individualne vhodne pre konkretne dietatko, ziadne pausalne odporucania neexistuju. Mnoho deti bez problemov zvladne aj tuto metodu, ako som uz pisala, ale niektore si z toho mozu odniest traumu na cely zivot. Problem je, ze ak sa niekto rozhodne riadit tou knihou a ono to tak nefunguje ako si predstavuje, ma rychlo pocity zlyhania, pokracuje dalej a dietatku to moze naozaj ublizit. Preto je problematicke riesit to bez profesionalnej podpory.

vikina74
8. júl 2009

lenk30

Okolo 4-5 mesiaca maju babatka dlhe obdobia rastovych faz, moze to byt aj tym. U vas sa mi este zda, ze sa malemu poplietol den s nocou, tu je naozaj vhodna uprava denneho spankoveho rezimu, ale prosim ta len jemnym sposobom, v ziadnom pripade nenechavaj babatko same v izbe plakat, ma este len 5 mesiacov, ostatne aj ta metoda je autormi odporucana az od minimalne 6 mesiacov.

casy30
8. júl 2009

vikina 74 😉

mikypol
8. júl 2009

Ahojky maminky... Prosím o radu. Jak mám naučit spát mého 10-ti měsíčního syna? Pořád ještě uspávám v náruči. Když ho dám do postýlky, tak se postaví a pláče.... Mooooooc pláče. Nemám žaludek na to ho nechat plakat a můj manžel už vůbec ne. V noci se mi budí i 10x. Usíná u prsa 😖 . A musím se přiznat, že si ho potom nakvartýrujeme do naší postele, protože bych se vůbec nevyspala. Teď už si myslím, že je dost velký na to, aby se to spaní už konečně zlepšilo. Pomocte prosím.... Děkuji

mywiel
8. júl 2009

Casy nase nocné spanie: 😉 21h00-7h00 napapa sa a este niekedy zaspi na hodinku
10h00-11h15 siesta
15h00-16h15 poobednajsia siesta niekedy dve alebo 2 a 1/2 hodiny
18h00-18h30 vecerna siesta 😀 😉