Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sebastianela
15. júl 2009

Ja som dosť slabá povaha, čo sa detskeho placu tyka. A mojej mame je az zle,ked to pocuje, ze co chcem spravit. A pytam sa jej. Tebe je luto maleho, ked bude plakat, a mna ti neni luto,ze uz som viac ako pol roka nespala dlhsie ako tri hodiny v kuse. Ona by to vraj nespravila,ale ona mala deti,co vecer okupala a spali do rana.

katkaaalex
15. júl 2009

Ahojte baby, Alex je tiez podobny pripad co sa tyka spania-nespania. Ma uz 10 mesiacov ale este ani raz mi neprespal viac ako 3 hodiny bez prebudenia. Veser ide spat o 20:00 o 21:00 sa zobudi, zmoli si ocka a place lebo nevie zaspat a takto sa to opakuje kazdu hodinu cca do 24:00. Potom zaspi na 2 hodiny a az do 6 rana sa budi zase kazdu hodinu. Ja uz neviem co robit, niekedy to zvladam v pohode no pride obdobie kedy uz nevladzem a som strasne zla, nevyspata, podrazdena... Uz som aj skrykla po nom, chudiatko tak sa velmi zlakol a straaaaaaaasne plakal. Snazim sa byt trpezliva, ja viem, ze on za to nemoze. Aj po obede ked ide o 12 buvat sa zobudi presne 12:45 a zase s placom, zmolenim ociek od unavy a ja ho musim zobrat na ruky a zase uspat. Trva to mozno 10 minut a on zaspinka no aj tak... Stale ho kojim ale nebudi sa od hladu, to som uz zistovala a ani prsnik vzdy nechce. Cumel vypluva a pomaha len zobrat ho na ruky a utisit. Este ze je to male babetko, ma len 7,5 kg no uz aj tak zacinam chrbticu citit. Mate niektora z vas taketo skusenosti? Ak ano, poradte, budem velmi vdacna 🙂 . Pekny dnik vam prajeme 😉

maurizia
15. júl 2009

sebi mne moja mama naopak hovorila, ze som prilis makka🙂 ona mala do 2a tristvre roka tri deti a potom este dodatocne dalsie. stale mi pripomina, co by som robila, keby som mala tri male🙂 a ma pravdu. keby si mala trojicky, tak by si urcite aj poplakali..nikto nehovori, ze nechas dieta niekde revat bez povsimnutia vyhladovane alebo co. podla mna je najhorsie pestovat zlozvyky u babatka. kamos ma 5 rocnu dceru, ktora si niekolkokrat cez noc pyta mlieko alebo dzus. ako si naucis, tak mas. ja som tiez v tomto smere padavka ale s odstupom casu vidim, ze pri druhom budem urcite ovela rozumnejsia a budem mat nadhlad. ked budes naozaj uplne vycerpana, tak proste ani nebudes uvazovat. chod do toho a ani nekonzultuj. dieta sa samo nevychova. stale mu prejavujes lasku tak co. urcite nie je tvoja povinnost ponukat mu sto krat denne prsnik aby neplackal 😉

maurizia
15. júl 2009

katka a skusala si ho nechat ked sa cez den zobudi, aby este zaspal sam? si si ista, ze ho musis vybrat na ruky? davas ho spat len raz denne?

maurizia
15. júl 2009

kati mne sa mala narezimovala sama na jedno denne spanie, tak od 13tej, pekne teraz potiahne aj vyse 2 hodiny. vecer ju ukladam az ked je uplne unavena, niekedy aj po 22hej. je mi jedno, co si kto mysli, jej to vyhovuje..pri zaspavanie este stale aj teraz dost casto place ale co uz, je to osobnost 😀 😝. od roka prespi noc, predtym sme sa trapili a skusali vselico. nic netrva vecne.. 😉

katkaaalex
15. júl 2009

Maurizia, skusala som ho neuspavat ale bol mrzuty, tych 45 minut mu nestaci a ukladam ho ked je naozaj velmi unaveny, to uz na nom vidim kedy ma fakt dost. A spinkava 3x za den, rano o 8, na obed o 12 a vecer o 17:00 ale to si da len 20 - 30 minut, vtedy ho uz neuspavam i ked vidim, ze by si este podriemal ale musi vydrzat do 20:00.
Ked ho necham v postielke plakat, nezaspi, skor sa este viac rozrusi a place a place...

nikaz
15. júl 2009

baby...dnes sme zaspavali do obeda s 3 minutovym mrncanim a po obede to mrncanie trvalo asi pol minuty a potom sa prevalil na bok a spal jak macko pocas zimneho spanku.....zazrak....ziadny stres....zobudil sa uplne v pohodicke s usmevom po hodinke a pol....jak nacasovany....to sa stale zobudzal s placom............ ja neverim vlastnym ociam a usiam......... 😵 😵 😵 a to frcime na tejto metode len treti den... uvidime aky bude vecer..... dufam ze to bude stale lepsie a lepsie...

nikaz
15. júl 2009

a vecerne zaspavanie totalne bez placu 😵 😎 😵 😎 nas maly je frajer - som na neho hrda

badusa
15. júl 2009

nikaz, ahoj aj my sme na tejto metóde presne tretí deň no a teraz som ho dala spinkať a nestihla som ho ísť ani prvý krát pozrieť lebo asi po 3 min. zaspinkal. No a vám sa ako darilo večer? tie prvé dni boli ťažké ale dalo sa to zvládnuť a teraz som rada že som sa na to dala 😉

jananinka
15. júl 2009

Nikaz, super gratulujem. My uz druhy tyzden ucime vecerne zaspavanie a este tak 10 min. vykrika. Neviem ci to je tym, ze to nerobim aj cez den, ale snad aj my raz budeme bez placu. 🙂

badusa
15. júl 2009

nikaz to je super pocit nie ??? 🙂 😉 😵

sebastianela
15. júl 2009

Ahoj Nikaz a Badusa. Koľko maju vase male mesiacov? Od soboty zacinam aj ja. Uz teraz sa psychicky chystam.

lemge
15. júl 2009

jananinka,uz ste urobili pekne pokroky,vsetko sa naraz neda.pokial si s tymto takto spokojna,tak denny spanok zatial moc neries.ja to zasa v noci zatial neriesim,ked pride ten cas,dame sa na to-pradupovediac-v noci som na ten plac padavka.- 😅
sebastianela,drzime palceky 🙂

sebastianela
16. júl 2009

Zase mam nadherne ráno. Bolí ma hlava aj žalúdok a chce sa mi straaasne spat. Ja uz zacinam od rana. Na tom cecku ho proste nenecham zaspat. A hotovo

lehna
16. júl 2009

no tak včera večer řval zas skoro 10 minut. v noci ho přepadl taky řev a nedal se utišit☹.
teďka má spát jako každý den ve stejnou hodinu a řve zas už 10 minut. ach jo, tak jako já nevím a spánek se mu teda přes den ještě mo neprotáhl. ☹
no ale musím vydržet.

Nikaz- malý je teda frajer 😵

janicka14
16. júl 2009

Jaj babulky,dnes som prvy krat vyskusala , dat maleho rovno do postielky a nech sam zaspi, ale plakal plakal a plakal , nakoniec som ho zobrala na ruky a zaspal za sekundu uz bol zniceny, az vzlykal. Ma 8mesiacov ale zaspava na
rukach, spi celkom dobre aj v noci. Neviem ako na nho aby si odvykol trochu od tych ruk,drasticky ako nechat plakat tak na to som ja asi neni.

lehna
16. júl 2009

janicka-taky nám usínal na rukou. ale asi ve třech měsících jsem už toho měla dost, boerly mě z toho záda, tak jsem ho ještě, jak už vypadal,že usíná,tak jsem ho položila. ani nekřičel, chvilku brblal a usnul. ale jak mu začly růst zoubky nebo já nevím co, najednou se to po měsíci a něco změnilo a my zase museli být u něho než usnul. už ne ale na rukách(jen občas),ale museli jsme stát u něho,hladit po hlavičce, plácat po dupce, napít ča, dát dudlík....okud teda neusnul.
takže to zkus a uvidíš. musíš být ale odhodlaná a vydržet ten řev.

náš malý teďka usnul po 35ti minutách kraválu vysílením. už jsem ho chtěla vzít, že teda spát nebude,ale usnul.

janicka14
16. júl 2009

ja viem len skusat treba, moj maly ked uz ma zatvorene oci ze uz je na 99percent, a ho polozim tak behom sekundy sedi a ma natrcene ruky na mna, stale si sada a sada, aj ked mu dam caj alebo ho capkam po zadocku alebo take nieco tak sa len dviha a ked place ze ho neberiem tak po sediacky, tak si neviem predsztavit jak ma sam zaspat

lehna
16. júl 2009

tak to bohuzel budes muset mít pevné nervy na to, jak začne plakat a chodit tam jen v intervalech co 3,5 a 7 minut. však on usne sám, sice to bude trvat dlouho ale usne. nám první večer malý řval 45 minut, druhý 20 minut a třetí a čvrtý 10 minut.tak snad to brzy bude lepší.

nikaz
16. júl 2009

nas plakal dlho len prvy vecer....teraz po tretom dni spi po chvilocke sam...bez placu ---trosku si pomrnci - asi pol minuty, otoci sa na bok a zaspi.... ale ten zaciatok bol tazky, az mi bolo do revu, keby nie manzel tak to vzdam..... ale teraz som rada ze sme takto pokrocili a maly zaspava sam a v pohode

janicka14
16. júl 2009

mozem sa spytazt nikaz a kolko mal mesiacov ked sa to naucil?

nikaz
16. júl 2009

teraz, zacali sme pred 3 dnami...... takze necelych devat...ale keby som tusila aku robim chybu, tak by som s to riesila skor....teraz sa uz vie sam z lahu postavit , takze to bol trosku problem 😅 ale uz to je lepsie.... teraz aj ked v noci sa zobudi a posadi sa tak trosku pomrnci a po kratuckej chvilinke si lahne nazad a spi dalej..... to predtym nebolo mozne kym som ho nezobrala k nam do postele. 🙂

nikaz
16. júl 2009

nas bobcek ma uz vyse 12 kg, takze uspavat ho na rukach je prakticky nemozne... no a prenasat ho z postele do postielky uz zacinal byt pre mna tiez fyzicky problem.... celkovo uz ho nevladzem nosievat na rukach cele dni, takze pracujeme aj na tom, aby sa hraval dlhsie sam.... do teraz to bolo take celodenne mojkanie sa viac-menej na rukach....ale dalej ho uz nemozem prenasat hore dolu. 😒 ☹

janicka14
16. júl 2009

a praktizujes to aj cez den aj v noci?

kika22
16. júl 2009

katkaalex: ja som mala prvého nespavého a teraz mám aj druhého presne ako píšeš spí 3x za den také 30 minutovky a dokonca keď je teraz tak teplo spí len 2x za deň. Musí pri ňom niekto ležať,kým nezaspí, pretože ani vyplakanie nepomôže...No v noci sa mi budí každé 2-3 hodinky zamrnčí dám mu prsník a po 5 minutach je tvrdý v tom mám aspoň dobre, že mi nevadí to budenie...
chce to len pevné nervy ono sa to upraví...hlavne nekričať, veď sa nemajú ani ako brániť detičky naše zlaté 😵 ...aj keď sa to ľahko sem píše a realita je tvrdá...

jananinka
16. júl 2009

Baby, tak dnes na 12. den mala vykrikala 25 minut, kym zaspinkala. Uz pomaly prestavam verit, ze to bude niekedy bez kriku ☹

lehna
16. júl 2009

náš malý nemohl usnout přes den, řval víc jak půl hodiny. dopoledne teda vytuhl,ale po obědě jsemho po 40ti minutách vytáhla a nechala být. chvilku jsme si hráli, chvilku jsem ho mla na rukách a pak si s ním lehla ke mě do postele,po 5ti minutách vytuhl sám.
večer ho měl manžel na rukách, koukal s ním na PC a pak ho dal do postýlky, sice se vrtěl,ale nekřičel.
Jana- teda,tak to vypadá,že malá si stále na usínání nezvykla☹

katkaaalex
16. júl 2009

Kika22, ty si ma teraz fakt potesila a velmi povzbudila 🙂 Dakulem moc moc 🙂 🙂 🙂

jananinka
16. júl 2009

Lehna, ja to nechapem, asi pred piatimi dnami mrncala minutu a bolo ticho. som myslela, ze to bude stale menej a menej az to nakoniec bude bez kriku. neviem, ci na niektore babatka to zabera a na niektore nie. ☹

badusa
16. júl 2009

sebastianela, môj drobec má vyše 13 mesiacov, ale dnes večer teda bolo kriku aj vyše hodiny ☹ no neviem prečo lebo včera zaspinkal do troch minút a dnes to bolo ako keby som ho dala spinkať samého prvý krát 😕 no neviem kde sa stala chyba