Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

unadatar
30. jan 2010

zelmirka, kocky
tak som to nakoniec vcera s metodou neriesila. hladala som na nete dalsie tipy a budeme skusat aspon odvykat od zaspavania na prsniku a uspavanie necham na neskorej. ja myslim, ze nas problem nie je az tak so spanim, ako skor s nocnym kojenim - v poslednej dobe maly uz vyzadoval nocne kojenie 6-12x za noc a ked som sem pisala, tak to uz vyzadoval byt "nacucnuty" na prsniku celu noc.takze vcera sm ho zacala budit pri kojeni a uspavali sme nosenim na rukach a to bola teda poriadna makacka - vzdy ked som ho isla ulozit do postielky, tak spustil plac. cez den ho nechavam zaspat na prsniku. teraz konecne zaspal a zacali nad nami vrtat, ma asi porazi. 🙄

brisalek
30. jan 2010

undatar my mame take problem s tim usinanim u prsu, jak to budete resit, nasla jsi jine metody nez z knihy??

brisalek
30. jan 2010

zelmirka nestresuji se tolik obcas....jen nektery den mne to prepadne...jenze kdyz misto v 8 vstane v 6 tak je tezke aby usnula az v 10....

unadatar
30. jan 2010

brisalek, zaujimave metody boli na stranke koliska.sk - precitala som si vsetko, co tam maju o spanku a skusim vybrat z kazdeho rozku trosku - cez den budeme mat aky-taky rezim, hlavne aby nespal viac ako 3 hodiny spolu (to je z knizky-nazov tejto temy). riesit skusime hlavne vecerne-nocne spanie a kojenie - ked zaspi na prsniku, tak ho budim a vytiahnem mu ho z pusy. az ked sa mi zda napapany, tak ho skusim uspat akokolvek, len aby moc neplakal - no a toto sa mi nedari - vzdy sme museli nosit a spievat skoro hodinu. aspon to je pozitivne, ze namiesto budenia kazdu hodinku bol hore v noci "len 4x". uvidime ako to bude pokracovat. ty ako postupujes?

spalka
30. jan 2010

ja sama nemam rada rezim 😅 a preto ho nepouzivam ani na malu, je to sice otrocina, ale viac menej viem, ze cez den vydrzi hore tak okolo 3 hodiek a potom sa jej ziada spinkat, doobeda vacsinou hodinku, poobede dve a potom vydrzi vacsinou do vecera, kupeme okolo siedmej, potom kojime, zaspinka na ciciku a niekedy aj ja s nou, potom ju prehodim pomalicky do postielky a ona si nahodi palcek a spinka dalej...teraz mame obdobie dobreho nocneho spanku (klop, klop, klop), budi sa mi az tak okolo piatej, dame znova trosku cicik a zaspi do plus minus osmej...ale bolo uz aj take obdobie, hlavne okolo polroka, ze sa mi budila v noci aj 7 krat, no pretrpeli sme to, co mi ine zostavalo (mysleli sme, ze to boli zubky, ale nemame ani jeden doteraz 🙂 ), mala ale stale zaspava na ciciku, tak neviem, co budeme robit ked budeme odstavovat, asi aj to necham na nej, prinajhorsom budeme kojit do nemoty 😀 ...nechat babo plakat dlho je vazne strasne, mali sme take asi pred mesiacom, poobedny spanok bol morda, uz jej klipkali oci, tak cicik, ked z neho odpadla dala som ju do postielky (obycajne tam kludne spinkala dalej), teraz asi zapracovala separacna uzkost, pretoze akonahle som ju polozila do postielky bola na nohach, drzala sa tyciek na postielke a spustila obrovitansky rev a ked ma zbadala vo dverach izbicky ako sa znova blizim spustila este vacsi, az vyskakovala...zaujimave ale je, ze pomohol manzel, jedno taketo poobedne spanie si ju po nakojeni zobral on a ako plakala stale sa k nej vracal a ukladal ju, ona do 20 minut zaspala a odvtedy zaspava kludne aj na obed, ja len dufam, ze sa to nevrati a ak hej, tak budem musiet aj poobedne spanky spavat s nou, esteze mozem, nie je to sranda, pretoze nemam cas na nic, ale kolkokrat za zivot si prejdem materskou? raz, dva? ved ta mala bambula je moja najvacsia laska na tomto svete

lienka43
31. jan 2010

Ahojte ja som tuto metodu uplatnila u mojej malej ked mala cca pol roka, dalo sa to vydrzat ale viac krat by som to nespravila, vtedy som inu moznost nevidela....U nas bola tato metoda uspesna cca dva tyzdne potom prisli zuby a bolo po samostatnom zaspavani. Kedze byvam v CR a k nasim casto chodim tak som sa rozhodla ze do toho nejdem uz pretoze akakolvek zmena prostredia vyvolala ze sme boli uplne na zaciatku. Zaspavat sama mala zacala az okolo 15 mesiaca, trosku uz zacala vymyslat pri zaspavani takze sme sa s manzelom rozhodli pre razantny krok. Naucit ju to trvalo tak tyzden, neplakala vela iba asi tak minutku ale to na nas skusala.
Inak ked sme tuto metodu v pol roku uplatnili tak nasa mala vobec nespavala rano do 7, chodila vecer spat o 8 a vstavala o 6, ono tu vselijake obdobia a zakazdym vstavala inak. Takze cez den vtedy chodila spat tak ako rano vstala ak vstala o 6 isla spat o 9 prvy spanok a potom zalezalo kedy vstala tak isla spat druhy spanok.
Chcem tym hlavne povedat ze kazde dieta je ine a aj ked sme presli na 1 spanok denne tak nikdy nespala v kuse 3 hodiny, to sa mozno stalo raz. Teraz mame 17 mesiacov a cez den spinka len hodku a pol, ale to staci. Mne sa po pravde velmi ulavilo ked sme zacali spavat len raz.

kika25
31. jan 2010

My sme tuto metodu uspesne zvladli ked mala dcerka 10 mesiacov, teraz ma vyse 2 rokov a stale zaspava sama,asi to zavisi aj od povahy ale teraz ked mame druhe babo je to uuuzasna pomoc ked zaspava dcerka sama v postielke...uvidime ci sa nam to podari aj pri syncekovi. 😉

dommin
1. feb 2010

ahojte mala by som na vas otazocku mam 5 tyzdnove babatko a cez den spinka ako tak dobre ale vecer po kupkani zhruba od tej 18.00 - 02:00 sme hore a nevieme zaspat mate neaky recept????? pomozte dakujem 🙂

lienka43
1. feb 2010

Ahoj dommin, zalezi na tom ako ti cez den spinka...A co robi od tej 18tej do 2hej place??? alebo ju nosite a ona je ticho, je velmi malinka takze sa tazko radi.¨
Nasa mala v 5 tyzdnoch zaspavala na balone, stacilo par minut pohojdat a spala.

spalka
1. feb 2010

dommin, nasa baba do polroka spinkala v takej tej malej prutenej postielke na kolieskach, vzdy ked nechcela spinkat, tak sme ju v nej posuvali po izbe aj hodinu, ukludnoval ju ten pohyb a aj monotonny zvuk otacania koliesok, niekedy som si lahla do postele, ruka na postielke a popri cicikani som sa snazila aspon trosku driemat 😅, pomahalo aj nosenie na predlakti bruskom smerom dole

dommin
1. feb 2010

ahojte nooooo, od tej 18 - 02:00 hod je hore kuka a pyta si cca kazdu hodku papat a potom zase grcka a niekedy place je to velmi individualne od kazdeho dna, a cez den niekedy spinka ako buk a inokedy je aj 3-4 hodky hore a potom aj v noci je hore,
uz sme skusali aj ju nosit na rukach potom aby bola v postielke napr: vcera zaspinkala asi po odinovom hladkani v postielke az tak ze jej dudka vypadla a potom za 15 min bola hore, a manzel s nou este 2 hodky potom pochodoval po byte az nakoniec zaspinkala
uz sme mysleli ze pojdeme asi vyskusat sa autom vozit po meste nech zaspinka.... 😖

spalka
1. feb 2010

dommin, nezavidim vam ☹ , ale prejde to, je este velmi malicka, podla mna este nie je zvyknuta na denny kolobeh a mozno ju aj trapi brusko, takze vydrzat 😉, nam sa to asi v stvrtom mesiaci upravilo same

lienka43
1. feb 2010

Ahoj Dommin viem ze je to tazke a narocne. Ja by som asi upravila denne spanie a skusila vytvorit nejaky rezim. Je to narocne, nemusis sa drzat presne casov ale aspon postupnost dodrzovat. Mozno to pomoze. Ja si spominam ze sme mali nasledovny rezim:
- rano vstavala rozne niekedy o 5 inokedy o 6
- dali sme mlieko a za cca 1,5 hodinky isla spinkat, zaspavala na balone a vacsinou do 5 minut bola tuha
- ked vstala tak sme 1,5 boli doma, dostala mlieko a isli sme von, vonku spavala 2-3 hodiny
- doma znova dostala mliko, cca po 1,5 hodiny isla znova spat - doma spavala len 30 minut, poobedne spanky zavisely podla toho ako to vyslo cez obed, niekedy spala 3 krat inokedy 4 krat
- vecer sme okupali dali mliko a isla spinkat.
Doma sme zaspavali vyslovene na balone, trpeli sme na koliku a kazdy vecer sme mali doma koncert, ktory trval pol roka :(.
Presne ako pise Spalka ono to prejde, mozno ti toto trosku pomoze.

dommin
1. feb 2010

a lienka na akom balone????

lienka43
1. feb 2010

Na fit lopte 🙂 u nas to bolo zarucene, ja som pri tom vzdy kukala film, ked bola malinka tak jej to nevadilo, potom ako bola vacsia tak potrebovala viac kludu tak sme uspavali v izbe.

chelen
1. feb 2010

ahojte dievčatá, možno mi pomôžete a poradíte. V decembri potom, čo som bola jednu noc mimo domu z dôvodu hospitalizácie, som prvýkrát nechala s nami v manželskej posteli spať moju dcérku. To bol začiatok konca. Od tej doby ju už neviem dostať späť do postielky. Okrem toho, že s ňou musím zaspávať, tak taktiež aj celú noc s nami spáva. Ja som nevyspatá, manžel tiež a dcérka asi jediná spokojná. Tak poraďte, čo?

dommin
1. feb 2010

a si sa hojdala ty a mala si ju na rukach alebo si ju neako samu hjdala????

lienka43
1. feb 2010

Ahoj Chelen, toto je tazke, skuste postupne, ale predpokladam ze ked ju date do postielky tak spusti strasny rev.
Bud vydrzite kym bude starsia tak do 15 mesiacov a skusite jej to vysvetlit a postupne ju davat do postielky alebo rovno kupte velku postel so zabranou, zaspavajte s nou, a skuste nechat spinkat samu v normalnej posteli. Mozno je na to mala ale ak ju nechcete nechat plakat tak si myslim ze je to jedine riesenie.

mirka73
1. feb 2010

Dommin - nie je to sice z vlastnej skusenosti, ale pocula som, ze niektore deticky je lepsie kupat rano, ten vecerny kupel privelmi rozsiri cievy a dieta je potom nekludne... alebo mozno trosku znizit teplotu vody

janica...
1. feb 2010

Nuz aj ja poznam velmi doverne drncanie na fitlopte. dommin sadnes na fitloptu a dieta mas na rukach. ja som ale 9 mesiacov chodila na cvicenie pre tehotne kde sme skakali na fitloptach a takmer vsetky sme nakoniec museli deti takto drncat. Mozno si zvykli uz vtedy 🙂 Aspon ale neboli chrbat 😉 Ako ked mas take 10kg dieta nosit a hojdat na rukach.
Pisem najma preto ze vo febr. Mama a ja je skvely clanok o nasej veci. Vola sa: Vase milovane ale narocne dieta
Fakt odporucam

lienka43
2. feb 2010

Dommin ked bola mensia mala som ju na rukach a potom ked bola vacsia tak na mne akoby sedela, ked zaspala tak som ju prehodila do postielky.
Janica - mas pravdu je to trosku zly zlozvyk ucit dieta zaspavat na fitlopte ale bohuzial niekedy neni ina moznost. Ak niekto nechce dieta plakat az do umoru v postielke tak je lepsie mu pomoct. Co si budeme hovorit plac dieta vyvolava velky stres v rodine a niekedy je lepsi takyto ustupok. Nasa mala revala kolikami do pol roka takze som bola rada ze tu fit loptu doma mam.

brisalek
2. feb 2010

dommin, my jsme to meli podobne, mala plakala od tak 4-5 hodin odpoledne do asi 10-11 vecer, nosili jsme , houpali.....vsechno ....nastesti, ale pak spala s 1-2 kojenimi do 6-6.30, ale pres den spala treba jen 2 hodiny po pul hodinach a vecer nanovo
Pomohlo jen mit ji od tech 5 do 10 skoro nonstop u prsa🙂. To byla uleva kdyz cely vecer neplakala. Ted ale zase chce spat jen u prsa. I kdyz ted kdyz je napapana a vzbudi se treba hod po usinani, staci pochovat a zase spi, tak treba se to zlepsi samo.

micha3
2. feb 2010

Ahoj holky,
Teď jsem to psala do jiné diskuze. Náš malý v noci taky nespal, ale před 3 dny jsem koupila ten spací pytel a od té doby se v noci malý budí jen na krmení. Dávám ho tam i přes den a taky to funguje

julianka99
6. feb 2010

Ahojte maminy 🙂
chcem sa s Vami poradiť a zaroven požiadať o radu...
máme 4mesačnú dcerku a od mala ju balíme ked ide spať do perinky a teda aj ručičky.. a potom krásne spinká.. horšie je že ked si ručičky vyberie tak je hore... alebo jednoducho bez ruk v perinke nezaspí... :( neviem čo s tým ... rada by som ju to už odnaučila ale nejde to.. :( akonáhle má ruky vonku pchá si ich do pusinky alebo si šmirgluje tváričku...
NEviem či s tým máte niektorá skúsenosť, ale ak ano alebo ste to tiež zažili rada ssi prečítam aj vaše názory... Ďakujem moc.. :D

yennn
6. feb 2010

Julianka, a preco ju vlastne od toho chcete odnaucit? Nas maly ma 10 tyzdnov a rucicky mu balime a som hrozne rada, ze sme na to prisli. Nemali sme doma tu klasicku perinku - iba zavinovacku, z ktorej si uz odmala rucicky hned vybral. Raz som ho dala ku nam do postele - zabalila do deky akoby do perinky, pricom obe rucky mal pevne pri tele - na to som ho este zakryla mojou perinou 😎 ... a ehjhla - maly sa v noci namiesto 6x budi na papanie iba raz. Male deti sa casto budia zo spanku len preto, lebo ich vyrusi strhnutie vlastnych ruciciek. Este predtym som si vsimla, ked zo spanku zacal sibrinkovat rucickami, stacilo mu ich chytit a chvilku pridrzat a spinkal pekne dalej...

julianka99
6. feb 2010

Ano ano.. ja viem yenn... presne... to je aj náš prípad.. len ja neviem... všetci v okolí mi tvrdia že môže byť potom nejako zaostalá či čo... ved má mať volnosť pohybua atd. Ked bola malinká tak to bolo super... ale teraz ked je väčšia, tak som myslela že by sme ju mohli od toho odnaučiť.. 🙂 no neviem... som z toho zmätená.. 😨

denuska82
6. feb 2010

Ahojte maminy,
tiez som skusala maleho uspavat podla metody z knihy kazde dieta sa vie naucit spat, ale nezvlada som ten jeho plac. Takze som ho uspavala na rukach, pripadne na fitlopte. No a jedneho dna zrazu zacal zaspavat pri kojeni. V noci sa budil len 2 krat a krasne spinkal 10 hodin. Ibaze pred 2 tyzdnami mu zacal rast zubok a teraz sa pridal aj druhy a je po kludnom zaspavani. jenu noc zaspi pekne, druhu vystraja do polnoci. V noci sa budi skoro kazdu hodinu a neutisi ho nic, iba prsko. 😒 No ale snad sa to upravi.

Julianka, teiez sme skusali zaspavanie so zviazanymi ruckami, ale fungovalo to len chvilu, drobec to zacal odmietat sam od seba. Tiez si pocas spanku smirgloval 😀 tvar a musela som mu drazat rucicky, ale po par dnoch o prestalo same.

yennn
7. feb 2010

Julianka, neviem kto je to "vsetci v okoli" (niekto z nich lekar?) 😉 ale rozhodne som nepocula o tom, ze by babetko mohlo ostat zaostale po tom co spava v perinke, ved je este malicka, nema rok alebo tak. Ved jej nebranis v pohybe cez den, ked sa ma hrat a rozvijat svoje motoricke schopnosti, ale vecer ked ju ten pohyb vyrusuje. Ja mam doma knihu "Něžná náruč rodiču" od Evy Kiedroňovej (moderni poznatky o vyznamu spravne manipulace s novorozencem a malym ditetem) a tam sa prave rozprava o vyzname perinky pre male babo (tvoja Julinka do tej kategorie este patri), vysvetluje sa tam presne preco im ta perinka prospieva a ze mnoho rodicov ich vyznam podcenuje...

zzz77
10. feb 2010

Ahojte
mame tiez problemy so zaspavani moj drobec ma teraz 4 mesiace a cez den spinka maximalne len tak po 30 minut. Dozvedela som sa o tej knizke "kazde dieta sa vie naucit spat" len som ju na nete nikde nenasla. Nevedeli by ste mi poradit, kde by sa dala stiahnit? mozno sa to uz tu spominalo niekde, no to by bolo citanie na par tyzdnov 😨 alebo nemate ju stiahnutu? nevedeli by ste mi niekto poslat? Vopred DAKUJEM 😵 😵

noricka
10. feb 2010

Ahojte baby, tak ja tento spánok práve riešim tiež touto knihou, teda začala som ju iba teraz čítat... Lebo moj, pomaly ročný syn, spí čím dalej tým horšie. V noci papa niekedy aj 8x a ked mu už nehcem dat, tak reve ako tur a potom už nechce ani cicik a len reve a reve. Nevyspíme sa celá rodina ☹ Zaspáva tiež na prsníku večer a cez den spí v kočiari, tam si cicik nevyžaduje a potiahne aj 3 hod, ale ked spí nahodou doma v posteli cez den, tak sa budí každu pol hodku. Už rozmýšlam, že ho odstavím, lenže on okrem cicika ešte nič inšie nechce pit, takže tu je další problem ☹ ☹ ☹
zzz77 ja ju mam stiahnutu, skusim ti ju poslat, len mi napíš email do IP