Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dkb
30. apr 2010

Dieťa môže a je schopné prespať tých osem hodín, ale to neznamená, že to zvládne každé bábätko. Samozrejme časom sa spánok bude zlepšovať. Ale aj dieťa potrebuje kvalitný nočný spánok a keď sa budí desať mesačné bábo v noci každú hodinu asi to nie je najlepšie ani pre neho ani pre jeho mamu. Návyky dieťaťa sa nedajú zmeniť zo dňa na deň, keď sa rozhodne mamina. Treba rešpektovať dieťa a jeho potreby, postupne ho učiť zaspávať a papať, mať nejaký systém už od pár týždňov veku dieťaťa. Každé dieťa je iné, niektoré vie prespať noc v dvoch mesiacoch a niektoré v deviatich mesiacoch. Ale pomôcť mu pritom môžme. 🙂

rebecca2006
30. apr 2010

dievcence, poprosím vás o radu.. Mám 9,5 mesačného Maťka, od narodenia je zvyknutý spať cez deň len v kočiariku- na prechádzke, alebo na balkóne. Všetky pokusy o spanie v posteli v izbe stroskotali. Keď bol pár dí chorý a nemohli sme von, tak spal v kočiari v izbe- doslova som ho utriasla. Ono by mi to maž tak nevadilo, ale teraz je už počas popoludnia teplo- a ešte len bude- tak zaspáva vonku veľmi zle, plus mu začali vadiť všetky zvuky, najradšej by len sedel v kočiariku a pozeral, Zaspávanie v balkónovom- lasickom hlbokom kočiari je passé- viem sa v ňom posadiť a uť aj vstáva, napriek poistným popruhom je to pre neho nebezpečné- nehovoriac už o tom , že miesto spania sa posadzuje, hrá, smeje... Potom to dopadne tak, že popoludní už vôbec nezaspí, ale je veľmi unavený a až do večera sa len trápime. Rada by som ho naučila spinkať v izbe, v postieľke- ako na to? Dnes som ho doslova donútila, plakal ako o život, a ja som myslela, že mi pukne srdce. Samozrejmem som za ním chodila, pohladkala, ukľudnila, ale o chvíľu už reeev. Večer zaspáva na prsníku, tak do polnoci spí vo svojeje postieľke, niekedy aj dlhšie, ale keďže sa často budí, nakoniec ho aj tak vezmem k sebe, nec sa spoň trochu vyspím..... Ono mne tápto metóda nie je veľmi po vôli, ale bojím sa , že inak ho cez deď do postieľky nedostanem.... čo myslíte?

lamarika
30. apr 2010

rebeca: když ti malej večer usne u prsa, tak bych přes den postupovala úplně stejně. Chceš po něm moc věcí naráz: aby se naučil spinkat doma a ještě bez uspání. Prvně ho nauč spinkat doma s uspáváním u prsa a až se to naučí a pujde mu to, tak bych teprv pak začala odnaučovat tuhle metodu uspávání pokud ti to vadí. Pokud ale nemáš problém s tím aby ti malej usínal u prsa, tak to tak nech být 😉

carodejnica
30. apr 2010

rebecca, aj jasom mala podobný problém, len trošku z iného súdka, ja som chcela, aby moja 10-mesačná sojka začala spinkávať cez deň doma a na prechádzky, aby sme chodili objavovať svet... robím to tak, že idem na prechádzku pred obedom na hodinku, prídeme napapáme sa a ideme spinkať (ako bude dakedy raz spinkávať v škôlke), a poobede druhý krát vonku... už len dodám, že sa uspávame rovnako ako večer, t.j. na prsníku (nemám s tým problém a nevadí mi to)... 🙂 Na počudovanie som zistila, že mi spí oveľa dlhšie ako vonku... 🙂

senja
30. apr 2010

Ahoj, potrebovala bych poradit (mozna hlavne od AT maminek, pokud tu takove jsou).
Mame 10timesicniho chlapa, ktery je zvykly na uspavani v naruci, hl. noseni, sam proste neusne (vyjimku tvori prochazka v kocarku). To same se praktikuje i v noci, nekdy az 4x za noc. Jenze ted uz ma 11kg, coz uz nam s manzelem vcelku hodne nici zada. Nase doktorka nam tvrdi, ze to je tim, ze jsme ho na to naucili a ted uz se to tezko odnauci. Nenechavali jsme ho spinkat s nami v posteli, protoze jsem se bala, ze manzel ho zalehne (ten se roztahuje napric letistem a jen tak neco ho nevzbudi), ted jsem to parkrat zkusila a docela to na plac zabira, jenze ja pak padam s postele, protoze maly se roztahuje po tatinkovi 😅
Ovsem rovnou uvadim, ze nemam zapotrebi rad typu "Nech ho rvat v postylce", metoda vyrvani pro mne neni akceptovatelna. Diky za rady.

zelmirka1
30. apr 2010

rebeca carodejnica ma pravdu, neda sa vsetko naraz. Moj maly presne v tom veku prestal spavat v kociku leho ho zacalo vsetko rusit tak sme presli na spanok doma. Proste som ho chvilu mala na rukach, mojkala a potom dala do postielky a bola pri nom kym nezaspal. Zvykol si a po case spal doma lepsie ako vonku aj dlhsie. Naucit zaspat sam je dost tazke pre nich
takze najprv nech si zvykne na postielku, kludne lez pri nom, hladkaj ho a neskor si zvykne aj zaspavat aj sam neboj. Ked ho nechas plakat bude to boj kto z koho a budete nervozni obaja. Ja dodnes chvilu pri nom cez den lezim a vecer zaspava sam.

senja musis vytvorit iny ritual na spinkanie a postupne ho zavadzat. Poznam vela mamin co uspavali na rukach, aj ja
odnaucili sa to takze neboj. Skus skratit cas na rukach a dat do postielky, kedze je tam zvyknuty nemal by to byt problem
a zostat pri nom, hladit ho, zaspievat uspavanku cokolvek ta napadne,poznam aj maminu ktora pusta hovorenu rozpravku a pri nej zaspava babo. Ale jasne dat najavo ze sa ide spinkat a ked uz ho das do postielky tak nevybrat a vydrzat. Chce to cas ale pojde to postupne. Drzim palce.

bleelka
1. máj 2010

kocky dakujem za rady a povzbudenie. Nasa mala prave cez den toho vela nenaspi, niekedy 2xpo pol hodke, inokedy aj 3 hodiny na trikrat, v kociku na prechadzke spinkavala aj 2-3 hodky, ale teraz ju uz zacina zaujimat svet a vselico zobudi a vyrusi, takze spi len pol hodinku a zvysok kuka von... ale zato v noci pospi v pohode, zobudi sa tak 1-2 razy. Vcera sme cely den behali po meste a vybavovali, moc nespala, ale zato zalomila o 21,00 a o pol noci sa zobudila, napapala sa a spala do 6,30, takze celkom v pohode... no a dnes dokonca zaspavala manzelovi na kolenach, kvickala jej hlava, tak ju ulozil do postielky polobdelu a hned zaspala...jupiii, takze ono je to este take kadejake, rezim na hodinu presne nerobim, lebo ma to stresuje a ked nie je unavena, nasilu ju davat spat nema vyznam, a zas nechcem byt otrokom dietata a ked potrebujem ist k lekarovi, ci povybavovat veci ohladom bytu, tak nebudem stresovat, len kvoli tomu, ze ma cas spania a papania... no ale potom je to asi o to tazsie nejaky rezim urobit... riadim sa podla nej, ako si zapyta, nie preto, kolko je hodin... no ved uvidime, ale asi sa zaspavaniu na rukach nevyhnem aspon pokial kojim, neviem... drzte palce a este raz dik za povzbudenie! drzte sa!

rebecca2006
1. máj 2010

dievcence, vsetkym dakujem za rady. dnes som ho uspala na prsníku a zaspal bezx plaču, len si pospal len 30 minút, nevadí, aspoň niečo 🙂

gabika11
1. máj 2010

ahojte, ja mam problem, ze maly Davidko mi cez den spi len v kociku, a najlepsie a najdlhsie, ked je kocikovany. A to samozrejme, nic neporobim. Bez kocikovania spi tak 45 minut, a potom uz mrnci. Ako naucit dieta spat cez den povedzme v postielke alebo v kociku, tak aby nemuselo byt kocikovane? 😒 Dakujem za rady...

gabika11
1. máj 2010

a samozrejme vecer zaspava na prsniku. Zatial nespi v postielke, ale v posteli vedla mna, ku ktorej je pritiahnuta druha postel, takze je to skoro ako manzelska postel, len s mensou medzerou uprostred. Trosku mam oavy, ako mi bue spavat, ked ho uz prestanem balit nasiroko na noc, a budem ho musiet po nakojeni prelozit do psotielky. Mozno uz dovtedy budem davat pred spanim kasu, tak to bude ine, ale zatial s obavam, ako to bude, ked bude chciet cucat mliecko...

slavicita
1. máj 2010

no my máme podobný problém ale zatiaľ ho pripisuje tomu, že malého trápi kolika..v noci spí super..večer ho pekne okúpem, nakojím, zabalím do perinky, položím do postieľky a do 15 minút sám zaspí..v noci sa budí na jedno až dve krmenia ale je to úplne bezproblémové..nakojím, zabalím a nestihnem doviazať perinku a malý chrní.. 😀 Horšie je to cez deň. Spí fakt hrozne maximálne 15 minút ale mám taký pocit, že tento týždeň sa to zlepšilo..boli dni, keď nespal ani tých 15 minút ale dve minúty bol jeho rekord...v kočíku zaspí ale akonáhle ho odtiaľ vyberiem a položím na postel, do 2 minút je hore...ešte skúsim vyskúšať baliť ho do perinky aj cez deň ale začína byť dosť teplo, tak neviem ako to zvládne.. 😒

zamilovana
2. máj 2010

ahojte my máme tiež trochu komplikovaný spánok. Cez den je malý zlatusik spinká skoro skoro stále aj na jedenie ho musím budiť a bojovať s ním aby pri tom nezaspal ☹ ale akonáhle príde noc tak cca desať hodín neni šance aby spal celú noc preplače alebo premrnčí v noci aj lepšie papá ☹ len my sme na prášky ☹ neviem či sa to dá nejako "prevychovať" alebo je ešte velmi maličký a zmení sa to postupne samé? prosím poradte mi niečo, lebo už neverím že sa v noci vyspíme ☹

dankolucka
2. máj 2010

zamilovana, fakt ma 6 dni alebo zle vidim?

bibione
2. máj 2010

zamilovana: joooj moja zlata...ty mas este malinke babo,novorodenca....to skoro cakas,ze sa vyspis 😲 ...minimalne do 4 mesiacov sa nevyspis 😀 a ani neskor to neni iste 😉 ...ked sa ti to opakuje kazdy den v tu istu hodinu babo ma koliku....to neprevychovas 😔 ....tym si takmer kazda mamina musi prejst...chod do temy kolika a tam najdes vela uzitocnych rad ako stym bojovat 😉

rimmel
2. máj 2010

akoze zamilovana...ma to opacne, cez noc je hore..nepozna rozdiel medzi nocou a dnom..

zamilovana
2. máj 2010

Koliku nemá kaká aj prdká všetko fajn, zatial, ja len že bola u nás aj doktorka a vravela že je to zvláštne je taký denný spachtoš a v noci nič, on vydrží aj 5-6 hodín buntošiť, a cez den sa sám ani na jedlo nezobudí, tak som chcela vedieť, či to je klasika u novorodenca alebo niečo obvyklé že to má takto, lebo vela báb v májovkách písalo že sa im babo zobudí tak dva až tri krát na krmenie a potom zaspí a za pár hodin zobudí na dalsie ale náš nie a nie zaspať. tak neviem....

bobocka
2. máj 2010

🙂 zamilovana je to uplne ok.kazde dietatko je ine,ja som prve dva tyzdne spavala tak2-4hodiny denne.bohuzial,moj malicky bol stale hladny.zaspaval mi pri kojeni a ja namiesto toho aby som ho prebrala by si viac potiahol som bola nadsena,ze spi. a tak potiahol malo a budil sa preto casto hladny 😢.teraz som uz mudrejsia,viem,ze pri druhom mimi to uz robit nebudem.teraz mi michalko spi pekne,no aj tak sa v noci4-6x zobudi,ale len tak na 10min ,pokojim co to a zas zaspi.
a jurko moze mat koliku.moj misko kakal pekne aj prdkal,no aj tak prve styri mesiace kazdy vecer tak dve hodinky plakal.pomahala masaz bruska s kremikom pupik.to kupis v kazdej lekarni za euro 🙂
ked bude starsi,tak ho zacnes preucat na nocne spanie.babo by malo mt aspon 5kg v tom obdobi ked zacne preucat.teraz v noci ked sa zobudi,tak nezasvecuj velke svetlo,nech je len pritmie a pri pritmi aj prebaluj (ale aby si zas videla tu galibu 😀 ).babatko sa tak velmi nepreberie a bude lahsie ho zas uspat. a zas ked je den,tak sa toho svetla neboj.tak si potom babo pomaly bude zvykat na to,ze ked je tma,tak sa lepsie spi a ked je svetlo,tak moze buntosit.ono sa to vsak neda upravit behom dna,ci tyzdna.chce to cas a vela trpezlivosti. 🙂

lily1983
2. máj 2010

ahojte,
zamilovana, podla mna koliku môze mat aj ked prdka a kaka, tak som pocula..ze to môze byt aj ked to vizera, ze je vsetko v poriadku..treba len sledovat, a konzultovat..je este velmi maličky, uvidis za par dni, mozno sa to upravi. hlavne vela sily a ked spi cez den, spi aj ty, ked sa da.

slavicita
2. máj 2010

Ahojte, chcem sa opýtať o koľkej dávať 3 mesačné dieťa spať na noc? Väčšinou sa snažím kúpať ho o ôsmej, napapá sa a dám ho do postieľky, kde zaspí do takých 15-30 minút. V noci sa budí tak 2 krát na papanie. Prvýkrát sa zobudí o jednej,druhej alebo pol tretej ( ako kedy ) a potom sa už budí pekne každé tri hodinky. Cez deň toho veľa nenaspí, keďže ho trápi kolika. Problém je v tom, že väčšinou od tej pol siedmej, siedmej je malý mrzutý, plačká alebo len tak smoklí. Predtým mal o takomto čase kolikové záchvaty, tak preto som to kúpanie posunula na ôsmu.Teraz už mám pocit, že nejde o kolikové záchvaty ale je to od únavy. Myslíte, že mám stále dodržiavať tú ôsmu hodinu alebo ho mám kúpavať skôr, akonáhle začne byť mrzutý? Aj dnes papal o šiestej a mal jesť až o deviatej ale kúpala som ho už o trištvrte na osem lebo bol strašne mrzutý. Zaspal ešte skôr ako som ho položila do postieľky. Neviete mi niekto poradiť?

slavicita
2. máj 2010

Ešte chcem povedať, že nie vždy je takýto. Niekedy je vysmiaty ako slniečko, okúpe sa, napapá a pekne zaspinká. Čím to je, že jeden deň je taký zlý a druhý nie? Pritom dnes spal cez deň dosť veľa, tak by mal byť večer v podstate oddýchnutý. A inokedy zase spí cez deň málo ale večer vyzerá byť spokojný... 😨

lamarika
2. máj 2010

slavicta: já bych to večerní usínání přizpůsobila děťátku. Pokud se ti zdá, že je už v sedm ospinkaný, tak to všechno posuň, tak aby byl v sedm připravený na spinkání a ty jsi ho mohla dát do postýlky jakmile se to začne šmudlit. Nemusíš ho dávat každý den přesně ve stejnou dobu spinkat. Může se to klidně lišit v rozmezí třeba půl hodiny-hodiny.V noci ti vztává jenom dvakrát, tak to je moc pěkný 😉

lamarika
2. máj 2010

slavicita: Může to být tím, že mu nevyhovuje doba spinkání a pak je nevyspalý a přetažený. Nebo třeba tím, že přes den málo spinkal

slavicita
2. máj 2010

No to je pravda, žecez deň menej spí lebo ešte ho troška morí kolika. Ale práveže dnes spal dosť v kočíku aj doma, tak nechápem. Boli dni, keď nespal ani toľko a večer o takom čase bol v pohode..ale už sme si s manželom povedali, že zajtra ho skúsime dať o siedmej..hádam mu nepríde kolikový záchvat.. 😝 predtým sme ho totiž dávali spinkať o siedmej a o hodinu dostal dvojhodinový kolikový záchvat 😒

lamarika
2. máj 2010

S těma kolikama je to špatný. Snad už se vám vyhnou. Ještě může taky nastat varianta, že už je třeba přespalý. Jak dlouhou dobu má od odpoledního spinkání a večerního?

slavicita
2. máj 2010

No keďže mi zaspí iba v kočíku, chodievam s ním von okolo jednej, druhej ( záleží od papania ) a spí zhruba 2 hodinky, Akonáhle prídeme domov, tak spí len v takých 10-15 minútových spánkoch medzi jednotlivými papaniami..potom sú tolen také driemania...nič moc..zrejme to bude z únavy..vyskúšame zajtra ako to bude.. 😝

johanka.
2. máj 2010

zamilovana, to vyzera ako by mal uz pekne vyvinuty nocny spanok, akurat ho "zapina" v nespravnom case. Podla mna sa treba rozlucit s myslienkou zlatusika cez den a normalne budit. Skusit mu postupne posunut ten nocny spanok na noc. Ked napriklad rano konecne zaspi, ci kedy to zaspava, tak ho o take dve hodiny zobudit a aspon hodinu ho drzat bdeleho na plnom svetle. Nechat ho nadlho zaspat az neskor. A takto to posuvat den co den, az kym nebude spat v noci. Holt, nie vsetky babatka spinkaju den-noc. Treba zabezpecit aspon tu noc.

zdenda6
2. máj 2010

ahoj môj olinko ma 5 mesiacov a od začiatku ho musím uspavať bud v kočiku alebo na rukach ako kedy ma naladu

lenkaci
5. máj 2010

Mohla by som vas poprosit aby ste mi niekto poslali knihu kazde dieta sa vie naucit spat na moj email lenkaci@yahoo.co.uk. Moj Kubko ma 14 mesiacov a inac ako pri prsniku nezaspi. Este ani jednu noc sme nespali celu a este aj cez den ho kojim minimalne 3 krat..

katka1981
5. máj 2010

lenkaci, ahoj, prave som ti ju poslala.

lenkaci
6. máj 2010

katka dakujem, tak ideme studovat