Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

knockin
21. dec 2007

už tú knihu mám ,ale aj tak dakujem

chella
22. dec 2007

syn ma o chvilu 5 mesiacov, ma v noci este papat? noc myslim tak o stvrtej. alebo mu to mam zacat posuvat postupne tak na piatu?on zaspi, poplace, ale po polnoci reval az do druhej s prestavkami, baby, drzme si palce, nech to funguje ta metoda, treba asi len vydrzat...

bubba
22. dec 2007

ja osobne si myslim,ze 5 mesacne deti este v pohode v noci potrebuju napapkat...si myslim,ze este tak do roka je to uplne normalne neviem je to moj laicky nazor ale v tej knihe sa tvrdi ze uz4mesacne deti prespia celu noc...no este som sa stretla asi len s jednym takym pripadom a vacsinou je to nad 1 rok...som citala tu knihu a my aj robime presne tak ako je tam pisane a mala sa mi furt v noci zobudi na papanie alebo cajik.ale zas mne to nevadi,aj ja chodim kazdu noc pit a viem,ze ked sa nenapijem,nemozem zaspat...je mi jasne ze sa budi nie od hladu ale od smadu

katarina_k11
23. dec 2007

Dievcata, mozem poprosit o zaslanie knizky na katarina_k11@centrum.sk. Dakujem pekne.

bleskovka
23. dec 2007

ahojte, mozem niektoru poprosit o zaslanie knizky? Adresu poslem do IP, dakujem 😉

padix
24. dec 2007

bleskovka, posli do IP adresu.

renuska1
27. dec 2007

kočky môžem aj ja popýtať tú knižku pošlite mi ju vďaka, ale skusim aj knihkupectvo, adresa: renie33@azet.sk ďakovam

nelika666
27. dec 2007

renuska mas to tam 😉

renuska1
27. dec 2007

nelika666 dakujem velmi pekne hned idem pozriet

zzz
27. dec 2007

ahojte, prosim poslite aj mne tu knihu, nech zacnem studovat... susoliakova@centrum.sk dakujem....papa

villii
27. dec 2007

ahojte maminky,
pošlete niektorá aj mne tú knižku, mail hodím do ip, dakujem

dúfam, že zaberá na každý druh nezaspávania,lebo my večer nemáme až takýproblém ale cez deň nevie zaspať v byte ani za svet, a už by sa patrilo vytvoriť nejaký režim, ved o týždeň máme pol roka

sarocka
27. dec 2007

Ahojte mamicky,
mohla by som aj ja poprosit o zaslanie spominanej knizky? Dakujem
surne ju potrebujeme mame totiz 7m a zaspavame len na prse, vonku a v aute 😢

jahodka11
28. dec 2007

ahojte maminy, ja som citala v jednej starej komunistickej knizke, ze mame babatko nechat plakat...musi byt napapane, prebalene a mame ho nechat lezat v postielke....ze sa mame pripravit na 2 noci kriku a nevyspania sa, tretia noc, ze uz babo zaspi, ale tiez si pokrici a ze do tyzdna je po probleme so zaspavanim....🙂 no ja neviem, neviem si predstavit, ako by som maleho nechala kricat a plakat v postielke...:( ale ked to fungovalo kedysi, malo by aj dnes, nie? 🙂 my uz nastastie pekne spinkame, na noc dostava nutrilon, pretoze po mojom mliecku sa budil kazdu hodinu a pekne spinka aj 10 hod v kuse 🙂))

susik77
28. dec 2007

inak, mne sa zda, ze ked sa mala vyplace, lepsie zaspi...teraz fungujeme asi tak, ze ked ju ulozim, asi 4x idem k nej, kym zaspi-zhruba za polhodinu. 1.krat sa zobudi okolo jednej v noci a potom okolo 3 a nadranom uz kazdu polhodku-idu jej zubky...

cilka167
28. dec 2007

ahojte baby, neposle aj mne niekto tu knihu. maly ma 10,5 mesiaca. uspavam ho na rukach a v noci ked sa zobudi, prelozim ho k nam na poste. v postielke ma asi malo miesta, lebo na posteli sa tak roztahuje 😀 ale nebola by som proti, keby mi celu noc prespal. Od mala spal v postielke a budil sa v noci na papkanie 3x. lenze asi pred dvoma tyzdnami mu vysli zubky a idu mu dalsie. dnes som ho skusala uspat sameho v postielke, no on sa tam postavi, tak place, ze cumel mu vypadne na zem a ja sa bojim , ze ked spadne tak si o tie tycky v postielke vybije svoje nove zubky 😢 ked ho zoberiem na ruky tak prestane.on sa mi musi hrat s vlasmi aby zaspal.maleho uz nekojim. co mi poradite?

padix
29. dec 2007

cilka, posli do IP mailovu adresu, poslem ti.
to iste plati aj pre ostatne maminy, ktore tu vyssie pisali, ze by chceli knizku.

janka08
29. dec 2007

Padix a vy ste pouzili tu knihu???

padix
29. dec 2007

Janka, moj maly ma este len 5 mesiacov aj 2 tyzdne a v knizke pisu, ze prespat vie az babo od cca 6 mesiacov. Ale aj tak som tam nasla par veci, ktore mi pomohli, napr. moj Risko pouzival dudlik, ked zaspal, vypadol mu, ale ked sa v noci zobudil, nevedel si ho sam podat a tak som aj 5x za noc vstavala, aby som podala dudlik. Najprv som nechapala, preco sa vobec stale budi, ale vraj babo sa v noci budi niekolko krat a ide len o to, aby vedelo same naspat zaspat, pritom vsak chce mat tie iste podmienky, na ktore je pri zaspavani zvyknuty (u nas dudlik). Je teda potrebne zvolit take zaspavacie navyky, ktore su rovnake aj v strede noci. Tak som dudlik prestala davat (prvu noc ho stale hladal), ale odvtedy spi pekne, zobudi sa az rano okolo 6 na papanie a potom este zaspi na hodinku.

lucijeja
31. dec 2007

Ahojky maminy, aj já by som poprosila o zaslání zpomínané knížky, protože my máme skoro 2 ročné dvojičky a ta jedna ne ane v noci spát, tak už zkoušíme kde co.

lucijeja
31. dec 2007

Ještě adresa: L.jancarikova@centrum.sk. Děkuju ☹

fibus
31. dec 2007

ahoj licijeja, mozem ti ju poslat ak chces

lucijeja
31. dec 2007

Fibus:Jasně díky moc. Budu ráda. Fakt už jsme vyskoušeli kde co.

fibus
31. dec 2007

odpis ci ti doslo

lucijeja
31. dec 2007

Ano , přišlo to jdu no to kuknout. Díky moc.Přeju veselého Silvestra a šťastný Nový rok.

fibus
31. dec 2007

ahoj maminy aj vam

ren1
31. dec 2007

ahojte maminky, o akej knizke tu je rec? napiste nazov, nech aj my ostatne mamicky si takto pomozeme, ked mame problem so spinkanim. dakujem.

padix
1. jan 2008

ren, nazov knizky = nazov temy 😉

chella
2. jan 2008

padix, my sme riesili presne to iste, v noci spi bez cumla, len sa casto budi, tak skusam odznova, vraj deti v ich veku uz nemusia v noci papat a ak su naucene v noci pit, daju sa od toho odnaucit a naucit pit cez den, ale fakt to funguje.

sasa80
2. jan 2008

Ahojte maminky, chcem sa k vam pridat na tuto temo o knizke. Skusam to uz 4dni, tteda 4tu noc mame za sebou a zda sa mi, ze to ozaj zabera.

Nas problem totiz nebol o tom ze nevie sam zaspat, to nie, skor bol nauceny po kupani sa napapat a hned spat. Ale skor problem nastal v tom, ze sme zacali uz vsetko papat, roztiahol si zaludok a bol problem nakolko si dozadoval viac a viac. Maly ma teraz cez 6 mesiacov a vazi 8,6kg a 70cm, takze nie je to na nom nejako vidiet, ale zacal si namiesto jedneho nocneho jedenia dozadovat 2 az 3 krat za noc jest. Tak som sa rozhodla ist tvrdo na tuto knizku ako v nej pisu, kym nebude neskoro.

Prva noc: bola desna, asi najhorsia na svete, myslela som si, ze si vpalim ulku do hlavy ked to neskonci kazdu chvilu (jedine co som mu prvu noc ponukla bola voda, ktoru on moc nemusi)

Druha noc: bola tiez dost zla, odmietal vodu aj dudel, proste vsetko, tak som sa najedovala a lahla som si do postele a hodila som si podusku na hlavu a cakala som kedy to skonci. Pravda je taka, ze to trvalo asi 20 minut, aj ked mne to pripadalo skor ako celu noc.

Tretia noc: no tu som uz bola z toho vsetkeho tak unavena, ze ak v noci plakal tak neviem a ked som sa zobudila na plac tak kym som vyliezla z postele po dudel tak uz spal. 😝

No a ta stvrta noc: bolo ze sa zobudil, len na sekundu, dala som mu dudel, ktory okamzite vyplul a spal dalej. A rano ako pisu ci spi, alebo nie, som mu robila mlieko, najedol sa ako vzdy v postielke a o 7:45 minut som ho budila, ze uz musi vstat kedze o desiatej musi ist znova spat.

Uvidim, co ma caka dnes v noci, ale aj tak sa mi to zda, ze je to lepsie ako bolo od jeho narodenia vobec. To jeho spanie.

Myslim, ze kazda by ste to mohli skusit, ale zase, moj nazor na tuto knizku je, ze su urcite deti ako je moja dcerka, ze na nu by tonefungovalo. Myslim, si to. Kedze ked bola mala tak ked som skusala nieco podobne tak, jej vytrvalost a tvrdohlavost bola silnejsia ako ja. Maly je skor poddajny a nie taky bojovnik ako mala.

My bojujeme myslim, este stale toto spanie, ale myslim, ze sa blizime k stastnemu koncu.

Prajem pekny den.

Sasa

dorotka
2. jan 2008

ja som cumel ani neskusala davat ked bola malinka tak ho nechcela a teraz mi to pride ze naco aby som ju zas mala potom od coho oducat alebo vstavat ked ho odhodi po styroch dnoch sa jej podarilo prespat celu noc
aj ked ona sa spravala zvlastne naozaj dlhsie plakala len prvu noc potom uz len tak ze vydrzala byt aj hodinu hore ale mrnkla len tak kazdych desat minut zhruba a ja som potom nevedela ci k nej ist alebo nie
ja som sa najprv vylakala aj toho ze sa inac zacala spravat aj cez den chcela byt len pri mne alebo muzovi ani chvilku sa zahrat tak som sa bala ci sa to naozaj na nej nejak nepodpise ale uz dva dni je z nej opat sinter