Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sorciera24
30. sep 2010

@danka275 nie, manzel ho nenosil na rukach....to by si ho ucila potom na ruky....to by nemalo vyznam.....nechal ho v postielke.....a nic nehovril, len nahlas dychal a obcas ho pohladkal....aby vedel, ze niekto tam predsa len je, ze sa nemusi bat...ale cici nedostane! 😉

zuzkat1
30. sep 2010

@ma.senka
@vivien6 nie som superzena ani supermatka..ale ja som uz na matersku nastupovala s tym ze moja starost je domacnost a dieta a muz chodi do roboty..pre niekoho nazor ako z doby kamennej pre mna moja dnesna realita a ja sa nestazujem lebo sama to tak vnimam.. materska je predsa o tom... take nieco ze dieta cez den spi 3 hodiny to ja nepoznam... spi mi 3 hodiny ak ma dobry den ale na 3-krat... jasne ze som uz bola aj unavena... najma spociatku.. prvy mesiac bol najhorsi kym som si zvykla.... .. aked mala tie koliky... mne mala nespala cez den vtedy ani minutu... len plakala alebo sa kojila... ale proste mam na vec takyto nazor a ja vam ten vas neberiem..ja by som nechodila radsej do roboty... ja si matersku uzivam aj ked som unavena a mna potesi usmev malej aj v take dni ked bola v noci 8x hore🙂 a vsetky tu pisete o tom ake mate zive deti akoby som ja mala drobca ktory sedi kam ho posadim... moja mala lozi od 6tich mesiacov a odvtedy sa nezastavila... uz zacina chodit popri nabytku a odkedy sa postavila (7mi mesiac) odvtedy ine nerobi... stale je v pohybe...moja mama ju vola maly "terorista" 🙂
@sorciera24 aj keby som mala skapat od unavy svoje dieta nebudem trapit uspavanim podla tejto nezmyselnej knihy🙂 😉

nikush
30. sep 2010

@zuzkat1 tak mi potom vysvetli naco tu prispievas, ked sa tu bavime o zaspavani podla tejto knihy? kiez by aspon 1/2 matiek mohla takto existovat ako ty...niekto hold nema nato, aby bol na materskej 3roky, alebo nema len 1dieta....a blizky su tu nato, aby nam pomohli....

zuzkat1
30. sep 2010

@nikush lebo podla mna tato knizka nie je dobra pre deti a ako pisala johanka su tu aj nerozhodne maminy co len radu chcu... tak nech vedia ze sa da aj inak existovat nez s touto knizkou🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@nikush a ak tymi blizkymi myslis manzelov tak ja suhlasim aby pomahali... moj cez den tiez pomaha🙂

nikush
30. sep 2010

@zuzkat1 ty mas dar ale teraz myslim v dobrom...najprv ma nasr.a a potom rozosmiat, ale nie je to myslene ironicky 🙂 ja ked som rozmylslala nad tym ako uspavat maleho ked bol mladsi, tak som hladala rozne na nete a aj tu je tema, neviem podla ktorej psychosky teraz je o tom, ze uspavat hupanim a podobnymi metodami...je to opak tohto ale moj nechcel ani takto....jedine prso a prepac, ma to svoje medze...

sasuliatko2011
30. sep 2010

@nikush a ty ju načo čítaš??? 😀 😀 😀 komu niet rady, tomu niet pomoci... ja neviem o tom, že by som sa riadila nejakou knihou (donedavna) až kym som nenarazila na tuto čudnu diskusiu.
My, ked sme prišli z porodnice domov, mala sa najedla, prebalila a šup do svojej postielky, však nato sme ju kupovali , no nie?? 😝 a tak je doteraz. bez rečí, tobož s plačom, mamička je happy, otecko je happy a čo je hlavné, bábo je bez stresov...

zuzkat1
30. sep 2010

@nikush hupanim ani moja nezaspi...jedine ju tym rozosmejem....🙂 a moj ciel nie je nikoha nasr.a:-) ja sem nechodim provokovat ak si to niekto mysli... ja len aby tu bol prezentovany aj druhy nazor, pre tie nerozhodne... ja nemienim nikoho presviedcat o svojej pravde ani teba..ja uznam aj to ze nie kazdemu vyhovuje ze musi dieta nonstop kojit🙂 ale su tu aj maminy ktorym to nevadi (teda ci su tu to neviem ale poznam taku) a rozhodnu sa naucit zaspat babo same lebo im niekto povadal ze nie je dobre ked sa dieta budi alebo to ze ho uspavaju a to ich zneisti🙂 tak nech take maminy vedia ze to je normalne a nebudi sa len ich dieta..... ak sa aj tak rozhodnu ze pouziju tuto metodu ja im nebudem hovorit nech to nerobia🙂

sorciera24
30. sep 2010

@zuzkat1 ja som svoje dieta netrapila uspavanim, ja som ho naucila zaspavat..... 😉 teraz je kludnejsi, predtym sa nervacil....tak isto v noci, dieta v tomto veku uz potrebuje mat aj dlhsi spanok vkuse...a nie sa po kazdej hodinke budit....to mu tiez neprospieva a ako hovorim,ked spi teraz skoro celu noc, je aj cez den pokojnejsi...lebo je dobre vyspaty..... 😉

janka
30. sep 2010

@zuzkat1 chcem Ti hlavne vyjadrit podporu, ze prispievas do tejto diskusie.
Tiez uspavam na prse, este sa v noci budime na kojenie, ked je zla noc tak aj 10-15x, ked dobra tak len 3x, ale nevadi mi to pretoze ma postielku bez bocnice hned vedla mna. A povazujem to za normalne, kazde dieta sa raz nauci zaspavat samo, ale potrebuje na to dozriet. Ak dietatko nechame vyplakat, tiez sa to nauci, a KAZDE sa nakoniec nauci, trebars aj po hodinach placu, ale tie nasledky si mnohi neuvedomuju, pripadne sa prejavuju v neskorsom veku. (Napr. "naucena bezmoc" ci "shutdown syndrom")
Chapem ze vycerpana matka hlada uz akekolvek riesenie a uchyli sa k tymto postupom, aj ja som nad tym rozmyslala. Ale da sa to aj inak 😉
A uplne chapem vycerpane mamicky, poznam to: ziadna pomoc v okoli, manzel chodi do prace a nocny plac ho ani nezobudi, takze ani nevie. Ale ked bolo fakt najhorsie, a k tomu som mala zablokovany chrbat, tak som ho budila, ked sa mala zobudila, prebalil ju a prilozil mi ju k prsu...
ale ... citujem zuzku "aj keby som mala skapat od unavy svoje dieta nebudem trapit uspavanim podla tejto nezmyselnej knihy" 🙂

marika13
30. sep 2010

@zuzkat1 a ty si tu knizku citala?
ja som ju este len zacala citat,ale je to tam velmi dobre popisane a vela pribehov deti a rodicov,ktorym tato knizka velmi pomohla. ma to presviedca v tom,ze to neni az taka hlupa metoda.

vlastovka385
30. sep 2010

@zuzkat1 já jenom reaguju na Tvůj příspěvek z 17:12, ne každý může být na mateřské 3 roky a věnovat ten čas jenom dítěti, já například už od Tiborových 10 měsíců pracuju, jsem v cizině a nemám hlídání, takže pracuju, když on spí. Takže si nemůžu dovolit být 20krát za noc vzhůru, protože pak by moje práce za moc nestála. A jsem vděčná, že se mi podle této knihy podařilo ho naučit usínat samotného. Taky jsem nebyla úplně důsledná, mám ho stejně v posteli a budí se mi tak 1-3krát za noc, ale to jedenkrát je výjimečně, v poslední době třikrát. U nás jsou důvod prdíky, má ABKM a citlivé zažívání, vždycky ho dám k prsu a nakojím, protože si tak líp prdne a pak se otočí a SÁM usne. Nemusím čekat další půlhodinu, až se ududlá. Jinak mám zkušenost, že on to prso k usnutí nepotřebuje, když mi ho hlídala máti a já jsem se trochu zdržela, tak ho položila do postýlky, chvíli tam s ním byla, on na di dělal kuk s dekou, asi dvakrát a potřetí byl tuhej. To samý dneska, sledovala jsem virtuální konferenci, tak ho šel odpoledne uspávat manžel, Tibor békal tak asi minutu a pak zabral.
Navíc jsem přesvědčená o tom, že to mlíko v noci už nepotřebuje, kdoví, jestli ty prdy nemá i z něho, když se každý 2 hodiny nacpe mlíkem, ale holt je tak naučenej.

janka
30. sep 2010

@marika13 ja som tu knizku citala. A ked si precitas knizku Koncept kontinua, je tam napisany pravy opak a preco to nerobit 😉 Ked mas zaujem precitat si ju, napis mi do IP.

mamka_78
30. sep 2010

zuzkat1 @mamka_78 "a podla teba ma kazdy detsky psycholog pravdu?uplne kazdy?"
Nepsala jsem, že má každý dětský psychlolog pravdu.
@sorciera24 : Máš super manžela, važ si toho. 😎 😎 😎 Souhlasím s tebou, že manžel má doma pomáhat. Můj MM mi taky hodně pomáhá, ještěže ho mám. Akorát byl velký problém přesvědčit ho k téhle metodě. U nás je to spíš tak, že malého rozmazluje MM. 😀 😀 😀 Také samozřejmě záleží, kde a jak MM pracuje. Můj MM pracuje na 3 směny a má dost fyzicky i psychicky náročnou práci. Proto jsem taky s touto metodou tak dlouho váhala.
Jo, trochu dávám k dobru radu švagrové. Pokud s touto metodou začínáte, je dobré, aby byl prcek večer dobře napapanej. 😎 😎 Jinak se budí v noci hlady. 😉

zuzkat1
30. sep 2010

@sorciera24 neviem aka bude hanka ked bude mat rok... ale momentalne spi cez den 3x po hodine a v noci je 6x hore a je spokojna usmievava ziva🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@janka dakujem 🙂 uz som zacinala mat pocit ze som tu sama ako prst🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@marika13 ja som tu metodu citala len zhrnutu...teda nie celu knihu a najma som citala kopec negativnyvh vyjadreni na tuto metodu z ust psychologov...a ja nemusim mat knizku precitanu na to aby som ako rodic a specialny pedagog nepodporovala metodu kontrolovaneho placu🙂

sorciera24
30. sep 2010

@zuzkat1 no ved prave,kazde dieta je ine aj vekom sa to meni....mne v tom veku nikdy nespal po hodine....tak 3krat ale po polhodke....a prave tou zmenou rezimu, zacal aj lepsie spavat cez den....2krat po hodke 15 😉 mne je ejdno, ako si kto urobi,len je dolezite aby to vyhovovalo mame aj dietatu.....lebo moze napr. nedajboze nastat situacia, ze mamina skonci v nemocnici a zarazu ma babo na starosti tatino, bez cicika, bez nicoho, uspat ho....to bol len priklad 😉
a ako hovorim, nam knizka pomohla.....inspirovala som sa nou, ale metodu som si prisposobila....napr. to, ze mm bol v noci pri nom, cize neplakal sam zavrety v izbe 😉 takze da sa to aj tak......
dolezite vsak je, aby to vyhovovalo obom....
a vidis, ani nevies potom o com knizka je........nechapem ako mozes amt nazor na nieco, co si ani necitala??

nikush
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
30. sep 2010

@vlastovka385 s materskeho mliecka urcite nema prdiky... mm je velmi lahko stravitelne takze v tomto smere mozes byt pokojna🙂 a ja uznavam ze su vynimocne pripady kedy mamina musi do prace..kamoska je tiez v zahranici a musela ist robit ked mal maly 10 mesiacov... a este sa budem opat opakovat ze ja neodsudzujem ked to niekto robi (myslim tuto metodu) mojim cielom nie je kritizovat,len prezentovat aj opacny pohlad na vec🙂 a ten prispevok co si citovala pisala nikush🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@sorciera24 poznam zakladny princip...neboj sa viem ze to nie je o tom ze nechas dieta zavrete a nech place do umoru🙂 viem ze sa k nemu chodi v istych intervaloch atd... ale ani to sa mi nepaci 😉

zuzkat1
30. sep 2010

@nikush ze brzda😀

sasuliatko2011
30. sep 2010

@nikush a ty tu akým právom každeho urážaš??? sme ti niekto niečo spravili????

benne
30. sep 2010

@sasuliatko2011 a vieš, že aj ja som prišla z pôrodnice, prebalila, nakojila som a šup do postieľky a aj tak teraz spí v noci s nami, lebo tak k nemu nemusím vstávať 20x za noc a to ho prosím ani nekojím! Nevravím, že nemôžeš mať šťastie na dieťatko, ktoré pekne spinká. Ale takto sa tu vystatovať, kedže tu sú aj mamičky, ktorých deti majú so zaspávaním problém, tak to je trochu aj na mna moc. Každé dieťa je iné a na každé aj niečo iné platí. Ja mám dve, tak už o tom viem dva razy toľko 😀

berenika39
30. sep 2010

@marika13 opravdu nechápu ten podiv nad tím, že v knížce je hodně příběhů rodičů, kterým to pomohlo. co asi jiného by tam autor měl dát????? samozřejmě že v knížce budou pochvalné story...ty bys do své knížky napsala - moje metoda je nesmysl, nezkoušejte ji, dokládám to příběhy dětí, které tím trpěly???
je pár knížek, které popisují opak, tuhle metodu odsuzují, to je ale třeba přečíst oba názory, právě proto občas někdo napíše sem s opačným názorem, a je to dobře...jsou mamči, které nevědí kudy kam a já doufám, že třeba jednu odradím od est.metody.

sasuliatko2011
30. sep 2010

jááááj @benne 😀 😀 😀 no klobuk dole!!! dve detičky, to si už právom možeš tvrdit, že si zaslužilá matka... taketo žienky mam najradšej, šak ja mam už dve deti, tak viem stonasobne viac, bla, bla, bla... idem radšej spat, nikush je vyšinutá vychodniarka, čo sprivatizovala celu tuto diskusiu a možno aj celeho modreho kona a ja mam len jedno dieta, ergo o vychove viem hovno... dobru noc supermamy

benne
30. sep 2010

@sasuliatko2011 🙂 aj ja som východniarka a čo ty vieš, možno aj vyšinutá, ale nikoho neurážam, som dvojnásobná matka a dve deti učím spať, a to ešte stále, chápeš? Dobrú noc

janka
30. sep 2010

Dovolim si poskytnut trochu iny pohlad na zaspavanie a spanie s rodicmi.
Snad sa @annag nenahneva, ked sem dam link na jej uzasne clanky 🙂 o spani s babatkom a nespani v noci
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

zuzkat1
30. sep 2010

@sasuliatko2011 no veru bez hajat dieta ti uz iste spi...tak utekaj kym nikush nezacne zbierat clenske poplatky 😉

marika13
30. sep 2010

@berenika39 keby moja knizka bola nezmysel,tak ju ani nenapisem 😅
rada si precitam oba nazory,len dufam,ze nato budem mat cas.nakolko sa treba venovat drobcovi