Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kisorion
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valika_val
26. jan 2011

@kaja73
napisala som jedno slovo velkymi pismenami. sme ostro sledovane.
ak toto niekoho bavi, tak sa mu teda dost cudujem... myslim, ze je o dost viac tem, kde sa porusuju rozne pravidla, ako opravit jedno jedine slovo napisane velkymi pismenami 😉
ja v tejto teme koncim, ahojte.

barunka_1
26. jan 2011

@layla84 ..nase deti su milovane a to ze si poplakal? vzdy som k nemu prisla, pohladila, vedel ze som tam pre neho...

barunka_1
26. jan 2011

@layla84 na jednej strane uvadzat klady tejto metody a potom napises, ze mozu mat pre dieta negativny dopad?

curovakatarina
26. jan 2011

prosíííím pomoc, nechce sa mi citat vsetky odkazy, ale docitala som sa ze kniha "Kazde dieta sa vie naucit spat" je vo wordovskej alebo v pdf forme. Mozno sa to da niekde stiahnut, ale nemam cas to hladat. Prosim poslete mi ju niekto ma mail: curovakatarina@gmail.com. Velmi pekne dakujem

curovakatarina
27. jan 2011

este raz velmi pekne dakujem za poslatie 🙂))

dlabinecka
27. jan 2011

teda, tady si člověk moc nepočte 😀

ynez75
27. jan 2011

@dlabinecka 😀 som tu vcera nebola.lebo mala bola strasne zla,vecer som si sem sadla,nikde nikoho,noc sme mali tiez blbsiu ako ine noci a teraz nakuknem a zasa nic nove ☹

evamarcel
27. jan 2011

@ynez75 ahoj ako sa dari s denným spánkom? Nepodarilo sa ju este naucit ?

kristiluky
27. jan 2011

Nebol dnes spln? Tiež sme mali horšiu noc než zvyčajne a to už je u nás čo povedat.
@ynez75 to ty si písala že večer ti malá zaspáva v pohode a cez deň jej to nejde /nie som si istá a nemám čas to tu čítat spatne/, moj malý je rovnaký, večer zaspí sám na gauči-v postielke ani boha ale to nevadí, ale cez den ho uspím len na rukách a aj to trvá niekedy hodiny a s revom, ako je to s vami?

ynez75
27. jan 2011

@evamarcel no,nedari sa nam,nedari ☹skusame vsetko mozne a dni sa nedaria☹

ynez75
27. jan 2011

@kristiluky ano.u nas je to tak. v noci je to u z v pohode,ale dni nevieme dat do poriadku,a poviem ti,uz som zufala.neplati na nu absolutne nic.mala je neskutocne nervna,ale neplati na nu ani zaspavanie v kociku,ani na rukach,ani ked som pri nej. a ani to vyplakanie. a ak by chcel niekto tvrdit,ze jej staci spanok na noc,ze dlho spi,tak je to hlupost.lebo ja na nej vidim,ze spat chce a doslova si ho pyta.ale zaspat nevie

kristiluky
27. jan 2011

@ynez75 presne aj malý je protivný sám zo seba, po hodke čo je hore si tre oči ale zaspat nezaspí. a v noci ti spáva dobre alebo len dlho? malý sa už dost dlho budí každú chvílu s plačom, asi mesiac dozadu mu vyšli 4 zuby po sebe ale je to furt rovnaké a po dalších zuboch ani stopy tak neviem, pritom tak do polnoci spí celkom dobre ale potom je hore každú chvílu, tak myslím že je rozhádzaný aj z tých nocí /šak ja tiež/ ale neviem čo s tým, skúšala som ho dávat skor spat ale on je o osmej hore a do polnoci má potom mecheche, rozmýšlam že skúsim zohnat tú thuju či čo ste to tu spomínali na ten detox ale moc tomu neverím, zatial sme mu skúšali len sedaliu na spánok /predpísala nám ju doktorka/ ale mala nanho opačný efekt
inak mne v kočári tiež nezaspí, on ho celkovo nemusí a na spánok už vobec, vačšinou po dlhej námahe zabere len to nosenie v kombinácii s revom a hudbou

ynez75
27. jan 2011

@kristiluky ja som zacala dnes s tym detoxom.neviem,ci to zaberie,ale ublizit jej tym neublizim.tak skusime.inac,ja som este na spanok nedavala nic,aj ked nam neurologicka chcela predpisat,ale zacala som jej davat chamomillu na zubky.ja mam pocit,ze zabrala,lebo je menej nervna,ale to neriesi spanik.noci uz mame poriesene.aj ked sa zobudi niekady aj 2 krat,ale oprpti tomu,co sa budila 20 krat,je to v poho.a tie dni poriesit zatial neviem ☹ ako pises aj ty,oci si trie,nervna je aj po hodine a pol a nespi.neda sa jej.v kociku maximalne 30 minut,ale to jej nestaci,zobudi sa s placom neskutocnym.treba ju dlho tisit...zatial neviem ako to riesit.este aj ten spanok ma plytky.kazdy suchot ju budi

katka1981
28. jan 2011

Kocky prosim vas o radu. Uz fungujeme podla knihy 17 dni. Mala uz spi aj cez den podla knihy (hoci sa vzdy po 40 minutach zobudi a musim ist k nej, potom vacsinou zaspi, a ked spi spolu 1,5 az 2 hodky, tak je to ok, je vyspata a spi lepsie aj v noci) aj vecer zaspi v pohode. V noci sa budi rozne 1-5x. Co je najhorsie, budi sa medzi 5.-6.ranou. Zaspava o 19.30. Ked nahodou spi do 7.30 je vyspata, inak je jak matoha, urevana, pada, unavena..... Je mi jasne, ze potrebuje spat aspon do 7.-7.30. Ako to docielit? Mate s tym skusenosti? Ona sa zobudi a place az kym ju nevezmem k nam do postele, do druhej izby. Doteraz bola vzdy hore, lebo som jej nedovolila zaspat, lebo ked sme toto spavanie skusali skor, tak si zvykla rano pospat s nami a potom ten cas skracovala, az nakoniec skoncila u nas uz o polnoci, cize tadial cesta nevedie. Dnes som ju nechala tak, ci zaspi, ci ozaj potrebuje spat dlhsie. A mala spala ako sipova ruzenka az som ju musela zobudit, lebo by spala aj do 8. Tak ako ju naucit aby spala dlhsie? Odkedy cvicime toto spavanie, tak sa zacala budit aj o piatej, pritom, kym spavala s nami v posteli nikdy pred 7. nevstavala, spavala aj do 7.30, ojedinele do 7.45. Dakujem za kazdu radu.

marina38
28. jan 2011

Zdravim vsetky mamicky. Mam 3 deti. Prve dve boli kojene zhruba do dvoch rokov a nieco pred druhym rokom sa prestali v noci budit. U najmladsieho zatial vsetko funguje podla rezimu starsich bratov. Ma 16 mesiacov. Vstava priemerne 3x za noc a len par krat prespal celu noc. V noci ho nakojim, dam do postielky a odidem. Do 6 mesiacov som spavala s nimi v jednej izbe. Potom som odisla do spalne a dieta vzdy zostalo v detskej izbe, vo vlastnej postielke.Vecerne uspavanie je o presnom dodrzani rezimu. Na zaver dieta dostane mliecko, zaspievame Cizicka { to je taka nekonecna odrhovacka}, pomojkame, dame do postielky a dieta spi. Na zaciatku je to ovsem tazsie. Rezim si dieta vytvori az zhruba po dvoch mesiacoch. Tak ako ty potrebujes 6 tyzdnov na rekonvalescenciu po porode aj dieta potrebuje zdruba tolko casu na naucenie na rezim dna. Denny aj nocny. Vela stastia. BTW vzdy som zavidela matkam, ktorych deti prespia celu noc. Ozaj jedna nasa celebritna matka povedala, ze nema hystericke dieta, ktore v noci place. Parafrazujem, fakt si to uz nepamatam. Ja len, ze som mala a vlastne mam tri hystericke kusky.

zuzkat1
28. jan 2011

@marina38 🙂 a vsak to same prejde? dieta dozreje a prespi noc... ja to stale tvrdim hoci este nemam skusenost...moja ma rok a kojim a budi sa aj 6x...ale raz to urcite prestane🙂

ynez75
28. jan 2011

@katka1981 skus ju ukladat na nocny spanok o hodinu skor.ja ukladam svoju malu o 17.30 a odkedy sme dali tento cas,mala zacala krasne spavat v noci.vacsinou ju prespi celu.iba vynimocne sa zobudi.a spava do 6.45.ma uz v sebe tento budik,a ci som ju ulozila skor,ci neskor,vzdy vstavala o 6.45...vyskusaj,uvidis

marina38
28. jan 2011

@zuzkat1 Prejde. Je to na nervy, ale treba vydrzat. Ono to vyzera, ze sa z toho clovek moze zblaznit. Nech si niekto vyskusa vstavat 5- 6x za noc a potom sa pokusi znovu kvalitne zaspat. Tretie dieta som mala po sietich rokovh. To uz bolo zo starsimi bezproblemove. Niekedy si s muzom hovorime, co sme komu spravili, ale to je naozaj len docasne. Potom pridu ine problemiky, ale aspon budes mat luxus prespatej noci.

katka1981
28. jan 2011

@ynez75, citala som nedavno clanok, v kt. sa pisalo, ze sa dieta ma ulozit skor, ale nebude sa potom budit o hodinu skor? Ty mas male babatko, moja bude mat uz 20 mesiacov. Ked bola mladsia, chodila spinkat o 19. ale ak nahodou zaspala skor, o 18.30, tak spinkala asi hodinku a potom bola hore. Cize nikdy nemohla zaspat skor ako 18.50. No zvazim to, ale neviem, neviem, ale dakujem.

ynez75
28. jan 2011

@katka1981 neviem,moja sa skor nezobudi.a ked aj hej,blaboce si sama v poestielke.samozrejme,nesmie nikto chodit,lebo ked niekoho zacuje,uz neblaboce 🙂 moja sa budila v noci aj 20 krat a naozaj zacala spavat,az ked som ju zacala ukladat o 17.30.aj ked sa mi zobudi,nejdem k nej.ona potom sama zaspi.a uz si aj zvykla.malokedy place,ked je hore...u nas su horsie dni.to nefunguje ziadna "metoda.vobec nespi.absolutne nic.a tiez je unavena,nervna,ale nedari sa nam uspat ju ☹

katka1981
28. jan 2011

@ynez75, ha, to my sme nikdy nezazili blabotanie, u nas sa reveeeeeeeeeeee

katkavfr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ynez75
28. jan 2011

@katka1981 aj u nas sa plakalo dlho.neviem,bud je to nahoda alebo amozaj ten cas spravil svoje.nam mala blaboce iba rano po zobudeni,ked sa dobre vyspi.inac aj u nas je placu dost,kedze nevie spavat cez den ☹

katka1981
28. jan 2011

@ynez75, uz to nejak musime prezit, najhorsie je, ze to vyzera, ze jej idu zas zuby, cize cely den je nervozna, hadze sa o zem, hlavu si bucha o stenu..... len na rukach chce byt

zuzkat1
29. jan 2011

@marina38 presne to si vravim aj ja.... ja som predsa ratala s tym ze mala sa bude budit xkrat za noc ked som ju cakala ved male deti sa budia - jasne su vynimky ktore spinkaju celu noc (myslim take vynimky ktore same od seba spia a nie take ktore niekto "naucil" spat) ked bude pripravena prespi noc, dovtedy ju na nic nutit nebudem... aj ked posledny tyzden je blby je hore kazdu hodinu - co je nezvyk - ale davam ju teda k nam a menej vnimam jej prebudenia...len sa prisaje a spi dalej🙂

adamala
29. jan 2011

No baby tak sa podelim o skusenost, moj tiez hrozne spava a mam pocit ze to je horsie a nie lepsie, vyskusali sme snad vsetko,myslim,ze to je proste v babatku,nie sme z tych mamieciek co im prespia deti celu noc,ale naucia sa to jedneho dna, to mi je jasne, ale kedy ten den pride? dufam,ze sa nezblaznim dovtedy.
Vcera vecer moj muz,ze chod spat do inej izby ja s nim budem v detskej izbe 🙂 ja ze tak teda ok, uvidime co to urobi, lebo muz furt frfle,ze co sa stazujem,jaky je maly super,on je cez den super dieta vysmiate plne energie,brble tu ,hra sa,ale vnoci nespi,budi sa dost casto aj 5x , a chce sa kojit,utisit sa tym,ale posledny tyzden mu nedam nakojit ,iba 2x ,to ranne kojenie uz neratam.
No ale spat k tomu muzovi mojmu, ten bol tak na nervy ,mne bolo az do smiechu v spalni,ja som vstala k nemu len 2x nakojila a spala, super som sa vyspala a muz rano cervene oci jak angorak,vacky pod ocami :D ze tak teda lutujem ta,ja som si prial zomriet vnoci tak som sa citil pod psa ,ze maly saje energiu z tela .
Tak ma to jedno pozitivum,ze ma muzicek konecne pochopi ked nemam naladu cez den,alebo mu odvrknem , frflem. Unava robi svoje.

mimi21mimi
29. jan 2011

Chcela som sa tu trosku poradit. Moja mala uz pekne spavala - budila sa v noci na cajik, az nad ranom okolo pol siedmej na mliecko a potom este pospala. Teraz je po ockovani a spanok sa jej pokazil, uz sme to tu raz po ockovani mali... neviete poradit co by zabralo. Pretoze ona sa skratka zobudi, neplace ani nic, ale nechce spat a je uplne prebrata v noci. :-/

jankakubko
29. jan 2011

@olianko my spinkame od malicka spolu,Kubino vecer zaspava na fit lopte tak sme ho s manzelom naucili uz od perinky lebo ani jednemu sa nechcelo pochodovat po izbe tak sme si sadli na loptu a pomaly skackali az to prislo do stadia ze inac mi uz ani nezaspi.v noci sa tiez raz zobudi,dam ho k sebe a ked nas s manzelom citi ta hned zaspi.zatial nam to nevadi aj ked ma maly uz rok a pol.Je pravda ze niekedy su noci, ze sme okopany ale to bolo hlavne ked nam isli zubky,teraz je to v pohode🙂na tu metodu by sme sa asi nedali lebo uz teraz viem ze by zlihal jeden abo druhy tak to zatial neskusame,len sa bojim ze cim to budem dalej oddialovat tym to bude horsie.

kaja73
30. jan 2011

Vidim ,že tema po vymenach nazorov zhasla.Asi sa nikomu už nechce ist do konfliktov.Je mi to luto,pretože sa baby ani nemaju kde vykecat.A rady tu už asi tiež len tak lahko neodzneju.Zeby to bolo cielom niektorych netolerantnych bab?