Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
26. okt 2010

@juicyluu moju uspaval manzel len raz aj to cez den a trvalo to hodinu a spala 20 minut😀 a mne bolo hrozne luto ze ju neuspavam ja 😅

juicyluu
26. okt 2010

@zuzkat1
no teraz sme to skusaly o 11 tej chodi spat, suchala si oci, zivala a on ju uspaval s flaskou a zaspala po 2 hodinach aj to preto ze som prisla a dal si ju na prso. uvidime ako dlho bude spat.

vivien6
26. okt 2010

@zuzkat1 ja s nou chodim pravidelne vonku a ked ju dam do kocika a vylezieme von tak uz zacina z revom.. 😀 nekedy ju musim vytiahnut z kocika musim ju brat na ruky a tlacit este aj kocik keby mala 2 kila v pohode... 😀 aj ked ju uspavam na balkone.. musim ju z vanickou tak hojdat ze si ani ruky necitim uz 😀 a stale bude revat aj tam. ludia potom kukaju ze co jej tam robim boze 😀
@juicyluu tak to zavidim ze ocko ju vie uspat... ked uz ja zlyhavam ... ze uz nemam nervy sediet hodinu pri nej tak supnem tam tatu a on pride zamnou po 10 minutach ze on to nevie 😀 tak a znova musim ja ist ..

juicyluu
26. okt 2010

@vivien6 no to este nevieme ci ju vie uspat len to ze vcera sa to podarilo. pred tym som sa rozhodla ze dost, dala som ju do postelky a sla som prec a tatinko ma zvozil ze ju necham revat... tak som sla za nou a uspala som ju tak ze hodinu po mne lozi, sem tam si cucne. a potom mi zase vycital ze ju rozmaznavam ked jej toto dovolim 🙂

zuzkat1
26. okt 2010

@vivien6 no nosenie na rukach poznam,ale uz ma 8 kil a ja nevladzem... jednou rukou ju drzat a presna ako pises este tlacit kocik..aj ja chodim kazdy den, ked neprsi...ale nie na dlho,lebo on a je schopna fakt revat aj hodinu jej je to jedno...

juicyluu
26. okt 2010

@zuzkat1 to nemate bohvieco ked vam nemaju radi kocik - to potom aj straca pointu chodenia von.

zuzkat1
26. okt 2010

@juicyluu no mne hovor...je to najhorsia cast dna chodim von len preto ze potrebuje vzduch..

juicyluu
26. okt 2010

@zuzkat1 zachvilu uz bude behat, nie? tak potom to bude lepsie, vydrzala si 9 mesiacov 🙂 tak uz to bude dobre.

vivien6
26. okt 2010

@zuzkat1 sak toto.. ze sa to uz neda.. ale tak naucil ju to tatik a svokra.. takze teraz sa mamina moze aj poondit s prepacenim 😠
@juicyluu hej hej aj moj je tak mudry... ale nieco aby spravil tak uz ohrna nos.. 😀 a s tym kocikom... ani sa nevyjadrujem radsej... nekedy nemam ani vonku chut ist.. ale tak doma by ma uklincovala tak ci tak 😀

zuzkat1
26. okt 2010

@juicyluu no uz pomaly krokuje za rucky ale zatial len doma.. tak este chvila a snad uz aj vonku sa rozbehne🙂

@vivien6 moju som to naucila ja🙂

iwuskaaa
26. okt 2010

Ahojte maminy,
chcem sa spýtať, kedy je vhodné začať s touto metódou, aby dieťatko zaspávalo samé? My máme dvojmesačného Tomáška a zdá sa mi to priskoro, ale nieje spokojný ani na rukách, tak to môže plakať aj v postielke...poradíte?
S prvým synom sme problém nemali, vždy večer v rovnaký čas spinkal a zaspával sám, teraz je to úplne iné 😒 .

vivien6
26. okt 2010

@zuzkat1 😲

vivien6
26. okt 2010

@iwuskaaa ja osobne si myslim ze 2 mes.. babo je veeeelmi skoro na toto ucit... tvoje je este malinke.. a ono nerozumie vobec nic... ja som proti tomu ale aj za.. za ked je dieta vyvinute. psych.. na to... do roka by som to neskusala ani na mojej...moja ked mala 2 mesiace.. musela byt kazdy den na rukach,zaspala len na rukach,pplakala kazdy den... mala koliky.. ale nikdy som sa tym nezaoberaju. maly moze byt nepokojny lebo musi spracovat vela veci v noci co zazil cez den...

iwuskaaa
26. okt 2010

@vivien6 ďakujem za radu 😉 .
On je také nepokojné dieťatko, keď nepapá a nespí, väčšinou iba plače a ja plačem už s ním, lebo si neviem dať rady ☹ . Toto sme pri staršom synovi nepoznali, aj keď cez deň spal málo, ale väčšinou bol ticho. Tomáško zase väčšinou plače, ale zase máva koliky 😒

monaart
26. okt 2010

ahojte ,precitala som par prispevkov...no co dieta to iny mores...ale aj my dospeli sme taki nie?
ja mam skoro 2,5 rocne dvojicky a to je este len boj.Od narodenia!!!boli predcasni...najprv nemocnica a ked som ich dostala takmer po mesiaci...mala som pocit ze ma nepoznaju...hlavne ten "mensi" ☹ mlieko nikde, UM zle znasal,,reflux, krce, cele noci hore, cez den na striedacku v kocikoch...az niekedy aj o 21.00 po dedine.moj vtedajsi manzel nic ine nevedel len...daj ich k nam do postele...lebo nemal na to nervy. dva roky som ich "ucila"rezim!!!ale pred 1/2 rokom muz odisiel, zmenil "zenu" aj prostredie.takze.....cela moja namaha je tam ☹
deti vyzaduju kadeco, musim s nimi niekedy ostro aby spali..potom spia niekedy dobre, niekedy ,hlavne ked pridu "od nich" doslova zapasia cez noc v postielkach,kopu, vykrikuju zo sna a pod,nadranom im dam kusok mlieka,prebalim v spanku...inak by sa zobudili a hodinu by nespali! aby spali aspon do 6.00-max v lepsich dnoch do 6.30hod. a aj to som v noci kazdu hodinku hore. caj nepomaha,,,oducanie od plienok este nehrozi. niekedy som driemala asi tak po1/2hodinkach a cely den na nohach.Takze akukolvek metodu som zvolila nieco to narusilo a bola som zase na zaciatku.Samych ich nemozem nechat,lebo su taki silni ze sa "vytiahnu"ponad postielku a vypadnu von!!!ale nepoucili sa...takze aj u nas niekedy spia po 15-20min a niekedy hodinu kontrolujem a vysvetlujem...ze ocko nepride! a musia spinkat...😖
teste sa ze nie ste na to sami a ze niektorym stastnejsim sa podarilo vyuzit niektoru z metod... 😉
pozdravujem vas a nespavcom prajem zlepsenie!!!!viem o com hovorim...cela hodina spanku je vyslobodením 😵
papá

sny
26. okt 2010

Ahojte,tak my sme boli dnes u neurologičky kvôli našej "hyperaktivite"-naodporúčanie detskej-no hyperaktívna nie je,len živá.Aj ten spánok som spomenula,aj že nechce súúvisle hovoriť,všetko jej na malej sedelo.Vraj čo chceme riešiť-reč alebo hypeaktivitu?Tak nakoniec neriešime nič,len nám odporučila detský sirup,homeopatikum,ktoý dieťa vraj upokojí a v noci by mala lepšie spať.Trochu som váhala,ale homeopatiká ešte uznávam,sú na prírodnej báze,nie sú návykové.Má ho brať max.3týždne,potom by mala byť pokojnejšia,viac sa hrať a v noci prespať.Takže uvidíme.Ak máte záujem je to homeopatikum voľne dostupný v lekárni pre deti od 30meisacov:SEDALIA

vivien6
26. okt 2010

@iwuskaaa ja ta chapem..aj ja som uz bola na pokraji nervoveho zrutenia..mala bola strasna..ale clovek si musi zvyknut..kazde dieta je ine... a tvoj je este malinky si myslim...aj ja som raz ju nechala plakat ked bola malinka v izbe na 20 minut ale to som plakala a musela som ist k nej lebo ma bolelo srdce a teraz nikdy viac..doteraz mala cez den pisti,zjape vecer ju uspavam hodinu nekedy menej nekedy viac... ale budu tu zeny co mali s touto metodou dobru skusenost tie ti poradia inak ked uz si rozhodnuta...ale vsetko je na tebe 😉

benne
26. okt 2010

@iwuskaaa ahoj, ak chceš, pošli mi cez IP tvoju mejlovu adresu, ja ti tú metodu pošlem a uvidíš, či sa na to dáš. Začína sa až v 6mes.

vivien6
26. okt 2010

@monaart klobuk dole pred tebou..uznavam zeny ktore maju dvojicky a este aj sama na ne.. 😉

aktak
26. okt 2010

@iwuskaaa ja som to mala tazke s Adamkom a teraz s Alenkou (Adelka velmi pekne spala) a zo svojej skusenosti ti mozem povedat ze ked babo place tak je mu najlepsie pri tebe, tych par mesiacov sa to da vydrzat, ja sa na malicku vobec nehnevam, len jej opakujem ze ju lubim a nosim ju tolko kolko treba a kolko mozem, ved neplace aby ma nahnevala ale ze ju neco trapi tak robim maximum aby som jej pomohla a sama nemala vycitky....male deticky ziju len pre pritomnost, nebudu si pametat ze ich neco bolelo alebo boli mrzute ci nervozne, ale nekde hlboko budu citit ze bola maminka pri nich vzdy ked ju placom volali 😉

monaart
26. okt 2010

@vivien6
dakujem
nebola som sama,ale v podstate vsetko som musela sama riesit.mamina pomahala ako sa da,aj teraz som sa musela vratit...spoliehala som na muza ,ktory to vyriesil originalne... ☹
ale tie noci ,to bolo a niekedy je na odvoz na liecenie.ja obdivujem dvojickovske maminy ktore to beru v pohode a zvladaju to a ich muzi to chapu ze je to docasna zataz....aj jedno zive dieta je dsot,nieto este obe deti super narocne...zo zaspavania na rukach mam ruky a zily vytahane ako opica! no modelka...a a ni moletka uz zo mna nebude! 🙂
ahoj 😉

aktak
26. okt 2010

@monaart s dvojkami to musi byt tazke, ani si radsej nepredstavujem, vela sil prajem 😉

zlatulik3
26. okt 2010

Ahojte mamicky,ja mam 10 mesacnu dcerku Alex a to co tu citam...no a ja som si myslela ze ta moja je najhorsia....v noci nespi a cez den v kociku vonku place,ze ju nosim na rukach a kocik tlacim...Stale kojim a uz som si ju naucila na spanie v posteli ,lebo k postielke chodit bolo vycerpavajuce ...Ale teraz je chora,ma horucku a soplik...tak som sa chcela opytat ci nahodou neviete kolko a ako casto jej mam davat belladonnu 5ch??, Dakujem

adapo
26. okt 2010

ahojte, ja sa chcem podeliť o našu skúsenosť s malým. samko má 14 mesiacov a v podstate sme s ním nemali veľké problémy so zaspávaním, boli výnimky, keď šli zúbky, koliky a pod. keď bol ešte malé bábo, rád spinkal v kočíku, potom som mala problém naučiť ho spať v postieľke a do polroka nemal presný spací režim počas dňa, z čoho som bola nervózna. tým, že som ho kojila, zobúdzal sa na hlad, no nie vždy v rovnakom čase. asi od štvrtého mesicaca sa nám začal budiť každé dve hodiny v noci, takže som bola dosť vyčerpaná, ale sme to zvládli. on v podstate nemal problém so zaspávaním, ale s budením sa. potom sme akosi nabehli na režim a asi od 7. mesiaca cez deň krásne spí, ráno a poobede v rovnakom čase. teraz, keď ho asi mesiac nekojím, fičí na kravskom mlieku a v noci sa zobúdza raz, vypije, ľahne a spí. náš malý zase nechce spať s nami, chce byť sám v postieľke, mať svoj priestor, svoju plyšovú ovečku a samozrejme cumeľ, bez neho nezaspí, čo ma dosť štve. nevravím, že to bolo jednoduché, ale som rada, že sme to zvládli, že sa v noci konečne nebudí tak často. ale má aj on také chvíľky, že začne protestovať, keď ho dám do postieľky, vtedy nič iné nepomôže, len sa vyrevať. už som si užila aj kritiku zo strany svokrovcov, že ako môžem takto decko trápiť, ale môj názor je, keď je okupaný, napapaný, suchý, tak je to skúšanie rodičov a veľakrát sa mi to potvrdilo. takže prajem všetkým mamičkám veľa trpezlivosti pri zaspávaní a viem, že každé bábo je iné a každá matka vie, čo je pre ňho najlepšie....

januarova
26. okt 2010

@adapo, suhlasim s poslednou vetou, ze kazda mama si najlepsie pozna svoje dieta, ale zas nemozem suhlasit s tvojou vetou, ze ked je dieta napapane, okupkane a suche tak skusa rodicov. moze sa chciet tulit, mojkat a pod. to nie je potreba tak ako napr. jest?

monaart
26. okt 2010

@aktak
diky
ani si nepredstavuj....kazdy kto vidi co dokazu,,,ako dve zive strely!!!neriadené 😉
a najhorsie bude ked budu velki..ak sa toho v zdravi dozijem! ze..ale mami to nie je pravda ze sme boli taki,vsak? 😵
papá

adapo
26. okt 2010

januarova - súhlasím s tebou, je to potreba, možno to vyznelo dosť surovo, ale som to myslela skôr ako príklad, jojojooooj koľkokrát sa my mojkáme, ale keď už je to po 20 - krát, že dáš do postieľky, reve o dušu a keď ho vyberieš, tak sa rehlí, tak to je už skúšanie, si myslím. a samozrejme, že by som nenechala svojho drobca revať donekonečna, ja osobne som to vydržala 5 min. a to som revala aj ja, ale mne sa osvedčilo to, že ho pomojkám, uložím a idem preč, aby zaspal sám. takže zatiaľ nám to funguje, no uvidíme ďalej, ešte raz - držím palce.

sorciera24
26. okt 2010

@adapo suhlasim s tebou.... 😉

kaja73
26. okt 2010

@zlatulik3 Dava sa tri krat denne ,kym trva horučka-ja som davala aj častejšie cca každe 3 hodiny.Mala som však riedenie 9ch.Inak beladonna sa dava na horučku, ktoru sprevadza potenie ,ak ma dieta zimnicu dava sa aconitum.

zlatulik3
26. okt 2010

@kaja73 Dakujem,aj ja som uz dala castejsie,ale na soplik nic nemam,nevies poradit? dik