Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
26. okt 2010

@zlatulik3 Na zltu nadchu sa dava- kalium bichromicum 9ch, na vodnatu - arsenicum album 9 ch.Davaš podla potreby aj každu hodinu a ako priznaky ustupuju predlžuješ intervaly.

zlatulik3
26. okt 2010

@kaja73 No mala taky zlty soplik ale potom uz len vodnaty..no tak som s toho na nervy..

kaja73
26. okt 2010

@zlatulik3 No, ak tam bol žlty aj ked kratko, asi by som volila ten na žltu nadchu.Možno to ma take huste,že to nejde von.Inak som zvedava kedy nas vymažu za odbočenie od temy 😀

zlatulik3
26. okt 2010

@kaja73 ALE preco ,ved to ma zo spankom vela,vobec mi kvoli tej horucke nechce spat

lukmaj
26. okt 2010

Ahojte,
rada by som vas skusene mamicky poprosila o radu. Moja 3 mesacna dcerka nechce zaspat inac ako na rukach a poskakovanim na fit lopte. Jedine kde este zaspi je v konciari, ked ideme na prechadzku...doma v kociari zaspi horko tazko (doteraz sa mi to podarilo asi len 2x). Mam pocit, ze sa jej tazko zaspava a v poslednej dobe skutocne je to boj...ona akoby bojovala so spankom.
Prosim o rady ako ju naucit spat aspon na posteli so mnou. ( Aby spala sama, je to podla mna momentalne nerealne).
Mam vobec riesit otazku zaspavania 3 mesacneho babatka? Je to prilis skoro?
Dakujem kraasne.

kaja73
26. okt 2010

@zlatulik3 Este ma napadlo,skus jej dat C vitamin v davkovani 50 mg na kg.Mne to super zabera.Mam to DM- kove ciste cečko,nie cebion.Ten je slaby a plny glycerolu.Ked malemu začinala nadcha 4 dni som mu davala davkovanie až 70 mg na kg a vobec sa mu nerozbehla,čo inokedy ,ked som mu ho nedavala, bola hned pohroma s vysokymi horučkami.Potom som este 3 dni davala tych 50mg na kg a teraz 30mg na kg.Tak nech nam pekne spinkaju 😉

zelmirka1
26. okt 2010

@lukmaj to je este ozaj malicke babo na riesenie zaspavania, je fakt este malicka, moze ju trapit brusko cokolvek, mala ta potrebuje velmi...skor by som mozno zrusila fit loptu ak to zvladnes, lebo to je dost vyrazne hopsanie a mohla by si to ozaj vzdy vyzadovat. Co sa tyka zaspavania na rukach tiez nie je idealne ale neboj urcity cas to nevadi, moj maly prvy rok spaval ako kedy, boli obdobia kedy som ho musela mat na rukach, potom pri nom ostavat ale neskor sa pekne naucil spinkat sam. Skor skus viac sledovat vas rezim, vystihnut kedy je unavena a prave vtedy ju dat spinkat, to je velmi dolezite ten cas, lebo casto sa stava ze to clovek presvihne a potom ma dietatko problem zaspinkat. Nedalo by sa napriklad dat ju spinkat na balkon v kociku ? skus, cerstvy vzduch casto pomaha, nemusi na prvy raz ale ked par dni vyskusat mozno to bude lepsie. Prve mesiace su narocne, je malo deti ktore spinkaju ukazkovo ale neboj postupne sa to nauci a bude lepsie.

bubelko
26. okt 2010

@lukmaj do 4-5 mesiacoch nemusis zaspavanie na rukach riesit. skus skor odsledovat ako funguje - tak ako pise zelmirka. skratka kedy je unavena a pod. od tych 5tich mesiacov by som na sposob ako zaspava davala pozor, lebo v tom obdobi si deti zacinaju vytvarat zvyky - pripadne zlozvyky.
co mozes uz skusit, je zrusit tu fitloptu a zaviest pravidelnost - ak sa da ist na prechadzku von v priblizne rovnakom case, vecerny rovnaky ritual ak ho este nemate tiez priblizne v rovnakom case. nemusis presne na minuty, ale plus-minus polhodka nie je zle. u nas pravidelnost pomohla u oboch deti 😉 vyrazne sa zlepsilo aj zaspavanie aj samotne spanie 🙂

kdezee
26. okt 2010

@lukmaj no ja som mala uplne rovnaky problemik ako ty..zo zaciatku len hopsanie na fit lopte lebo naozaj nic ine nezaberalo a maly dokazal revat naozaj vytrvalo tak ja som ho proste prve tri mesiace len hojdala na lopte..samozrejme si na to zvykol ale to mi je jedno..predsa ho nenecham revat..boli obdobia ked zaspal pri kojeni, a obdobia ked len na lopte..zo zaciatku sa dal aj prelozit do postielky a potom zrazu nie..nebola sanca..a jeden den asi ked mal dakych 5 mes uz nevedel zaspat ani na lopte..a hodinu hopsat sa mi nechcelo..cize ja som to riesila tak, ze som ho hojdala dovtedy kym nezatvaral ocka a potom rychlo do postele a uspala som ho kojenim...odnaucit od lopty je podla mna tazke..mne sa to podarilo len na mesiac 😀 no co uz som sa zmierila s tym ze pockam kym vyrastie lebo akakolvek snaha o ukludnenie v postielke je proste hned zmarena..ale nevadi, hlavne ze teraz ked ma 9 mes uz aspon rychlo zaspi..niekedy som uspavala aj 2-3 hodiny lebo ked som sa chcela odtiahnut tak sa hned zobudil a hladal prso....no je to dost na nervy ale hravam sa popri tom na mobile tak sa to da 😀

lukmaj
27. okt 2010

@zelmirka1
@bubelko
@kdezee
Holky, dakujem krasne. Snazim sa o pravidelnost a uz mame postupne aj nejaky ten rezim vytvoreny. Spime viac menej 4x do dna a mam pocit, ze sa mi dari vystihnut moment, kedy chce ist spat...to uz je taka umrcnana a nechce sa ani hrat a pomaly si trie ocka...ale hned ako ju dam do kociara, tak je cersta a zacne si rozpravat a hlavne protestuje proti spanku. Tak ju niekedy aj pol hodku vozim po byte, aby sa ukludnila a ked to nezabera, tak potom na tu fit loptu...no niekedy ani na fitlopte nechce byt. Aj vonku sa snazim s nou chodit v rovnakom case, tesne po obode na poobednajsi dlhsi spanok. Mam kamosky, ktorych deticky uz aj v takom veku peken spia a dokonca same v postielke a tak som od nich ziadnu radu nedostala, kedze to nemuseli riesit. (jedna sice naucila uz male babatko asi mesacne spat samo, tym, ze ho nechala vyplakat sa,no na to ja nie som).
Ok, tak budem viac sledovat tu pravidelnost a pomaly ju ucit spat v kociari viac ako na lopte.
Dakujem krasne za vase rady.
Krasny den

kdezee
27. okt 2010

@lukmaj no ja som zacala mat aky taky rezim az teraz ked mal 9 mesiacov..dovtey bolo vsetko len take priblizne 😀

zelmirka1
27. okt 2010

@lukmaj na kamosky co ti hovoria ako deti spia od narodenia bez problemov nedaj, kazde dieta je ine a naozaj vacsina deti prvy rok nespinka ukazkovo, velmi sa to meni, raz lepsie, raz horsie, zrejme mas narocnejsie babo ale kedze je malicka tak potrebuje tvoju pomoc pri zaspinkani. Este ma napadlo ze nie je moc dobre skusat stale nieco ine, raz na fit lopte, raz na rukach, potom v kociku, ked je clovek bezradny tak vymysli vselico /poznam to 😀 / skor sa sustredit na jeden sposob a aj ked zo zaciatku sa moze zdat ze nezabera tak po case sa dietatko nauci ukludnit. Maminy sa velmi snazia pomoct dietatku a skacu na fit lopte alebo hojdaju v kociku, radsej skusit chvilku na rukach, zaspievat uspavanku, alebo v postielke k nej si lahnut, proste nieco kludnejsie na zaspanie.
Neboj urcite to sa to casom zlepsi, onedlho sa zacne a otacat na brusko, bude viac vnimat okolie, aj rezim sa upravi. Teraz uz sa mi to hovori 😀 ale tiez som v tom obdobi bola unavena a nestastna ako to mam riesit.

jjaanca
27. okt 2010

@vlastovka385 Přečetla jsem si tvojí reakci až teď. Jestli to myslíš vážně že se podíváš na studii následků "nechání vyplakat" tak si přečti knížku: Věda zvaná rodičovství (Sunderlandová Margot).
Čerpají tam ze statistik, se snímkování mozku (která část je kdy aktivní) , měření množství (stresových) hormonů atp.

zuzulik777
27. okt 2010

prajem vsetkym dobry vecer, ja mam 8mesacneho synceka, vlastne o tyzden uz dovrsi 9mesiacov, s ktorym sme nemali s partnerom doposial ziaden problem, je plne kojeny a od 6 mesiacov sme pomalicky zacali s prikrmami a myslim, ze celkom uspesne, akurat, ze malinky mi od porodu zaspava pri prsniku, ci uz je den alebo vecer. Bez prsnika nezaspi, skusali sme nechat ho plakat, ale nemam na to srdce. V kazdom pripade je najvyssi cas nieco robit, nakolko som nastupila na vecernu skolu, sice len 2x tyzdenne, ale bez min. 30min. placu to nejde. Okrem toho nechce ziaden cumel, ani flasu. Tekutiny prijima akurat, lyzickou a pije z poharika s naustkom. Precitala som mnozstvo odbornych studii, a tiez aj vase skusenosti, tak by som vas touto cestou chcela poprosit o zaslanie uz spominanej knihy ak je to mozne, dakujem.

kakona
28. okt 2010

tak baby, už sme sa s manželom rozhodli vyskúšať spomínanú metódu...Hanku som dala o 9 lahnúť a plačeme...nie je to ani plač, ale skôr akési jedovanie...no uvidíme, zatedy odolávame....baby, ktoré máte v maily spomínanú knihu nemohli by ste mi ju preposlať?

kakona
28. okt 2010

kokso zaspala po pol hodinovom ani nie plači, ale skôr trucovaní a teraz to skúšame znovu...tak uvidím...už som si zvykla aj na jej piskot...tak držte palce, nech patríme aj my medzi tým šťastnejších rodičov...

amisa
28. okt 2010

@kakona @zuzulik777 posli emailovu adresu

kakona
28. okt 2010

už mi to jdna maminka poslala, ale dakujem veľmi pekne, už som to potom našla aj na nete...

venuss
4. nov 2010

zdravím všechny maminky. Můj syn vstáva v 5hod. ráno.dnes o pul 5. hodinu a pul jsem se snazila,aby spal a nic,porad rva,rval a rval. POradte,co mám dělat? dopoledne spi hodinu a pul a odpoledne taky tak.a vecer chodi spat mezi 8-9hod.

venuss
4. nov 2010

Mohli byste mi prosím také poslat zmiňovanou knihu? děkuji

lunnan
4. nov 2010

Ahojte. Vie mi niektorá poradiť? Môj malý pred tomi mesiaci prešiel na umelé mlieko. Dovtedy sme nepoznali, čo je spať. Zrazu začal spávať celú noc, až do rána. No zmenilo sa to a je to stále horšie. Večer pred spaním dostane fľašu mlieka, okolo polnoci si pýta ďalšiu, skoro ráno ďalšiu a aj tak nespí dlhšie ako do pol šiestej, šiestej. Ako naučiť ho spať kľudne celú noc, bez jedla. V jeho veku by to mala byť už samozrejmosť. Ani sýtejšia večera to neovplyvní. Ďakujem 😉

jarunka111
4. nov 2010

@lunnan Môj malý má 16mes. a nie je to o nič lepšie. Vždy sme mali so spánkom problém. Cez deň spával donedávna pol hodinu 😖 Vôbec nepotreboval viac spať a skoro ráno už buntoší. Tiež som mu na noc dávala hustejšie mliečko s kašou, ale je to jedno. Spí rovnako, ako keď dostane mlieko a niekedy ho ani nedopije. Potom sa buď budí v noci alebo spí do rána. Uvidíme, dokedy to bude trvať, ale ako vidím, nie je žiadna výnimka. Tak to musíme vydržať. 😀

martinka17
4. nov 2010

@jarunka111
@lunnan môj malý má 21,5 a bol úžasný, krásne spal...teraz asi 2 týždne v jednom kuse by sa len kojil, aj keď už dááávno nedostáva v noci mlieko...asi je to vekom 😖 😀

jarunka111
4. nov 2010

@martinka17 určite je to aj vekom, ja som tiež nespavý typ, tak to má asi po mne 😉 dúfam, že keď pôjde do školy a bude musieť ráno vstávať, tak potom bude chcieť vyspávať 😉

martinka17
4. nov 2010

@jarunka111 ja zase veľmi rada spím a malý od narodenia spí minimum pre jeho vek 😲 😀

lenocka84
7. nov 2010

baby prosim Vas ako dlho by malo pocas dna spat 6,5mesacne dietatko? dakujem

sasikas
8. nov 2010

@lenocka84 -no tak to by veeelmo zaujimalo aj mna.... 😉 nakolko dame 3x denne po polhodke..... 😀 😀 😝

zuzkat1
8. nov 2010

@lenocka84 vsak kolko chce🙂 moja mala dni ked spala pol hodku za cely den a potom dala niekdy aj hodinu a pol ako pise @sasikas na trikrat... stacilo jej to... 🙂 kazde babo je ine...niektore su velky spaci a prespia polku dna a ine su aktivne a malo spinkaju a vela sa hraju,alebo robia ine veci... moja dost aj plakala, ale jednoducho spat ani za svet lebo jej nahodou nieco dolezite ujde a nebude informovana😀 tak som ju nechala a snazila som sa ju zabavit🙂

zuzkat1
8. nov 2010

@venuss pre mnohe deti je o 5tej uz rano...teraz ked sa posunul cas aj moja vstava o 5tej... takze nam vtedy zacina den🙂 5ta hodina sa uz neberie ako nocne prebudenie sa ale ranne vstavanie u tak malych deti....