Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zoeno.1
20. feb 2009

zuzube posli mi mail do IP a ja ti ju poslem 😉

anaid
20. feb 2009

Luckka, my sme na tom podobne, az nato, ze nasa spi vyborne od 20.00 do 7, 8ej rano ale len medzi nami. V postielke je kazdu chvilu hore. Poriadne sa nevyspime, lebo sa roztahuje, tuli sa k nam, spime na pol oka, aby sme ju neprilahli. U nas to vyriesi asi az to ked bude sama v detskej izbe.

u2jana
20. feb 2009

ahojte,

vysvetli mi niekto ako sa da vytvorit babatku rezim, ked ta nasa raz spi cez den 30 minutovky, potom zas po hodine... raz papa 120ml ako nic a vcera poobede len 60ml a potom nevedela vydrzat do kupania... dnes sa rano zobudila o 5,10 (ako vzdy)... a zas pre zmenu nechcela nic papat - papala az o 7,15... takze zas mame po rezime...
poradte baby, ako to robite...

kkaattkkaa
20. feb 2009

u2jana,
tak si nevytvarajte ziadny rezim - viem, povie sa to lahko, ale bude sa to zlepsovat - URCITE. Len treba vydrzat. Ked sa budi pravidelne o 5, tak nejaky rezim asi ma...

u2jana
21. feb 2009

fakt sa to niekedy zlepsi?
uz tomu prestavam verit, vcera sa nam zacala budit do polnoci kazdu 1 - 1,5hod a od polnoci kazde 2-3hod a budicek 4,45... uz som uplne vystavena, nastastie je vikend a manzel mi trochu pomoze, lebo sa uz ledva motaaaam...

zuzana8
21. feb 2009

ahojte, tak ja som zahájila terapiu podľa knižky🙂) a poviem Vám je to super.
1. deň plakala v postieľke 30min.
2. deň plakala 20min
3.deň plakala 15 min
a dnes zaspala s plačom sama po 10min.🙂

V predošlú noc spala od 20.00. do 23,30hod - to sa napapala a pokračovala v spaní do 6,30 hod.
Dnešnú noc zaspala o 20.00hod, o dvanástej papanie, zobudila ráno 7.00 a papili sme o 7,30hod.
V noci síce bola hore o 2.30, 4.00 hod, ale to som ju buď len pretočila na bruško alebo dala cumeľ a spala ďalej.
Predtým sme boli hore každú 1,5 až 2 hoďky a to bolo teda na nervy☹((

Ten plač a tie prosebné očká v postieľke - je to drásajúce na nervy, ale treba to vydržať, prípadne si zapchať uši alebo plakať vo vedľajšej izbe...a riadiť sa podľa knižky🙂

ono predtým spávala celkom fajn, ale pokazili to rastúce zúbky

uvidím, dnes aká bude noc, ale dúfam, že sa zasa super vyspím...🙂)

u2jana
21. feb 2009

ahoj zuzi, ty si to uz vyskusala na malej? pozeram, ze mate len 4mes (ak to nastavenie funguje dobre)... ja mam z toho stale obavy, ked tam pisali, ze az od polroka... ja na to nemam este odvahu ☹

zuzana8
21. feb 2009

jani,
ja si myslím, že čím skôr tým lepšie..zatiaľ to funguje..ja som už bola zúfalá, nervná, nevyspatá, tak som skúšala všeličo, ale toto zabralo..aj keď ten prvý deň to bol horor

jitrulka
22. feb 2009

Holky... naučili jsme naši malou usínat, ale ted bych potřebovala aby spala i v noci. podle té knihy jsem to moc nepochopila, jak postupovat aby se odbouralo noční kojení. Holčička se ted začala hodně budit (zavádíme příkrmy, možná už i zuby) nevím jestli mám ještě vydržet, nebo ji už můžu začít učit. Podařilo se vám to některé podle této metody? a kdy jste s tím začínali?

zuzana8
22. feb 2009

ahoj jitrulka,
ako som písala,my sme v noci bývali hore každú 1,5-2hod, ja som bola nervná a malá nevyspatá. Odkedy som zaviedla knižkovú terapiu, od 20.00.hod do pol noci spí, potom sa zobudí a papáme. To mi zaspí pri papaní, tak ju len preložím do postieľky. Potom sa zobudí okolo 2,30hod, lebo tak bola naučená papať. Ale to ju len otočím na bruško alebo na bok, podľa toho v akej je polohe, prípadne jej dám cumeľ a spíme až do 6.00- 6,30hod. Aj keď prvé noci si trošku aj v noci povzlykala, nevyberala som ju z postieľky iba utíšila. A zaspala po otočení.

Na 5. deň večer si chvíľku v postieľke rozprávala, potom si poplakala cca 2min a zaspinkala sama🙂))
Ale urobila som ešte jednu vec- všetky hračky z postieľky som jej vyhodila preč, nechala som jej tam len macíka, s ktorým už teraz pekne zaspí. Chytí si ho do ručenky a hajá🙂)
A cez deň máme režim tiež - papá každé 3 hoďky, medzitým sa hráme alebo spí a od 17.30hod už ju nedávam spať.
No ja som to vyriešila takto, pretože som si povedala, že nebudem dieťaťu otrok, aj keď ho ľúbim nadovšetko na svete. Niekomu sa to môže zdať hrozné, niekomu prijateľné. Hlavná vec, že ja som spokojná mama a malá sa ráno budí s úsmevom na perách. A to je to najkrajšie, nemyslíte?🙂))

jitrulka
23. feb 2009

Díky moc... půjdu do toho. Jen doufám, že malá nemá v noci jiný problém krom kojení, pač bych ji nerada nějak šidila při bolístkách apod...

zuzana8
23. feb 2009

jitrulka, vždy keď sa náhodou prebudí mimo kŕmenia, tak ju len skontroľujem, či nie je prečúraná. Ak áno tak prezlečiem, prebalím a putuje naspäť do postieľky..🙂
včera to bol 6.deň som ju uložila o 20.00hod, chvíľku si rozprávala a o 20.10hod už krásne hajala bez plaču!!!!!
držím palec, nech to vydržíte...

jitrulka
23. feb 2009

do nedávna se budívala tak 2x... ted je to tak 10x, usínání už zvládáme na jedničku, ale pak ta noc 😝

zuzana8
23. feb 2009

my sme sa tak často budili, keď jej išli zuby, teraz má už dva spodné vonku, tak je relatívne pokoj🙂) skús ju len v noci otočiť,a keď bude plakať, skús to vydržať a neber ju z postieľky, rozprávaj jej..ja to tak robím... a v pohode pochvíľke zaspí

bufi
24. feb 2009

Jitrulka (koukám, že jsi taky z HK 🙂 ), Bára se mi taky budila v 5. měs. tak 2x-3x, teď nám běží 6.měsíc a budí se 3-4x. Dnešní noc co 1,45h-2h. Tak nevím, jestli začal ten pravý SPURT?? S usínáním taky nemám problém. Občas mívám výčitky, jestli se nebudí tak často jen proto, že večer usíná sama a pak se musí přesvědčovat, že jsem s ní. 😔 Ale je fakt, že ráno se na mě směje jako sluníčko. Ňufina uňufaná 😲

zoeno.1
24. feb 2009

ahojte,tak nasa mala sa uz naucila zaspavat sama v postielke (klop,klop,klop),ale my sme nesli presne podla knizky,najprv sa naucila zaspavat v postielke,tak ze som bola pri nej,no to prvykrat preplakala 20minut a to som ju stale hladkala,prihovarala sa,hojdala a ked som to uz nevydrzala a isla som ju vybrat-sa ukludnila a zaspala 🙂a odvtedy mi uz neplakala v postielke,len to trvala par dni a potom sa to zaspavanie zacalo natahovat,no a ja som mala pocit,ze jej tam vadim, uz nevedela ako mi ma ruku drzat,ani hojdanim nechcela zaspat,stale sa mrvila a kukala na mna a ked uz uz zaspavala,znova sa prebrala,som skusala kadejake finty a nic,tak jedneho vecera som odisla z izby...vratila som sa po 3min,znova 3min.,potom po 5 a potom po 7 a potom sama zaspinkala.plakala,ale uz vobec to nebol taky strasny plac ako ked prvykrat plakala,ked som bola pri nej,keby to bol ten strasny plac,to by som asi nevydrzala ☹ no a 2 vecery plakala tak 10min.(isla som ku nej po 7min),jasne ze ked mi zaspala pri vecernom kojeni tak som ju nebudila,aby isla bdela do postielky,sa to stalo asi 2krat.no a asi tri vecery zacala plakat ked ma videla vo dverach ako odchadzam,ale do 5sekund prestane a zaspinkala.a vcera,dnes dokonca vobec neplakala a to ani poobede a to poobede zaspavala vacsinou tak,ze som bola pri nej,no v nedelu bol pri nej tatko ked zaspavala cez den,tak neviem co jej tam hovoril,ale odvtedy zaspinka sama a bez placu 😵 rezim pevny vobec nemame,ale sa snazim,aby bola 2hodky hore medzi spankami (obcas sa podari aj viac a obcas menej) ale hlavne je bdela pred vecer.spankom 3-4hodky.v noci papa 2krat a to si ju vezmem do postele,ale obcas sa premozem a nakrmim ju po sediacky a dam spat do postielky. 😉

eviska83
26. feb 2009

ahojte,nas maly sice zaspaval sam a bez problemov vo svojej posleli a izbe ,ale pil vecer flasku s mliekom.V noci sme mu min.1x museli este doniest.Niekedy vypil aj 2-3 flase a samozrejme rano bol cely precurany.Uz 4 den mu davam mliecko vypit v obyvacke a potom hajde hore do postele.Je neuveritelne ,ze taka jednoducha rada mala taky ucinok.V prvu noc sa sice zobudil okolo 3.00 ,ale mlieko nepytal len chcel prikryt.Odvtedy spi uplne celu noc bez zobudenia na mlieko si ani nespomenie.Som max.spokojna ,dufam ze to takto pojde aj dalej.Bolo to vsetko bez placu a bez akehokolvek reptania.Urcite sa knihov budem riadit aj pri mojich dvojkach 😵 😵 😵

megi93
27. feb 2009

Ahojte, ja som tiež celkom dobre nepochopila ako mám naučiť dieťa prespať celú noc. Zatial ma síce utešuje fakt, že malá má iba dva mesiace a ešte asi potrebuje papať aj v noci, ale napríklad sesternica má tiež dcérz staršiu od našej o 4 dni a tá prespí prakticky celú noc. Vieme už v pohode zaspať sami v postielke, okolo 22:00 sa napapá a hneď ju dám do postielky, kde sama potichučky zaspí. Ale zobudí sa o 03:00 a potom o 06:00. Neviem ako dosiahnuť, aby si nadránom potiahla viac. Keď večer a niekedy aj cez deň vydrí nepapať aj viac ako 5 hodín a nadránom už nie. Neviete poradiť? Alebo sa ešte nemám stresovať, keď je taká maličká?

sakura77
27. feb 2009

megi,asi tak ta posledna veta bola spravna 😅 ono babo si vlastne po tych 6 tyzdnoch zacina robit nejaky ten rezim,takze uz je to ne nom-aj ked niektorym veciam sa da "dopomoct"-ako si napr pisala ze sama pekne zaspi-tak toho sa drz a nepopusti-ocenis neskor 😉 no a papanie-niektore deturence papaju aj po dvoch rokoch,takze....

macaeliska
27. feb 2009

megi, niektoré deti jedávajú viacej v noci a niektoré viacej cez deň. Buď rada, že jej chutí. To je najdôležitejšie. S tým spánkom gratulujem, my sme také šťastie nemali. Dúfam, že sa vám to nepokazí. A to s tým spánkom dlhšie ráno, tiež príde.

kkaattkkaa
27. feb 2009

Megi, Barborka je este malicka!!!
Nas syncek prespal prakticky celu noc hned po prichode z porodnice. Ale od pol roka sa zacal budit coraz castejsie, nakoniec to bolo kazdu hodinu. Ale po case sa to zacalo opat zlepsovat, az sme opat tam, kde sme zacinali-skoro cela noc.
Chce to len cas.

Estivillovu metodu sam autor odporuca pre deti STARSIE AKO JEDEN ROK, a aj to len pre obmedzenu skupinu problemovych deti. Pri malickych babetkach by sme sa jej mali vyhnut-ved oni neplacu bez priciny, ked aj nie su hladne, su prebalene, nic ich neboli, mozno len zufalo volaju mamu.

zelmirka1
27. feb 2009

megi93 to ze ti papa len o 3.00 a o 6.00 je super, z toho sa tes a neries ako potiahnut rano dlhsie...
moj maly spal krasne do 4 mesiacov, papal v noci len raz alebo dvakrat a teraz sa budi omnoho castejsie presne
ako tu pisali niektore maminy ze babetko okolo pol roka sa budi castejsie a horsie spinka...takze sa naozaj nestresuj
lebo moze byt horsie, samozrejme nemusi ale mne sa to potvrdilo

mizulienka
28. feb 2009

Ahojte, myslite si, ze horsie spanie moze byt aj kvoli zavadzaniu prikrmov? Niekde som citala, ze to ma nejaky suvis, ale netusim aky...ma niekto podobnu skusenost?

dukie
28. feb 2009

mizulienka: Já s tím zkušenost sama nemám (nebo si to alespoň myslím... 😀 ...), ale taky jsem o tom četla. Prý je to z několika důvodů. Vzpomínám si akorát na to, že to může být tím, že je to pro dítko něco zcela nového, tak se s tím potřebuje vyrovnat, tj. do chvíle, než si plně zvykne, může být neklidné, co se projeví znatelně především v tom spánku... a taky to může být tím, že ztrácí jakousi "jistotu", protože mu tím vlastně bereš jeho prsa... takže s tím bojuje, byť neúmyslně, třeba právě tím, že se v noci víc budí a ta prsa chce... vynahrazuje si ten kontakt a pozornost atp. Víc si ale nepamatuju. Rozhodně věřím tomu, že to souvislost fakt mít může.

mizulienka
28. feb 2009

No to je zvlastne, pretoze maly uz v noci nepapal, teda aspon posledny mesiac nie...a to spal pekne celu noc 🙂 a teraz ako davame prikrmy, tak sa budi...ale on uzv noci nepapal mliecko, tak neviem, co ineho ma pocit, ze mu beriem 🙂))

mirica23
1. mar 2009

Ahojte,
potrebovala by som poradiť, ak ste sa niektorá stretli s takýmto problémom, ako ho mám vyriešiť.
Malý mi pekne vždy večer zaspinká v postielke, len ho uložím, pohladkám a odídem a on si pekne zaspí. Takto je to aj do obedu, prípadne ked sa posadí, postaví,tak ho dám do ľahu, zakryjem, dám cumlík a zaspinká pekne. Ale problém je noc. Večer po prebudení po cca - 2-3 hodinách spánku ho musím zobrať k sebe do postele a dať mu cicík, a nechať ho na nom zaspať. Volakedy ked bol menší, tak sme takto fungovali, lebo sa napapal, pustil cicík a zaspal. Už som ho neprekladala do postielky, lebo mi už bol ťažký a stále sa zobudil, tak som ho nechávala spať s nami. Ale teraz už v noci nepapá, len si zo mna robí cumel. A niekedy ma to jeho cicianie na prázdno aj bolí, ale ked ho odpojím od cici a dám mu cumel,tak spustí rev ako keby ho z kože drali. A druhý problém je, že od kedy sa naučil sadať, tak horšie spí, lebo v spánku si sadne a to ho dosť často preberie. Myslíte že sa to niekedy upraví? Už sa začína aj stavať tak ma asi čakajú ešte horšie časy. Ale som čím dalej tým viac nevyspatá, asi to takto už dlho nevydržím.

potapko
1. mar 2009

Mirica, tvoj problem je dost pekne opisany v tej knizke. On je proste zvyknuty, ze v noci je pri tebe a chce ta citit. Je mu tak lepsie 😉. Mas tu knizku? Ak nie, poslem ti ju na IP.

mirica23
1. mar 2009

Potapko,
nie, nemám žiadnu knižku. Tak mi ju prosím ťa pošli, prečítam a uvidím čo tam radia. Myslíš že to bude fungovať aj v praxi? dík

ingulka
1. mar 2009

ahojte, knizku som si precitala 😉 ale nenasla navod na riesenie nasho problemu 😖 tak skusim, ci to tiez niekto neriesil a neporiesil 😉

mala zaspi vecer sama v postielke, raz v noci sa zobudi na papkanie, stale je to iny cas.. ale zhruba tak okolo 1az3hod... a potom na to po 2hod sa zobudi a chce sa hrat. Spat ide okolo 20hod, takze vyspata este podla mna nemoze byt. Cez den mi spi asi tak 3krat po 45min. A od tej 16hod u vobec nie...

Zatial to riesim tak, ze si ju beriem k sebe do postele, dam jej cumlik, troska sa uspokoji a driemka pri mne apson do tej 6hod, aby sme nerusili susedov jej dzavotanim. Ale nezda sa mi to spravne.

Co mi poradite?

potapko
1. mar 2009

Ingulka, moja mala to robila uz od 3 mesiacov. Ale riesila som to tak, ze som na to vobec nereagovala. Potom si chvilku poplakala (cca 3 min.). Skusila som ju potom znova kojit. Ak sa len hrala, tak som ju spat polozila do postielky. Vsetko bez jedineho slova - bola tma a po tme sa nehovori 😀. Takto to trvalo niekedy aj 2 hodiny. Ale teraz si zvykla, ze ked je tma, tak sa spinka. Ale neviem, co budem robit, ked uz o 4 bude svetlo 😝