Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kuspitka
9. sep 2010

@dia ona sa musi naucit spat nemozme ju stale takto hickat.kamoska to robila az do 1,5 roka a mala im skace po hlave.ja neviem.len nasa je schopna plakat postielke aj 2hod.ona sa postavi a nie lahnut.

dai
9. sep 2010

kuspitka,
rob ako chces...
nasa mala nam po hlave neskace, je to velka sikula... ale viem ze so spanim som mala problemy ja ( dodnes mam spomienky na skolku ako som sa tam nudila ako pes ked vsetky deti spali) - rodicia mi tiez rozpravaju ako tazko som zaspavala ako babo, kolko sa ma nanosili a namojkali a aj tak spanok na figu...

my sme skusili postupovat podla tejto knizku poriadne 1x - bolo to strasne - mala plakala od vecera asi do 3-tej ( muz to chcel vydrzat ) - potom zaspala od unavy, po 30 minutach zase hore a do rana... nakoniec som ju zobrala na ruky a v tom momente krasne zaspinkala...
kuspitka - taketo male dieta nerozmaznas nosenim a mojkanim, len mu ukazes ze ho lubis - ona ta jednoducho potrebuje... tvoja kamoska spravila urcite ine vychovne chyby ked jej mala skace po hlave... mojkanim dieta nepokazis, ver mi...

ale samozrejme rob ako chces, je to tvoje dieta a tvoj vztah s nim, ktory si estelen budujes... ak ti tych par mesiacov ktore musis vydrzat tak velmi prekaza tak uplatnuj tuto metodu...

mna prebrala jedna stara knizka o detoch z detskych domovov - tieto deti ked sa dostanu do normalnych rodin tak prespia vsetky celu noc... pretoze kedysi vela v noci plakali, ale nenasiel sa nikto milujuci kto by si ich pomojkal, kto by im ukazal ze ich miluje a na ich plac a volanie reaguje ☹

uvedom si co je rok, 2 roky z pohladu tvojho zivota, zivota tvojho dietata - nic 🙄

kuspitka
9. sep 2010

@dia viem,ale zas kus musi sa aj ona zacat ucit.
jedine ten spanok nam robi starost neviem preco.snazim sa ju uspat aj v sedacke,ale ani to nejde.neznasa,ked vonku leje tam je fakt nervozna ,ako pes.rada je vonku.
ona sa vie aj pekne hrat len ma tolko energii ,ze znej ani kus nedostanes.

meleri
9. sep 2010

kuspitka,
kolem devátého měsíce věku je to se spánkem nejkritičtější. myslím že v tomto období ji nechávat vyplakat není zrovna vhodný moment.
v devíti měsících to dítě už bud aktivně leze nebo začíná, a některé děti se i stavějí je to pro ně fakt náročné, mají hodně vjemů a zážitků, už to pro ně není ta doba kdy jen ležely, a proto se jim špatně usíná. potřebujou spíš zklidnit než nechat vyplakat. do toho kdo ví, možná ji trápí i zuby...
přeju pevné nervy.. 🙂

kuspitka
9. sep 2010

@meleri my sa staviame aj na nohy aj uz sa pusta chodit.tak ona ,ked sa vyplace je kludna aspon kus,
inak vam dakujem dievcata

meleri
9. sep 2010

kuspitko

no držím ti palce at to přežijete....nám v té době nezabralo fakt nic, jen že jsme tam pořád s ním byli, uklidnovali, četli knížku až usnul. ale fakt jak oslaví rok, tak to přejde, teda aspon doufám! 🙂

bea1
9. sep 2010

Ahojte,
@kuspitka, aj my sme malú uspávali na rukách a postupne sme ju odnaučili tak, že sme si s ňou ľahli a malá zaspala aj sama.
Dieťa strašne veľa odpozerá a veľmi rýchlo sa učí. Neviem, či ešte kojíš, alebo ste prešli na fľašu.
Naša malá vypije kašu, dostane napiť a ide spinkať. Snažíme sa dodržiavať režim 🙂
Skús to, čo si myslíš, že bude pre vás obe vyhovujúce. Ja nie som zástancom toho, že nechať dieťa vyrevať.
Ja sama nedokážem len tak počúvať, ako malá plače ☹
Držím palčeky 😀

kuspitka
9. sep 2010

uz nekojim musela som prestat.

meleri
9. sep 2010

já si myslím že v tomto období je fakt asi každá rada marná...chce to vydržet, mít spoustu trpělivosti, a časem to fakt přejde a bude ti krásně spát! 😵

matulik284
9. sep 2010

ahojte mohli by ste aj mne niekto poslat knizku o zaspavani?

matulik284
9. sep 2010

@martinka17 dakujem, si zlata 🙂

tanka72
11. sep 2010

Ahoj holky
chci Vám tady něco napsat o Estivillově metodě.Někdo tdy výše psal,že děti co přišli do rodin z dětského domova,tak spí celou noc,protože když byli malincí,tak na jejich pláč nikdo nereagoval,nikdo se jim nevěnoval,nepochoval atd.To je prada!U Estivillovy metody jde o to,že se k dítěti v pravidelných intervalech chodí,řekne se větička a zase se odejde a přijde v určitém intrevalu,právě proto aby dítě nemělo pocit že jej maminka opustila,nechodí tam proto aby jej uspala.To je jen velmi zhruba popsané,ale i tak to vystihuje rozdíl mezi dítětem v dětském domově a třeba tím mým.Mám tři děti,dvě spaly ukázkově samy od sebe,v ničem nebyl nikdy problém,stačilo dodržovat režim,chovat kdy chtělo a láska a v noci pak krásně a spokojeně sponkali už od dvou měsíců.To ož ale byli na UM.Nikdy jsem je nenechala plakat a to doslova,opravdu ne.S nimi totiž nebyl žádný problém.Třetí chlapeček,kojený čtyři měsíce,mě ukázal zač je toho tzv. loket.Byl uplakaný,nervozní,v noci vyžadoval neustále krmení až do desátého měsíce,kdy se mi to konečně podařilo odbourat.A samozřejmě skoro nespal ve dne a hlavně v noci,běžně se budil i víc jak desetkrát za noc a pořád kolotoč,dát dudlík,dát flašku sUM,dát mu moji ruku do postýlky atd....Mám celkem velkou rodinu a už kolem desátého měsíce jsem měla dost.K tomu jsme cvičili vojtovu metodu.Od desátého měsíce naštěstí už ne.Nakonec jsem byla u homeopatky,došlo k mírnému zlepšení spánku,ale nic moc,a tak i přes to že jsem to vždycky dost nevybíravě odsuzovala,tak jsem v deseti měsících začala používat Estivillovu metodu.Malý se sice stále budí a pláče, ale tak max třikrát do půlnoci,pak hezky spí do půl sedmé,ooo jaký to balzám na mé nervy a unavené tělo.Samozřejmě už byl jednou nemocný a stále mu rostou nějaké zuby,ale to bych tuto metodu nemohla uplatnit nikdy!!!Když byl nemocný,dostal léky a do rána spal standartně,žádné nošení nebo spaní mimo postýlku,se zuby to stejné,když ho to moc bolí,dostane na noc něco od bolesti a zase spí jako jindy.Není to ještě úplně ono,ale mě to tak stačí a děkuju tomu kdo to vymyslel,zase normálně žiju a dýchám.Hlavně já už měla totiž všeho opravdu dost.Kdo jste dočetl až sem,tak Vám moc děkuji.
Snad to někomu pomůže v rozhodování co s tím malým nespavcem. 😀

amisa
12. sep 2010

Babule hlasim Prav prespata noc.,sama zaspava a .spala 10 hodin .. slava slava slava . sama zaspava bez problem uz aj cez den. Trvalo to teda skoro tyzden ale naucila sa.

@tanka72 myslim ze tato metoda existuje pod viacerymi menami, ale fakt funguje 🙂

tanka72
12. sep 2010

Jj to je suúper když konečně trochu víc spííí!!!!

rainee
13. sep 2010

ahojte, v akom veku je nadej ze dietatko prespi celu noc? neviem sa dockat 😉

martinka17
13. sep 2010

@rainee to máš individuálne, môj chrúst spí celú noc asi od 1 roka, jeho kamarát meškal asi pol roka, sú rovnako starý 😀

amisa
13. sep 2010

@rainee moja ma 7 a 1/2 mesiacaa spi10hodin v noci

johanka.
13. sep 2010

@rainee ak to nebudes silit kadejakymi spankovymi treningami, tak zvycajne to vraj byva po odstaveni.

meleri
13. sep 2010

rainee,
nám prospal celou noc jak jsem ho odstavila. teda jednou se vzbudí a pije z láhve. 🙂

nikush
13. sep 2010

ahojte, chcem sa opytat, ako dlho vam trvalo, pokial vase deti uspesne same zaspali. ja som dnes skusala tuto metodu a moje dieta je nezmar, ten reve jak keby ho dreli. pol hodinu v kuse len reval a reval ani som ho utisit nedokazala a nakoniec som to vzdala a uspala ho na prsniku 😒 hrozne rada by som bola, keby to zvladol sam, zaspat. nemam problem ked place, asi mam taky gombik v tele a viem to akosi ignorovat, len neviem dokedy to mam v jeden vecer skusat. vdaka za pomoc

amisa
13. sep 2010

@nikush nikus cerstve skusenosti asi spred tyzdna.. vydrz..mi sme aj 45 minut... a dodrziavaj tie intervali co sa radia 3-5-7-9-10 max 2 minuty pri nom a ked je z tebe nervozny menej..vydrz, 4 dni to bolo krute

nikush
13. sep 2010

@amisa ok, tak sa do toho pustim zajtra opat...zacnem aj cez den, menej krute 🙂 on ked ma uvidi ako vkrocim do izby, ani neprestane plakat, on stoji cely cas v postielke a reve, hladim ho, dam mu pusu a nic, len reve...

martinka17
13. sep 2010

@nikush u nás to nefungovalo ☹ , malý skrátka tak plakal, až sa zajakával, to sa nedá, dieťa by sa malo vedieť pri rodičoch ukľudniť, on sa nedal.....na 18 mesiacov začal zo dňa na deň sám zaspávať v postielke bez toho, aby som niečo skúšala. Budem držať palce, aby to u vás zabralo🙂 😀

nikush
13. sep 2010

@martinka17 vdaka, ja budem musiet pozitivne mysliet, lebo mne ten moj pride ako vas....mam pocit, ze zajtra bude bez hlasu 🙂

martinka17
14. sep 2010

@nikush tak daj vedieť, ako sa darí, ja viem, ako sa cítiš, tiež sme mali rôzne zaspávania,a le vždy za mojej asistencie. od prsníka, cez ruky až na posteli spolu, potom zrazu stačilo ležať v postielke, večer chce ešte rozprávku 😀

rainee
14. sep 2010

@johanka. po odstaveni od mlieka uplne? tak to mam do 2r. o zabavu postarane 😀 my sme na UM. na zaciatku ako male babo vstavala 1x za noc, to bol luxus 😀 cim dalej je to tusim horsie....
boli sme vcera na poradni, pytala som sa doktorky na to spanie, lebo mne sa zda ze na take male dieta ktore je hore od 6,00-20,00 s max.2-hodinovym spankom pocas dna je to malo, a ona ze to je ok a kazde dieta ma iny biorytmus. takisto problem so zaspavanim ked sa puci aj pol hodinu je len o rezime zaspavania, no len aky rezim zvolit.... 😕 na druhej strane je pravda ze ked ju cez den kvalitne znicim a ma vela aktivit tak odkvacne do par minut aj sama, ale to uz musi byt.

jespera
14. sep 2010

Maminy pomoc, poradte. Dcerka zaciatok 11 mesiaca, cim dalej tym spi horsie. Doteraz kojena - ale uz iba vecer noc rano. Posledne tri dni som presla vecer na UM - vvypije celu flasu nema problem, vecer uz sme sa podstate naucili ze zaspava sama - podla metody..vcera jej to trvalo iba pol hodku bez revu..pohrala sa v postielke, ja k nej..chytila za rucku, tutu mutu a mala spala. Baby ale ta noc -ja som na porazku, hore uz bola o pol jedenastej - do pol druhej som nespala vobec..stale sa iba prehadzuje, kope, mrmci, davam vodu - cumel..potom som kojila..do pol stvrtej bol ako tak klud, do piatej opat..voda cumel, cumel...a nespokojna, tak sme spali do pol siedmej...ranajky dostala moje mlieko..Co mam robit? nechat ju v noci tak...a pocuvat potom ten plac..kym neodkvecne ci co,,?ale uz ma fakt nebavi stavat v noci 15 krat..

Dakujem krasne za rady.

amisa
14. sep 2010

@jespera asi sa budi na to ze jej chyba voda a cumel.. v knizke je to myslim aj popisane. A odgrgla si? Moja sa niekedy vrti ked ju dam po papani ci piti skoro spat a nemoze si odgrgnut.preto papa vzdy aspon pol hodinku pred ulozenim. Ja by som na tvojom mieste zrusila ten cumel a vodu iba ked vrieska velmi dlho . MI sme to tiez zrusili. Tazko sa radi ked nieje clovek pri tom.
@nikush to rpesne aj nasa..a dokonca aj sa predklanala tak ze si udrela hlavu do postielky..nic neporadim len vydrzat nechat ju ten interval aj keby po hlave skakala Fakt osobna skusenost a cerstva. Skoro som plakala s nou, ale nie pred nou.. a ked prides tak ju znova uloz..asi ti bude zaspavat nakoniec na brusku..ako nasa a teraz ked zaspava sama tak spi uz normalne na boku ci chrbatiku.

nikush
14. sep 2010

tak po urpotnom 55minutovom placi zaspal sam. ale uz som ho chcela vziat, krute do dost bolo, no odolala som. pise sa v tej knihe, ze cez denny spanok ak do hodiny neprestane plakat, tak ho treba vziat. a co v pripade vecerneho spanku? nechat aj 2hodky plakat?